Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютърна конфигурация бюджет 2200-2500 BGN

Препоръчан отговор

Здравейте! Надявам се,че някой " PC Geek" може да ми помогне,защото идея си нямам как да си сглобя хубава игрална машинка :))

Игрите за които ми трябва нова машинка са ММО клас.Като за момента все още си играя Айон(одъртях с тази игра),но в бъдеще евентуално ще играя Блейд енд Соул.Паричките които мога да отделя за пс(с възможност за ново екранче,че моето 21 инчово ЛГ нещо остаря)са между 2200 и 2500 лв,като искам да ползвам пс-то за известно време(всяка година не ми се купува пс).

Преди брат ми се занимаваше с тези работи,но той хвана гората по 'Мурика и сега трябва сама да се боря.Благодаря ви предварително :)

Edit:Е,тъкмо прочетох закачената тема,и виждам,че съм пропуснала няколко детайла.Трябва ми ПС,което ако е възможно да е по-тихичко.От овърклок бъкел не разбирам,пък що се касае до мишка и клавиатура,то такива си имам.Logitech G600 плъхче и някаква геймърска клавиатура с допълнителни копчета.Колонките са ми добри и те,като слушалки ползвам само за Микрофон,така че, и тях ги пропускам.

Съжалявам,че отварям нова тема,но искам да видя разлики кое,как,защо.И също така благодаря много на 2-та отговора в предишната тема.Доколкото разбрах от други играчи за ММО си трябва SSD(защо? Идея си нямам!).

Ако някоя конфигурация надхвърля малко 2500 лева не е проблем.Все ще успея да вмъкна някое и друго левче отгоре ако се наложи.

Приятен ден.

PS: Надявам се,че модератора сега ще е доволен.Ужас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 85
  • Създадено
  • Последен отговор

Да няма да съм доволен, но този път редактирах заглавието. За следващия път постващия да си знае:

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Количка + SSD при желание.

Ревю на видеокартата.

пс. За осезаемо по-тихо захранване взимаш някоя "платина" на Seasonic или Fractal Design но това са над 100 лв. отгоре. 

Кутия с уплътнения (виж серия Silencio на CM) ще ти излезе двойно по-скъпо та не бих казал че си струва минималния ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното без проблем може да го земени с малко по добро.

Например с това като няма да се оскъпи конфигурацията.

Ta в този ред на мисли аз малко промених конфигурацията предложена от Наруто

Количка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Количка + SSD при желание.

Ревю на видеокартата.

пс. За осезаемо по-тихо захранване взимаш някоя "платина" на Seasonic или Fractal Design но това са над 100 лв. отгоре. 

Кутия с уплътнения (виж серия Silencio на CM) ще ти излезе двойно по-скъпо та не бих казал че си струва минималния ефект.

100-на лева отгоре мога да отделя.Като е гарга да е рошава :)

Дъното без проблем може да го земени с малко по добро.

Например с това като няма да се оскъпи конфигурацията.

Ta в този ред на мисли аз малко промених конфигурацията предложена от Наруто

Количка

Със тази конфигурация как е в ммо игри? В смисъл как е ФПС-а в не много оптимизирана масова игра с много куц графичен дизайн(Cry Engine 1 мисля беше на Айон-а) ? Мисълта ми е,че доколкото виждам и наса компютър да имаш в тази игра при масови битки все ще си лагва,но как ще е ФПС-а(Примерно играта си е бъгавичка и под 50 ФПС си е жива мъка).Аз в момента съм с i5 2500i(доста слабичко знам),8 ГБ Рам 1600mhz Kingston,Palit GTX 650 TI OC 1024,HDD от време оно,Захранването беше 500 вата Сега или САГА нещо си,дъното Gigabyte z77m-d3h(кутията му е зад мен на гардероба :P ).

Да няма да съм доволен, но този път редактирах заглавието. За следващия път постващия да си знае:

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Ами следващия път ще си знам :)

Пак няма да е доволен :D Заглавието на български!

Е,какво да се прави нубче съм си :))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смешно е да се наричате глупаци или нубове. Просто трябва да се прочетат правилата и нищо повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r52484p1r50101p1r51390p1r47526p1r49315p1r1190p1r50951p1r46538p1rf.html

Моето предложение,ако решиш да изхарчиш толкова пари..

