Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте напоследък разглеждам доста от темите тук, като целта ми беше да си харесам конфигурация до 850-900 лева максимум, но май сам няма да се справя и ще се допитам до вас за помощ.В една от темите харесах следната конфигурацияhttp://nikem-bg.net/cart/52514p1r52353p1r2089p1r1116p1r2088p1r52150p1r1002735p1r48870p1rf.html, като конфигурацията беше публикувана без рам памет и хард диск,които добавих.Въпроса ми е доколко тази конфигурация е добра за парите си.Конфигурацията ще се ползва главно за игри като WoW,League of Legends, NFS ,Call of Duty, Son of Rome,Fifa 15,NBA 2014 и други подобни игри имам желание също така да играя и GTA 5 , когато излезе.Не желая да играя всичко на максимум и ултра, а да играя комфортно.Благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре е. Другия вариант е i5+GTX750, която е малко по-слаба от R9 270 (около 10-15 фрейма)

Обща стойност - 910.58 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте напоследък разглеждам доста от темите тук, като целта ми беше да си харесам конфигурация до 850-900 лева максимум, но май сам няма да се справя и ще се допитам до вас за помощ.В една от темите харесах следната конфигурацияhttp://nikem-bg.net/cart/52514p1r52353p1r2089p1r1116p1r2088p1r52150p1r1002735p1r48870p1rf.html, като конфигурацията беше публикувана без рам памет и хард диск,които добавих.Въпроса ми е доколко тази конфигурация е добра за парите си.Конфигурацията ще се ползва главно за игри като WoW,League of Legends, NFS ,Call of Duty, Son of Rome,Fifa 15,NBA 2014 и други подобни игри имам желание също така да играя и GTA 5 , когато излезе.Не желая да играя всичко на максимум и ултра, а да играя комфортно.Благодаря ви предварително.

http://nikem-bg.net/cart/52514p1r2089p1r1116p1r2088p1r1002735p1r48870p1r51110p1r52259p1rf.html

Това е конфигурацията,с която ще имаш най-много performance за тези пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

i5+750ti, кутията е доста орязана, но ще побере всички части вътре пък и после може да и се добави още един вентилатор отзад да изкарава топлия въздух от процесора и ще има г/д добър въздушен поток. Плюс това видеото е доста икономично и няма да грее кой знае колко дори и при товар.

BB код:
4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE
ASROCK H81M-VG4 /1150
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
DAOTECH K5 MICRO ATX
EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR

Обща стойност - 931.51 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/48870p1r51110p1r51435p1r50876p1r43848p1r46810p1r2088p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 925.16 лв. с ДДС

Кутията - SHENHA  ATX TOWER SH-999. Надвиших бюджета Ви, тъй като забравих за кутията. Но пък видео картата е доста по-силна в случая. Грешката е моя все пак, че не се съобразих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

i5+750ti, кутията е доста орязана, но ще побере всички части вътре пък и после може да и се добави още един вентилатор отзад да изкарава топлия въздух от процесора и ще има г/д добър въздушен поток. Плюс това видеото е доста икономично и няма да грее кой знае колко дори и при товар.

BB код:

4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE

ASROCK H81M-VG4 /1150

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

DAOTECH K5 MICRO ATX

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR

Обща стойност - 931.51 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/48870p1r51110p1r51435p1r50876p1r43848p1r46810p1r2088p1rf.html

и ако 10лв не са му проблем взима 1 тб :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След време може още една плочка RAM да си добавите, ако желаете.

А кутията къде е ? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леле, леле. Не съм в час нещо. Забравих кутията, след редакцията надвиших бюджета, абе шантава работа. "Бързата работа срам за майстора." Извинявам се момчета :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конфигурацията предложена от Defused ми харесва процесора е доста добър но е доста над бюджета.Ако взема интел и5 то най вероятно ще е без видеокарта която най вероятно ще довавя следващия месец.То всъщност на Нико е същата с по слаба карта ама то е без значение, защото ще я купя по късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Събери още малко парички защото нали знаеш "Евтиното винаги излиза по-скъпо" :)

А и е по-добре да вземеш неговата конфигураця защото един вид пак спестяваш пари вместо първо да вземеш i3 и после ъпгрейд на i5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Събери още малко парички защото нали знаеш "Евтиното винаги излиза по-скъпо" :)

А и е по-добре да вземеш неговата конфигураця защото един вид пак спестяваш пари вместо първо да вземеш i3 и после ъпгрейд на i5

Точно така ще направя.Първо ще купя посочената от Нико конфигурация и ще я ползвам с вграденото видео,а другия месец ще добавя видео може би GTX750 ti а в последствие още една плочка рам.То конфигурациите на Нико и Defused са идентични сега като видях.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/49646p1r51435p1r44433p1r2089p1r1116p1r1002735p1r52420p1r51114p1rf.html

В случай,че ъпгрейдваш...

Ъпгрейда ти трябва да е :

Видео карта

Още една плочка рам

Всичко друго е  ток и жица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/49646p1r51435p1r44433p1r2089p1r1116p1r1002735p1r52420p1r51114p1rf.html

В случай,че ъпгрейдваш...

Ъпгрейда ти трябва да е :

Видео карта

Още една плочка рам

Всичко друго е  ток и жица.

Попринцип ССД е хубав вариант но за момента много надвиших бюджета.А ако взема i5 4460 ще го ползвам с вграденото видео за около месец, защото бюджета беше максимум 900 за крайна конфигурация,а го надхвърлих доста.За начало мисля http://nikem-bg.net/cart/51435p1r1002735p1r52420p1r2088p1r50034p1r51110p1rf.html какво ще кажете.Другия месец добавям товаhttp://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX750TI-STORMX-DUAL-2G  и мисля че е готова след това ССД и още рам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Посочените от вас игри ще ви вървят съвсем спокойно след като добавите видео картата. За начало ще можете да подкарвате някои от тях на "low settings". След като добавите и още една плочка RAM конфигурацията ще е идеална за бюджета си. Ще можете да играете новите заглавия и да си вършите работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бягай от това умрялото дъно бе човек...

ASUS-а, дето ти е предложен за 107лв и той е ташак, ама е по-добър от тоя асрок... Друг е въпроса, че аз бих сложил като цяло друго дъно, но...

И за 280лв се ориентирай към R9 270... По-добра от 750Ti за същите пари...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип ССД е хубав вариант но за момента много надвиших бюджета.А ако взема i5 4460 ще го ползвам с вграденото видео за около месец, защото бюджета беше максимум 900 за крайна конфигурация,а го надхвърлих доста.За начало мисля http://nikem-bg.net/cart/51435p1r1002735p1r52420p1r2088p1r50034p1r51110p1rf.html какво ще кажете.Другия месец добавям товаhttp://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX750TI-STORMX-DUAL-2G  и мисля че е готова след това ССД и още рам.

По-добре замени i5-цата щом ще ъпгрейдваш с Xeon, който е доста близо до една i7 и доста по-мощен от i5 но за по-мако пари от i7, но само при положение, че можеш да вземеш видео от някой приятел докато вземеш,  че Xeon нямат вградени видеа:

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X

Можеш да вземеш и i7

I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

Ето и едно дъно, което е стандартния тип ATX, с повече слотове и по-добро като цяло:

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е по-добра. Това са глупости, кадрите не правят картата. Пък и 270 ще предложи колко, 10 кадъра отгоре? Картите на nVidia предлагат опция за запис на игрови материал без съществена загуба на FPS(2-3), по-качествена поддръжка на драйверите, по-икономична и какво ли още не. AMD картите не дават възможност за по-добра физика и проче. Ако за вас само кадрите имат значение хубаво.Също така картите на AMD нямат Advanced PhysX. Авторът да си прецени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е по-добра. Това са глупости, кадрите не правят картата. Пък и 270 ще предложи колко, 10 кадъра отгоре? Картите на nVidia предлагат опция за запис на игрови материал без съществена загуба на FPS(2-3), по-качествена поддръжка на драйверите, по-икономична и какво ли още не. AMD картите не дават възможност за по-добра физика и проче. Ако за вас само кадрите имат значение хубаво.Също така картите на AMD нямат Advanced PhysX. Авторът да си прецени.

