Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Малко помощ при преинсталиране на windows 7

shemkov

Препоръчан отговор

Колеги здравейте!
Реших да си преинсталирам лаптопа с нов уиндолс 7.
Проблемът е следния при избирането на дял къде да се инсталира уина се появява съобщението на снимката. Желанието ми е да го инсталирам в дял 2 (мисля, че там е и старият линдолс).
Форматирах го няколко пъти, изтривах го и създавах нови дялове... предполагам проблемът е от това, че не може да се създаде системен дял.!

Моля ако някой знае как мога да го инсталирам да каже - ще съм му много благодарен

Поздрави

Ето и снимката

http://dox.bg/files/dw?a=e35c37b80e

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво съобщение ти се появява ?

На тая снимка няма съобщение !

http://dox.bg/files/dw?a=30445e5c80

Това да не е някаква самоделка от торент?

Не разбрах въпросът!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И въпреки това, не тръгва ли да се инсталира, като натиснеш, Напред?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става във всеки един дял ми изписва това съобщение и не мога да дам "напред" за инсталация.

Колкото пъти и да съм инсталирал уиндолс винаги имам един дял на който да пише система. Тук сега го няма и се чудя дали не е това проблемът

И въпреки това, не тръгва ли да се инсталира, като натиснеш, Напред?

не....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става във всеки един дял ми изписва това съобщение и не мога да дам "напред" за инсталация.

Колкото пъти и да съм инсталирал уиндолс винаги имам един дял на който да пише система. Тук сега го няма и се чудя дали не е това проблемът

Освен да ни направиш една снимка от някой дисков менажер да видим диска и партициите какъв формат и тип са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не....

Какво е имало до сега инсталирано на тази машина?

Ще повторя въпроса на Емо: -Windows-а оригинален ли е или е от някой торент?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен да ни направиш една снимка от някой дисков менажер да видим диска и партициите какъв формат и тип са.

как по - точно мога да ги видя диска и партициите какъв формат и тип са?

Windows-a е от мой познат не е оригинален но с тоя диск съм инсталирал доста компютри.

Иначе лаптопа досега е бил с windows 7 марката му е ACER pew 71

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=30445e5c80

Не разбрах въпросът!

Да, може би не се изразих правилно. Имах в предвид, това да не е Windows свалян от торент сайт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

как по - точно мога да ги видя диска и партициите какъв формат и тип са?

Зареди (boot) с някой диск менажер като Acronis или GParted и дай снимка на екрана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е някаква самоделка от торент?

Това какво общо с проблема? Не ви ли омръзна постоянно да си измисляте причини, когато нямате решение по дадения проблем да задавате едни и същи безполезни въпроси - оригинален ли е софтуера... Оня ден писах мнение по този въпрос. И м/у другото, това е единствения форум, в който в 90% от темите за проблем се задават такива въпроси. До сега за толкоз време не срещнах ни една тема, където причината за проблема да се корени в нелегално придобития софтуер.

1. Опитай да форматираш партицията в/у, която ще инсталираш, както избереш опцията "формат" и след това дай next. Ако се изведе някакво съобщение за грешка, може да го споделиш с нас.

2. Направи това, което казва BMW Маниак в пост 12, че ще ни ориентира. Или може да направиш следното:

Зареждаш инсталационния диск с Windows-a, когато стигнеш на екрана Install Now натискаш клавишната комбинация Fn+Shift+F10 трябва да се отвори команден прозорец. В него последователно пишеш:

Diskpart > следва Enter

List Disk > следва Enter - ще се изведе списък с номер, размер и т.н. на наличните дискове.

Дай снимка на този прозорец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това какво общо с проблема? Не ви ли омръзна постоянно да си измисляте причини, когато нямате решение по дадения проблем да задавате едни и същи безполезни въпроси - оригинален ли е софтуера... Оня ден писах мнение по този въпрос. И м/у другото, това е единствения форум, в който в 90% от темите за проблем се задават такива въпроси. До сега за толкоз време не срещнах ни една тема, където причината за проблема да се корени в нелегално придобития софтуер.

1. Опитай да форматираш партицията в/у, която ще инсталираш, както избереш опцията "формат" и след това дай next. Ако се изведе някакво съобщение за грешка, може да го споделиш с нас.

2. Направи това, което казва BMW Маниак в пост 12, че ще ни ориентира. Или може да направиш следното:

Зареждаш инсталационния диск с Windows-a, когато стигнеш на екрана Install Now натискаш клавишната комбинация Fn+Shift+F10 трябва да се отвори команден прозорец. В него последователно пишеш:

Diskpart > следва Enter

List Disk > следва Enter - ще се изведе списък с номер, размер и т.н. на наличните дискове.

Дай снимка на този прозорец.

Ето снимката

http://dox.bg/files/dw?a=21172c7150

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами в единия дял са филмите и тн.Не ми се иска да ги трия но ако се наложи...

И тъй като не разбирам толкова много снимката "говори" ли нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До сега за толкоз време не срещнах ни една тема, където причината за проблема да се корени в нелегално придобития софтуер.

Напълно подкрепям, даже казвам - няма пиратски софтуер, има не легитимно използван.

Друг въпрос е релийза ако е рабъзикан, ама едва ли.

Аз пък не разбрах - какъв е този Dist 1 със size 0 (нула) байта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

shemkov, като гледам снимките, дял 1 ти е празен. Избери го, форматирай го, и след това кликни на "Напред". Ако не става, опитай даже да изтриеш дяла, и да го създадеш наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

shemkov, като гледам снимките, дял 1 ти е празен. Избери го, форматирай го, и след това кликни на "Напред". Ако не става, опитай даже да изтриеш дяла, и да го създадеш наново.

Пробвах го многократно - не става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво си пробвал, да форматираш дяла или да го изтриеш? Опита ли се да го изтриеш, а след това от празното място да създадеш нов дял?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтрийте дяла, в който искате да инсталирате и в който нямате нищо ценно. Добре е да е първия. Създайте наново дяла, при което уиндоуса ще си създаде 2 дяла- системен дял от 102-3 МБ и един по голям от останалото място. Изберете по големия и продължете с инсталацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още в началния пост на темата автора казва, че се е опитвал да изтрие и форматира дяла. Аз го посъветвах същото в пост 13.

Ммм тогава става малко по-завъртяно, но нищо. Кажи сега това, което те питах по-рано. Когато се опиташ да форматираш дяла, извежда ли се някаква грешка и ако да каква? Кажи първо това и после спрямо зависи може да направиш една проверка на диска. Или с някакъв буут инструмент или може пак да ползваш Fn+Shift+F10 и в командния прозорец пишеш chkdsk /f /r /x

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още в началния пост на темата автора казва, че се е опитвал да изтрие и форматира дяла. Аз го посъветвах същото в пост 13.

Ммм тогава става малко по-завъртяно, но нищо. Кажи сега това, което те питах по-рано. Когато се опиташ да форматираш дяла, извежда ли се някаква грешка и ако да каква? Кажи първо това и после спрямо зависи може да направиш една проверка на диска. Или с някакъв буут инструмент или може пак да ползваш Fn+Shift+F10 и в командния прозорец пишеш chkdsk /f /r /x

утре ще отида до сервиза и ще пиша как се е решил проблема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване