Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!!!

На скоро си купих части и сам си сглобих компютъра.

Дъната платка е модел Gigabyte  h61m-ds2 DDR3

Сглобих го и му сложих хард диск със инсталиран windows xp на него, и сега като искам да го прейнсталирам, давам рестарт и след това Не мога да вляза в Биоса. Там ми изписва F9- information system, del-bios, f12-boot menu. Да но в него момент клавиатурата Не ми работи, а когато зареди windows работи, сменях буксите, пробвах със още две клавиатури, а едната клавиатура е със букса ps2, а другите са със usb.

Пробвал съм със всички копчета на клавиатурата. esc, f2,f9,f12,dell, но нищо. По него време Не ми чете клавиатурата, и Не мога да вляза в биоса и това е. Моля помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell е за биос, F12 е за Boot менюто. Няма как да не стане и с трите клавиатури. Когато включиш компютъра минава един тест на клавиатурата. Светват и горните 3 лампички в дясно и изгасват. Това случва ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става, лампите светят само на едната букса, а на другите три изобщо Не реагира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става, лампите светят само на едната букса, а на другите три изобщо Не реагира.

Тоест свети само индикатора NumLock. А като натискаш бутона на NumLock този индикатор изгасва ли или стои постоянно светещ?

Предполагам трите клавиатури са работещи и са тествани, че работят. А въобще зарежда ли Windows XP на този компютър и ако зареди клавиатурите работят ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно клавиатурата ти е на USB и за това не работи.

Ще трябва да го направиш с PS2 клавиатура това...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно клавиатурата ти е на USB и за това не работи.

Ще трябва да го направиш с PS2 клавиатура това...

Едната от клавиатурите е с PS2 букса и с нея те става. По-долу го е написал колега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с нулирне на БИОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трите лампички светят, но изобщо Не реагира, иначе когато вляза в уиндоуса клавиатурата си работи нормално, но когато го рестартирам и искам да вляза в биоса само свети но изобщо Не реагира. Единственото което става е че, когато ми изписва del-bios и f12-boot menu, когато натискам клавиатурата което и копче да е, чувам някакъв звук от компютъра или дъното, но когато вляза в windowsa всичко си е наред.

А как се нулирва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трите лампички светят, но изобщо Не реагира, иначе когато вляза в уиндоуса клавиатурата си работи нормално, но когато го рестартирам и искам да вляза в биоса само свети но изобщо Не реагира. Единственото което става е че, когато ми изписва del-bios и f12-boot menu, когато натискам клавиатурата което и копче да е, чувам някакъв звук от компютъра или дъното, но когато вляза в windowsa всичко си е наред.

А как се нулирва?

Звука, който чуваш е блокирала клавиатура. Случва се когато натискаш повече клавиши в началото. 

Може ли да ресетнеш биос както те е посъветвал колегата Belivakov?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да питам - тия клавиатури да не са мултимедийни ? Другия вариант както каза колегата - ресет на биоса 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите преди мен са дали точния отговор - ресет на БИОС

Дори онзи ден имах същия " проблем " на един по -старичък компютър .

Изключваш захранване , махаш батерията , търсиш джъпера за БИОС , местиш за няколко секунди на другата позиция , връщаш на първоначалната , слагаш батерията , включваш захранването и стартираш системата .

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно клавиатурата ти да не е USB  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно клавиатурата ти да не е USB   :)

2 клавиатури са USB, а третата е PS2. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно клавиатурата ти да не е USB   :)

Колко пъти ще питате ? (не само ти) Още в началото си е написано ясно че са 2 клавиаутури USB и 1 PS2! (не го приемай като заяждане)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя накрайник на клавиатурата се развали и от тогава не съм го преинсталирал и моята е USB .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що рестартирах биоса и пак същата работа. Вече не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що рестартирах биоса и пак същата работа. Вече не знам

Имаш в предвид ресет на биос така ли е?

Според мен нещата стоят така:

1. USB клавиатурите няма да сработят, тъй като bios не ги вижда. Не е зададена опцията в биос, тъй като не може да влезеш.

2. PS2 клавиатурата вероятно е повредена. Ако е здрава преди време имах и случай, когато при токов удар компютъра не искаше да тръгне с работеща PS2 клавиатура. Проблема се оправи като сложих друга. Ако имаш познат или съсед просто му искай неговата клавиатурата за момент.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак да питам - да не е мултимедийна клавиатурата и нали не я бучкаш във сините усб  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е мултимедийна. Току що пробвах с друга пс2 и пак не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно няма сини USBта :) та не е от това. 

Преди да се е появило каквото и да е на монитора натискайте клавиша Delete не много бързо веднъж в секунда да речем иначе ще почне да пищи дъното.

USB дори и в биоса да е настроено да е забранена пак си работи за да се влезе в биоса с нея. 

След като клавиатурите работят под ОС отпада проблем с контролера и самите клавиатури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачи харда и другите глупости и остави само Дъно,процесор и рам и пробвай пак да влезеш.Поне аз така бих направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питах дали е мултимедийна защото на едната ми щайга е такава ПС2 , докато разбера първия път че от нея идваше проблема  :)  само че аз влизах в биос със ф2 но след като тръгне инсталацията спирах до приемане на споразумението , при което трябва да натисна ф8 - да ама не  :no-no: не баца  :)  ефовете не работеха .....случайно натиснах на клавиатурата един бутон " офис " и тогава проработиха .

Сигурен ли си че си ресетнал биоса ? час - дата върнаха ли се ? ако е така , то тогава следвай съветите на колегите .

Със вкл. помпай яко дел  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега не иска да зареди уина?

Да бяхте казали какво направихте за да стигнете до там ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.