Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко ватови тонколони може да захрани 350W-усилвател?

Сирини

Препоръчан отговор

Добър ден , преди няколко седмици бях публикувал една тема свързана със мини-аудио система - Sony shake 33 , която "уш" била 2400W RMS , но ето и едно видео от което видях реалните и 350W :

..... 
И така.... въпросът ми е , колко ватови ще бъдат тези тонколони , ако усилвателят е 350W... ? :rolleyes:   
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 102
  • Създадено
  • Последен отговор

Добър ден , преди няколко седмици бях публикувал една тема свързана със мини-аудио система - Sony shake 33 , която "уш" била 2400W RMS , но ето и едно видео от което видях реалните и 350W :

И така.... въпросът ми е , колко ватови ще бъдат тези тонколони , ако усилвателят е 350W... ? :rolleyes:   

Това няма как да са реални 350 вата, това би означавало тази машина да грее като печка и да консумира минимално 450 вата. ТОва отново е така наречената "музикална" мощност, която всеки производител си смята по своему

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е реална консумация това гълта ток като бойлер :D

То нека си гълта , искам да разбера ще свири ли добре ...  :huh:  и силен ли си е усилвателя , защото тв'а сони вече ме побърка ... немога да разбера каква е реалната му мощност във Watt's ....  :shock11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То нека си гълта , искам да разбера ще свири ли добре ...  :huh:  и силен ли си е усилвателя , защото тв'а сони вече ме побърка ... немога да разбера каква е реалната му мощност във Watt's ....  :shock11:

Извинете ме, но вие не осмислихте ли какво искам да ви кажа? Мощността на това нещо е не повече от 2х15 или 2х20 вата физическа мощност, това по-горе са реклами

П.П. Ето ви цена, размери и маса на колона 500 вата: http://www.zzounds.com/item--YAMS115V

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички живи бизнеси в днешно време са мушенници.

Това че са казали не означава че е, казали са го само с цел да си продадът стоката.

За останалите факти (които не че аз знам) капитана ги е казал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме, но вие не осмислихте ли какво искам да ви кажа? Мощността на това нещо е не повече от 2х15 или 2х20 вата физическа мощност, това по-горе са реклами

П.П. Ето ви цена, размери и маса на колона 500 вата: http://www.zzounds.com/item--YAMS115V

What?! 2x15 , 2x20W ? Хах ... моята уредба от 14 години на Philips FW 362 - е 40W и звучи бая силно  .... съмнява ме това да са 15,20вата за толкова пари... това е просто нереално :D..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е реална консумация това гълта ток като бойлер :D

Не би ме учудило :) . Едната колона е голяма колкото 50-литров бойлер, и тежи поне толкова  :D .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То нека си гълта , искам да разбера ще свири ли добре ...  :huh:  и силен ли си е усилвателя 

отиди на място в магазина, и го чуй. Това е единственият начин да разбереш "как" свири.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

What?! 2x15 , 2x20W ? Хах ... моята уредба от 14 години на Philips FW 362 - е 40W и звучи бая силно  .... съмнява ме това да са 15,20вата за толкова пари... това е просто нереално :D..

Продължавайте да се съмнявате, хората го правят за качество не да бумти и да чупи прозорци

Не би ме учудило :) . Едната колона е голяма колкото 50-литров бойлер, и тежи поне толкова  :D .

Само че това, за което той говори сумарно тежи колкото колоната, която цитирах по-горе :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

отиди на място в магазина, и го чуй. Това е единственият начин да разбереш "как" свири.

Много ясно .. това и ще направя , но все пак нека има и малко информация и мнения за този продукт .... защото трудно се намира -.- 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос към модераторите - кога ще спрете да махате датата на редактиране когато си редактирате постовете ?

КОй го прави, посочете ми пример

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Weight and Measurements Front Speaker
    • Weight (kg)(Approx.) : 40.8 lbs. (18.5 kg)
    • Dimensions (WxHxDcm)(Approx.) : 16.1 x 24 x 13.8 in. (410 x 610 x 350 mm)
  • Weight and Measurements Main Unit
    • Dimensions (WxHxDcm)(Approx.) : 19.9 x 6.3 x 13.8 in. (505 x 160 x 350 mm)
    • Weight (kg)(Approx.) : 15.4 lbs. (7 kg)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Weight and Measurements Front Speaker
    • Weight (kg)(Approx.) : 40.8 lbs. (18.5 kg)
    • Dimensions (WxHxDcm)(Approx.) : 16.1 x 24 x 13.8 in. (410 x 610 x 350 mm)
  • Weight and Measurements Main Unit
    • Dimensions (WxHxDcm)(Approx.) : 19.9 x 6.3 x 13.8 in. (505 x 160 x 350 mm)
    • Weight (kg)(Approx.) : 15.4 lbs. (7 kg)

Можем да четем!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Power consumption
SHAKE-99: 700 W
SHAKE-77: 525 W
SHAKE-55: 500 W
SHAKE-33: 350 W
Това е консумацията на ток от мрежата. По груби сметки 120-130W на канал за модел 33.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааам и забравих да ви питам каква роля играят Омовете  на една колона ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Power consumption
SHAKE-99: 700 W
SHAKE-77: 525 W
SHAKE-55: 500 W
SHAKE-33: 350 W
Това е консумацията на ток от мрежата. По груби сметки 120-130W на канал за модел 33.

Това звучи по-реално :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момче ти ако чуеш 2x350  от 1 метър ще ти спре въздуха и    няма да издържиш и 5 минути на тоя шум.  Със такива ватове хората кръщене правят  в ресторанти.  Колона с тия ватове тежи най малко 30 кила  ако е дървена, а само стъпалото ако  е с ториод е 25 килца.  Та тия упътвания дето ги четете са  пълна простотия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AC/DC  ползват това :)

П.П.редполагам че изпълнителите носат звукоизолиращи звука слушалки.

П.П.П.И мисля че стоенето на по-малко от метър не е безопасно - ще те изтреля в другя край на града! :ph34r:

П.П.П.П.А да и още нещо - перфектно е за отмъщение! :clown:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааам и забравих да ви питам каква роля играят Омовете  на една колона ?

Играят по важната роля!Омовете,трябва да съвпадат с тези на усилвателя.Докато мощноста( W ) може да е по голяма от дадената на усилвателя,без да има проблеми.Защо питаш за колони на тази уредба,която си върви комплект с колоните?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Kaloyan Atanasov
      Здравейте наскоро си купих усилватела и имам проблем.Като вържа две колони към изходите rear те работят.,обаче ако ги вържа към center не работят.телевизорът съм го свързал към input входа через конвектор от цифров оптичен към аналогов звук.

• от Sergei Balkandjiev
      Здравейте приятели,търся усилвател за този модел тонколони,ако може  да ме посъветвате какво да търся като модел и марка, благодаря ви

• от Simona Simova
      Здравейте на всички! 
      Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?
      Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 
      Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! 
    • от Obscurity
      Привет
      Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика
      За в момента съм се прицелил във 
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/
      https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1
      На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях
      Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване