Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За какво служи усилвателя? Захранва по-мощтен събуфер или увеличава звука и баса? Ако може подробно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усилвател си е усилвател. Усилва звука ? Кво значи усилва баса ? Басът е нискочестотната част на това което слушаш . А сигналът на "това което слушаш" не е само бас бе, има среди и високи. Наравно ти ги усилва. Освен ако не издупиш от входната схема / тонкоректор, цифров DSP/ басът до максимум.

Що си мислиш че като увеличаваш звука, се усилва само "басът" ?

И що си мислиш че само субуфера иска усилен сигнал ?

Абе, ти си абсолютен ламер !

Редактирано от Tanaz_we (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Филипов написа:

За да ти разшири сфинктера. Просто слчупи тъпомера. :shock11:

Оф колега, къде го измисли това, вече цял час се сменя с глас. :lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Филипов написа:

За да ти разшири сфинктера. Просто слчупи тъпомера. :shock11:

Туй дет си го мислиш не се казва усилвател ами анален резширител 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се подигравайте толкова, ами кажете на някой мод да изтрие темата. Ще ме извинявате, ама не виждам нищо полезно и никаква дискусия в нея. А автора бас държа че не е на повече от 12 години. Това е без значение, но нека повече да не пуска подобни теми и да си проявява лапешките въпроси относно света, някъде другаде.

Редактирано от Tanaz_we (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново дървените философи на линия и отново постове без полза! (не важи за всички писали обаче).

За това е форума! Който не знае да попита и да получи отговор, а не подигравка! Вече колега е постна линк към дастатъчен материал и аз няма да го дублирам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде имаше тема как да се задават интелигентно въпроси. И форумът НЕ Е да се обяснява азбуката на всеки ламер (да се прави разлика с чайник). Просто след като някой се е потрудил, потърсил в интернета и срещнал трудност тогава да му се помогне. А то нагло, с претенции за подробност. Ми да му сдъвчем и храната и да му се предложи по начин, както го правят някои животни?

Това, че някой си мисли че усилвателя е да му ма'не канчето (headbang) или да му разбърка червата след наркотичен делириум не е мой проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Tanaz_we написа:

Не се подигравайте толкова, ами кажете на някой мод да изтрие темата. Ще ме извинявате, ама не виждам нищо полезно и никаква дискусия в нея. А автора бас държа че не е на повече от 12 години. Това е без значение, но нека повече да не пуска подобни теми и да си проявява лапешките въпроси относно света, някъде другаде.

А аз бас държа че съм повече от 12 години! На 18 съм :) Какво лошо има че попитах за какво служи усилвателя? Нали за това е форума да се пита нещо за което не му е ясно. Е аз попитах и получих линк, аз искам да се обясни! Нищо повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Филипов написа:

Някъде имаше хххххххххххххххх

Отново - глупости!

Най вероятно питащият е та 12-14 годин!–(оказа се на 18) Наблюдава се във форума някаква тенденция една такава странна много да се пише и  това без никаква полза за питащия, но в същото време - голям кеф да се унижи питащия!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Black Power написа:

Отново - глупости!

Най вероятно питащият е та 12-14 годин!–(оказа се на 18) Наблюдава се във форума някаква тенденция една такава странна много да се пише и  това без никаква полза за питащия, но в същото време - голям кеф да се унижи питащия!

Има нещо такова. Но пък и питащите (напоследък повече) - задават такива въпроси, или ги задават по такъв начин, че просто ...

И все пак - знаещите, не забравяйте че някога и вие сте били не-знаещи. И сега също - но по други теми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Иванофф написа:

А аз бас държа че съм повече от 12 години! На 18 съм :) Какво лошо има че попитах за какво служи усилвателя? Нали за това е форума да се пита нещо за което не му е ясно. Е аз попитах и получих линк, аз искам да се обясни! Нищо повече :)

Отделих точно 10 минути на линка, който е дал chochomen и мога да ти кажа, че в линка всичко е описано доста добре. Дали тук ще ти се обясни какво е усилвател или там, нали пак трябва да го прочетеш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.02.2016 г. at 16:33, Stoyannnov написа:

Отделих точно 10 минути на линка, който е дал chochomen и мога да ти кажа, че в линка всичко е описано доста добре. Дали тук ще ти се обясни какво е усилвател или там, нали пак трябва да го прочетеш!

Е аз па не можах да го разбера. Вместо тия над коментара да се заяждат, че съм на 12-14-15-30-50 години щяха да напишат с 2-3 простички думи за какво е. Това, че вие знаете всичко не означава, че и другите знаят! Лек ден :) ЛОК!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Ивайло Иванофф написа:

Е аз па не можах да го разбера. Вместо тия над коментара да се заяждат, че съм на 12-14-15-30-50 години щяха да напишат с 2-3 простички думи за какво е. Това, че вие знаете всичко не означава, че и другите знаят! Лек ден :) ЛОК!

Ако не можеш да схванеш, това което пише в Wikipedia, просто това не е за теб. Няма как другояче да ти се каже. Всъщност ще пробвам: на усилвателя му идва сигнал от някакъв източник(mp3, CD, PC, GSM и др.). На изхода получаваш абсолютно същия сигнал, само че усилен по 2, по 5, по 70 пъти, зависи от мощността на усилвателя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпо,кратко:

Как ни работят ушите?

Улавят вибрации във въздуха, викаме им звук.

Тези вибрации не се правят лесно, иска се мощност. 

Сигнала(музиката) от "някакъв източник(mp3, CD, PC, GSM и др.) " няма тази мощност.

Затова има усилвател, който я усилва(в името му е казано). 

Вече усиленият сигнал, може да размърда високоговорителя, който въздуха.

----------------------------------------------

Съгражданино, резултатите в гугъл имат и 2-ра, и 3-та, вероятно и 10 000 страница. Чети повече. Захранва по-мощен бас и по-мощни колони. Усилва звука. "Баса" е звук, а не отделно нещо. Другите свойства на усилвателя са да харчи електроенергия, да загрява и да е не е евтин. 

----------------------------------------------

Обяснението ми не точно или правилно, но е просто. 
Интересно как змиите видяха банален въпрос и веднага го нахапаха. Човека и доктор може да е, интелигентността не се измерва само в технически познания. "Утре" ще имате деца и ще им се присмивате и на тях, че не могат да вървят още или да си връзват обувките? Не мисля, няма да го правите, защото са "вашите" деца. Бъзиците между вас, ако знаете че човека ще ги разбере и приеме. Това, че сте зад потребителско име и ги няма околните, които да ви съдят постъпките, ви дава правото да пишете без последствия за вас, но не и за тези които четат. 

Към автора, мястото за подобен въпрос не е тук. Отиди в някой училище (про гимназия) и намери учител, който да ти обясни. Човешката комуникация е повече от думи, а и някой, който го преподава като професия е доста по-подготвен. Само като покажеш интерес и веднага всичко ще ти обясни даскала. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.