Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 11 часа, дръндю написа:

забравих да спомена, че ползвам 4 и картинката от линка, показва почти 100% заетост на паметта
мисля си, че трябват 2 гъби за платформата и поне още 5-6-7-8, за софтуера изискващ повече памет

Това не е ли множко?Не съм ползвал десятка, така че не знам, де. Имам един лаптоп с 4 гъби и Уин 8 и върви супер (ама съм го човъркал и няма антивир). А един приятел пък казва, че десятката е по-добре по отношение на разпределение на ресурси от осмицата и седмицата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 10,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

ами ако машината е с графична карта със споделена памет до 1,5-2 гъби?
значи при софтуер, ползващ графичната карта на 100%+ 2гъби за платформата и остава едно нищо
значи, ако графичната карта е със собствена памет, тея 4 гъби  RAM са достатъчно за обикновен потребител като мен
а понеже аз съм с графична карта със споделена памет, налага се да сложа още 4 гъби, за да работи нормално
тъй като машината ми е с HDD
този проблем със споделената памет на графичната карта, се избягва с ползването на SSD, в които суап файла се чете със скоростта на RAM
туй e споменато в предишен пост на DarkEdge

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръндю, много странна ситуация описваш. Каква е тази машина, и за какво искаш да я ползваш? Вградено видео със споделена памет и 4GB RAM подсказват нещо не особено мощно. Едва ли ще я ползваш за тежки игри и софтуер. При това положение според мен повече от 1GB е безсмислено да отделяш за видео. Останалата би трябвало да е достатъчна за нормална работа. Разбира се, ако отвориш 20 таба на браузъра, ще се задъха. Но правиш ли нещо подобно?

Аз съм с 8GB, Windows 10, и обикновено заетостта на RAM-а ми е 20-30%. Над 4GB скача само като обработвам снимки с Lightroom-а, той е ужасно лаком за ресурси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, да ... Добавяй памет, вижда се, че ти трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, дръндю написа:

този проблем със споделената памет на графичната карта

Дънди, тези които ползват тази споделенА памет, знаеш ли за какво я позват предимно, а?! За едни други изчисления различни от видео изобразявания ... ;)

Конфигурацията било то на рам паметта от кой зависи, включително и на споделената памет от видео картата, а?!

Това, че някои ползват и процесора на видео картата за други цели е прочие въпрос и не е във връзка с наличната ти общо количество на оперативната памет към даден процесор ...

Не ти стига паметта, защото не слагаш повече такава, а с каква скорост ще се обменя информацията между различните компоненти от кой зависи, а?! Дали от операционната система, а?!  ... :) 

Все повече ми харесва идеята да имам 10-ка, но ще я туря на ... ;) 

Да, обичам моята ОС-ма да ми е затворена!!! :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, MLukanova написа:

На мен ми триете адекватни постове точно по темата

Днес пи ли хаповете ? Май не си ! Отново те е раздрусало психичното разтройство и си направил нов профил.

Ако беше АДЕКВАТЕН по темата за Windows 10 никой няма да ти трие постовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, MLukanova написа:

За да ти оправя вечерта, ще ти вметна, че обмислям да стане и по-зле - цели теми и ще ги държа да са най-отгоре, както вие правите в linux раздела. Теми с хубави, ясни и изчерпателни заглавия, със подкрепено с ред факти, линкове, скрийншоти, клипове в коментарите. Та, спокойно, може и по-зле да стане - сега просто наблюдавам.

Юбрее, лайнoкc хулиган.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, MLukanova написа:

груби постове в нарушения на Правилата в линукс раздела, не ги триете

Малоумен ли си или що? Написано е неведнъж за употребата на бутона [Докладвай]!!! Явно си невежа щом не можеш да използваш този бутон!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, vpvelev написа:

Проблема е че потребителят не може да бъде задоволен, защото продукта не е какво да е. Все пак е високотехнологичен.

Ако беше например бира, то и бай Асан и инж. - д-р - арх. и т.н. к.т.н. Драган могат да си я отворят, но ОС не всеки може да си я настрои, защото ако стане автоматично настройването, както казваш че се стремят от МС, тогава пак ще се намерят хора, които ще оплюят МС, че не са оставили възможност сами да си я настройват както искат.

От друга страна, защо въобще спорим тук и се възмущаваме, в случая от Windows 10. Това ти предлагат - това ползваш. Като не ти харесва - минаваш на друга. Ама били монополисти. Не пускали кода. Ами не щЪт. Като не ти харесва напиши си собствена ОС.

Това е все едно да не харесваш една марка автомобили например, ама защото си тъп, но упорит и си купуваш точно нея. И с голямо удоволствие започваш да я плюеш и да показваш статии от други сайтове и списания, които също като теб се оплакват от същата кола. Това е меко казано смешно и нелепо.

Тогава да не се правят на интересни и да не се прайзват с такова мото - демек кликни три пъти и ние ще направим всичко вместо теб. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси.. еВ@хте мамата на полезната тема, бре.. Човек само простотии чете последните 10-15 страници и нищо не може да научи или ако знае - да помогне на някой. Какъв е тоя оргазъм линуксаджии да плючт в темата за Win, а уиндосаджии в темите за линукс? 😡

Аз като ползвател и на двете ОС (Win 10+ OpenSUSE) искам да си чета и нормални неща и за двете ОС, а то само мерене на пишки!!!

Сега за Win10... Странна политика имат MS - пуснат много добър, лек браузър докато е beta и като го пуснат официално - вземе че стане тромав !?! 😫 Язък, че го бях похвалил преди 2-3 седмици тука. Добре, че беше DarkEdge да ме светне за Cent, че компа с Atom, на който детето си гледа детските в Youtube си Е.П.М. след официалното излизане на Edge (Chromium). То не е нормално преди това да гледаш видео na 1080p, пък сега на 720 да сече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Cabron написа:

Баси.. еВ@хте мамата на полезната тема, бре.. Човек само простотии чете последните 10-15 страници и нищо не може да научи или ако знае - да помогне на някой. Какъв е тоя оргазъм линуксаджии да плючт в темата за Win, а уиндосаджии в темите за линукс? 😡

Аз като ползвател и на двете ОС (Win 10+ OpenSUSE) искам да си чета и нормални неща и за двете ОС, а то само мерене на пишки!!!

Сега за Win10... Странна политика имат MS - пуснат много добър, лек браузър докато е beta и като го пуснат официално - вземе че стане тромав !?! 😫 Язък, че го бях похвалил преди 2-3 седмици тука. Добре, че беше DarkEdge да ме светне за Cent, че компа с Atom, на който детето си гледа детските в Youtube си Е.П.М. след официалното излизане на Edge (Chromium). То не е нормално преди това да гледаш видео na 1080p, пък сега на 720 да сече...

Аз не съм нито фен, нито анти-фен, нито на Уиндоус, нито на Линукс. Още по малко съм разбирач. Айде кажи ми, например ти, защо след последния ъпдейт, освен че ми изчезна езиковата лента от таскбар-а. Ами при всеко ново включване или пък рестарт - че я няма, няма я. Появява се след като сложа друг език. Понякога я няма, но всъщност е в действие, задействам я от клавишните комбинации, без да се показва. Друг път я няма и не се и задейства. И да, отметката, там където трябва за да се показва в таскбар-а е отметната. Сериозно питам. Защото това определено започна да ме дразни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иконата е активна при поне два езика дефинирани
Провери в диспечера на задачи има ли процес CTF Loader. Файлът е C:\Windows\System32\ctfmon.exe

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

Иконата е активна при поне два езика дефинирани
Провери в диспечера на задачи има ли процес CTF Loader. Файлът е C:\Windows\System32\ctfmon.exe

Има. Има и три езика даже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

този проблем със споделената памет на графичната карта, се избягва с ползването на SSD, в които суап файла се чете със скоростта на RAM

Моля!?Това пък как ти хрумна.............опре ли системата до въпросният суап за да работи,бъди сигурен,че ще се влачи като родопска песен,та на каквото ще да е ssd този файл!Ssd е 10-15 пъти по-бавно от рамта.............:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ако машината е с графична карта със споделена памет до 1,5-2 гъби?
значи при софтуер, ползващ графичната карта на 100%+ 2гъби за платформата и остава едно нищо
значи, ако графичната карта е със собствена памет, тея 4 гъби  RAM са достатъчно за обикновен потребител като мен
а понеже аз съм с графична карта със споделена памет, налага се да сложа още 4 гъби, за да работи нормално
тъй като машината ми е с HDD
туй e споменато в предишен пост на DarkEdge

Пълни глупости! Скоростите на четене/запис на RAM паметите са в пъти по-бързи и от най-бързото SSD. Съвременна машина с DDR4 памет има скорости на паметта над 40 хиляди мегабайта/секунда, докато скоростите на запис при най-бързите M.2 SSD са около 2500-3000 мегабайта/секунда. SATA дисковете имат скорост до към 500 мегабайта/секунда, така че как ги сравняваш с RAM памет, само ти си знаеш. Дори и DDR3 скоростта е около/над 10 хиляди мегабайта/секунда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Raze написа:

Пълни глупости! Скоростите на четене/запис на RAM паметите са в пъти по-бързи и от най-бързото SSD.

виж ся това трябваше да го напиша в кавички
щот не съм  искал да прозвучи буквално
но като и да е
в технически раздел, нещата трябва да се пишат точно
имах предвид, че е в пъти по-бърз от HDD
признавам си грешката без бой...предавам се ве

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, дръндю написа:

признавам си грешката без бой...предавам се ве

Предаваме те на Гешев,само да не избягаш в някоя балканска държава.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

поне разбра ли, че става въпрос за мойта щайга

Да,но то няма значение чия е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Raze написа:

Дори и DDR3 скоростта е около/над 10 хиляди мегабайта/секунда.

Упс - 10 хиляди мегабайта/секунда =10GB/s=80Gbps~80GHz, а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Слави Маринов написа:

Да,но то няма значение чия е.

ами начи вместо да дам спестените с голям зор парички за памет, ще ги дам за SSD и ще изхвърля HDD-то
начи нещата опират до ограничени средства...дрът пенсионер съм

току-що, DarkEdge написа:

Упс - 10 хиляди мегабайта/секунда =10GB/s=80Gbps~80GHz, а?

аве не се заяждайте за дреболии
допускат се грешки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

дрът пенсионер съм

скатаваш от баба Меца ени 40 кинта и се яхваш на съсъдъ. Скатаваш още ени 40 кинта и мяташ едни 4GB (ако чичко Дел позволява.)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Скатаваш още ени 40 кинта и мяташ едни 4GB

само че в момента съм с 2х2
ще трябва 2х4 да се купуват и се питам 
SSD или памет
аве нешто кът Отело

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване