Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте спешно ми е нужен съвет за нова конфигурация за настолен компютър за работа с таблет Cintiq 24hd. Ще се използва за рисуване в Photoshop, Flash, Corel Painter също така за видеообработка на клипове за Youtube с Premiere, Aftereffects и др. подобни. За видео след много размисъл и консултации се спрях на nVida GTX 970 4GB, за RАМ задължително 32 гб евентуално с възможност за 64 гб на по-късен етап. SSD 2бр. Бюджета ми е около 3000 лв. За сега ми предложиха това от Плесио:

Intel Core i7 6700 3.40 GHz
МБ Gigabyte H170-HD3 (H170/1151/DDR4)
RAM DDR 4 Crosair 2400Mhz - 32Gb
HDD 2TB TOSHIBA 64MB
SSD Sandisk Plus 240GB SataIII - 2br.
SVGA PALIT nVida GTX 970 4GB
case Full Tower 
power 750w

Какво е мнението ви и ще ме посъветвате ли за корекции

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/56156p1r55260p1r54043p1r55763p1r55002p1r56197p2r48235p1r55347p1rf.html

1. В Плесио е скъпо та се ориентирай към Никем или Скай това са най-евтините фирми. Сглобяването също е безплатно ако те интересува.

2. Ориентирай се към Xeon и ще спестиш 110 лв. Процесора е същият като I7 но без вградена графика която така или иначе няма да ползваш.

3. Два модула по 16ГБ са за предпочитане заради двуканалния режим а и ти остава възможност да добавяш още.

4. По-евтините цени и спестеното от процесор ти позволяват да вземеш топ-модел на Sandisk с 10 години гаранция освен че е с по-добра скорост.

Конкретно Плюс модела дори не съм убеден че е с контролер на Marvell та най-добре го избягвай.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/cart/56156p1r55260p1r54043p1r55763p1r55002p1r56197p2r48235p1rf.html

1. В Плесио е скъпо та се ориентирай към Никем или Скай това са най-евтините фирми. Сглобяването също е безплатно ако те интересува.

2. Ориентирай се към Xeon и ще спестиш 110 лв. Процесора е същият като I7 но без вградена графика която така или иначе няма да ползваш.

3. Два модула по 16ГБ са за предпочитане заради двуканалния режим а и ти остава възможност да добавяш още.

Автора е сложил 2 SSD, които липсват при теб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко от нещата, които ползваш поддържат  Сuda че да ти трябва 970. Ако не са много и предимно ще работиш с процесора по-скоро бих се ориентирал към по-евтина карта платформа 2011.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo автора му остават над 700 лв. от предвидения бюджет та може да прави каквито иска промени по-предложението ми. 

Само по-себе си пазаруването от другаде му спестява един куп пари а оптимизирането на частите още.

Примерно 750W захранване за конфигурация с максимална консумация много под 300W е абсурд.

Тя и 970 не е много смислена а е един тон пари но как да е предполагам и игри ще иска да цъка та да я взима.

пс. Между другото едно двойно по-голямо SSD би излезнало по-изгодно от две по-малки. В случая 70 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/56156p1r55260p1r54043p1r55763p1r55002p1r56197p2r48235p1r55347p2rf.html

Убаво ето с 2 и пак сме на 2 500 лв. въпреки че сме с най-добрия модел на Sandisk.

Просто за тия 500 лв. може да измислисли нещо по-смислено вместо да остава бакшиш на гърците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB: AsRock X99 Extreme 4
CPU: intel Core i7-5820K
COOLER: Arctic Freezer i32
RAM: 2x A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2800 Z1 Kit
SSD: 2x A-Data SX930 240GB
VC: Palit Jetstream v2 GTX 970 4GB
PSU: Deepcool DQ550ST 550W Gold
CASE: Fractal Design Core 2500