Да, не предлагат PhysX, защото на никой не му пука за PhysX. За драйверите можем да поспорим. 10 кадъра отгоре в тоя клас видеокарти си е доста. А тея 20 вата разлика в тока на дали ще мъ объркат сметката за тока. И сега ми обясни защо трябва да даде 300лв за по-слаба видеокарта, защото има PhysX и запис на геймплей, ако няма да записва геймплей и както вече уточнихме на никой не му пука за PhysX. Но за тея 10 кадъра отгоре хората купуват по-мощни видеокарти човек. Да не говорим за Open CL и Open GL подръжка, щом ще споменаваме неща, за които не му пука на никой. Mantle също е нещо, което го има на 270, но не на 750Ti...

Правилно го каза, автора да си прецени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре е. Другия вариант е i5+GTX750, която е малко по-слаба от R9 270 (около 10-15 фрейма)

Обща стойност - 910.58 лв. с ДДС

Защо не уточняваш, че е по-слаба, но само при достатъчно силен процесор, който да не спъва нито една от картите? А с тоя Атлон не е така. Само един пример ще ти дам, за да разбереш за какво говоря. GTX970 с моя Xeon срещу R9 280x с клокнат I7-4790. Почти равенство при GRID Autosport като брой кадри.  В случая тоя Атлон е шит за тая карта и доста ще я ограничава при много игри. Особено GTA 5 ще е проблем, като зная какъв проблем е процесора при GTA 4. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

И в крайна сметка взех следната конфигурация http://nikem-bg.net/cart/51435p1r1002735p1r2088p1r50034p1r46473p1r49784p1rf.html . Много съм доволен от конфигурацията.Исках да питам също тоя процесор не е ли с по две нишки на ядро, то въпроса ми е малко тъп ама колко полета трябва да показва в таск мениджъра щото имам един лаптоп с и3 който е двуядрен а показва 4 полета се едно е четири ядрен.По тая логика тоя не трябва ли да показва 8 полета, защото показва само 4. ПС със каква програма следите температурите на системата SpeedFan показва ли верни стойности?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото си е с 4 ядрен и не притежава Hyperthreading  технологията, която позволява на едно ядро да има едновременно 2 нишки или с други думи, едно ядро си отговаря  за един процес и когато това ядро е заето, никой друг процес не чака ред. Когато се освободи, тогава. Докато при HT  технологията  два процеса са на едно ядро и се изчакват един друг. От една страна това може да е до 30% по-бързо , но може и да има забавяне. Това е така, защото реално едно ядро е свободно през 30% от времето, което може да се използва за втори процес. Процесорите, които притежават 8 нишки се именуват I7. Тия с 4 чисти ядра i5, за i3  вече знаеш, а тия, дето имат две чисти ядра се наричат Pentium. Най-орязаните също са с две ядра и са Celeron. Те са с  най-малко кеш, по-ниска работна честота, поддържат по-хилави памети и струват стотинки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото си е с 4 ядрен и не притежава Hyperthreading  технологията, която позволява на едно ядро да има едновременно 2 нишки или с други думи, едно ядро си отговаря  за един процес и когато това ядро е заето, никой друг процес не чака ред. Когато се освободи, тогава. Докато при HT  технологията  два процеса са на едно ядро и се изчакват един друг. От една страна това може да е до 30% по-бързо , но може и да има забавяне. Това е така, защото реално едно ядро е свободно през 30% от времето, което може да се използва за втори процес. Процесорите, които притежават 8 нишки се именуват I7. Тия с 4 чисти ядра i5, за i3  вече знаеш, а тия, дето имат две чисти ядра се наричат Pentium. Най-орязаните също са с две ядра и са Celeron. Те са с  най-малко кеш, по-ниска работна честота, поддържат по-хилави памети и струват стотинки. 

Разбрах те благодаря :).А с какво да следя температурите му СпеедФан верен ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване