Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Напоследък се запалих да си купя малко по-качествено озвучаване за вкъщи. И бих се радвал на мнението което ще дадете за техниката която съм харесал.

Ще се ползва главно за слушане на музика.

Усилвател/ресивър - Onkyo - TX-8130 - този съм харесал поради ред причини, най-важната удобството за стрийм към него.

Тонколони - Cerwin Vega SL15 или комбо от Dali Zensor 7 + Dali Zensor Sub E12-F(като суб-а ще се вземе след време, понеже излизам от бюджета)

Някой ако има други предложения за тонколони ще ми е интересно да ги разгледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми избора ти!Усилвателя,с тонколоните  Cerwin Vega SL15 ми допада повече.Ниските честоти,които дават на тези колони са много добри,поради което не е необходим субуфер.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

На мен също ми харесва избора ви. Ако имате възможност, то обезателно прослушайте и двата модела тонколони на различни жанрове музика. Също бих се спрял на първите колони заради басовия говорител. Не зная как ще са във високочестотния спектър, но ако високочестотният говорител е "куполен" тип, вярвам че ще се справят със задачата. По един начин ще свирят там, от където ги купувате. По друг начин ще ги слушате във къщи. Въпрос на акустика на помещението в което се намират. За усилвателя - добър е. Само да Ви вметна, че ако в бъдеще ще изграждате и многоканална (5,1) система, което не бих направил аз, този модел няма да ви устрои. Общата ми преценка е добра за комплекта с първите колони. Вторите са също добри. Той и Митко ви е насочил правилно за избора. Не бързайте, а ги прослушайте много добре и двата модела с посочения усилвател. От мен успех и пишете какво сте взели в крайна сметка.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5.1 няма да правя, за това и на стерео усилвател съм се спрял :)

Проблема е, че малко котка в чувал си купувам понеже съм от Бургас, а тук няма къде да ги чуя :(  .... надявах се някой ако ги е чувал да даде мнение.

Знам, че на всеки различни неща му харесват, ама поне малко от малко може да ми даде идея ... иначе стискам палци и се моля да съм уцелил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Pa7he71c написа:

Проблема е, че малко котка в чувал си купувам понеже съм от Бургас, а тук няма къде да ги чуя :(  .... надявах се някой ако ги е чувал да даде мнение.

Това с котката важи за всичко! Иначе бе дадено мнение и бе обяснено, че няма как някой да ти опише начина на звучене! В зависимост от това как ще разположиш в стаята, на каква височина, на какво, под какво, до какво - всичко това може да промени начина на звучене, а и освен това вкусове много т.е. едни предпочитат хипербас други не чак, та ако за мен звучат добре, то за теб ......????? И знай ! Винаги ще има нотка разочарование особенно ако имаш някакви свъхочаквания! Не се пренанвивай!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Pa7he71c написа:

Знам, че на всеки различни неща му харесват, ама поне малко от малко може да ми даде идея ... иначе стискам палци и се моля да съм уцелил.

Но ако случайно е попадал на тонколоните, може да изрази мнение нали ? :)

Определено нямам свръх очаквания за бюджета които имам ~2500лв. А и съм сигурен, че ще е в пъти по-добре от това с което съм в момента - Logitech z623.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pa7he71c написа:

Определено нямам свръх очаквания за бюджета които имам ~2500лв. 

