Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

@Mlechko кой ти каза, че го няма? Тествам 10-ката във виртуална машина и си го има хелпа!

Всички го имат, но не си върши работата! Не работи! WinHlp32.exe е пасивно приложение, висящо за окраса на компютъра. И изглежда като такова ще остане дълго време, защо Майкрософт още разгадават системата си и пълнят дупки, понеже покрай една дупка си откриват още няколко, още много, и не смогват да наваксват. Нормално е да нямат време и персонал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако някой вече е писал в темите за 10 по въпроса, имам следното питане:

Някой забелязвал ли е значителна по-висока консумация на оперативн памет на процеса System на новата ОС.

При мен след ъпгрейд от 8.1 Pro към десятката сега процеса заема около 400 MB RAM. 

Лаптопа разполага с общо 6 GB, има доста свободна още, но ми се стори странно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако някой вече е писал в темите за 10 по въпроса, имам следното питане:

Някой забелязвал ли е значителна по-висока консумация на оперативн памет на процеса System на новата ОС.

При мен след ъпгрейд от 8.1 Pro към десятката сега процеса заема около 400 MB RAM. 

Лаптопа разполага с общо 6 GB, има доста свободна още, но ми се стори странно...

Забелязано е отдавна. Дори, ако отвориш просеците, след старт на машината, ще видиш за каква ламя става въпрос. В началото и рам и хард издъхват заради този процес :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих си Аваст и рестартирах след което зареди лапна ми всичката рам и излезе някаква грешка :) От Win95  до ден днешен  едва ли има по осран,смотан,бъгав,зле изглеждаш и недомислен Windows от този. Добре,че имам линукс на друг дял  да мога да си ползвам компютъра. Днеска няма да е ,че имам много задачи за вършене ама утре го трия от харда с гаранция.Който има нерви да го ползва аз  ги нямам. Значи 98,XP и windows 7   са читавите версии за 30 годишната история на тая фирма.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих си Аваст и рестартирах след което зареди лапна ми всичката рам и излезе някаква грешка :) От Win95  до ден днешен  едва ли има по осран,смотан,бъгав,зле изглеждаш и недомислен Windows от този. Добре,че имам линукс на друг дял  да мога да си ползвам компютъра. Днеска няма да е ,че имам много задачи за вършене ама утре го трия от харда с гаранция.Който има нерви да го ползва аз  ги нямам. Значи 98,XP и windows 7   са читавите версии за 30 годишната история на тая фирма.

F Secure и оная румънската фирма ,сега не мога да се сетя   ,яко влачат на Windows 10 ,когато почна да сканирам.Поне при мен .То и при мен има все още Memory leak  

Влачииииииииииии :(  100 процента процесор и 100 процента на паметта 

http://fs1.directupload.net/images/150820/fzq4xvbz.jpg

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://glass8.eu/win_future.html

Премахнете сивото.

Така като им гледам шотовете, не са премахнали "сивото" и не са сложили аеро на лентата на задачите, а само на рамките на отворените прозорци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като им гледам шотовете, не са премахнали "сивото" и не са сложили аеро на лентата на задачите, а само на рамките на отворените прозорци

Това за какво е  HCU>>>Software>>>Microsoft>>>Windows>>>CurrentVersion>>>Themes>>>Personalize

Какъв е тоя  Windows  :( .Лабиринт ,поне една конзола да бяха сложили ,а не да се лутам из скрити папки и регистри,за да си направя както си искам.

Е на къде са забутали Windows Explorer настройките ,за да махна облака

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

http://www.askvg.com/windows-10-tip-remove-onedrive-quick-access-homegroup-and-network-icons-from-navigation-pane-of-this-pc/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето, трябва да сме по напреднали от линуксаджиите, че да се преборим с някои от неразбориите, които ни предлага M$, а за да премахнем всичките, трябва да сме по-умни и находчиви от Уилям Гейтс2(на втора степен). Не ми трябва система, с която да се боря, а такава, с която да ми е приятно да работя и да се забавлявам.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има такъв разход на RAM. Може и да е, заради шпионските мурафети. :D   Между другото, от няколко дни не забелязвам 100% натоварване на диска, при стартиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой дали може да ми каже, къде е свалена 10-ката, която идва за ъпгрейд на седмицата през Уиндоус ъпдейт?

В коя папка е, някой знае ли?Къде е папката, в която Уиндоуса сваля ъпдейтите си?

Ще съм благодарен ако някой тук все пак знае!

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая боза вин 10 ще става още по голяма боза всеки месец , аз колко пъти да казвам и пак ще кажа след вин 7 нищо хубаво не са направили . Я си спомни гафа с старт менюто в джам 8 и с триста зора го сложиха .... И да спрът поддръжката на вин 7 аз пак ще си го ползвам . И на слаби машини работи по добре от хп просто след появата на вин 7 много ценни кадри заминаваха от микрософт и взеха некъдърни хорица , които им скапват системите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има такъв разход на RAM. Може и да е, заради шпионските мурафети. :D   Между другото, от няколко дни не забелязвам 100% натоварване на диска, при стартиране.

Наистина след зареждане на системата дискът стои за около няма 1 мин на 100%, след това започва да се нормализира и след още около минута и половина ситуацията при мен става така. System файла ми използва 0.1МБ. Това 100% при диска е може би, защото не съм със SSD, знам ли...

post-262587-0-52541300-1440064206_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина след зареждане на системата дискът стои за около няма 1 мин на 100%, след това започва да се нормализира и след още около минута и половина ситуацията при мен става така. System файла ми използва 0.1МБ. Това 100% при диска е може би, защото не съм със SSD, знам ли...

attachicon.gifБез име.jpg

До скоро и при мен беше така. От известно време, не го забелязвам този проблем. Даже, доста по-бързо зарежда, стартиращи с Уиндоус програми. Може вече, да са събрали необходимата им информация, за мен. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

attachicon.gifБез име.jpg

Как 16 процента памет ,при винаги е 50  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е така, като при Атанас Славов.... но мисля че това е нормално.

image.jpg​​

Редактирано от IwChOoOoOo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как 16 процента памет ,при винаги е 50  :(

С колко рам сте? Аз съм с 8. Да не би, ако сте с по-малко, затова да ви е на 50%. С времето работа на операционна система, когато започна да използвам повече процеси и приложения и т.н. ми достига до около 25-30%. Може и повече, но зависи какво ползвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С колко рам сте? Аз съм с 8. Да не би, ако сте с по-малко, затова да ви е на 50%. С времето работа на операционна система, когато започна да използвам повече процеси и приложения и т.н. ми достига до около 25-30%. Може и повече, но зависи какво ползвам. 

4 GB ,но явно заради Chrome ,загнездил се е и не мога да го махна .Дори когато е затворен има някакви процеси , папката на Хром  е към 500 мб в  C:\Program Files (x86) и C:\Users\......\AppData\Local  ,а тук е 1 GB, значи общо към 2 ГБ и толкова за RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 GB ,но явно заради Chrome ,загнездил се е и не мога да го махна .

Вече е малко тази RAM. А тоя Хром, за какво го ползваш? Това е изключително лаком браузър. И в духа на шпионската тематика, ти записва действията в нета. :D  С тази програма го деинсталирай, и почисти след него.

http://www.geekuninstaller.com/download

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Free antispy tool for Windows 10

http://www.oo-software.com/en/shutup10

start.png

O&O ShutUp10 means you have full control over which comfort functions under Windows 10 you wish to use, and you decide when the passing on of your data goes too far. Using a very simple interface, you decide how Windows 10 should respect your privacy by deciding which unwanted functions should be deactivated.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Товаренето на диска при рестарт или след хибернация на 100% идва от Maintenance service, при W7 има възможност за спиране от scheduler, но при десет вече тази възможност е отнета, както и много други полезни настройки са премахнати с цел... коя е целта е ясно СЛЕДЕНЕ и няма отърване каквото и да използвате те са в компютъра ви когато си пожелаят и е тяхно каквото имате. Логовете от скана се изпращат при първа възможност, те имат пълен контрол над мислите и действията ви. Няма спиране който си прави илюзии че не е следен и може да скрие нещо много се лъже.

8311475V.png

http://glass8.eu/win_future.html

Премахнете сивото.

Не и днес обаче :tongue2:

Aero Glass for Win8.1+ v1.3.1 - change log

IMPORTANT: Do NOT use on Windows 10 RTM 10.0.10240

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 GB ,но явно заради Chrome ,загнездил се е и не мога да го махна .Дори когато е затворен има някакви процеси , папката на Хром  е към 500 мб в  C:\Program Files (x86) и C:\Users\......\AppData\Local  ,а тук е 1 GB, значи общо към 2 ГБ и толкова за RAM

MRG9QmD.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с ъпдейта от Windows 7 до 10. 

Показва ми се заявката, мога да изтегля ъпдейта, но когато тръгне да го инсталирам дава грешка 800700003. 

Принципно се отстранява като спреш ъпдейтите от service изчистиш download-a на старите сваляния и тн, и после пак пуснеш ъпдейтите.

След като направя всичко това, пак ми изкарва същата грешка. Ако натиска да пробва пак, отново сваля файла, и пак същото. 

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ExaFlop
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Tosashi8
      Здравейте . Преди около 8 часа излезе някакъв нов ъпдейт на лаптопа ми и беше доста голям тъй като беше заел доста място в C: и оставаха едва няколко GB свободни . Посочих рестарт и ъпдейт , всичко вървеше както трябва от начало , зареди на 100% и тръгна да се рестартира , появи се черен екран и по средата белите точици които се въртят в кръг и показват , че уж зарежда ... и така вече повече от 7 часа стои на тях . Пробвах  преди малко ctrl +alt +del и да го изключа от пауър бутона , не става .  
      Някой ако помогне ще съм много благодарен , поздрави .
    • от Roki_03
      Имам проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10!
      Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.
      Благодаря предварително!
    • от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • от Rewivo
      От близо две години си ползвам Windows 10 Pro 32 битовата версия. Чак сега случайно разбрах, че процесорът ми е 64 битов и може 
      да мина на 64 бита ОС. Доста се смях, защото си мислех, че разбирам от компютри, а то .......Станалото станало.....продължаваме напред, 
      както се казва. В живота се случват какви ли не изненади и вероятно затова е толкова забавен и интересен. 
       Има хора се женят и чак след 20 години разбират, че живеят не с "ангелче", а с "чудовище". 

Но на въпроса - има ли лесен начин да премина директно на 64 битова версия на Windows 10 Pro, чрез ъпгрейд или е нужна пълна 
      преинсталация? 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.