Премини към съдържанието
Milica Ilieva

Отзиви за бързозатоплящите малки бойлери

Препоръчан отговор

Здравейте,

какви са реалните отзиви от бойлерчета тип "затопляне на момента".

Прикачам снимка кой тип.

x_0323c2ad.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боклуци, какво повече може да се каже за тях... Колкото и да ги дават уж "енергийно ефективни" и "хигиенични" са напълно обратното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен, не ми вдъхват доверие.....Бих препоръчал да си закупите, бойлерче  5-10 литра, което се монтира под мивката, или проточно тип "юнга".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си заслужават ядовете - водата тече малко и дават фира бързо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза @Препикану мушкату, по-добре си вземи проточно бойлече. Понеже блока на дядо ми е доста старичък и той ползва такива бойлерчета, скъпички, ама не ги е сменял от 7-8 години. Става дума за ето такова нещо.

product_133.jpg

Също, просто си го монтираш под мифката и от горе си слагаш каквото искаш. Свързваш го по най-нормален начин, само, че с 2 тръби в повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойлерчето за което ни питате да не е случайно от една досадна ТВ реклама?

Слабо е, просто затопля водата до около 50 градуса.

Бойлера от горния пост е за монтаж над нивото на смесителя, а не под него.

Имайте предвид че проточните бойлери се нуждаят от захранване над 3 киловата.https://bg.wikipedia.org/wiki/Бойлер

Извикайте някои които разбира да ви погледне ВиК и Ел инсталацията и да ви препоръча тип бойлер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойлерчето за което ни питате да не е случайно от една досадна ТВ реклама?

Слабо е, просто затопля водата до около 50 градуса.

Бойлера от горния пост е за монтаж над нивото на смесителя, а не под него.

Имайте предвид че проточните бойлери се нуждаят от захранване над 3 киловата.https://bg.wikipedia.org/wiki/Бойлер

Извикайте някои които разбира да ви погледне ВиК и Ел инсталацията и да ви препоръча тип бойлер.

Това беше примерно. Това беше първото изображение което видях. И, да и аз си помислих, че се е подлъгал от телешопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

виждам че много умници са взели участие в дискусията без да си имат 

имат и хал- хабер от подобни "артикули" !?

През 2007 година си закупих от ТЕХНОПОЛИС  проточен бойлер FLAMINA /българско производство/,

за 210 лева, който го използувам до ден-днешен и работи като за "световно" . . !

Има бутони на корпуса за 3 -6 - 9 киловата, така че можеш да го регулираш според нуждите си !

Пуснеш ли го на 9 киловата, въобще не можеш да стоиш под душа защото буквално ще се "ощавиш" !

Дори през зимните месеци, макар че имам климатик, автоматична пералня, хладилник и печка за готвене,

не съм плащал повече от 80 лева за ток !

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=14937

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

виждам че много умници са взели участие в дискусията без да си имат 

имат и хал- хабер от подобни "артикули" !?

През 2007 година си закупих от ТЕХНОПОЛИС  проточен бойлер FLAMINA /българско производство/,

за 210 лева, който го използувам до ден-днешен и работи като за "световно" . . !

Има бутони на корпуса за 3 -6 - 9 киловата, така че можеш да го регулираш според нуждите си !

Пуснеш ли го на 9 киловата, въобще не можеш да стоиш под душа защото буквално ще се "ощавиш" !

Дори през зимните месеци, макар че имам климатик, автоматична пералня, хладилник и печка за готвене,

не съм плащал повече от 80 лева за ток !

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=14937

Показания бойлер на първата снимка далеч няма нищо общо с вашия. Както и малко от описаното от вас е нелогично особено сметката за тока и захранването на бойлера. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Optim най-вероятно си е "преработил" електромера или  ползва бойлера само за украшение, или си прави просто майтап.Малко вероятна информация.Поздрави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде се заплеснахте.....та до 9 киловатови проточни бойлери опряхте....Да кърти дуварите и да пуска нови жици ли?

