Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

b3s7ch0    52

Добър вечер,

искам да се допитам до вас , за да получа информация относно едно нещо , върху което се замислих . От край време ползвам CoreTemp като гаджет , с който да следя температурите на лаптопа си . Не съм се замислял обаче дали е точен и може ли да му се има доверие .

Много ми се ще да науча , кой според вас е най-добрия , респективно най-точния гаджет за измерване на температурата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

capnemo    43976
    преди 2 минути, b3s7ch0 написа:

Добър вечер,

искам да се допитам до вас , за да получа информация относно едно нещо , върху което се замислих . От край време ползвам CoreTemp като гаджет , с който да следя температурите на лаптопа си . Не съм се замислял обаче дали е точен и може ли да му се има доверие .

Много ми се ще да науча , кой според вас е най-добрия , респективно най-точния гаджет за измерване на температурата ?

Точността им зависи от точността на датчиците. Така че ако искате прецизна температура трябва да инсталирате хардуер :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    skalata_73    35269

Вместо тези ''бъхливи'' гаджети използвай Rainmeter.

С него ще можеш да следиш не само температурата на лаптопа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    b3s7ch0    52
    преди 9 часа, capnemo написа:

Точността им зависи от точността на датчиците. Така че ако искате прецизна температура трябва да инсталирате хардуер :)

Чак толкова презицна температура , че да се стига до инсталация на хардуер не ми трябва . Искам програма , с която да мога адекватно и достатъчно точно да си следя температурата на 4-те ядра по време на определено натоварване . Това е :)

преди 9 часа, skalata_73 написа:

Вместо тези ''бъхливи'' гаджети използвай Rainmeter.

С него ще можеш да следиш не само температурата на лаптопа.

Изтеглих Rainmeter , но никъде не успях да видя температури .

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    =Ivan=    10251
    преди 46 минути, b3s7ch0 написа:

Чак толкова презицна температура , че да се стига до инсталация на хардуер не ми трябва . Искам програма , с която да мога адекватно и достатъчно точно да си следя температурата на 4-те ядра по време на определено натоварване . Това е :)

Изтеглих Rainmeter , но никъде не успях да видя температури .

Speccy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    B-boy/StyLe/    19535

Притурките (т.нар. gadjets) са сериозно уязвими и Microsoft им спря поддръжката след Windows 7 и в 8 на тяхно място се появиха Metro Apps.

Rainmeter е чудесна програма, но определено не е за всеки, защото има куп конфигурации за извършване за да работи коректно за дадена система.

DesktopInfo е опит на независими разработчици да копират Conky за Linux при Windows базирани Операционни Системи, но не винаги показва температурата (зависи дали хардуера поддържа WMI заявките - root\wmi MSAcpi_ThermalZoneTemperature) или да се използва външна програма и да използва нейното инфо, но така стават 2 и на всичкото отгоре, екрана трепти като се опреснява информацията на 5 секунди. Не я препоръчвам и нея.

Hwinfo32/64 може да се настрои да стартира с Windows и да зарежда информацията само за сензорите. Това е нещо като безплатната алтернатива на AIDA64.

А иначе има и инструмент само за сензорите в лицето на - HWMonitor 1.28, но трябва да върви нон-стоп за да работи. В смисъл може да се минимизира в taskbar-a, но не и в system tray или направо да се закачи за десктопа, както правят притурките.

Ако държиш на безопасна притурка, намерих и такава в лицето на W8 Sidebar 7.5. Има доста начини за връщане на притурките, но повечето използват начините на инсталиране в Windows 7, които бяха обявени за опасни и не ги препоръчвам. Тази е portable версия, но информацията, която предлага е доста постна.

t6xNbQi.jpg

Т.е. няма пълно щастие. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    b3s7ch0    52

Дефинирай опаснен гаджет . Под какво разбираш опасен и в какво би могло да се изрази тази опасност ?

Иначе по всичко личи , че се ориентирах към Real Temp

От това , което успях да намеря за програмката , разбрах , че е създадена за Intel системи , каквато е моята и общо взето ми изглежда доста добре направена . Все пак ще се радвам да чуя отзиви и за нея , разбира се :)

преди 12 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Притурките (т.нар. gadjets) са сериозно уязвими и Microsoft им спря поддръжката след Windows 7 и в 8 на тяхно място се появиха Metro Apps.

Rainmeter е чудесна програма, но определено не е за всеки, защото има куп конфигурации за извършване за да работи коректно за дадена система.

DesktopInfo е опит на независими разработчици да копират Conky за Linux при Windows базирани Операционни Системи, но не винаги показва температурата (зависи дали хардуера поддържа WMI заявките - root\wmi MSAcpi_ThermalZoneTemperature) или да се използва външна програма и да използва нейното инфо, но така стават 2 и на всичкото отгоре, екрана трепти като се опреснява информацията на 5 секунди. Не я препоръчвам и нея.

Hwinfo32/64 може да се настрои да стартира с Windows и да зарежда информацията само за сензорите. Това е нещо като безплатната алтернатива на AIDA64.

А иначе има и инструмент само за сензорите в лицето на - HWMonitor 1.28, но трябва да върви нон-стоп за да работи. В смисъл може да се минимизира в taskbar-a, но не и в system tray или направо да се закачи за десктопа, както правят притурките.

Ако държиш на безопасна притурка, намерих и такава в лицето на W8 Sidebar 7.5. Има доста начини за връщане на притурките, но повечето използват начините на инсталиране в Windows 7, които бяха обявени за опасни и не ги препоръчвам. Тази е portable версия, но информацията, която предлага е доста постна.

t6xNbQi.jpg

Т.е. няма пълно щастие. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    B-boy/StyLe/    19535

Real Temp не е ли само за процесора...алтернатива на Core Temp?

Колкото до притурките => https://support.microsoft.com/en-us/kb/2719662

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26935

Притурките - най-вън :)

cmd /k dism /online /disable-feature /featurename:WindowsGadgetPlatform

Копираш горния ред, после

Start->Search->

Ctrl+V

Ctrl+Shift+Enter

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    b3s7ch0    52
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

Притурките - най-вън :)

cmd /k dism /online /disable-feature /featurename:WindowsGadgetPlatform

Копираш горния ред, после

Start->Search->

Ctrl+V

Ctrl+Shift+Enter

Ще ми разясниш ли с две думи до какво ще доведе това ?

преди 10 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Real Temp не е ли само за процесора...алтернатива на Core Temp?

Колкото до притурките => https://support.microsoft.com/en-us/kb/2719662

За процесорът е , да . Мен като , че повече ме интересува именно той . Цялата работа е в това , че искам да си следя температурите по време на гейминг и да направя някои тестове , за да разбера как се държи машината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    B-boy/StyLe/    19535

То за температурите по време на гейминг мисля, че програмите за записване на екрана като nVidia ShadowPlay или MSI Afterburner можеха да показват температурите по време на игра. Разровете се в настройките им и си запишете 2-3 клипа докато играете и след това ги вижте до колко стигат. Разбира се FPS-а ще е по-нисък по време на записа, но щом целта са температурите значи всичко е наред.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    b3s7ch0    52
    преди 54 минути, URIEL написа:

За гейминг се прави така:

https://www.youtube.com/watch?v=Kp43XzHci1E

Ето точно това ми трябваше . Може ли да му се има вяра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    URIEL    15004
    преди 15 минути, b3s7ch0 написа:

Лично съм го тествал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    b3s7ch0    52
    Току що, URIEL написа:

Лично съм го тествал.

А като разход на RAM как е ? Междувременно намерих нещо , което се казва OpenHardwareMonitor и , което уж върши същата работа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    B-boy/StyLe/    19535
    преди 45 минути, b3s7ch0 написа:

Хаха нали и аз това съм написал, но щом с клипче ви е по-лесно няма лошо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    b3s7ch0    52
    Току що, B-boy/StyLe/ написа:

Хаха нали и аз това съм написал, но щом с клипче ви е по-лесно няма лошо. :)

Общо взето цитирах едно от двете мнения , нищо лично . И двамата ми помогнахте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    B-boy/StyLe/    19535
    Току що, b3s7ch0 написа:

Общо взето цитирах едно от двете мнения , нищо лично . И двамата ми помогнахте :)

Не става въпрос за това. Просто помислих, че не сте го прочели. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26935

Ако няма проблем със сензорите на машината,  OHM чете коректно инфото.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    b3s7ch0    52
    преди 16 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не става въпрос за това. Просто помислих, че не сте го прочели. ;)

Прочетох и двете , просто отговорих на едното , за да не се повтарям :)

преди 3 минути, ExaFlop написа:

Ако няма проблем със сензорите на машината,  OHM чете коректно инфото.

Чудесно . Ще проверя и него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206

Карай си с MSI Afterburner и HWiNFO64 , не се занимавай с други простотии. В клипчето е показано какво се прави, макар че последната версия на HWiNFO  е с по-различен интерфейс и лично за мен по-усложнен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    B-boy/StyLe/    19535
    преди 5 минути, Кико написа:

Карай си с MSI Afterburner и HWiNFO64 , не се занимавай с други простотии. В клипчето е показано какво се прави, макар че последната версия на HWiNFO  е с по-различен интерфейс и лично за мен по-усложнен. 

Ти не беше ли за ShadowPlay в една друга тема? :)

Бтв тествал ли си последната версия на MSIAfterBurner, която е от доста скоро как се държи и дали ги има проблемите, които имаше тогава с инструмента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Ти не беше ли за ShadowPlay в една друга тема? :)

Бтв тествал ли си последната версия на MSIAfterBurner, която е от доста скоро как се държи и дали ги има проблемите, които имаше тогава с инструмента?

Да, но за видеоклипове. А тук доколкото разбирам се иска мониторинг на температурите и паметта по време на игра. А Shadowplay  има опция само за показване на fps  и нищо друго. 

Не знам за коя версия на MSI Afterburner питаш. Преди около месец се появи нова версия и много от несъответствията при Windows 10  се оправиха, но има още какво да се желае. Например при Race Room  старите версии по никакъв начин не се появяваха по време на игра, докато с новата версия няма проблем. Също така понамаляха и крашванията на игри при стартиран RTSS и MSI Afterburner. Не знам дали е излязла по-нова версия, ще проверявам довечера, че сега бързам за работа. Относно записа на видео...не съм пробвал как стои въпроса. А да, сетих се нещо негативно за новата версия. При някои игри кадрите стават нестабилни и играта почва да насича. Забравих вече при кои игри беше, но се сещам, че бяха поне две. Наложи се да изключвам MSI Afterburner  за да се стабилизира картината. Преди го нямаше това нещо със стари версии на програмата. Явно плюсовете са за сметка на минусите. Не се сещам вече и дали не оправих проблема след като промених някои настройки на RTSS,  но аз решавам всичко в движение и не задълбавам да помня ненужни неща, след като със следващата версия на играта, програмата и Windows, нещата може да са коренно различни.  И да, тоя новия пакет на Windows 10  го разкарах преди седмица, че ми правеше големи проблеми с игрите. Та не знам вече къде е проблема - във Windows, във версиите на игрите или в програми като MSI Afterburner. 100 на 100 е свързано всичко, ама да се нацелят точните настройки..дори и да го направя, не е гаранция че утре няма да цъфне някой хубав ъпдейт на нещо. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    632

Не използвайте гаджетата те са вредни за процесора и за системата именно от тях  идват забиванията q

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от bulldozer x8
        Нормални ли са тези температури за лаптоп?
        1-вата снимка показва температурите по време на игра.
        2-рата снимка показва температурите по време на браузване.

• от Venom2004
        Здравейте!!! Имам проблем с температурите на процесора на лаптопа. Той е:   Dell Latitude E6420     Процесора е: Intel Core I5 2540 2,6ghz
        Когато си седи просто е около 52-55 градуса. Започнах да играя Test Drive Unlimited 1 играх около 40мин. и температурите бяха около 93-96 градуса което е много само за една игра. Та въпроса ми е може ли да се оправи това или поне да ми кажете от какво е това.   Температурите ги проверих с Core Temp.  
        Благодаря предварително!!!
      • от toc
        Въпроса ми е как да изведа температурите на CPU, GPU /не е задължително/, твърдите дискове в tray bar-а? Дистрибуцията, която ползвам е Mint 17.3.
        Има ли някаква програма, която може да свърши тази работа?
        Благодаря предварително за отговорите!
      • от b3s7ch0
        Здравейте,
        колкото и да е относително , ще ми се да ви попитам , каква според вас е нормалната температура по време на гейминг . Предстои ми вероятно да се сдобия с такъв лаптоп в обозримото бъдеще и ми е интересно да разбера какви са допустимите температури . 85 градуса по време на игра да речем как ви се струва . Питам за конкретната температура , тъй като в чуждестранни форуми чета , че такава температура на геймърски лаптоп е нещо съвсем нормално и непредставляващо никаква опасност .
      • от sss
        Здравейте, ще сменям охлаждането на процесора ми (intel core i7 3770). Бихте ли ми препоръчали добро охлаждане за около 120-150 лв (не искам да е водно). Спрял съм се на Noctua nh-d14 . Смятах просто да бучна вентилатори в кутията, но ще е по-добре да сменя охлаждането на процесора. Температурите, които дигам са около 76 градуса. Досега бях с боксовото охлаждане, което е доста зле за моите цели. Спицифичното е че използвам компютъра за 3d анимация и като render-вам процесора ми стои на 100%. Понякога и 32 часа го оставям да render-ва.
        Ще се радвам ако споделите мнения за този охладител и от къде да го поръчам, смятам от emag заради безплатната доставка.
        Предварително ви благодаря за отговорите !
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.