2965лв. с ДДС. Платформите висок клас като LGA 2011-3 имат значително по-дълъг живот, в нормалния десктоп сегмент intel вадят постоянно нови сокети. Получваш 6-ядрен с 12 треда, по-нататък може да добавиш още 4х8 памет или да минеш на 4х16, ако са пуснали наличности на китове. По-добре не взимай единични модули, може да правят проблем със съвместимостта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с. 2011 е за предпочитане ако ще се дават 3 000 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз кой сокет съм дал и кой е за предпочитане, не те разбрах? Видях те какво си редактирал, при четириканален режим много по-лесно системата може да отхвърля модулите, ако не са тествени за работа заедно, контролерът е по-капризен, така че мухи не пускам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите. Обмислям предложението на "antigravity" за системата с 2011, само ми се иска захранването да е по-мощно защото препоръчват минимум 500w за тази карта, а е по-добре да има и повече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, peb4000 написа:

Много благодаря за съветите. Обмислям предложението на "antigravity" за системата с 2011, само ми се иска захранването да е по-мощно защото препоръчват минимум 500w за тази карта, а е по-добре да има и повече. 

Напълно достатъчно ще е захранването, машината няма да минава 300W под пълен товар, дори може да овърклокнеш процесора и видеокартата. Според мен минус е по-скоро това, че не е модулно. Така ли иначе имаш още малко до тавана на бюджета, може да вместиш XFX TS 650 Gold в сумата, но откъм мощност няма да имаш проблеми и с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 500 вата са предостатъчни, ама защо Диипкуул  в конфигурация за 3 бона? Някой хибриден Корсар, хем тихо, хем надеждно  Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU , ако толкова иска по-мощно, да взима 650 ватовия  Corsair RM650x 650W GOLD CP-9020091-EU

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бърз, леден и тих компютър подходящ за изискванията. Изцяло изграден от висококачествени компоненти, което би било предимство пред 2011-3 за този бюджет:

GB H97-D3H / 1150 
CORSAIR 4x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V 
Samsung SSD 950 PRO M2 PCIe 256GB 
SSD Samsung 850 PRO Series 256GB 
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 
FD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSU 
PSU FD 550W EDISON M BLACK 
Noctua NH-U14S CPU Cooler 
XEON E3-1241V3/QUAD/3.5/8M/BOX 
ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULK 

Обща стойност - 2 969.06 лв. с ДДС

Процесора с трик отнемащ 2 минути ще заработи на 4GHz на всички ядра(което е предостатъчно), RAM-та никога няма да я запълниш, освен напук:D(то и повече не може). Ако намериш процесор 1271 още по-добре!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, XECUTIONER написа:

Бърз, леден и тих компютър подходящ за изискванията. Изцяло изграден от висококачествени компоненти, което би било предимство пред 2011-3 за този бюджет:

GB H97-D3H / 1150 
CORSAIR 4x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V 
Samsung SSD 950 PRO M2 PCIe 256GB 
SSD Samsung 850 PRO Series 256GB 
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 
FD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSU 
PSU FD 550W EDISON M BLACK 
Noctua NH-U14S CPU Cooler 
XEON E3-1241V3/QUAD/3.5/8M/BOX 
ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULK 

Обща стойност - 2 969.06 лв. с ДДС

Процесора с трик отнемащ 2 минути ще заработи на 4GHz на всички ядра(което е предостатъчно), RAM-та никога няма да я запълниш, освен напук:D(то и повече не може). Ако намериш процесор 1271 още по-добре!

Успех!

Да,много качествени,особено видеото и дъното с китайските твърдотелни кондензатори.Хайде,сложи ксеона на това гигабитско дъно и влез в биоса да търсиш трика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Qnko222222 написа:

Да,много качествени,особено видеото и дъното с китайските твърдотелни кондензатори.Хайде,сложи ксеона на това гигабитско дъно и влез в биоса да търсиш трика.

A, Джони, липсваше ми с глупостите си.;) Пиши на ЛС. Ще ти покажа как се случват нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, XECUTIONER написа:

A, Джони, липсваше ми с глупостите си.;) Пиши на ЛС. Ще ти покажа как се случват нещата.

За пореден път се излагаш и ставаш за смях!Покажи качеството и качествата на предложените дъно и видео карта и хайде,дай шотове как си сложил 1241V3 на GB H97D3H и си го пуснал на 4GHz за всички ядра.Не ти е мястото в хардуера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще го ползваш само за работа може да помислиш и за една графична работна станция на HP или DELL. Има доста добри за около 2500-3000лв с мощни quadro карти, сървърни памет и процесор. Освен това тези машини са направени да издържат години под товар. 

Но също и вариантите, които са ти дали хората не са зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xecutioner до оня ден приказваше как на система за 2К дъно H110 за 120лв е евтино, предполагам, че на система за 3К това, което си препоръчал също е евтино или се лъжа?. Защо му е на някой да дава 600лв за процесор с 4 ядра и 8 треда на сокет LGA 1150, който няма никакво бъдеще само ти можеш да обясниш.

преди 13 часа, tahumba написа:

И 500 вата са предостатъчни, ама защо Диипкуул  в конфигурация за 3 бона? Някой хибриден Корсар, хем тихо, хем надеждно  Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU , ако толкова иска по-мощно, да взима 650 ватовия  Corsair RM650x 650W GOLD CP-9020091-EU

За да си наясно, ще ти кажа едно нещо, което да се надявам ще ти помогне за в бъдеще да спреш да се излагаш с такива забележки. Deepcool SQ550ST е базирано на абсолютно същата платформа на CWT с наименование PUQ (B/G), на която е базирана Corsair RMx серията, така че на практика си предложил същото захранване като мен. Ще те помоля малко да напреднеш в електрониката, преди да правиш такива изводи. :)

P.S. xecutioner Най-абсурдната логика на света да кажеш, че предложението ти е по-качествено и заради това си струва пред 2011-3 с 6 ядра и 12 треда. Няма дори един компонент, за който да може с чисто сърце да се каже, че е по-качествен, какво остава пък да си струва повече. Този форум е под всякаква критика, в hwbg нещата са със светлинни години напред.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, antigravity написа:

За да си наясно, ще ти кажа едно нещо, което да се надявам ще ти помогне за в бъдеще да спреш да се излагаш с такива забележки. Deepcool SQ550ST е базирано на абсолютно същата платформа на CWT с наименование PUQ (B), на която е базирана Corsair RMx серията, така че на практика си предложил същото захранване като мен. Ще те помоля малко да напреднеш в електрониката, преди да правиш такива изводи. :)

04.jpgcorsair-rm550x.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, antigravity написа:

Тези снимки разбираш ли ги, само питам.

antigravity няма значение дали ги разбира. Ти си казал че захранванията са на една и съща платформа и "на практика е предложил същото захранване". Не знам какви схеми използват но дори да са еднакви се вижда, че изпълнението е различно и то не само цвета на платките. Така че бих казал, че захранванията са различни.

Искам да ти отправя критика. Говориш с прекалено заядлив и ултимативен тон все едно всичко знаеш и  разбираш и си крайната инстанция която определя кое е правилно и грешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, NICHIRENSHU написа:

antigravity няма значение дали ги разбира. Ти си казал че захранванията са на една и съща платформа и "на практика е предложил същото захранване". Не знам какви схеми използват но дори да са еднакви се вижда, че изпълнението е различно и то не само цвета на платките. Така че бих казал, че захранванията са различни.

Искам да ти отправя критика. Говориш с прекалено заядлив и ултимативен тон все едно всичко знаеш и  разбираш и си крайната инстанция която определя кое е правилно и грешно.

Говоря така, защото всяко едно мнение се пише все едно драскаш бележка на сина си да иде за хляб. Никой не се аргументира, пише нещо си без да обяснява какво и защо. Дискусия няма. Разбира се, че е различно изпълнението, едното захранване струва 200лв, има 7 години гаранция и изцяло модулни кабели, Nippon Chemi Con по всички платки, макар да има забележки по PWM изграждането и с хибриден режим на работа. В интерес на истината в кутията до мен се намира именно RM850x. Човек като казва, че захранване Deepcool няма място в такава конфигурация, трябва да може да каже защо, най-лесно е да предложиш нещо по-скъпо. Основната схема на двете захранвания е идентична, оттам нататък едното изпълнение е по-класно, което обаче не прави другото калпаво. Това е като да предложа например Seasonic Platinum и да кажа, че е по-качествен от Corsair RMx, да ама това не прави второто захранване лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/54997p1r56107p1r55325p1r52411p1r52380p1r52565p1r55640p1r55513p1rf.html

Zalman Case ATX R1 Soundproof USB3.0 
Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz CL5 1.2V KVR21N15D8K2/16 
PSU DeepCool 550W Gold Silent DQ550ST 
GB X99-UD3 /X99/LGA2011-3 
I7-5820K/3.3G/15MB/BOX/2011 V3 
PALIT GTX980 SUPER JETSTR 4GB 
be quiet! Dark Rock 3 BK018 
Crucial SSD 480GB CT480BX200SSD1 

Обща стойност - 3 056.43 лв. с ДДС

И разбира се може да направиш един клок на процесора и видеото.

Например процесора на 3.9Ghz а честотата на картата на 1350Mhz. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Nikola Hristov
      Здравейте,
      Идните дни ще получа от приятел сума в размера от 2000 лв. с цел да си изградя настолен компютър. Предварително искам да информирам, че моите знания относно хардуер, пък и софтуер, са доста минимални, което може да звучи доста иронично, имайки се предвид, че нон стоп съм на компютъра си (в момента лаптоп), играейки игри.
      Единственото, което знам откъм лични претенции е, че бих искал видео карта с 8GB видео рам, и 16GB рам. Смятам, че и двата компонента могат да се вместят в бюджета заедно с всичко друго, но моля да ме поправите ако греша. Нямам нужда от периферии, тъй като разполагам с мишка и клавиатура Bloody, и слушалки Razer Kraken Pro. В бъдеще смятам да купувам нови слушалки и микрофон поотделно за стриймване, но това ще стане на доста по късен етап.
      Също така нямам претенции и за магазини, тъй като не разбирам кой какви цени и какво качество предлагат, затова разчитам на вас и относно това.
      Машината ще се ползва най-вече за игри като се надявам да ме издържи за най-новите заглавия идните 5 години поне, но се надявам вие да кажете колко възможно е това спрямо бюджета. Тъй като в момента съм с лаптоп, използвам телевизора си като монитор. Ще продължа да го ползвам, тъй като предпочитам да си вложа целия бюджет във възможно най-добрата машина, вместо да трябва да отделям и за монитор. Телевизорът е Samsung Full HD 32'' 1920x1080.
      Идеалният вариант ми е да е с течно охлаждане, тъй като съм чувал, че е най-добрия вариант, но също така и най-скъпия затова се надявам да ме посъветвате дали си заслужава за сметка на други компоненти. Това колко е тих не ме бърка особено, защото съм на слушалки постоянно и го изключвам вечер. Откъм марка също нямам предпочитания, защото не разбирам, чувал съм, че ATI и NVIDIA са общо взето еднакви само дето NVIDIA са по-скъпи. Не държа на огромен хард диск. Даже възможно най-тънко да мина там, защото по повече от 1-2 игри нямам инсталирани наведнъж, просто не ми е навик и не виждам смисъла. Снимки/музика не пазя на компютъра, а филми трия веднага щом ги изгледам. Не ми трябва CD/DVD или записвачка (нима не ползват всички вече флашки и "the cloud").
      Относно овърклока, това вероятно звучи доста глупаво и се надявам да сте умерени с бъзиците, но не знам какво точно означава това, но знам, че го искам, защото прави компютъра по-бърз(???).
      Благодаря предварително за каквато и да е информация!
      Надявам се, че бях достатъчно изчерпателен.
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от аm-аm
      Видео е. Тръгва с VLC, KMPlayer и още някакъв боклук, но само като поток - без контрол напред, назад и т.н.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.