Става въпрос, да има топла вода на мивката, за да се изплакнат 10 чинии и чаши......Една юнгичка ще върши работа, без да се налагат генерални преустройства. Но моя съвет е, да си монтира едно бойлерче под мифката, зашото на юнгите водичката църка бавно и на тънка струйка, а когато е с обемно бойлерче, ще може да си ползва батерията на мивката. Цената не е висока и няма нужда да се преправя нито ВиК, нито ел. инсталацията.

ПП Интересно ми е, този проточния/ако е монофазен/ с какво сечение проводник го захранва "умния" колега, с какъв предпазител го защитава и дали като се включи, не му загасят лампите...а сметката от 80 лева, няма въобще да я коментирам, ако не се къпе веднъж на седмица, пере на 3 месеца, пуска климатика само на Нова Година и на рожденния си ден, а печката му седи само за украса.....

Редактирано от Препикану мушкату (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""виждам че много умници са взели участие в дискусията без да си имат 

имат и хал- хабер от подобни "артикули" !?""

А умникът  даже заглавието на темата не прочел, но си пише това, което имал. Сякаш тези електродомакински уреди ги има само във вашето семейство.  Явно сте ги купил с връзки, а може и да са от...бившият едно време "Кореком". За електроенергията - да не говорим.Колегите са споменали, а и са познали колко се ползват. Ех Валери, Валери! Валери Сидов! Настрои ли  Nero - то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам такова което се поставя под мифката, 8 киловата и не затопля нищо особенно зимата и цената беше доста солидна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е умалено проточно бойлерче! Вършат работа, но зависи от къде е купено и каква е марката! Има и боклуци, но има и добри такива! Покупката е въпрос на късмет! Важното е и да нямате свръхочаквания. То днес със всичко е така било евтино или скъпо!

П.П. 

" Ех Валери, Валери! Валери Сидов! "   Тоя пък кой е:giggle1:

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какъв ли е този бойлер 8kW... При тази мощност ми е много интересно с какви проводници ли си го захранвал, още повече къде ли точно е бил монтиран, както и какъв ли източник на захранване за него е използван... Не мисля, че поне от елементарни логика и мисъл, плюс обща култура, някой би се изненадал от сметката за електричество в края на месеца, особено ако е използван някой от доставчиците в България... Та обяснено по-възможно един от най-простите начини, не изискващ особени познания, този бойлер е консумирал мощност като например за 4 електрически котлона и два реотана като за фурна например... Пак повтарям просто обяснение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Blue Ray написа:

Не мисля, че поне от елементарни логика и мисъл, плюс обща култура, някой би се изненадал от сметката за електричество в края на месеца,

И колко ще е сметката за електричество в сравнение с един бавно загряващ бойлер 1000W ?
Който ще свърши работата 8 пъти по бавно (в най добрия случай) и ще бъде включен е мрежата за 8 пъти по дълго време !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми всъщност не е точно така... Доста често срещан мит в съзнанията на хората е, че този тип бойлери вършат "работата" по-бързо... Първо се използва доста по-мощно захранване (както вече споменахме), отделно работата далеч не се върши толкова "бързо"... Консумират наистина много електроенергия, това твърдение, може да бъде доказано с прости примери, та дори и такива от бита... Да не говорим колко качествено са изработени и колко са безопасни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Blue Ray написа:

Ми всъщност не е точно така... Доста често срещан мит в съзнанията на хората е, че този тип бойлери вършат "работата" по-бързо... Първо се използва доста по-мощно захранване (както вече споменахме), отделно работата далеч не се върши толкова "бързо"... Консумират наистина много електроенергия, това твърдение, може да бъде доказано с прости примери, та дори и такива от бита... Да не говорим колко качествено са изработени и колко са безопасни...

Заби дискусията в съвсем друга посока.
Говорим за сметката за електричество нали ? А именно колко повече ще увеличи сметката за тока въпросния бойлер сравнен с един бавнозагряващ 1000W?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доста повече... Освен това бойлер с капацитет 80 литра и мощност 1kW не съм виждал от доста време, ще помоля да откриеш някой такъв масово употребяван в бита вече, за да го споделиш с мен, че ми стана доста интересно...

Повечето бойлери в бита с капацитет към 80 литра, вече са с мощност от порядъка на 3000-3500 W. Загряват за относително кратко време...

П.П. Гледам други две овце са тръгнали по твоята "диря", явно просто не са открили друга...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкъщи сме и с двата вида бойлери, проточен и обикновен,  в сметката обикновения определено я натоварва повече.  Но може би при други домакинства не е така. 

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То зависи и от консумацията на двата, разбира се... Не знам как "разсъждават" някои създания, но имайте предвид, че сметката за електричество е нещо, зависещо от много фактори, до голяма степен и от доставчика, инфраструктурата, консумацията, а и да не говорим за другите консуматори... Изключително лишено от каквато и да било логика е разсъждение от сорта на "Този месец плащам по-голяма сметка за ток, защото ползвах този тип бойлер"... Разбира се, правещите подобни твърдения същества, едва ли ще успеят да разберат това наглед просто нещо, така че от тук нататък дискусията става излишна... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Blue Ray написа:

Ами доста повече... Освен това бойлер с капацитет 80 литра и мощност 1kW не съм виждал от доста време, ще помоля да откриеш някой такъв масово употребяван в бита вече, за да го споделиш с мен, че ми стана доста интересно...

Повечето бойлери в бита с капацитет към 80 литра, вече са с мощност от порядъка на 3000-3500 W. Загряват за относително кратко време...

П.П. Гледам други две овце са тръгнали по твоята "диря", явно просто не са открили друга...

Аз бойлера от 1кW го дадох само за пример с цел да се позамислите малко. А сега дали има такива или вече няма не е много от значение. Аз поне имах такъв преди повече от 17 години в България.
А 3000W бойлери и елпром произвеждаха по време на соца. С четири степени и два нагревателя 1kW и 2 Кw и да ти кажа там икономията на първата степен около 660W наистина имаше заради това че работеше само и единствено само на нощна тарифа.
Не може да гониш икономия в загряването на вода с по маломощни нагреватели, запомни го че ми омръзна да ти го повтарям.
Тука има и един друг момент, проточния бойлер каквото загрее се ползва на момента с пълната си температура а при бойлерите с голям капацитет имаш топлообмен което води до загуби и още разходи по загряването.
Дано да ти е станало ясно защото третия ми пост е малко като за малоумници написан.

преди 18 минути, Blue Ray написа:

То зависи и от консумацията на двата, разбира се..

Хайде аргументирай се веднъж за винаги и ни обясни защо по маломощния бойлер води до икономия на ел. енергия. И без квалификации и определяния от сорта на овце а само чиста физика и електротехника, ако не ви затруднява разбира се че ми се въртят такива съмнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе той, че не води до икономия- не води. Дори ако трябва да сме перфекционисти ще признаем, че води до загуби. По-дълго време за подгряване до необходимата температура- съответно по-големи загуби на топлина. Заради изолацията не са толкова фрапиращи, но са си по-големи. Но като чета тук за бойлери 8-9 киловата това определено води до проблеми с ел. инсталацията на обикновеното домакинство. Ако пък и жената пусне фурната през това време... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам с няколко аргумента от бита и нагледни примери:

Малките нагреватели за вода, като този на снимката от първия пост, та дори и проточните бойлери, събират малко количество вода, даже първия вид никакво... Това си има плюсове и минуси, разбира се... В този случай, разбира се наблягам на необходимостта от по-дълго време необходимо за загряването на вода, ако се използват дълъг период от време... За миене на съдове например, пране, или някаква друга процедура, изискваща по-голямо количество топла вода, особено на по-висока температура, в по-обилни размери, консумира доста повече електроенергия, от бойлер с малка мощност, нагряващ доста по-бавно... Разбира се, че това нещо си има и плюсове, но в случая говорим конкретно за консумацията на електроенергия...

Доста по-лош обмен на топлина, в сравнения с бойлерите с голям съдържател... Отново много плюсове и минуси, тъй като водата в големите бойлери си понижава температурата сравнително бързо, като голяма част от топлината се губи поради използваните средства за пренася на водата... Но от друга страна, именно този добър обмен, предоставя огромно удобство в греенето водата за дълго време, когато тя трябва да се съхранява в съдържател... Повечето съдържатели, вече имат някои и някакви видове изолации и съдържатели, при които загубите са по-ниски, но това вече са си чисто търговски стратегии...

Сега идва и математичната част, а именно изчисляването на консумацията на нагревател с мощност 9kW, използван два-три часа всеки ден, за един месец... Говоря при доста интензивна употреба, разбира се, че повечето домакинства консумацията е по-малка, но смятам данни над средностатистическите... Сега за пример вземете нагревател с мощност 3kW, който работи а почти същото време дневно и загрява 80 литра вода, която се използва от това домакинство... Надявам се, разликата вече е осъзната... Сега температурата на водата, която загряват тези малки нагреватели като този от първия пост, в сравнение с температурата на големите бойлери няма да коментирам, тъй като вече споменах големите загуби при този тип бойлери... Но при конкретно дадената ситуация, двата нагревателя ще вършат почти същата работа за почти същото време, вече оставям на вас да прецените кой е по-енергийно ефективния вариант...

Да не говорим колко са безопасни тези малки нагреватели... Но нали трябваше само консумацията на електроенергия да коментирам...

Измерванията може да направите лично, сложете един електромер преди такъв нагревател за вода и електромер преди един бойлер с голям съдържател... Сметнете разликата, при почти едно и също време на употреба...

Сега при проточните бойлери, нещата стоят малко по-различно и по-добре, там някои от тези аргументи отпадат, разбира се, мисля, че не е необходимо да изтъквам кои...

За мен енергийно ефективни са нагревателите, използвани в пералните машини... Загряват водата до температура около 50-60 градуса, за повече време от нагревателите от първия пост, но има много по-малка консумация и мощност от тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Blue Ray написа:

Сега идва и математичната част, а именно изчисляването на консумацията на нагревател с мощност 9kW, използван два-три часа всеки ден, за един месец...

Ало, ама как ти върви математиката и кръчмарските сметки. Да не би да имате някой бакалин в рода си ?
Ти знаеш ли колко литра вода ще мине през проточчен бойлер за два-три часа ? Че правиш пряко сравнение с бойлер от 80 литра !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Всички знаем, колко много търговски марки се подвизават на българския пазар, предлагащи най-различна битова техника. Голяма част от тях, дори се опитват да изкарват стоките си българско производство. Истината е, че 99% от тях просто поръчват на едро продукти, които са конструирани и произвеждани в огромни фабрики в Китай. По този начин цената на един и същ продукт, продават в една и съща страна, но под две различни търговски марки, цената може да се различава в 3-4 пъти. На скоро попаднах на електрически смесители, които са правени в един завод в Китай, но са поръчки на няколко различни фирми и се продават под различни марки и на коренно различни цели.

Пример: 

Кауфланд ги предлага под марка "Crown" на цена от 34,99лв.: 

Emag ги предлага под марката "My Domo", но тук цената вече е различна 47,99лв: 

Друга известна марка на българския пазар "Sapir" Не остават по-назад с цена от 79,99лв.:

Но черешката на тортата е един силно рекламиран по българските телевизии бренд с подвеждащо италианско наименование "Delimano" предлагащ този евтин китайски смесител на цена от 99,90лв.:

Аз само мога да ви посъветвам, да не се хвърляте да купувате разни продукти импулсивно. Първо проверете добре, какво се предлага на пазара, но в крайна сметка е ваш избор, дали да си харчите парите разумно. Това е само един дребен пример, но същите порочни практики и огромни разлики в цените на един и същ продукт, са забележими и при по-крупни и далеч по-скъпи уреди. Тук виждате, как чрез една бърза проверка в интернет, преди покупка на даден уред, може да спестите от (на пръв поглед) евтин и дребен уред до 65лв. 
    • от blue_789
      Здравейте, на квартира съм в боксониера ново строителство и тъй като жилището и банята съответно са по-тесни, хазяинът ми е монтирал хоризонтален бойлер Елдом, за да се спести място уж и да е по-удобно, но откакто съм се нанесъл тъпия бойлер за 3ти път протича. Някакво уплътнение се къса. Като идваха да го ремонтират (от самата фирма елдом) всеки от майсторите каза по нещо различно. Единият обвини мен защото термостата бил нагласен на по-високи градуси да загрява водата, вторият ми каза че тези бойлери имали някакъв клапан, който през 15 дни трябвало да се продухва и, че налягането в тази част на града е по-високо и от там идва проблема. И че единственото предимство на този тип бойлери е, че пестят място, всичко останало било минус.
      На този човек с градусите му казах "за какво тогава е направен да загрява до толкова градуси като се пука"  втория майстор го попитах "възможно ли е след като не съм продухвал този клапан, тъй като не знаех за него от там да е проблема" и го попитах мога ли да направя нещо за да предотвратя следващ такъв теч...

