Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

@Mlechko кой ти каза, че го няма? Тествам 10-ката във виртуална машина и си го има хелпа!

Всички го имат, но не си върши работата! Не работи! WinHlp32.exe е пасивно приложение, висящо за окраса на компютъра. И изглежда като такова ще остане дълго време, защо Майкрософт още разгадават системата си и пълнят дупки, понеже покрай една дупка си откриват още няколко, още много, и не смогват да наваксват. Нормално е да нямат време и персонал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако някой вече е писал в темите за 10 по въпроса, имам следното питане:

Някой забелязвал ли е значителна по-висока консумация на оперативн памет на процеса System на новата ОС.

При мен след ъпгрейд от 8.1 Pro към десятката сега процеса заема около 400 MB RAM. 

Лаптопа разполага с общо 6 GB, има доста свободна още, но ми се стори странно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако някой вече е писал в темите за 10 по въпроса, имам следното питане:

Някой забелязвал ли е значителна по-висока консумация на оперативн памет на процеса System на новата ОС.

При мен след ъпгрейд от 8.1 Pro към десятката сега процеса заема около 400 MB RAM. 

Лаптопа разполага с общо 6 GB, има доста свободна още, но ми се стори странно...

Забелязано е отдавна. Дори, ако отвориш просеците, след старт на машината, ще видиш за каква ламя става въпрос. В началото и рам и хард издъхват заради този процес :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих си Аваст и рестартирах след което зареди лапна ми всичката рам и излезе някаква грешка :) От Win95  до ден днешен  едва ли има по осран,смотан,бъгав,зле изглеждаш и недомислен Windows от този. Добре,че имам линукс на друг дял  да мога да си ползвам компютъра. Днеска няма да е ,че имам много задачи за вършене ама утре го трия от харда с гаранция.Който има нерви да го ползва аз  ги нямам. Значи 98,XP и windows 7   са читавите версии за 30 годишната история на тая фирма.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих си Аваст и рестартирах след което зареди лапна ми всичката рам и излезе някаква грешка :) От Win95  до ден днешен  едва ли има по осран,смотан,бъгав,зле изглеждаш и недомислен Windows от този. Добре,че имам линукс на друг дял  да мога да си ползвам компютъра. Днеска няма да е ,че имам много задачи за вършене ама утре го трия от харда с гаранция.Който има нерви да го ползва аз  ги нямам. Значи 98,XP и windows 7   са читавите версии за 30 годишната история на тая фирма.

F Secure и оная румънската фирма ,сега не мога да се сетя   ,яко влачат на Windows 10 ,когато почна да сканирам.Поне при мен .То и при мен има все още Memory leak  

Влачииииииииииии :(  100 процента процесор и 100 процента на паметта 

http://fs1.directupload.net/images/150820/fzq4xvbz.jpg

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://glass8.eu/win_future.html

Премахнете сивото.

Така като им гледам шотовете, не са премахнали "сивото" и не са сложили аеро на лентата на задачите, а само на рамките на отворените прозорци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като им гледам шотовете, не са премахнали "сивото" и не са сложили аеро на лентата на задачите, а само на рамките на отворените прозорци

Това за какво е  HCU>>>Software>>>Microsoft>>>Windows>>>CurrentVersion>>>Themes>>>Personalize

Какъв е тоя  Windows  :( .Лабиринт ,поне една конзола да бяха сложили ,а не да се лутам из скрити папки и регистри,за да си направя както си искам.

Е на къде са забутали Windows Explorer настройките ,за да махна облака

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

http://www.askvg.com/windows-10-tip-remove-onedrive-quick-access-homegroup-and-network-icons-from-navigation-pane-of-this-pc/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето, трябва да сме по напреднали от линуксаджиите, че да се преборим с някои от неразбориите, които ни предлага M$, а за да премахнем всичките, трябва да сме по-умни и находчиви от Уилям Гейтс2(на втора степен). Не ми трябва система, с която да се боря, а такава, с която да ми е приятно да работя и да се забавлявам.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има такъв разход на RAM. Може и да е, заради шпионските мурафети. :D   Между другото, от няколко дни не забелязвам 100% натоварване на диска, при стартиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой дали може да ми каже, къде е свалена 10-ката, която идва за ъпгрейд на седмицата през Уиндоус ъпдейт?

В коя папка е, някой знае ли?Къде е папката, в която Уиндоуса сваля ъпдейтите си?

Ще съм благодарен ако някой тук все пак знае!

