Премини към съдържанието
Rewivo

Как да прехвърля OS Windows от стар комп. на нов?

Препоръчан отговор

Здравейте.

Накратко - направих огледално копие на хардиска си (ОС Windows 8.1) на външен хард чрез 

програмката Акронис. 

Харесал съм си едно ново компче, което се продава само с ДОС на диска.

Идеално. Обаче как да си пратя там системата от външния хард. 

Ще го вържа с USB и знанията и уменията ми са до тук?!  :no-no:

Ще се радвам да получа ценни съвети от вас. Благодаря! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На нов компютър просто си направи чисто нова инсталация.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако системата не е била подготвена за прехврляне, ще е по-трудно. А ако е подготвена със sysprep - тогава е мн. лесно. Възстанови съдъранието от имиджа и направи ремонт на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На нов компютър просто си направи чисто нова инсталация.

Това бих могъл да го направя, но ще ме върне с месеци назад.

Сега настройките на ОС, запаметени пароли, сайтове, браузъри, програми, файлове и т.н. са 

точно както ме устройва и е плод на години труд. Ако почна на чисто ще е голяма играчка и 

едва ли ще постигна същия ефект.

Пример - Когато бях дете ми умря котката и после сменихме няколко котки, но

все не беше като първата и така загубих интерес да отглеждам котка. 

Всъщност аз точно с тази идея си клонирах системата на външен диск - да мога да 

я ресторвам на нов хард диск едно към едно. Само че не знам как да подкарам нов компютър 

от външен диск? 

Ако системата не е била подготвена за прехврляне, ще е по-трудно. А ако е подготвена със sysprep - тогава е мн. лесно. Възстанови съдъранието от имиджа и направи ремонт на системата.

Не помня вече с каква опция я качих на външния хард, защото мина време. Не е проблем пак да направя същото упражнение, защото стария комп. все още деяни, макар да 

се задъхва все повече от жегата (след 7 години работа вентилаторите не са на ниво). Хардиска също е на 7 годинки и става все по-подозрително шумен и мързелив.

Пак ще си пусна Акрониса. Само трябва да ми дадете инструкции кои опции да използвам, че там има доста възможности! Благодаря.  :)

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма играчка да инсталираш на чисто ОС. Паролите е задължително да ги знаеш, а програмите можеш да ги инсталираш отново. Със сигурност ще го направиш много по-лесно отколкото да си играеш с имиджи и тем подобни, при положение, че няма никакъв опит и не си го пробвал, тествал преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега настройките на ОС, запаметени пароли, сайтове, браузъри, програми, файлове и т.н. са 

точно както ме устройва и е плод на години труд. Ако почна на чисто ще е голяма играчка и 

я ресторвам на нов хард диск едно към едно. Само че не знам как да подкарам нов компютър 

от външен диск? 

Не помня вече с каква опция я качих на външния хард, защото мина време. Не е проблем пак да направя същото упражнение, защото стария комп. все още деяни, макар да 

се задъхва все повече от жегата (след 7 години работа вентилаторите не са на ниво). Хардиска също е на 7 годинки и става все по-подозрително шумен и мързелив.

Пак ще си пусна Акрониса. Само трябва да ми дадете инструкции кои опции да използвам, че там има доста възможности! Благодаря.  :)

Гледай сега, инсталирай си операционната система, копирай си файловете и готово. Програмите могат да се инсталират а паролите... мисля че е повече от ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отметките може да ги запаметиш  със всеки един браузър, За паролите си има притурки към браузърите и пак можеш да си ги запаметиш за 10 секунди, Ако това са ти проблемите значи ти ги реших с 4 клика.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма играчка да инсталираш на чисто ОС. Паролите е задължително да ги знаеш, а програмите можеш да ги инсталираш отново. Със сигурност ще го направиш много по-лесно отколкото да си играеш с имиджи и тем подобни, при положение, че няма никакъв опит и не си го пробвал, тествал преди.

Сигурно си прав, но все пак да "изплюя камъчето" - сега съм на Windows 8.1  лицензиран с програма KMS.

Всичко е толкова точно, че от Microsoft  ме поканиха да си кача Windows 10 безплатно за тест първата година! 

Аз реших да видя какво представлява и приех. Сега чакам да ме уведомят, че са ми изпратили всички файлове.

Ако инсталирам нова Ос вероятно ще съм с друг ключ и ще загубя възможността за Уин 10? 

И последно - ползвам браузър Макстон 3, който ми е много удобен, но идея си нямам как му се прехвърлят 

запаметените пароли и сайтове. Аз не си помня грам парола! Всичко съм си запаметил с времето и само 

браузъра ги знае. Наистина!  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е легално копието на 8.1, след ъпдейт до 10 пак ще си останете с легална версия на ОС (предполагам без нужда от ключ за активация, тъй като вече имате такъв).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от външен диск? 

Целият компютър ли е на 7 години? Ако проблема е само във вентилаторите - това е съвсем друго.

Аз преди няколко месеца си взех SSD и понеже също не исках да инсталирам начисто, разпитвах и накрая свърших работата с Aomei Partition Assistant като после трябваше да сложа и инсталационен диск, за да "поправя" системата. Не знам обаче дали ще стане също толкова добре при прехвърляне на съвсем друг компютър... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на около час е да се възстанови на старата система от имиджа, да се кофигурира sysprep /reseal и да се напрви нов имидж.

А за макстън -

https://www.kaldata.com/forums/topic/242742-как-да-прехвърля-os-windows-от-стар-комп-на-нов/#entry3137942

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на около час е да се възстанови на старата система от имиджа, да се кофигурира sysprep /reseal и да се напрви нов имидж.

За теб колега със сигурност, защото си навътре в нещата и си го правил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целият компютър ли е на 7 години? Ако проблема е само във вентилаторите - това е съвсем друго.

Аз преди няколко месеца си взех SSD и понеже също не исках да инсталирам начисто, разпитвах и накрая свърших работата с Aomei Partition Assistant като после трябваше да сложа и инсталационен диск, за да "поправя" системата. Не знам обаче дали ще стане също толкова добре при прехвърляне на съвсем друг компютър... 

Да. Старичък е вече и при това денонощно експлоатиран. Ако бяха само вентилаторите щях да ги сменя, но мисля че и харда може да загине всеки момент.

Чувал съм, че след 3-4 години експлоатация всеки диск вече е под риск да се скапе. И Рама ми е само 1 Гигабайт, а дивидито работи когато му скимне.

Време й е за достойна почивка на щайгата. :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=mHu0NrZyC1k

http://www.experts-exchange.com/articles/12635/Windows-8-and-8-1-Sysprep-Guide.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно си прав, но все пак да "изплюя камъчето" - сега съм на Windows 8.1  лицензиран с програма KMS.

Всичко е толкова точно, че от Microsoft  ме поканиха да си кача Windows 10 безплатно за тест първата година! 

:lol6:

"Програмата KMS" е активатор. Значи просто си с пиратски Windows. 

А в момента 10-ката е безплатна за всички. 

Пък дори и да имаше лиценз, той важи за определен компютър, не може да се прехвърля на друг (е, може, но това е отделна тема) .

Направи си прясна инсталация на новата машина, и ѝ се кефѝ :) 

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има начин ,носиш в сервиз свалят стария диск и новия ,слагат ги в кутии ,закачат на работещ комп и клонират от стария на новия.Друг е въпроса ,че ще трябва да махнат драйверите от стария диск тъй като ще си с нова машина.На мой приятел в магазина за авточасти така му се скапа диска,а беше пълен с инфо занесе го в сервиз и му го клонираха но за същата машина.Успех !

П.П Ако са SATA HDD даже няма нужда от кутия ,а директно се закачат  на дъното на работещ компютър.Разбира се трябва да има повече от 2 SATA порта.

