Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръки за GPS на тир за България и съседни държави

Препоръчан отговор

Здравейте баща ми отскоро се качи на тир и има курсове основно из България,Турция и Гърция и ще съм много благодарен ако дадете някакви препоръки за згодни gpsi на добра цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 51
  • Създадено
  • Последен отговор

Здравейте баща ми отскоро се качи на тир и има курсове основно из България,Турция и Гърция и ще съм много благодарен ако дадете някакви препоръки за згодни gpsi на добра цена.

На Андроид тел,. качи един Sygic и си готов.Няма смисъл да даваш пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Андроид тел,. качи един Sygic и си готов.Няма смисъл да даваш пари.

Това сериозно ли го казваш или се бъзикаш? Не видях питащия да е споменавал има/няма Андроид, ама ако няма - един Garmin за 150-200 лева ще е много по изгодно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце и два крака за Garmin! Има хубави бюджетни решения, включително има и специални навигации за камиони, но цената скача доста (в интерес на истината дори и навигация за автомибил ще върши чудесна работа). Няма да сбъркаш с избора - точна навигация (не като някои китайци, които те закарват на май***а си), подробни карти + слагаш няколко POI-та за камери и полицейски засади и всичко е чук! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче, да гледа за колко време ще има безплатна поддръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това сериозно ли го казваш или се бъзикаш? Не видях питащия да е споменавал има/няма Андроид, ама ако няма - един Garmin за 150-200ва ще е много по изгодно.

Жоро,стига глупоси,дай да дадем възможност човека да си прецени, какво да вземе или ако има Андроид да го ползва две в едно.Гармина  за сега в малките градове е зле, карта на Европа 2014.20 в моя град намира 10 улици, Сийгича е мн по подробен, почти всичките са там.В крайна сметка, не ти ,  а човека ще вади пари от джоба си,и ще има инсталирана в Гармин ,само картата на БГ и ще доплаща за други карти.Ползвам двете навигации почти няма разлика,удобството при Сийгича е, че може да качи карти сам, а при Гамина е по сложно.I go има проблеми с резулицаятата и пак ще плаща.като не може да се справи сам,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5 инчова навигация "Престижио" за около 110лв. Посещение на някой офис за такъв вид софтуер и за 20лв. качване на програмата "IGO primo" със всички необходими карти на Европа, както и софтуера за камион. Варианта с Андроид може да се ползва, но в случая единствено като помощен и допълнителен. Таблет също е вариант, но някак не е толкова удобен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жоро,стига глупоси,дай да дадем възможност човека да си прецени, какво да вземе или ако има Андроид да го ползва две в едно.Гармина  за сега в малките градове е зле, карта на Европа 2014.20 в моя град намира 10 улици, Сийгича е мн по подробен, почти всичките са там.В крайна сметка, не ти ,  а човека ще вади пари от джоба си,и ще има инсталирана в Гармин ,само картата на БГ и ще доплаща за други карти.Ползвам двете навигации почти няма разлика,удобството при Сийгича е, че може да качи карти сам, а при Гамина е по сложно.I go има проблеми с резулицаятата и пак ще плаща.като не може да се справи сам,

Не те знам в кой град живееш, ама последните няколко години имам сериозни наблюдения над Garmin GPS-ите (ъпдейтване на карти, софтуер и тем подобни) и не мога да се съглася с това, че малките градове са зле. Garmin CN Europe 2015.20 е с доста подобрения. А проблеми с покритието на България не съм чувал от 2013.20 мисля. В някои градове/села в България няма имена на улиците - да, но самите улици са са обозначени, пък и имайки предвид каква е ситуацията в България - най-малкото номерата ни в повечето градове са слагани ей така... Пък и кой е казал, че не могат да се слагат карти на Garmin устройствата? Сам може да си правиш карти на които си искаш държави и то супер лесно, така че не ми говори, че е трудно и невъзможно...

Точно за професионални нужди, няма как да ме убедиш, че Андроид устройство + софтуер е по-добрият вариант от Garmin.

human1970, е не, ти сериозно ли предлагаш Prestigio-то?! :D Мдааа, вярно че е по-евтино, ама дано да не се подлъже автора с това предложение, че после ще бере големи ядове, ама както и да е. В крайна сметка изборът си е негов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жоро,стига глупоси,дай да дадем възможност човека да си прецени, какво да вземе или ако има Андроид да го ползва две в едно....

Не се обиждай, ами помисли кой какви ти говори - това си е България и макар, че има доста смартфони на глава от населението - не са толкова много шофьорите на тирове с такива.

Този път го каза по-правилно - ако има ... аз пък казах - ако няма. Приличен Андроид под 500 лева (без договор) трудно се намира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не те знам в кой град живееш, ама последните няколко години имам сериозни наблюдения над Garmin GPS-ите (ъпдейтване на карти, софтуер и тем подобни) и не мога да се съглася с това, че малките градове са зле. Garmin CN Europe 2015.20 е с доста подобрения. А проблеми с покритието на България не съм чувал от 2013.20 мисля. В някои градове/села в България няма имена на улиците - да, но самите улици са са обозначени, пък и имайки предвид каква е ситуацията в България - най-малкото номерата ни в повечето градове са слагани ей така... Пък и кой е казал, че не могат да се слагат карти на Garmin устройствата? Сам може да си правиш карти на които си искаш държави и то супер лесно, така че не ми говори, че е трудно и невъзможно...

Точно за професионални нужди, няма как да ме убедиш, че Андроид устройство + софтуер е по-добрият вариант от Garmin.

human1970, е не, ти сериозно ли предлагаш Prestigio-то?! :D Мдааа, вярно че е по-евтино, ама дано да не се подлъже автора с това предложение, че после ще бере големи ядове, ама както и да е. В крайна сметка изборът си е негов.

Пробвайте да качите AutoMapa for Android  има го тук http://www.gpspower.net/index.php, ище забражите за Sigic i iGO,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да качите AutoMapa for Android  има го тук http://www.gpspower.net/index.php, ище забражите за Sigic i iGO,

И защо реши, че точно на мен ми трябва, та цитира мой пост? Тези Sygic и iGO не съм ги запомнял, че да ги забравя. :D

А и не забравяйте едно - за да функционират подобни софтуери на Андроид устройство, то те трябва да имат GPS и/или активен интернет, съответно и цената им се вдига. В по-бюджетните решения подобна екстра (GPS) е рядко сращано животно. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и не забравяйте едно - за да функционират подобни софтуери на Андроид устройство, то те трябва да имат GPS и/или активен интернет, съответно и цената им се вдига. В по-бюджетните решения подобна екстра (GPS) е рядко сращано животно.  :P

Понеже нямам смартфон бях пропуснал тази подробност, но ... е много съществена и трябва да се отчете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих предложил това - имам версията за кола и нямам основание да се жалвам от нея. Вярно е, че първоначално имах проблем с подкарването ѝ (имам и тема някъде тук), но ми я преинсталираха в магазина и заработи ОК. Много добри карти на България, Сърбия, Хърватска, Черна гора, Румъния, Гърция и Европейска Турция - за тях мога да кажа, другаде не сме я ползвали все още. Картите са на iGO - първата година е с безплатна актуализация, после се предлага осъвременяване за 15 лв.

Ползването на камион предполага фирма, а тая или коя да е друга купешка навигация със сигурност ще мине като разход за дейността, неслучайно казвам това!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползването на камион предполага фирма, а тая или коя да е друга купешка навигация със сигурност ще мине като разход за дейността, неслучайно казвам това!

Доколкото разбрах от въпроса на питащия - става дума шофьора на камиона, тоест служителя на фирмата - да си купи навигацията. Може би от фирмата не им се дават пари за подобни неща. Затова опцията с разход на фирма може да хартиса.

Неслучайно и аз отбелязвам тази подробност - в една от  фирмите, в които съм работил купуваха работно облекло за 15-20 лева - куртка и панталон, пълен боклук. Ако работника напуснеше преди да е изтекъл амортизационния срок (1 година) - му удържаха остатъчната стойност на дрехите.

Идиоти има всякакви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви 5лв.,за какво да плаща за осъвременяване, какъв интернет, няма такива неща при Sygic.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви 5лв.,за какво да плаща за осъвременяване, какъв интернет, няма такива неща при Sygic.

А кристална топка ли ползва този Sygic, та да знае къде се намираш, за да те навигира правилно и точно?! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Идиоти има всякакви.

Убеден съм в това дори някой да твърди обратното. Но ако шефът му има мозък поне колкото грахово зърно, би трябвало и сам да оцени ползите от тая навигация, защото времето, през което шофьорът (бащата на така и непоявилият се втори път питащ, или кой да е друг след него) неминуемо ще се лута не един и два пъти, ще изплати покупката в пъти.

Откровено казано, аз бих купил навигация, пък дори и за моя сметка да остане - смартфонът е твърде малък за кабината на камиона, а има и други кусури - звъни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А кристална топка ли ползва този Sygic, та да знае къде се намираш, за да те навигира правилно и точно?! :D

Нормална навигация,слагаш си картите, които искаш,ползваш със здраве, не ползва интернет, не плащаш за нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормална навигация,слагаш си картите, които искаш,ползваш със здраве, не ползва интернет, не плащаш за нищо.

Ахаааа, разбирам колко си наясно с някои неща... Нали някак си устройството, което ползваш за навигиране, трябва да засече координатите ти (къде се намираш в дадения момент), за да може да те навигира?!! Това как мислиш става?! :D С помощта на извънземните или някакъв висш разум?! :D Виртуална разходка може и да ти направи - да ти покаже пътя от точка А до точка Б откъде минава, ама не и да тръгнеш и да започне да ти казва къде и кога точно трябва да завиеш, коя лента да държиш и тем подобни. Нещата са малко по-сложни от това да сложиш някакъв си софтуер с карти и хооп - всичко е 6+. Ненапразно има система от няяяколко сателелитчета на височина около 20 000м. :P Ако ти е интересно, може да вземеш да попрочетеш първо някоя друга статийка по въпроса. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

бих ти препоръчал устройството, което hlevoust е посочил или някоя маркова навигация, но с опция за камион, което пък ги оскъпява допълнително. Също така устройство с андроид и GPS модул е добър вариант, но по-малко удобен.