Btw конфигурацията ти никак не е слаба,дори е доста добра,сигурно ссд-то помага,защото тези игри са огромни по обем и ссд-то ще пренася данните много по-бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r52484p1r50101p1r51390p1r47526p1r49315p1r1190p1r50951p1r46538p1rf.html

Моето предложение,ако решиш да изхарчиш толкова пари..

Btw конфигурацията ти никак не е слаба,дори е доста добра,сигурно ссд-то помага,защото тези игри са огромни по обем и ссд-то ще пренася данните много по-бързо.

Длъжни ли са хората да ти кликат по-линковете, за да видят какво си предложил, гледам на във всички теми предлагаш само линкове без да става ясно какъв е компонента/конфигурацията.

Emokostov ще ти разясни правилата.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ще се дават немалко пари предлагам да се вземе една истинска конфигурация за игри малко над бюджета, а ако авторката продаде старите части(могат да се вземат добри парички) нещата ще си дойдат на място.

Моето предложение:

Крайна цена 2 748,96 лв.

Оувърклока в днешно време е елементарен, а дори да не го правите пак I5 4670K ще се представя по-добре от горепредложените Ксеони. Конфигурацията ще е изключително тиха, а предложената CM Silencio не е подходяща въпреки характеристиките.

Поздрави!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ще се дават немалко пари предлагам да се вземе една истинска конфигурация за игри малко над бюджета, а ако авторката продаде старите части(могат да се вземат добри парички) нещата ще си дойдат на място.

Моето предложение:

GIGABYTE Z97-D3H, Z97, DDR III 3100(O.C.)/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, SATA Express, LGA1150

INTEL CORE i5-4670K, 3.40GHz, 6MB, BOX, LGA1150

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA100

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600MHz, CML8GX3M2A1600C9W, Low Profile 1.35V

GIGABYTE 4096M GTX970 N970G1 GAMING-4GD PCI-E 3.0

COOLER MASTER STORM ENFORCER, SIDE WINDOW, w/o PSU

SEASONIC Захранване SSR-750RT Gold, 750W

DELL 23" P2314H, 8ms, 2000000:1, 250cd.m2, VGA, DVI, DP, LED, IPS

ARCTIC Freezer i30 - LGA 2011/1155, 400-1350rpm

SAMSUNG 250GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo /SSD/, SATA

Крайна цена 2 748,96 лв.

Оувърклока в днешно време е елементарен, а дори да не го правите пак I5 4670K ще се представя по-добре от горепредложените Ксеони. Конфигурацията ще е изключително тиха, а предложената CM Silencio не е подходяща въпреки характеристиките.

Поздрави!

Гледах тестове и стоковия i7 4790 размазваше i5 4690k на 4.7...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момичето каза че няма да се занимава с клок та няма никъв смисъл да се напъвате с

по-слаби отключени процесори, скъпи дънни платки, ниско волтажни памети и охлаждания.

А базовата серия на Самсунг не предлага нито по-голяма надеждност нито по-голяма скорост

от алтернативата на същата цена та също е безсмислена освен за фенове на Самсунг.

Не виждам и предимствата на тоя малък DELL освен ако не говорим отново за марки?

Крайният резултат е по-слаба машина с по-малък монитор за повече пари което е абсурд! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах тестове и стоковия i7 4790 размазваше i5 4690k на 4.7...

Размазва ама друг път!

100-на лева отгоре мога да отделя.Като е гарга да е рошава :)

Със тази конфигурация как е в ммо игри? В смисъл как е ФПС-а в не много оптимизирана масова игра с много куц графичен дизайн(Cry Engine 1 мисля беше на Айон-а) ? Мисълта ми е,че доколкото виждам и наса компютър да имаш в тази игра при масови битки все ще си лагва,но как ще е ФПС-а(Примерно играта си е бъгавичка и под 50 ФПС си е жива мъка).Аз в момента съм с i5 2500i(доста слабичко знам),8 ГБ Рам 1600mhz Kingston,Palit GTX 650 TI OC 1024,HDD от време оно,Захранването беше 500 вата Сега или САГА нещо си,дъното Gigabyte z77m-d3h(кутията му е зад мен на гардероба :P ).

Ами следващия път ще си знам :)

Е,какво да се прави нубче съм си :))

Имата конфигурация ,която с малко ъпдейт по-нищо няма да се различа от предложените до тука!

Кажете точно с какви части разпологате, за тези които не знаете може да направите снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за съветите.Хубаво е човек да види,че все още има хора в тази държава склонни да помагат на неорентирано като моя милост. :))

Сега един малко нубски въпрос.Аз съм си невежа в тези работи,но i7 не е ли по-добро от i5(най-малкото 7-цата е с повече ядра? Не че разбирам разликата де) ?

Явно ще се размина с едно якенце и едини прекрасни ботушки,на които им бях хвърлила око за този месец,и мога да добавя още някой лев за пс(всеки със страстите си).Ако да кажем бюджета скочи до 3000(но в никакъв случай повече от това)какво бихте променили(визирам ФПС,лаг,работа на компютър и тишина)за да си взема машинка която скоро няма да ми се наложи да сменям(от ъпгрейд не разбирам,следователно това не е опция) ?

Размазва ама друг път!

Имата конфигурация ,която с малко ъпдейт по-нищо няма да се различа от предложените до тука!
Кажете точно с какви части разпологате, за тези които не знаете може да направите снимка.

В поста който сте ми цитирали съм споменала какво ползвам в момента.Но всичко вътре в пс-то ми е тъмна индия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

I7-4790K е най-добрият процесор за сокета и независимо дали ще има клок или не ще даде по-добри резултати.

За този става дума - http://ark.intel.com/products/80807/Intel-Core-i7-4790K-Processor-8M-Cache-up-to-4_40-GHz

Заключеният които няма К в името и Xeon-те са на по-ниски честоти. Не че не са страхотни просто този е най-добрия.

При подобен бюджет не виждам смисъл да се правят компромиси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега един малко нубски въпрос.Аз съм си невежа в тези работи,но i7 не е ли по-добро от i5(най-малкото 7-цата е с повече ядра? Не че разбирам разликата де) ?

Явно ще се размина с едно якенце и едини прекрасни ботушки,на които им бях хвърлила око за този месец,и мога да добавя още някой лев за пс(всеки със страстите си).Ако да кажем бюджета скочи до 3000(но в никакъв случай повече от това)какво бихте променили(визирам ФПС,лаг,работа на компютър и тишина)за да си взема машинка която скоро няма да ми се наложи да сменям(от ъпгрейд не разбирам,следователно това не е опция) ?

Всъщност I7 не е с повече физически ядра, а има функцията Hyper Threading. Както и да е. Ако бюджета литне до 3К лева е логично да се насочите към него. Тоест в моето предложение заменяте I5 4690K с I7 4790K и евентуално заменяте SSD-то от Evo на Pro серията и всичко ще е тип-топ. А щом искате да не правите скорошен ъпгрейд то клокърска конфигурация е разумния избор. Когато силата на конфигурацията почне да не достига изстисквате предвидения допълнителен ресурс.

Момичето каза че няма да се занимава с клок та няма никъв смисъл да се напъвате с

по-слаби отключени процесори, скъпи дънни платки, ниско волтажни памети и охлаждания.

А базовата серия на Самсунг не предлага нито по-голяма надеждност нито по-голяма скорост

от алтернативата на същата цена та също е безсмислена освен за фенове на Самсунг.

Не виждам и предимствата на тоя малък DELL освен ако не говорим отново за марки?

Крайният резултат е по-слаба машина с по-малък монитор за повече пари което е абсурд! 

Козунаки, нито процесора е по-слаб, нито евото е по-лошо от алтернативите(кои са те), нито като цяло конфига е по-слаб(говорим за игри все пак). А монитора е перфектен и този размер на екрана за мен е достатъчен, но всеки има своя мироглед. Специално по тази точка е най-добре авторката сама да го избере.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Количка

Ето с най-добрия процесор и по-добър монитор за по-малко пари. При това с захранване и кутия висок клас.

С по-слабия I5 и по-малък монитор цената трябва да пада и то много а не да се качва.

Видеокартата на Palit Jetstream GTX780 -> Количка

Нито захранването е по-добро, нито кутията. Продължаваш да пробутваш Ксеона, което вече е безумие. Дъното е нисък клас, а SSD-то прекалено малко(като се сложи ОС + разни програмки какво ще остане за игрите като пространство?). От 970-та серия Палита не е най-добрия избор, а всеки знае, че 980-ка не си заслужава. 

Keep going... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда явно съм недогледал с процесора та го смених за останалото спирам с коментарите понеже явно живееш в измислен свят.

Размера та размера. Някви мании имаш на тая тема явно?  :D

Дъното никога няма да му се ползват пълните възможности та не знам за какво и е по-висок клас?

А SSD-то не е склад че да бута всичко на него. Разбира се мога да съдя единствено по-собствения си опит

на кой му е малко би трябвало да се усети и сам а не да чака препоръки. Тя знае най-добре колко и трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда явно съм недогледал с процесора та го смених за останалото спирам с коментарите понеже явно живееш в измислен свят.

Размера та размера. Някви мании имаш на тая тема явно?  :D

Хе-хе, не се притеснявай за моите мании, но нека разсъждаваме логично и да помагаме практично, защото не ти или аз даваме парите. 

П.П. Като знам твоя конфиг май ти си падаш по минималистични структури. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглете си програмата HWMonitor и дайте снимка, както и отделна на кутията и захранването!

Колеги някой от вас случайно да видя ,че авторката има наличен комп(и то много приличен) и по-написаното със смяна на някои части ще играе всички игри на макс?

Защо изобщо я вързвате да даде толкова много пари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото това е желанието и а парите са си нейни. Иначе не споря. Най-малкото може да изчака за Skylake.

По-добра видеокарта и SSD ще свършат работа за сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглете си програмата HWMonitor и дайте снимка, както и отделна на кутията и захранването!

Колеги някой от вас случайно да видя ,че авторката има наличен комп(и то много приличен) и по-написаното със смяна на някои части ще играе всички игри на макс?

Защо изобщо я вързвате да даде толкова много пари?

Видяхме и аз предложих да го продаде. Иначе си прав, че примерно един 3770К ще свърши работа, но не е мое желанието за ъпгрейд. Все пак авторката иска нещо ново и актуално и не мога да и противореча. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Lariibalki
      Здравейте преди 2 дни си взех Asus Tuf fx505dv , и проблема е че като инсталирам игра и след като направя всичко което се изисква за да подкараш играта или излиза прозорец с черен екран седи около 10 секунди и ме връща на десктопа , или просто излиза малък прозорец с логото на играта седи пак около 2-3 секунди и изчезва , а игрите са Call of Duty: WW3, Forza Horizon,Middle Earth:Shadow of War,Star Wars Jedi: Fallen Order. И така със всичките е едно и също, а понеже се усъмних че няма как да е от 4 различни игри ги инсталирах на предишния лаптоп със същия Уиндоус игрите тръгват но сечат което е нормално защото е слабичък, но разбрах че не правя аз грешка поразрових се ,и видях някой неща от които може да е било , махнах си антивирусната, пуснах лаптопа в девелопър мод , инсталирах всички възможни ъпдейти ,инсталирах Microsoft visual c++, инсталирах DirectX,проверих да не би игрите да тръгват с вградената видео карта но не тръгват с РТХа, смених monitor scalling 100% после и до 125% и нищо не помога, ако някой има идея ще съм много благодарен.
      А това са характеристикте :
      ASUS TUF FX505DV 15.6" FHD 120Hz Thin Bezel Gaming Laptop (AMD R7-3750H, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, 512GB PCI-e SSD, 16GB RAM, Windows 10)
      Processor Brand AMD Processor Type None Processor Speed 2.3 GHz Processor Count 4 RAM Size 16 GB Memory Technology DDR4 Computer Memory Type DDR4 SDRAM Maximum Memory Supported 24 GB Hard Disk Technology Mechanical Hard Drive Hard Drive Interface eSATA Graphics Chipset Brand NVIDIA Graphics Card Description Dedicated Graphics RAM Type GDDR6 Graphics Card Ram Size 6 GB Graphics Card Interface PCI-E Wireless Type 802.11a/b/g/n/ac Number of USB 3.0 Ports 5 Number of HDMI Ports 1 Optical Drive Type None Operating System Windows 10                                                                                      
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от ChromaCat
      Здравейте,
      Правя раздаване на играта Rise of the Tomb Raider. Можете да участвате като кликнете на линка:
      https://gleam.io/Mr2J8/rise-of-the-tomb-raider-steam
      Тегленето е на 29ти Ноември.
      Успех!

• от ChromaCat
      Здравейте,
      Правя раздаване на играта Hearts of Iron IV. Тегленето е на 14-ми Ноември. Ако желаете да участвате, последвайте линка:
      https://gleam.io/qMBHZ/hearts-of-iron-iv-steam
      Успех!
    • от ChromaCat
      Здравейте,
      Правя раздаване на играта Conan Exiles. Тегленето е на 27-ми Октомври. Ако желаете да участвате, последвайте линка:
      https://gleam.io/BDgnw/conan-exiles-giveaway-steam
      Успех!

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване