Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте спешно ми е нужен съвет за нова конфигурация за настолен компютър за работа с таблет Cintiq 24hd. Ще се използва за рисуване в Photoshop, Flash, Corel Painter също така за видеообработка на клипове за Youtube с Premiere, Aftereffects и др. подобни. За видео след много размисъл и консултации се спрях на nVida GTX 970 4GB, за RАМ задължително 32 гб евентуално с възможност за 64 гб на по-късен етап. SSD 2бр. Бюджета ми е около 3000 лв. За сега ми предложиха това от Плесио:

Intel Core i7 6700 3.40 GHz
МБ Gigabyte H170-HD3 (H170/1151/DDR4)
RAM DDR 4 Crosair 2400Mhz - 32Gb
HDD 2TB TOSHIBA 64MB
SSD Sandisk Plus 240GB SataIII - 2br.
SVGA PALIT nVida GTX 970 4GB
case Full Tower 
power 750w

Какво е мнението ви и ще ме посъветвате ли за корекции

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/56156p1r55260p1r54043p1r55763p1r55002p1r56197p2r48235p1r55347p1rf.html

1. В Плесио е скъпо та се ориентирай към Никем или Скай това са най-евтините фирми. Сглобяването също е безплатно ако те интересува.

2. Ориентирай се към Xeon и ще спестиш 110 лв. Процесора е същият като I7 но без вградена графика която така или иначе няма да ползваш.

3. Два модула по 16ГБ са за предпочитане заради двуканалния режим а и ти остава възможност да добавяш още.

4. По-евтините цени и спестеното от процесор ти позволяват да вземеш топ-модел на Sandisk с 10 години гаранция освен че е с по-добра скорост.

Конкретно Плюс модела дори не съм убеден че е с контролер на Marvell та най-добре го избягвай.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/cart/56156p1r55260p1r54043p1r55763p1r55002p1r56197p2r48235p1rf.html

1. В Плесио е скъпо та се ориентирай към Никем или Скай това са най-евтините фирми. Сглобяването също е безплатно ако те интересува.

2. Ориентирай се към Xeon и ще спестиш 110 лв. Процесора е същият като I7 но без вградена графика която така или иначе няма да ползваш.

3. Два модула по 16ГБ са за предпочитане заради двуканалния режим а и ти остава възможност да добавяш още.

Автора е сложил 2 SSD, които липсват при теб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко от нещата, които ползваш поддържат  Сuda че да ти трябва 970. Ако не са много и предимно ще работиш с процесора по-скоро бих се ориентирал към по-евтина карта платформа 2011.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo автора му остават над 700 лв. от предвидения бюджет та може да прави каквито иска промени по-предложението ми. 

Само по-себе си пазаруването от другаде му спестява един куп пари а оптимизирането на частите още.

Примерно 750W захранване за конфигурация с максимална консумация много под 300W е абсурд.

Тя и 970 не е много смислена а е един тон пари но как да е предполагам и игри ще иска да цъка та да я взима.

пс. Между другото едно двойно по-голямо SSD би излезнало по-изгодно от две по-малки. В случая 70 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е задължителна точно заради cuda. Около нея искам да изградя работещата платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще използва отделно ССД за scratch-disc и за това има 2 ссд-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/56156p1r55260p1r54043p1r55763p1r55002p1r56197p2r48235p1r55347p2rf.html

Убаво ето с 2 и пак сме на 2 500 лв. въпреки че сме с най-добрия модел на Sandisk.

Просто за тия 500 лв. може да измислисли нещо по-смислено вместо да остава бакшиш на гърците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB: AsRock X99 Extreme 4
CPU: intel Core i7-5820K
COOLER: Arctic Freezer i32
RAM: 2x A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2800 Z1 Kit
SSD: 2x A-Data SX930 240GB
VC: Palit Jetstream v2 GTX 970 4GB
PSU: Deepcool DQ550ST 550W Gold
CASE: Fractal Design Core 2500

2965лв. с ДДС. Платформите висок клас като LGA 2011-3 имат значително по-дълъг живот, в нормалния десктоп сегмент intel вадят постоянно нови сокети. Получваш 6-ядрен с 12 треда, по-нататък може да добавиш още 4х8 памет или да минеш на 4х16, ако са пуснали наличности на китове. По-добре не взимай единични модули, може да правят проблем със съвместимостта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с. 2011 е за предпочитане ако ще се дават 3 000 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз кой сокет съм дал и кой е за предпочитане, не те разбрах? Видях те какво си редактирал, при четириканален режим много по-лесно системата може да отхвърля модулите, ако не са тествени за работа заедно, контролерът е по-капризен, така че мухи не пускам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите. Обмислям предложението на "antigravity" за системата с 2011, само ми се иска захранването да е по-мощно защото препоръчват минимум 500w за тази карта, а е по-добре да има и повече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, peb4000 написа:

Много благодаря за съветите. Обмислям предложението на "antigravity" за системата с 2011, само ми се иска захранването да е по-мощно защото препоръчват минимум 500w за тази карта, а е по-добре да има и повече. 

Напълно достатъчно ще е захранването, машината няма да минава 300W под пълен товар, дори може да овърклокнеш процесора и видеокартата. Според мен минус е по-скоро това, че не е модулно. Така ли иначе имаш още малко до тавана на бюджета, може да вместиш XFX TS 650 Gold в сумата, но откъм мощност няма да имаш проблеми и с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 500 вата са предостатъчни, ама защо Диипкуул  в конфигурация за 3 бона? Някой хибриден Корсар, хем тихо, хем надеждно  Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU , ако толкова иска по-мощно, да взима 650 ватовия  Corsair RM650x 650W GOLD CP-9020091-EU

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бърз, леден и тих компютър подходящ за изискванията. Изцяло изграден от висококачествени компоненти, което би било предимство пред 2011-3 за този бюджет:

GB H97-D3H / 1150 
CORSAIR 4x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V 
Samsung SSD 950 PRO M2 PCIe 256GB 
SSD Samsung 850 PRO Series 256GB 
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 
FD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSU 
PSU FD 550W EDISON M BLACK 
Noctua NH-U14S CPU Cooler 
XEON E3-1241V3/QUAD/3.5/8M/BOX 
ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULK 

Обща стойност - 2 969.06 лв. с ДДС

Процесора с трик отнемащ 2 минути ще заработи на 4GHz на всички ядра(което е предостатъчно), RAM-та никога няма да я запълниш, освен напук:D(то и повече не може). Ако намериш процесор 1271 още по-добре!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, XECUTIONER написа:

Бърз, леден и тих компютър подходящ за изискванията. Изцяло изграден от висококачествени компоненти, което би било предимство пред 2011-3 за този бюджет:

GB H97-D3H / 1150 
CORSAIR 4x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V 
Samsung SSD 950 PRO M2 PCIe 256GB 
SSD Samsung 850 PRO Series 256GB 
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 
FD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSU 
PSU FD 550W EDISON M BLACK 
Noctua NH-U14S CPU Cooler 
XEON E3-1241V3/QUAD/3.5/8M/BOX 
ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULK 

Обща стойност - 2 969.06 лв. с ДДС

Процесора с трик отнемащ 2 минути ще заработи на 4GHz на всички ядра(което е предостатъчно), RAM-та никога няма да я запълниш, освен напук:D(то и повече не може). Ако намериш процесор 1271 още по-добре!

Успех!

Да,много качествени,особено видеото и дъното с китайските твърдотелни кондензатори.Хайде,сложи ксеона на това гигабитско дъно и влез в биоса да търсиш трика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Qnko222222 написа:

Да,много качествени,особено видеото и дъното с китайските твърдотелни кондензатори.Хайде,сложи ксеона на това гигабитско дъно и влез в биоса да търсиш трика.

A, Джони, липсваше ми с глупостите си.;) Пиши на ЛС. Ще ти покажа как се случват нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, XECUTIONER написа:

A, Джони, липсваше ми с глупостите си.;) Пиши на ЛС. Ще ти покажа как се случват нещата.

За пореден път се излагаш и ставаш за смях!Покажи качеството и качествата на предложените дъно и видео карта и хайде,дай шотове как си сложил 1241V3 на GB H97D3H и си го пуснал на 4GHz за всички ядра.Не ти е мястото в хардуера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще го ползваш само за работа може да помислиш и за една графична работна станция на HP или DELL. Има доста добри за около 2500-3000лв с мощни quadro карти, сървърни памет и процесор. Освен това тези машини са направени да издържат години под товар. 

Но също и вариантите, които са ти дали хората не са зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xecutioner до оня ден приказваше как на система за 2К дъно H110 за 120лв е евтино, предполагам, че на система за 3К това, което си препоръчал също е евтино или се лъжа?. Защо му е на някой да дава 600лв за процесор с 4 ядра и 8 треда на сокет LGA 1150, който няма никакво бъдеще само ти можеш да обясниш.

преди 13 часа, tahumba написа:

И 500 вата са предостатъчни, ама защо Диипкуул  в конфигурация за 3 бона? Някой хибриден Корсар, хем тихо, хем надеждно  Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU , ако толкова иска по-мощно, да взима 650 ватовия  Corsair RM650x 650W GOLD CP-9020091-EU

За да си наясно, ще ти кажа едно нещо, което да се надявам ще ти помогне за в бъдеще да спреш да се излагаш с такива забележки. Deepcool SQ550ST е базирано на абсолютно същата платформа на CWT с наименование PUQ (B/G), на която е базирана Corsair RMx серията, така че на практика си предложил същото захранване като мен. Ще те помоля малко да напреднеш в електрониката, преди да правиш такива изводи. :)

P.S. xecutioner Най-абсурдната логика на света да кажеш, че предложението ти е по-качествено и заради това си струва пред 2011-3 с 6 ядра и 12 треда. Няма дори един компонент, за който да може с чисто сърце да се каже, че е по-качествен, какво остава пък да си струва повече. Този форум е под всякаква критика, в hwbg нещата са със светлинни години напред.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, antigravity написа:

За да си наясно, ще ти кажа едно нещо, което да се надявам ще ти помогне за в бъдеще да спреш да се излагаш с такива забележки. Deepcool SQ550ST е базирано на абсолютно същата платформа на CWT с наименование PUQ (B), на която е базирана Corsair RMx серията, така че на практика си предложил същото захранване като мен. Ще те помоля малко да напреднеш в електрониката, преди да правиш такива изводи. :)

04.jpgcorsair-rm550x.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, antigravity написа:

Тези снимки разбираш ли ги, само питам.

antigravity няма значение дали ги разбира. Ти си казал че захранванията са на една и съща платформа и "на практика е предложил същото захранване". Не знам какви схеми използват но дори да са еднакви се вижда, че изпълнението е различно и то не само цвета на платките. Така че бих казал, че захранванията са различни.

Искам да ти отправя критика. Говориш с прекалено заядлив и ултимативен тон все едно всичко знаеш и  разбираш и си крайната инстанция която определя кое е правилно и грешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, NICHIRENSHU написа:

antigravity няма значение дали ги разбира. Ти си казал че захранванията са на една и съща платформа и "на практика е предложил същото захранване". Не знам какви схеми използват но дори да са еднакви се вижда, че изпълнението е различно и то не само цвета на платките. Така че бих казал, че захранванията са различни.

Искам да ти отправя критика. Говориш с прекалено заядлив и ултимативен тон все едно всичко знаеш и  разбираш и си крайната инстанция която определя кое е правилно и грешно.

Говоря така, защото всяко едно мнение се пише все едно драскаш бележка на сина си да иде за хляб. Никой не се аргументира, пише нещо си без да обяснява какво и защо. Дискусия няма. Разбира се, че е различно изпълнението, едното захранване струва 200лв, има 7 години гаранция и изцяло модулни кабели, Nippon Chemi Con по всички платки, макар да има забележки по PWM изграждането и с хибриден режим на работа. В интерес на истината в кутията до мен се намира именно RM850x. Човек като казва, че захранване Deepcool няма място в такава конфигурация, трябва да може да каже защо, най-лесно е да предложиш нещо по-скъпо. Основната схема на двете захранвания е идентична, оттам нататък едното изпълнение е по-класно, което обаче не прави другото калпаво. Това е като да предложа например Seasonic Platinum и да кажа, че е по-качествен от Corsair RMx, да ама това не прави второто захранване лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/54997p1r56107p1r55325p1r52411p1r52380p1r52565p1r55640p1r55513p1rf.html

Zalman Case ATX R1 Soundproof USB3.0 
Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz CL5 1.2V KVR21N15D8K2/16 
PSU DeepCool 550W Gold Silent DQ550ST 
GB X99-UD3 /X99/LGA2011-3 
I7-5820K/3.3G/15MB/BOX/2011 V3 
PALIT GTX980 SUPER JETSTR 4GB 
be quiet! Dark Rock 3 BK018 
Crucial SSD 480GB CT480BX200SSD1 

Обща стойност - 3 056.43 лв. с ДДС

И разбира се може да направиш един клок на процесора и видеото.

Например процесора на 3.9Ghz а честотата на картата на 1350Mhz. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.