Продухвам клапана, термостата е на по-ниски градуси, къпя се по-бързо, защото не ми стига водата за по-дълго и ето, че за 3ти път пак протича този бойлер и ми омръзна... Последния път сложиха "по-здраво уплътнение" , това беше преди 2 седмици. Какво да правя не знам, посъветвайте ме и се извинявам предварително за глупави изрази, които може би съм употребил, но не съм на ясно с техническите термини относно този тип битова техника. 

Благодаря предварително.
    • от oldplayer
      Значи днес докато се къпех се включи бойлера и аз докато бях под душа по рефлекс натиснах копчето за изключване. Докато тече вода върху мен при натискане на копчето може ли да ме хване ток? И при включен бойлер винаги ми е било любопитно дали не е опасно? Бойлера е нов Елдом еврика.  Дали е обезопасено копчето в случай за такива като мен невнимателни...

• от Soviet Soldier
      Здравейте! На скоро ми изгоря малкия бойлер ,който отговаряше за топлата вода в кухнята. Това лято съм решил да обновя кухнята и се зачудих, по какъв начин да се подсигурява топлата вода. Колебая се над 3 варианта:
      1- Да прекарам нови ПВЦ тръби от бойлера в банята, до кухнята, което ми се вижда най-сложен и съмнително удачен вариант, защото дистанцията между помещенията не е малка, и докато дойде топлата вода до крана, трябва доста да се оттича. 

2- Отново да поставя в кухнята малък бойлер 10 литров ,около 1500w, защото инсталацията е слаба и стара и не е удачно да се натоварва с проточен. 

3- Да пусна нов кабел с по-голяма сечение за проточен бойлер 5kw

Първия вариант ,който го обмислях в началото в момента ми се струва безсмислено сложен. Втория и третия като стойност са приблизително еднакви: Проточен бойлер 5кw и класически 10л към 1500w са около 150лв. Недостатъка при монтажа на проточен е че трябва да прекарам кабел ,което не е трудно ,към 4м кабел ще ми отнеме, но пък ще имам неограничена топла вода, докато при класическия 10 литров ,той няма да е проблем за сегашната слаба инсталация ,но пък количеството топла вода ще е ограничено. 

Моля разкажете за проточните, имате ли някакви лични впечатления, достатъчно ли загряват водата, когато влиза в тях ледена през зимата и силно ли влияят върху сметката за ток съпоставени с класическите? 
    • от plmen88
      Наскоро в Младост и околието спряха топлата водата за 10 дни, съответно купихме бойлер. Сложихме бойлера къпахме се без проблем, след това пуснаха водата. Бойлера вече естествено е изключен и се ползва централната топла вода. Но се появи проблема (който преди бойлера го нямаше), когато пусна топлата вода в банята водата е топла, но не и гореща. Почваш да се къпеш и след 2 мин. се започват приливи на студена вода (без изобщо да е пускана студената вода) и след това отново топла - чувството да те облее студена вода, докато тече топла хич не е приятно. Отива някой в кухнята пуска леко да тече топлата вода и в банята започва да тече много гореща вода - такава, каквато трябва да е, а в същото време в кухнята тече ледено студена вода, а ръкохватката е завъртяна за гореща. А сега де! Идеи какво се случва? Или какво да се направи за да започне да тече гореща вода навсякъде, без приливи на студена или пускане на водата в кухнята, докато се къпе човек?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.