Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, имам следния адски мистериозен за мен проблем. Компютърът ми "замръзва" от време на време, без значение какво точно правя на него, дори просто да е оставен включен. Под "замръзва" имам предвид, че екрана замръзва, мишка и клавиатура не реагират, диода на харда не свети, но се чува как компютъра работи. При опит за рестартиране от копчето , на монитора се изписва "няма сигнал", компютъра продължава да се чува как работи, но нищо не се случва. Чак когато го изключа от копчето или от захранването и го пусна отново - всичко тръгва. След доста ресърч в нета направих следните неща:

- при замръзване започнах да вадя едно по едно периферните устройства - без резултат
 - използвах HDD Regenerator, за да тествам харда - никакви проблеми не бяха открити
 - използвах една програма за тестване на видеото - нищо не се случи
 - използвах вградената в Windows програмка за тестване на РАМ паметта - нищо не откри
 - направих проверка за повредени драйвери, намерих няколко, ъпдейтнах ги, това нищо не промени
- проверих веднага след замръзването какво е логнато в Windows Event Viewer - абсолютно нищо, логнато е само,че системата е била неочаквано изключена, което е фактически моето действие

Системата ми е:

- Windows 7 Ultimate 32 bit
 - AMD Athlon X2 3.40 Ghz
 - RAM 3GB DDR3
 - Video Nvidia Geforce 310

При по-тежки игри, особено през лятото, се случва компютъра да изгасне и в Event Viewer се записва Thermal Shutdown. Това не знам дали би могло да има връзка,но го споменавам. Какво мога още да направя за да идентифицирам проблема ? Възможен ли е проблем с процесора, БИОС-а ? Това, че след ръчен рестарт не се случва нищо, би трябвало да говори за хардуерен проблем, нали ? Моля за съвет !
Редактирано от Mihoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви са температурите на системата, щом ти изписва това, значи прегрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви са температурите на системата, щом ти изписва това, значи прегрява.

Да, но това се случва обикновено, когато играя някоя по-тежка игра. Замръзването е абсолютно random и на пръв поглед няма връзка между двете. Възможно ли е да се получава замръзване поради прегряване ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А би ли уточнил какви са тези по тежки игри? Че то с тази видео картаа всичко по ново от супер марио си е тежка игра. Преди време на една моя стара машина имаше подобни "замръзвания" които се оказаха от хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На слаби машини до 1 gb ram не е препоръчително да се играят игри с големи 2 3 гб и нагоре тоест  по новите . Преди да свалите дадена игра погледнете характеристиките и изискванията и дали разполагате с тях ако ли не може би  някой ден ще може да играете играта като се ъпгрейдне машината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталиране, поне при мен това помогна. Бутай му диска и се зибави от мъките, но ако и след преинсталацията има същият проблем те съветвам да намериш друг HDD дори да е IDE няма значение. И отново преинсталация и ако и след това имаш същият проблем, търси причините другаде. Дано съм помогнал GL :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се получава замръзване поради прегряване ? 

Възможно е,ако натоварването на процесора вдига 100% да замръзва всичко.Имаш притурка с индикатор на процесора и паметта.Какви стойности показва в такъв момент?

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е ако натоварването на процесора е 100% да замръзва всичко.Имаш притурка с индикатор на процесора и паметта.Какви стойности показва в такъв момент?

Това не съм го пробвал, сега ги сложих да видим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, забравих да кажа, че правих и пълен скан за вируси и зловреден софтуер - без резултат. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам подобен проблем от същото естество, даже предполагам, че е същият. Както си работя и по някое случайно време, без никакви предварителни сигнали, компютърът замръзва и повече не приема никакви входове. Дисплеят си показва една и съща картина, ако е имало някакво аудио, което да се изпълнява, спира на мига и почва да се чува само едно монотонно бръмчене. Единственият изход от тази каша е форсиран рестарт на компютъра от копчето за пускане.

Как мога да проверя дали не прегрява?

характеристики:

windows XP SP3

Intel Celeron 1.73 GHz

0,99GB RAM

MSI Megabook vr600x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте програмата Speccy и я пуснете да сканира.

Също така,кажете от кога не е правена профилактика и преинсталация?

Какво е състоянието на хард-диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте програмата Speccy и я пуснете да сканира.

Също така,кажете от кога не е правена профилактика и преинсталация?

Какво е състоянието на хард-диска?

Само да кажа, че пуснах гаджета, който показва процесорното натоварване и рамта - преди малко ми замръзна и бяха на по 40 процента. За последно правих преинсталация на ОС преди около 10 месеца. Хардуерна профилактика не е правена от 4 години. Състоянието на хард-диска, ако съдя по теста, който направих с HDD регенератор, е добро. Ще пробвам програмката, която ми препоръчахте.

Здравейте, имам подобен проблем от същото естество, даже предполагам, че е същият. Както си работя и по някое случайно време, без никакви предварителни сигнали, компютърът замръзва и повече не приема никакви входове. Дисплеят си показва една и съща картина, ако е имало някакво аудио, което да се изпълнява, спира на мига и почва да се чува само едно монотонно бръмчене. Единственият изход от тази каша е форсиран рестарт на компютъра от копчето за пускане.

Как мога да проверя дали не прегрява?

характеристики:

windows XP SP3

Intel Celeron 1.73 GHz

0,99GB RAM

MSI Megabook vr600x

Звучи същото, само че при мен ако тече звук, просто секва, без бучене. Също така рестарт от копчето не сработва, трябва да го изключа и включа наново.