Редактирано от McLane (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има начин ,носиш в сервиз свалят стария диск и новия ,слагат ги в кутии ,закачат на работещ комп и клонират от стария на новия.Друг е въпроса ,че ще трябва да махнат драйверите от стария диск тъй като ще си с нова машина.На мой приятел в магазина за авточасти така му се скапа диска,а беше пълен с инфо занесе го в сервиз и му го клонираха но за същата машина.Успех !

П.П Ако са SATA HDD даже няма нужда от кутия ,а директно се закачат  на дъното на работещ компютър.Разбира се трябва да има повече от 2 SATA порта.

Мислех за подобен вариант и дори да се пробвам сам да прекопирам дисковете, но се сетих, че заради гаранцията няма да 

е удачно да отварям новия компютър, за да му местя диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой ти каза да вземеш готов компютър?Взимаш части и си го сглобяваш сам!!!!Тук има хора с доста познания,ще ти спестят пари и ще ти сглобят конфигурация за определен бюджет и нужди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6:

"Програмата KMS" е активатор. Значи просто си с пиратски Windows. 

А в момента 10-ката е безплатна за всички. 

Пък дори и да имаше лиценз, той важи за определен компютър, не може да се прехвърля на друг (е, може, но това е отделна тема) .

Направи си прясна инсталация на новата машина, и ѝ се кефѝ :)

Това ми е основното "предимство" да живея в нашта татковина! Плащат 300 кинта заплати, но пък всичкото софтуер 

мога да си го намеря съвсем безплатно. Както казват правилно - сиромах човек - жив Дявол!  :giggle1:

Пропуснах и втората екстра - хубави момичета бол. :clap:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Акронис от флашка ще възстановиш от имиджа на новия диск

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря сърдечно за видеото. :yanim: Ще го изгледам подробно. Виждам, че е колкото цял филм. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи колко ти е дял C на стария диск,колко гб е заето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой ти каза да вземеш готов компютър?Взимаш части и си го сглобяваш сам!!!!Тук има хора с доста познания,ще ти спестят пари и ще ти сглобят конфигурация за определен бюджет и нужди.

Ето какво съм си харесал: http://most.bg/lenovo-h520e-57324251.html

Като отвори темата - аз съм се занимавал със сглобяване на компютри - тогава му викахме "асемблиране", но 

много напредна техниката и сега да си призная много от термините нищо не ми говорят. Ползвах две години 

телефон, на който не му научих и половината функции. Сега гледах да си купя нов и като видях спецификациите на смартфоните

направо ми се изплаши окото. Ще трябва да ходя на опреснителен курс при някои тийнейджъри.

Ама така е при нас бившите "юноши". Знаем си трите пръста - контрол+алт+дел или шалтер направо и системата спеше. :tongue2:

Я кажи колко ти е дял C на стария диск,колко гб е заето.

Стария хардиск се води 250 гб, но го разделих на две - С и Д и ми ги дава по 116 гб всяко.

Д-то е напълно празен вече, защото там почна да забива преди време! Качвах си торентите и после ги триех и 

това явно го повреди.

С-то ми е системата и програмите - около 41 гб и 75 гб празно. 

И допълнително 500 гб външен диск, където съм метнал С като Ф, а Г ми е работен - торенти, снимки, ала бала. Яка

ескплоатация. :)   

Навремето например казвахме - хардиск 20 мб или 40 мб ( тогава бяха по толкова) и това беше достъчно.

Сега за един хардиск има цял ред букви и съкращения. Сата, Мата, Космата.....Ужас! 

Тотално усложниха пейзажа и това си го обяснявам с идеята да има хляб за всякакви фирми производители.

Тогава и софтуера беше съвместим с хардуера. Сега оперативната ми памет не стига за едва ли не 

елементарни програмки. Страшно се разду използването на ресурси до разточителност.

А земното кълбо не се е увеличило и със сантиметър. Накъде отива този свят?  :shock11:

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.