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая боза вин 10 ще става още по голяма боза всеки месец , аз колко пъти да казвам и пак ще кажа след вин 7 нищо хубаво не са направили . Я си спомни гафа с старт менюто в джам 8 и с триста зора го сложиха .... И да спрът поддръжката на вин 7 аз пак ще си го ползвам . И на слаби машини работи по добре от хп просто след появата на вин 7 много ценни кадри заминаваха от микрософт и взеха некъдърни хорица , които им скапват системите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има такъв разход на RAM. Може и да е, заради шпионските мурафети. :D   Между другото, от няколко дни не забелязвам 100% натоварване на диска, при стартиране.

Наистина след зареждане на системата дискът стои за около няма 1 мин на 100%, след това започва да се нормализира и след още около минута и половина ситуацията при мен става така. System файла ми използва 0.1МБ. Това 100% при диска е може би, защото не съм със SSD, знам ли...

post-262587-0-52541300-1440064206_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина след зареждане на системата дискът стои за около няма 1 мин на 100%, след това започва да се нормализира и след още около минута и половина ситуацията при мен става така. System файла ми използва 0.1МБ. Това 100% при диска е може би, защото не съм със SSD, знам ли...

attachicon.gifБез име.jpg

До скоро и при мен беше така. От известно време, не го забелязвам този проблем. Даже, доста по-бързо зарежда, стартиращи с Уиндоус програми. Може вече, да са събрали необходимата им информация, за мен. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

attachicon.gifБез име.jpg

Как 16 процента памет ,при винаги е 50  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е така, като при Атанас Славов.... но мисля че това е нормално.

image.jpg​​

Редактирано от IwChOoOoOo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как 16 процента памет ,при винаги е 50  :(

С колко рам сте? Аз съм с 8. Да не би, ако сте с по-малко, затова да ви е на 50%. С времето работа на операционна система, когато започна да използвам повече процеси и приложения и т.н. ми достига до около 25-30%. Може и повече, но зависи какво ползвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С колко рам сте? Аз съм с 8. Да не би, ако сте с по-малко, затова да ви е на 50%. С времето работа на операционна система, когато започна да използвам повече процеси и приложения и т.н. ми достига до около 25-30%. Може и повече, но зависи какво ползвам. 

4 GB ,но явно заради Chrome ,загнездил се е и не мога да го махна .Дори когато е затворен има някакви процеси , папката на Хром  е към 500 мб в  C:\Program Files (x86) и C:\Users\......\AppData\Local  ,а тук е 1 GB, значи общо към 2 ГБ и толкова за RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 GB ,но явно заради Chrome ,загнездил се е и не мога да го махна .

Вече е малко тази RAM. А тоя Хром, за какво го ползваш? Това е изключително лаком браузър. И в духа на шпионската тематика, ти записва действията в нета. :D  С тази програма го деинсталирай, и почисти след него.

http://www.geekuninstaller.com/download

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Free antispy tool for Windows 10

http://www.oo-software.com/en/shutup10

start.png

O&O ShutUp10 means you have full control over which comfort functions under Windows 10 you wish to use, and you decide when the passing on of your data goes too far. Using a very simple interface, you decide how Windows 10 should respect your privacy by deciding which unwanted functions should be deactivated.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Товаренето на диска при рестарт или след хибернация на 100% идва от Maintenance service, при W7 има възможност за спиране от scheduler, но при десет вече тази възможност е отнета, както и много други полезни настройки са премахнати с цел... коя е целта е ясно СЛЕДЕНЕ и няма отърване каквото и да използвате те са в компютъра ви когато си пожелаят и е тяхно каквото имате. Логовете от скана се изпращат при първа възможност, те имат пълен контрол над мислите и действията ви. Няма спиране който си прави илюзии че не е следен и може да скрие нещо много се лъже.

8311475V.png

http://glass8.eu/win_future.html

Премахнете сивото.

Не и днес обаче :tongue2:

Aero Glass for Win8.1+ v1.3.1 - change log

IMPORTANT: Do NOT use on Windows 10 RTM 10.0.10240

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 GB ,но явно заради Chrome ,загнездил се е и не мога да го махна .Дори когато е затворен има някакви процеси , папката на Хром  е към 500 мб в  C:\Program Files (x86) и C:\Users\......\AppData\Local  ,а тук е 1 GB, значи общо към 2 ГБ и толкова за RAM

MRG9QmD.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с ъпдейта от Windows 7 до 10. 

Показва ми се заявката, мога да изтегля ъпдейта, но когато тръгне да го инсталирам дава грешка 800700003. 

Принципно се отстранява като спреш ъпдейтите от service изчистиш download-a на старите сваляния и тн, и после пак пуснеш ъпдейтите.

След като направя всичко това, пак ми изкарва същата грешка. Ако натиска да пробва пак, отново сваля файла, и пак същото. 

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.