Редактирано от Mihoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Действайте.

Пробвайте тестване на хард-а с прорамата HDTune, поне аз нея предпочитам.Пуснете Error scan в програмата.

Може ли да покажете какви системни процеси работят,в Task Manager.Кликнете там на Show processess of all users, и разпънете прозореца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталнах Speccy, показва ми детайлна информация за системата. Къде да гледам, има ли някаква опция за търсене за грешки.. ?

Действайте.

Пробвайте тестване на хард-а с прорамата HDTune, поне аз нея предпочитам.Пуснете Error scan в програмата.

Може ли да покажете какви системни процеси работят,в Task Manager.Кликнете там на Show processess of all users, и разпънете прозореца.

Нещо не успявам да вкарам снимките както трябва, за това ги давам с линкове.

Детайли от Task Manager 1:

http://prntscr.com/73qj1g

Детайли от Task Manager 2:

http://prntscr.com/73qk4o

Детайли от Speccy:

http://prntscr.com/73qkh3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах проблем със замръзването преди време. Компютъра нов, всичко прясно инсталирано и като се почна - видях се в чудо. Прерових нет-а, решение не открих и започнах да разтоварвам софтуера по обратен ред. Замръзването спря, след като деинсталирах софтуера на производителя на дънната платка - всички предлагат някакви турбо оптимизатори. Няма да споменавам марката, че инак съм доволен от нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталнах Speccy, показва ми детайлна информация за системата. Къде да гледам, има ли някаква опция за търсене за грешки.. ?

Нещо не успявам да вкарам снимките както трябва, за това ги давам с линкове.

Детайли от Task Manager 1:

http://prntscr.com/73qj1g

Детайли от Task Manager 2:

http://prntscr.com/73qk4o

Детайли от Speccy:

http://prntscr.com/73qkh3

Направете една оптимизация на системата.Ако се чудите как,просто следвайте този линк...

Според мен имате много работещи процеси.Спрете ги.

Исках да инсталирате Speccy,за да проверим какви са температурите.Идеални са.

Очаквам проверката на диска с програмата,която препоръчах.

А какво е състоянието на драйверите? Нови,стари,липсващи? Погледнете в Device Manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моя комп замръзваше по едно време и намерих кардинално решение на проблема - пълна липса на антивирусни програми и забрана на всякакви обновявания. Сега е песен -  всичко си хвърка, ли хвърка... :giggle1:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете една оптимизация на системата.Ако се чудите как,просто следвайте този линк...

Според мен имате много работещи процеси.Спрете ги.

Исках да инсталирате Speccy,за да проверим какви са температурите.Идеални са.

Очаквам проверката на диска с програмата,която препоръчах.

А какво е състоянието на драйверите? Нови,стари,липсващи? Погледнете в Device Manager.

Резултати от тестването на харда:

http://prntscr.com/73sad0

Относно драйверите, повечето са от 2009-2011 година, липсващи не виждам. Единствения warning, който се забелязва е този:

http://prntscr.com/73sbf9

Имах проблем със замръзването преди време. Компютъра нов, всичко прясно инсталирано и като се почна - видях се в чудо. Прерових нет-а, решение не открих и започнах да разтоварвам софтуера по обратен ред. Замръзването спря, след като деинсталирах софтуера на производителя на дънната платка - всички предлагат някакви турбо оптимизатори. Няма да споменавам марката, че инак съм доволен от нея. 

Този софтуер как го деинсталираш ? Интересното при мен е,че този проблем се появи от около 3-4 месеца, а имам компютъра от 4 години. Тоест в последствие нещо се е случило, може би.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска изглежда добре. За всеки случай кликнете на таба Health.

Хубаво е да обновите драйверите.Влизате в сайта на производителя на дъното, намирате го и търсите според операционната система.

За всеки случай минете и през антивирусният отдел на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако диска е SATA дай смарт статуса. Свали Hirens Boot CD и направи тест на паметта и харда, тестове под Виндовс не се правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този софтуер как го деинсталираш ? Интересното при мен е,че този проблем се появи от около 3-4 месеца, а имам компютъра от 4 години. Тоест в последствие нещо се е случило, може би.

Идеята е че проблема може да е софтуерен. Заподозрени са първо програмите, които бъркат по- навътре в системата. И с Ccleaner човек може да я омаже. А това че компютъра е на 4 години, означава ли че и операционната система е на толкова? Доволно дълго време за Виндовс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с Нвидиа чипсет. От тия които доста греят, а там на снимката от Speccy не е дадена температурата баш на чипсета. Освен това измерването е добре да се направи при по-натоварена машина, а не докато е в покой.

П.П. Сега забелязах колко много процеси има на снимката на мениджъра? Моите са всичко на всичко 47 с два отворени браузера, с по няколко таба....

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива замръзвания обикновено са от харда - препоръка - сменете кабела .

Това че не се рестартира от копчето  :( а изобщо работи ли копчето и дали е свързано където трябва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно драйверите, повечето са от 2009-2011 година, липсващи не виждам. Единствения warning, който се забелязва е този:

http://prntscr.com/73sbf9

Никой ли не вижда,че нямаш драйвър на мрежовия адаптер,?От тази снимка се вижда липсата му!Това също може да доведе до замръзване на системата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.