Премини към съдържанието
nickolaycho

Проблем със стартиране след смяна на батерия на дъното

Препоръчан отговор

Моля за помощ, тъй като губеше настройките на дата и час, смених батерията - старата е на 8 години...Всичко беше наред до второто стартиране - всеки път ме кара да посоча бутващия диск, след това зарежда нормално! Какво ли не опитах по настройките на дъното, не става...Как да му посоча приоритетния диск, благодаря предварително на знаещите в този форум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време кажете какво е дъното.Влязохте ли в БИОС? От там се задава буутващото устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключиш флопито 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизам естественно в БИОС и от там показвам бутващия диск! Дъното е ASUS P5PE-VM....А флопи нямам....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направи ресет на БИОС-а с джъмперчето до батерията при изключен от мрежата комп и извадена батерия,след това за всеки случай в БИОС-а  избери load setup dafaults и виж тогава какво е положението.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак същото....Когато отида в буут-менюто и посоча диска, стартира без проблем, после при рестарт пак иска да го посоча!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А батерията държи ли си 3-те волта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе което и ще устройство да е първо  , след като няма какво да зареди отива на следващото - не знам за чий ходиш в това бут меню ? Настрой си биоса като първо бутващо да е диска , другите ги изключваш ...Ф10 и готово . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jonov, колко лесно звучи. Виж, че дъното на nikolaycho му забравя настройките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро - опитахте ли да ъпдейтнете Биоса?

Както попита belivakov - Батерията "читава" ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1) Смяна на батерия 8 години са много вероятно няма и 1 волт в нея размер 2025 плоска 3v

2) Както спомена @emil644466 фабрично връщане на биос

3) Ако нямате такава алтернатива изкл. захранващи кабел на компа и вадите батерията  чакате поне половин час максимум и натискате само бутона за старт за 5 секунди да се разредят кондензаторите и се върнат фабрично CMOS схемите и паметите. След това връщате батерията и бодете щепсела в контакта.

Съмняваме че батерията държи заряд и държи схемите настроени. Без батерия то дори и не може да се рестартира дъно.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и батерията която си сменил да е стара или дефектна. Рядко, но понякога се случва. Може да има и проблем с токовете. След като батерията е била на 8 години машината си е чист ветеран. От това всичко може да се очаква.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jonov, колко лесно звучи. Виж, че дъното на nikolaycho му забравя настройките.

Попадал съм и аз на такова , батерията в норми , но не си помнеше настройките - за часа не помня  :) но при зареждане май питаше за Ф1 да натиснеш и си стартираше  :D

Автора батерията е сменил , но да огледа да не би да не контактува , корозирали пластини и ако всичко е наред , или се примирява или го пенсионира , което май отдавна е трябвало да стане .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може всичко да стане при различните модели дъна Йонов! :) Всеки намира чудо покрай техниката и споделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Моля някой да помогне!!! реших да тествам стари драйвери за биоса инсталацията преш флашка премина успешно.След рестарт черен екран и нищо друго

Опитах със изкарване на батерията хард рам дори процесора пробвах със натискане на del бутона също и f2 нищо не помага

Вентилаторът се върти usb тата работят

MSI 760N P23 (FX) CPU AMD FX6300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Юлиян Янков написа:

реших да тествам стари драйвери за биоса

Сменяй дъното. ;)

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди всичко това, пробвай си късмета с на darkedge инструкциите. Силно се съмнявам, понеже сам казваш, че нищо не се случва, а там се споменава ползване на M-Flash.

Добре. Провери си първо точния модел на дъното, понеже това, което постваш, реално не съществува. Най-близкото, което google предполага, е 760GM-P23 (FX). Виж и коя ревизия е дъното, ако има такива специфики. Съответно намери употребяван най-стария процесор от cpu support list-a и го сложи на мястото на fx-a. Ако всичко тръгне нормално, значи не си прецакал дъното тотално с тая глупост. При което следва да изтеглиш последния биос за дъното си, да го флашнеш като хората и повече да не правиш експерименти за мазохисти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателният отговор! Извинявам се за неправилното изписване на точният модел 760GM-P23(fx) е моделът на дъното.

Цяла нощ беше със извадена батерия със надеждата че ще се оправи но НЕ!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А флашка с преименувах файл на bios направи ли? Пробва ли с разкачена всякаква USB/IDE/SAT периферия и само флашката с BIOS закачена да стартираш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Юлиян Янков написа:

Айде почни да вдяваш какво ти се казва, вместо да се надяваш на безпочвени вуду ритуали, а?

DarkEdge: самият биос е повреден и има нужда от флаш на чисто.

Аз: на биоса му няма нищо, просто е прекалено стар, за да работи с FX процесор и за това ти предлагам да пъхнеш стар процесор, за да заработи цялата работа и да флашнеш последния биос H.H.

Никакви батерии няма да ти помогнат в който и да е от двата случая!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Юлиян Янков написа:

Благодаря за изчерпателният отговор! Извинявам се за неправилното изписване на точният модел 760GM-P23(fx) е моделът на дъното.

Занеси го на сервиз преди да убиеш машината с твоите експерименти . Флаша на биос не е лесно като преинсталация на ОС както си мислите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 39 минути, hudyr написа:

Айде почни да вдяваш какво ти се казва, вместо да се надяваш на безпочвени вуду ритуали, а?

DarkEdge: самият биос е повреден и има нужда от флаш на чисто.

Аз: на биоса му няма нищо, просто е прекалено стар, за да работи с FX процесор и за това ти предлагам да пъхнеш стар процесор, за да заработи цялата работа и да флашнеш последния биос H.H.

Никакви батерии няма да ти помогнат в който и да е от двата случая!

Ако имаш стар процесор - по-добре първо пусни машината с него - за съвместимост.
Ако и тогава не тръгне пробвай да направиш аварийно флашване (описаното в линка по-горе).
Ако и така не тръгне - или си купуваш нов BIOS с флашнат последен фърмуер, или в сервиз.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е инсталиран несъвместим BIOS или е станал проблем при обновяването. В сервиз може да се свали чипа и да се флашне с правилния BIOS. Най-добре закарай компютъра в сервиз, където ще могат да направят тази процедура.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.