Не се обиждай, ами помисли кой какви ти говори - това си е България и макар, че има доста смартфони на глава от населението - не са толкова много шофьорите на тирове с такива.

Този път го каза по-правилно - ако има ... аз пък казах - ако няма. Приличен Андроид под 500 лева (без договор) трудно се намира.

Колега аз използвам приличен андроид за доста под 500 лева без договор и съм изключително доволен от устройството. Всичко върви на него, доста бързо работи, не забива, не ми прави проблеми, непретенциозно е и понякога се държи по-добре от марковите телефони. А понеже искам да пробвам различни програми, то постоянно качвам и махам различен софтуер на него. Програмите за навигация в момента са 4 или 5, като съм пробвал поне 10-тина, а има и още за пробване. И телефончето си хвърчи.

Бих предложил това - имам версията за кола и нямам основание да се жалвам от нея. Вярно е, че първоначално имах проблем с подкарването ѝ (имам и тема някъде тук), но ми я преинсталираха в магазина и заработи ОК. Много добри карти на България, Сърбия, Хърватска, Черна гора, Румъния, Гърция и Европейска Турция - за тях мога да кажа, другаде не сме я ползвали все още. Картите са на iGO - първата година е с безплатна актуализация, после се предлага осъвременяване за 15 лв.

Повечето шофьори на камиони сами си купуват навигациите. При някои фирми им ги плащат, но при някои не.

Устройството, което си предложил е добро и ще върши работа.

Ахаааа, разбирам колко си наясно с някои неща... Нали някак си устройството, което ползваш за навигиране, трябва да засече координатите ти (къде се намираш в дадения момент), за да може да те навигира?!! Това как мислиш става?! :D С помощта на извънземните или някакъв висш разум?! :D Виртуална разходка може и да ти направи - да ти покаже пътя от точка А до точка Б откъде минава, ама не и да тръгнеш и да започне да ти казва къде и кога точно трябва да завиеш, коя лента да държиш и тем подобни. Нещата са малко по-сложни от това да сложиш някакъв си софтуер с карти и хооп - всичко е 6+. Ненапразно има система от няяяколко сателелитчета на височина около 20 000м. :P Ако ти е интересно, може да вземеш да попрочетеш първо някоя друга статийка по въпроса. ;)

Май ти трябва да прочетеш статиите, защото GPS модулът, който използва сигналът от спътниците не се нуждае от интернет, за да работи, а от открито небе. Така, че колегата е прав. Програмата не използва никакъв интернет и може да се използва изцяло офлайн за навигация на устройството.

Между другото софтуера и картите на HERE са достъпни безплатно за андроид

Добра програма, но има още да се доработва. Постна е откъм функции и няма опция за избор на превозно средство. Често се случва да забива и още няма българско меню и гласови напътствия. Но пък голям плюс е, че може да се ползва безплатно и дори офлайн, а картите се изтеглят и актуализират напълно безплатно, поне за сега. Минус е големият размер на картите. Но все пак програмата е в стадий на разработка и е предназначена за масовият потребител на смартфони, а не за професионална навигация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Добра програма, но има още да се доработва. Постна е откъм функции и няма опция за избор на превозно средство. Често се случва да забива и още няма българско меню и гласови напътствия. Но пък голям плюс е, че може да се ползва безплатно и дори офлайн, а картите се изтеглят и актуализират напълно безплатно, поне за сега. Минус е големият размер на картите. Но все пак програмата е в стадий на разработка и е предназначена за масовият потребител на смартфони, а не за професионална навигация.

Сравнена с iGO с нея се търси много по-бързо и удобно. И доста точно. Като цяло си поиграх с нея преди малко и се ужасих в момента в който видях че картата на Германия е 1ГБ :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, да така е. Картите са големи. Ако ще ти трябва цяла Европа.... - приготви си едни 9-10ГБ свободни  :no-no:

Да, направена е да се търси бързо каквото ти трябва, подобно на картите на гугъл. То това е и целта на приложението на here - лесно намиране на места, предназначено за масовия потребител на мобилни телефони. Но пък картите им са добри, особено за моят регион.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май ти трябва да прочетеш статиите, защото GPS модулът, който използва сигналът от спътниците не се нуждае от интернет, за да работи, а от открито небе. Така, че колегата е прав. Програмата не използва никакъв интернет и може да се използва изцяло офлайн за навигация на устройството.

Май нещо пък ти не си ми дочел писанията. Ако беше погледнал поста ми (#12, на първата страница), може би щеше да разбереш, че имам маааалка представа за какво иде реч при тази технология. Идеята ми беше, че при смартфон/таблет с GPS модул цената на самото устройство се вдига (а авторът беше споменал "на добра цена" - едно доста разтегливо понятие), ама както и да е. Не ми се влиза в някакви безмислени спорове за това кой колко знае...

А и без това си пишем само ние, авторът на темата не е казал нито дума, след като създаде темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване