Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Зомби ли е Исус Христос? Хората не възкръсват.
zombiejesus.png

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Христовото възкресение и зомби-апокалипсиса са измислени явления от книги с доста голяма епохална разлика. Въпреки това е забавна асоциация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е вампирясал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно на днешния ден голям тема подхванахте. Що не се изчукате? 

С яйца, с жените си, или...квото там имате.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много можзък!!!! А ,всички претендираме ,че сме добре възпитани, че сме нещо! 

Тази тема  отворена в днешния ден е меко казано м.........!!!!!!!!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво му е на деня? За православните християни може и да е църковен празник, ама за всички останали си е просто неделя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ined написа:

Че какво му е на деня? За православните християни може и да е църковен празник, ама за всички останали си е просто неделя.

Мама му стара, за защо тогава се кичиш с такъв аватар? Официалната религия в България е православие. Така че щом се гордееш с държавата се гордей и уважавай религията

преди 1 час, simtech написа:

Баси, от теб не очаквах простотии и ти се ..... Вземи прочети книга, случай музика, гледай някой филм, не се занимавай с простотии в свободното си време

• Харесва ми 15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Богохулниците не са сред най тачените! По всичко личи ,че сме преди всишчко ганьовци и дървени философи, които не могат да празнуват или поне да уважават църковни или традиционни празници! Ревем иначе за промяна! Първо трябва да си сменим мисленето, а след това ............

Баси .......!!!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма ли кой да заключи тая тема

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера бях с един познат в представителство на религиозната институция. Искаше да се помоли, аз го уважих. Като се огледах какво търгашество се върти, оказа се че търговците никога не са си тръгвали от храма. Гади ми се от фиаското, което е по всички празници.
Едни лицемери отиват 1 път в годината, колкото да се покажат богоязливи, други си въртят търговийката безочливо и си приказват.
Та ЗОМБИ ли е Исус Христос, зомби ли е религията, религиозната институция? Извергско дело, някакъв уродлив остатък, рафиниран с маниплиране в името на силния по времето на Никейският събор?

на 01 май 2016 г. at 17:22, valkiria1 написа:

Виж сега, след като българите имате обичай да си отработвате Възкресението Господне,всякакви глупави въпроси на тази тема могат да се задават.

Вашата религия е същото фиаско, както и ислямът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живко е девствен, не му обръщайте внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм от най-вярващите, но се погнусих от тази тема. Апелирам модераторът, който отговаря за раздела, да я заключи, а на автора ѝ да бъде наложено 3-дневно наказание. Пък дано "възкръсне" след него.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво й е гнусното на темата - човека умрял после възкръснал т.е. както в историите за вампири и зомбита. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D:D:D Може и да има нещо вярно,истината е някъде там :D Темата ме разсмя искрено между другото :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ако не се приема твърдението, че хората не възкръсват, следва да се докаже т.е. демонстрация - някой навит? :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде въобще на някой му е скимално, че Исус дори и да го е имало като личност първо е бил толкова праведен, а второ - възкръснал е? Кой ги разказва историите за "зомбита"? От къде да знаем какво е променено през вековете? А самата религия не е ли едно зомби?
Иначе, аз нарочно написах заглавието на темата по тоя провокативен начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

От къде въобще на някой му е скимално

Oт там, от където маса народ, вярва в подобни нелепици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава тема сте подхванали и защо да я заключват?Лично за мен е всеки има право да вярва в каквото си иска,например синовете ми вярваха в Дядо Коледа.Има хора,които вярват и в зомбита и вампири,както има хора вярващи,че Исус е възкръснал и е сътворил чудеса.Религията е по-скоро някакво учение,а тези притчи са ги вкарали още в миналото за да могат да държат хората в страх и подчинение.Даже като се замисля и до ден днешен тази тактика сработва и не само за църквата.Поздрави

П.П.Иначе ми харесват филми със зомбита ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм от първите, които бяха дълбоко възмутени от темата, но..........................:

- Обвинявахме комунистите, че ни отнели църквата, вярата! Днес самата църква се отрече от вярващите! Църковни интриги, търгашки свещеннически истории, неспазване на канон т.е. това отблъсква!

- Разни знайни и незнайни рижисьори на филми и филмчета уж разказващи за Господа са така направили филмите си, че объркват, създават неприязън!

Та, вярата взе да напуска и вярващите!

То, няма как да има вяра и вярващи при положение, че за мнозина името бога е Пари! Много простотия, ниски страсти и нулева ценнстна система! Та каква вяра!

Велеките народи обаче уважават традиционните и църковните си празници, не богохулстват и това въпреки дали това съвпада с техните възгледи, разбирания и религия! Ние сме много далеч явно от великите народи!

П.П. Сега разбрах защо евереите са толкова гонени и ненавиждани хора!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/1/2016 at 15:23, simtech написа:

Според мен зомбита са тия ,които вярват в религиите :):)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, KiriL Cox написа:

Според мен зомбита са тия ,които вярват в религиите :):)

Спорили сме с теб и то много! Сега ще бутнем и малко политика защото..........!?!?

- Какво беше тога това, че комунизма ви обезверил, а сега - "Според мен зомбита са тия ,които вярват в религиите"

Какво излиза????? Нещо много се обърках!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Спорили сме с теб и то много! Сега ще бутнем и малко политика защото..........!?!?

- Какво беше тога това, че комунизма ви обезверил, а сега - "Според мен зомбита са тия ,които вярват в религиите"

Какво излиза????? Нещо много се обърках!!!!!

Вярата в господ трябва да се разграничава от вярата в хората ,приятелите ,вярата в социалните строеве ,и т.н..

А иначе това за комунизма мисля ,че нещо не си ме разбрал. Или пък цитираш друг.  Нямам спомени да съм спорил с теб на политически теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, KiriL Cox написа:

Вярата в господ трябва да се разграничава от вярата в хората ,приятелите ,вярата в социалните строеве ,и т.н..

Е, как да вярваме, като всичко отричаме с причина или без! Все нещо или някой виновен! 

Богохулството и подигравката с религия, особенно сред ислямският свят - видяхме до какво води! Ние  - цивилизованите и понеже сме цивилизовани си богохулстваме! Историята си подменихме! Националните герои осквернихме! Празниците подменихме!

Много грозно и жалко е всичко това! Държава, без история и традиции не е държава!

П.П. Иначе и в спор сме влизали особенно там около протестите, изборите на новото - старо правителство и темата за алтернативите!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

между впрочем има вече такава тема

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.