Премини към съдържанието
The Owl

Батерия във фризер, добра или лоша идея за 'съживяване'?

Препоръчан отговор

Така.. Батерията на лаптопа ми си замина, намерих някакъв начин, но не ми се струва много удачен.

1. Да изкарам батерията от лаптопа.

2. Да я увия във вестници.

3. И момента който не ми звучи много удачен - да я сложа в фризера за 3 до 5 дни за да се премахне кристализацията.

4. На 6тия ден да я оставя в стайна температура за 10-12 часа.

5. Да премахна увития вестник и да я пипна, а ако още е студена да я оставя за още няколко часа.

6. Да избърша батерията, за да не остане вода и да я сложа в гнездото на лаптопа.

7. Да включа захранващия адаптер и да не включвам лаптопа докато не се зареди напълно.

Какви са вашите мнения по въпроса? Опасно ли е да се съхранява батерията в фризер? Линк към темата мога да дам, стига да не се сметне за реклама.

Редактирано от Bloatware (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мнението е да си вземеш нова батерия за лаптопа и да не се занимаваш с глупости и простотии.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здрава батерия ще я скапеш ако я държиш няколко дни във фризера, пък какво остава да се оправи скапана.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наскоро четох как някакъв човек по съвет на свой познат се опитал да реши проблем с хард-диск.

Дискът не се четял.

Та съветът бил да се отвори диска и да се избърше плочата със спирт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

""2. Да я увия във вестници."

Преди да я увиете със вестници трябва задължително да добавите и подправките към батерията. За случая са - дафинов лист, индийско орехче и по 2 щипки морска сол на клетка. Защо не дадете линка ? Може пък българин да направи ново технологично откритие и да се прочуем по света. Ние и без него отдавна сме се прочули. Батерията е консуматив и се подменя с нова, приятел.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така.. Батерията на лаптопа ми си замина, намерих някакъв начин, но не ми се струва много удачен.

3. И момента който не ми звучи много удачен - да я сложа в фризера за 3 до 5 дни за да се премахне кристализацията.

5. Да премахна увития вестник и да я пипна, а ако още е студена да я оставя за още няколко часа.

6. Да избърша батерията, за да не остане вода и да я сложа в гнездото на лаптопа.

7. Да включа захранващия адаптер и да не включвам лаптопа докато не се зареди напълно.

Какви са вашите мнения по въпроса? Опасно ли е да се съхранява батерията в фризер? Линк към темата мога да дам, стига да не се сметне за реклама.

Така, ако батерията е на около година две (зависи как се експлотира) това е нормално.

Батерията си има определен брой цикли на зареждане, мине ли се този брой, батерията постепенно започва да губи издръжливоста си, докато накрая не спре да се зарежда.

Така, вариантите са 3:

1. Ползваш лаптопа само на зарядно като настолен.

2. Купуваш си нова батерия.

3. Ако вече си прежалил батерията и имаш сръчни ръце, подмени батерийте в батерията с нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди време правих същия опит само, че малко по различно: батерията се слага в пластмасов плик от тези с т.н цип, (домакински, ползват се за замразяване) които не пропускат или слабо пропускат влага. Слага се във фризер за 24 часа, след това се остава до стайна температура.

При мен ефекта беше нулев, може би защото батерията беше напълно умряла,при някои ставало.

Ако искаш по дълъг живот на батерията, когато го ползваш на кабел просто я сваляй, разбира се в случаите при по дълго ползване вкъщи. Ако го ползваш често навън няма смисъл.

Батерията има лимит от цикли на заряд-разряд и като ги мине няма връщане назад. Всъщност тя има много по дълъг живот, но производителите го ограничават с оправданието за запазване информацията при долна граница заряд на батерията.

А иначе никак не са евтини, и ако си я прежалил си заслужава да се опита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прегледай тази тема.

Тя тая тема е донякъде образователна, не му отговаря на въпроса.

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-restore-a-dead-or-dying-laptop-battery/

http://www.howtogeek.com/172271/how-to-calibrate-your-laptops-battery-for-accurate-battery-life-estimates/

Редактирано от izen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвано преди половин година , не работи.  Батерията се скапа повече. След около 20 цикъла се възстанови донякъде, но не и до нивото преди замразяването. Не е проблем , защото си купих друга от лаптоп за части. Първата стои като UPS, на лаптопа . Втората в чекмеджето. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Баси, никой ли не е пробвал в микровълновата да я възбуди ?

Нещата не са шега. В батериите на лаптопите се се използват различни елементи през годините - Ni-MH, Li -Ion, Li-Pol ... При някои стари батерии номера с фризера става (според писания из нета), с по-новите - не.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Баси, никой ли не е пробвал в микровълновата да я възбуди ?

Колега, някой от постващите може да не разбере, че това което предлагаш е шега. Сложи поне един емотикон, че се шегуваш. Не го разбирай като критика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми се дават 100 лева за батерия, но май ще ги прежаля.. Може да затворите темата.

Редактирано от Bloatware (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми се дават 100 лева за батерия, но май ще ги прежаля.. Може да затворите темата.

Провери в ebay.com. Може да намериш и по-евтина от 100 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно време слагахме батериите за прожектора в долапа да се възбудят - сега вече във фризера ставало  :)

Абе пийте ги тия хапчета бе - затова са ви изписани  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Малко да съживя темата. Много често се случва (както в моя случай) батерията да дава признаци че си е отишла, но това да не е точно така. Самите елементи на батерията си държат ток, но батерията не може да се ползва. За това е виновно електронното управление в самата батерия. Сигурен съм, защото подмених елементите на батерията с нови и ефекта беше нулев. След това върнах първите елементи и преди да ги свържа с управлението ги заредих на външно зарядно. Сега, от няколко дни  батерията ми показва 56%, но ако изключа захранването все едно нямам батерия. В същото време лаптопа не я зарежда. Пише че я зарежда , но не мърда от тези 56%. Явно гимнастиката с фризера е с цел да се ресетне паметта на управлението, което не ми се струва много вероятно.  Та в този ред на мисли да попитам : има ли начин да се направи ресет на управлението на батерията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не може да се направи с тази батерия. Тя е за боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вземаш батерията в дясната ръка развърташ я като перка на хиликоптер и я пускаш като гледаш да не удариш някого .купуваш си нова и това е успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.