Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.Проблема който имам е следният. Преинсталирах един компютър ХП 655.След това се разтърсих за драйверите който са му необходими от официалния сайт.Но по погрешка съм свалил и драйвера за БИОС. При инсталитането на другите файлове нямаше проблем, но след като стигнах до файла БИОС компютъра се рестартира и сега екрана не може да се включи.Някакви предложения как може да се оправи това ! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи го на сервиз. Ти не може да го оправиш. Ето ти линк за да видиш каква беля си направил.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По каква причина ъпдейтвахте биоса това е много сериозна работа и е само за хора с опит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По каква причина ъпдейтвахте биоса това е много сериозна работа и е само за хора с опит :)

Без да иска е станало, поне така пише в поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб!

Трябват 10+ години опит за да си ъпдейтнеш BIOS. То не е толкова лесно като да кликнеш тук и да натиснеш два пъти ОК, нали? :D

Ако е под Windows спирам антивирусната и задължително преди ъпдейта рестартирам.

Ако е под DOS(или в BIOS) е доста по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Трябват 10+ години опит за да си ъпдейтнеш BIOS.

Аз нямам "10+" години опит, а вече съм актуализирал  ~10-11 BIOS-а. 

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бъдеще внимавайте какви драйвъри инсталирвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам "10+" години опит, а вече съм актуализирал  ~10-11 BIOS-а. 

Проблема не е в годините. Просто трябва да се прочете поради каква причина е наложителен update на биос, какви са рисковете при грешка и какво трябва да се направи след това.

Лично аз избягвам да правя такава процедура, а и никога не ми се е налагала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок няма ли някакъв вариант чрез който аз да мога да го оправя този проблем.Разрових се в пространството и там беше описан с някаква програма която се записва на дискета и така ставало.Обаче проблема при мен е лаптоп и просто няма как да стане.Няма ли някакъв вариант за връщана за предишни настройки.Пак казвам, че по погрешка инсталирах този драйвер.Това ли е единствената процедура да го отнеса на сервиз.И ако е така колко пари ще струва тази процедура...БЛАГОДАРЯ ВИ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок няма ли някакъв вариант чрез който аз да мога да го оправя този проблем.Разрових се в пространството и там беше описан с някаква програма която се записва на дискета и така ставало.Обаче проблема при мен е лаптоп и просто няма как да стане.Няма ли някакъв вариант за връщана за предишни настройки.Пак казвам, че по погрешка инсталирах този драйвер.Това ли е единствената процедура да го отнеса на сервиз.И ако е така колко пари ще струва тази процедура...БЛАГОДАРЯ ВИ !!!

След като не светва екрана ако ще и 50 програми да имаш няма как да ги подкараш, че да коригираш грешката. Колко ще струва могат да ти кажат в съответния сервиз и то ако се занимават с такова нещо. По-вероятно е да ти предложат ново дъно. Иначе в линка, който съм ти дал ( ако беше прочел всичко внимателно) има друг линк с ценоразпис. Не знам обаче колко е актуален в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе очевидно не ми схванахте сарказма. :)

Иначе начини има за оправяне вкъщи, но зависи какво се е прецакало и дали има възможност за оправяне без програматор.
Потърси какъв е BIOS-a и после търси дали може да се възстанови с флашка и BIOS файл на нея + клавишна комбинация или нещо такова. Но да те предупредя, че шанса(ако изобщо го има като вариант това!) да се оправи толкова лесно е малък.

Други начини:
- Ако чипът е в гнездо го смени с друг. Купи си го от иБей примерно и просто го замени.
- Ако е в гнезно също така можеш да го извадиш и да го дадеш само него за препрограмиране.

Обаче в лаптопите като се замисля май са само запоени. Кофти...

Следващият път като ъпдейтваш под Windows спри антивирусната си, рестартирай компютъра, изчакай го да зареди всичко. Затвори програмите, които можеш от tray-a и тогава флашвай.

Виж, не е края на света все пак. Начини има стига да имаш пари за даване и време за губене. :) Успех!

Редактирано от bure_s_barut (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ако намеря същата дънна платка  за модела и я подменя, ще се оправи работата така ли.Да не се занимавам до сервизи.Защото ще ми излезе много солено.За този модел лаптоп който имам няма да е оправдано!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънната платка е най-скъпия компонент на един лаптоп.
Отговорът на въпросът ти по принцип е ДА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Ако не си затривал HP Tools Partition:

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01951773.pdf

2.Метод за възстановяване без HP Tools Partition

Изтегли оригиналния BIOS файл. Ако е с разширение exe (за BIOS F27 - sp64675.exe), с помощта на 7zip разархивирай този файл и използвай от извлечените файлове този с разширение BIN (01885.BIN) и го запиши на USB флаш драйв

Изключи захранващия адаптер от лаптопа, свали батерията

Постави USB флаш драйва

Натисни и задръж Windows клавиша и B клавиша.

Свържи захранващия адаптер.

Натисни "Power" бутона на лаптопа

Като светнат LED-овете, пусни Power бутона и по-рано натиснатите Win+B

След 10-ина секунди лаптопът ще започне да чете флашката

Докато търси файла, лаптопът може да бипка на всяка секунда. Броят на бипканията зависи от големината на флашката и броя на файловете на нея

Ако не бъде открит файлът, ллаптопът се ресетва и започва отново.

Ако бъде открит файлът, започва зареждане, което не продължава повече от 30-ина секунди, като през това време не се чуват бипкания.

Като се зареди файлът, лаптопът започва флашването, което се индикира от 2-секундни бипкания.

Това ще отнеме около 30-60 секунди

Около 5 секунди след спиране на бипканията лаптопът автоматично ще се изгаси.

Включи отново лаптопа

BIOS трябва да е въЗстановен и лаптопът да работи отново.

Ако тази процедура е неуспешна, изтегли по-старата версия на BIOS изапочни възстановяване от т.2.

Допълнително четиво

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Ако не си затривал HP Tools Partition:

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01951773.pdf

2.Метод за възстановяване без HP Tools Partition

Изтегли оригиналния BIOS файл. Ако е с разширение exe (за BIOS F27 - sp64675.exe), с помощта на 7zip разархивирай този файл и използвай от извлечените файлове този с разширение BIN (01885.BIN) и го запиши на USB флаш драйв

Изключи захранващия адаптер от лаптопа, свали батерията

Постави USB флаш драйва

Натисни и задръж Windows клавиша и B клавиша.

Свържи захранващия адаптер.

Натисни "Power" бутона на лаптопа

Като светнат LED-овете, пусни Power бутона и по-рано натиснатите Win+B

След 10-ина секунди лаптопът ще започне да чете флашката

Докато търси файла, лаптопът може да бипка на всяка секунда. Броят на бипканията зависи от големината на флашката и броя на файловете на нея

Ако не бъде открит файлът, ллаптопът се ресетва и започва отново.

Ако бъде открит файлът, започва зареждане, което не продължава повече от 30-ина секунди, като през това време не се чуват бипкания.

Като се зареди файлът, лаптопът започва флашването, което се индикира от 2-секундни бипкания.

Това ще отнеме около 30-60 секунди

Около 5 секунди след спиране на бипканията лаптопът автоматично ще се изгаси.

Включи отново лаптопа

BIOS трябва да е въЗстановен и лаптопът да работи отново.

Ако тази процедура е неуспешна, изтегли по-старата версия на BIOS изапочни възстановяване от т.2.

Допълнително четиво

Благодаря за компетеното мнеие.Само не разб от каде да сваля биос фаила.Каде да го намеря...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за компетеното мнеие.Само не разб от каде да сваля биос фаила.Каде да го намеря...

Върви питай в METRO, Kaufland, Lidl, Carrefour или Billa. Все в един от тези магазини трябва да има.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След задаването на този въпрос варианта е СЕРВИЗ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя.И следвай стъпките на ExaFlop,обяснено е много добре, чак ми се прииска да си флашна биос-а.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако моделът е HP 655 Notebook PC (AMD)
BIOS ти е на линка
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detail?sp4ts.oid=5225018&swItemId=ob_126629_1&swEnvOid=4062

Разширено четиво от HP

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много стара тема , Кой знае какво е опукало на лаптопа а той си мисли че е инсталирал " ДРАЙВЕР ЗА БИОСА " ....как така ще го инсталира ? с какво ? така от РАЗ , ей така по погрешка , както се инсталира шрифт   :)  айде остави тая работа .

Лаптопа да си го носи на сервиз , предполагам че след толкова време е взел някакво решение  :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.