Бюджета е доста приличен и има какво да се очаква за тези пари! Пояснението в поста беше принципно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет и от мен. Напълно разбирам вълнението ти но за съжаление малко ще охладя този ентусиазъм. Първо: Бюджета с който разполагаш е достатъчен за едни "прилични" на първо време колони. Аз не бих заложил на Onkyo - TX-8130. За мен това е слаб модел. Освен това трябва да си изясниш за какво ти е такъв усилвател. Ако е само за слушане на музика то тогава се насочи към stereo amplifier. За тези пари /цената на Onkyo / можеш да вземеш нещо по-добро. Цитираните от теб тон колони са нисък клас. Изобщо не бих си правил труда да ги слушам. Познавам ги. Не ми става ясно за какво ти е суб. /освен ако не искаш да слушаш негърска музика. Тогава и 3 суба ще са ти малко./ Един добър класически стерео усилвател с едни прилични колони ти решават изцяло проблема.Нищо не казваш  за това какъв източник на сигнал ще ползваш /CD, DVD, Blu Ray./ Това също е от значение. Аз лично бих ти предложил да започнеш от колоните. Прецени какво ти е помещението където ще звучат. Това също дава отражение на звука. Ако решиш да купуваш колони до 1000 лв. няма значение марката. Еднакво дървени са. На първо време ти предлагам да влезеш в интернет и да потърсиш сайтовете на софийските магазини за аудио техника./само тях познавам/.  Виж какво предлагат и се спри на марки и модели. След това си отдели един ден и ела да ги послушаш на място. Всички търговци са много услужливи и търпеливи към клиентите си. Никой няма да ти откаже консултация на място. Не се вторачвай в обявените цени. След като се спреш на нещо ще ти предложат цени различни от обявените и приятно ще те изненадат. Не препоръчвам покупки от онлайн магазини. Даваш доста пари за техника и е редно да си я купиш на място. Ако мислиш, че мога да ти бъда полезен с нещо смело пиши.

Приятен ден за сега.

преди 16 часа, Pa7he71c написа:

... иначе стискам палци и се моля да съм уцелил.

Не се цели! Не си на лов. Това, което ти хареса задължително трябва да си го слушал как звучи!!!! Иначе всеки ще ти напълни главата с "компетентни" мнения за марки и модели но после ти ще се хапеш ако се разочароваш от звука. Ако в Бургас нямаш къде да чуеш как звучи това към, което си се насочил как реши, че това искаш и откъде ще си го купиш?

Редактирано от Buhal55 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на Onkyo-то е, то да източника на музика, за това е и този модел. Модела си е чисто стерео с мрежови функции, за тази цена друг не успях да намеря.

Слушам много електронна музика, и без суб по-малките тонколони ми се струва, че ще куцат от към ниски честоти.

А относно, идването в София, това няма как да се получи по ред причини.

Главно съм ги избирал по характеристики тонколоните :( Знам, че не се прави така но нямам друга опция. За това и се надявах, някой ако е имам допир до тези 2 модела, да каже как се представят. По-малките Dali Zensor 3 съм ги чувал, и много ми харесаха, но нещо не им стига мощността, за това и се насочих към по-големият модел+суб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Pa7he71c написа:

Целта ххххххх

А!  Ние  си помислихме ,че си ценител на висококачествената апаратура и хубавата музика! Не му стигала мощноста и баса! Май ще се окаже ,че си от тия дето будят цял квартал в малките часове  в опит да "блеснат" с нещо!

Трещенето не означава качествена музика и от тук, като за твоята цел става абсолютно всичко дето "реве"! Няма каво да пробираш!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, като няма с какво да помогнете, защо трябва да пишете каквото и да било ?

А, може би живея в къща ? Интересно ми е господина с помощта, вие с какво висококачествено оборудване сте, че давате съвети ?

А иначе благодаря на Стефан и Buhal55 за насоките. 

P.S. едно нещо съм научил с моя малък опит с аудио техниката, че като имаш повече - високи, ниски честоти може да ги намалиш, но като липсват каквото и да правиш ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Buhal55 написа:

Цитираните от теб тон колони са нисък клас. Изобщо не бих си правил труда да ги слушам. Познавам ги.

Явно не разбираш от колони,за да се изкажеш така за една много стара и наложила се в озвучителната техника компания.Cerwin Vega SL15 е с честотна характеристика 28 Hz - 26 кХц,с мощност 400 вата и голям 15"бас!Не бих ги определил като нисък клас колони.Същото обаче мога да кажа,но за Dali Zensor 7,които са изпълнени само с 2 x 7" говорителчета и една пищялка за високите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам, че ти е сбъркана цялостната концепция. Първо наистина си изясни какво точно искаш. Явно не гониш качество или представите ти са доста повърхностни и придобити предимно от общи приказки с други хора. Това, че си в къща е добре от една страна но задава нови въпроси от друга.Сега трябва да говорим за размера на стаята, за материала, от който са изградени пода и тавана, за етажа и още доста такива "дреболии". ..." P.S. едно нещо съм научил с моя малък опит с аудио техниката, че като имаш повече - високи, ниски честоти може да ги намалиш, но като липсват каквото и да правиш "......лошо си се научил! Ако имаш повече ниски или високи значи имаш калпав запис и калпаво възпроизвеждане. Почети по темата ако наистина те вълнува. Ще разбереш, че истинските и много скъпите техники нямат опции за корекции на звука. Там всичко се предава едно към едно.Пак казвам: почни от колоните но ги чуй как звучат!!! После по тях ще напаснеш всичко останало.При ограничен бюджет като твоя нещата няма как да се случат веднага но с повече търпение ще си събереш прилична "уредба". И ако ще пазаруваш от разните му там технонякакви си магазини забрави за темата. Там няма да намериш качество. /говоря само и единствено за аудио/. Ако искаш да ти подскажа марки за по-приемливи цени ми пиши на лични. Преди време в друга тема си позволих да коментирам производители и тогава разни дървени философи ме обвиниха в десетки грехове.

П.П.За съжаление не мога да не се съглася с мнението на Кумчо вълчооо относно недостига на мощност и бас. А и ми е любопитно как реши, че няма да са ти достатъчни ако не си чувал колоните как звучат.

преди 21 минути, Димитър 59 написа:

Явно не разбираш от колони,за да се изкажеш така за една много стара и наложила се в озвучителната техника компания.Cerwin Vega SL15 е с честотна характеристика 28 Hz - 26 кХц,с мощност 400 вата и голям 15"бас!Не бих ги определил като нисък клас колони.Същото обаче мога да кажа,но за Dali Zensor 7,които са изпълнени само с 2 x 7" говорителчета и една пищялка за високите.

Не коментирам производител а конкретен модел! И да нисък клас са и да много съм наясно с качествения звук. Пак повтарям предложените за избор модели са дървени. Любопитен съм колко модела на Cerwin Vega са в топ класациите. Цитираната компания е в средния клас и никога не е имала претенции /а и възможности/ за повече. За начинаещ любител биха могли да бъдат прилични при условие, че начинаещият е гимназист и след максимум година ще ги смени. Тук случаят явно не е такъв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тук в постовете няма нито един излишен коментар приятел. Всеки е гледал да ти даде някакъв съвет. Не е редно, след като се интересуваш и искаш да ти се помогне, да пишеш това: " Добре, като няма с какво да помогнете, защо трябва да пишете каквото и да било ? " Хората не знаят и не са длъжни да знаят ни къде живееш , ни в какво живееш. Всеки се е постарал да ти даде мнение, но както отговаряш, явно не е много за предпочитане. Няколко пъти ти се каза, че е много важно ТИ да ги чуеш" как свирят на отделните жанрове музика.Отново ти казвам: В магазина те ще звучат по един начин, докато ги сложиш в къщи, това няма да е така. Акустиката на помещението ти е много важна, за "свиренето".

И да! Този усилвател няма да е по твоя вкус след като си написал това:"  P.S. едно нещо съм научил с моя малък опит с аудио техниката, че като имаш повече - високи, ниски честоти може да ги намалиш, но като липсват каквото и да правиш ... "

Защо? Ами усилвателите от този тип са много "линейни" (липсва им голям подем и завал на ниски и високи). За да имаш това желание, би било редно да погледнеш някои европейски модели с по около +- 15 децибела подем и завал на ниските и високите честоти. Никак не е редно, човек даващ вече хиляди левове да не може да чуе реалната работа на този комплект .В крайна сметка, той ще е при теб и ти ще го слушаш. Значи, приказките на хората съвсем не са празни. А и в Бургас има доста маняци на добра техника. Поинтересувай се, отиди при някой от тях, послушай, но както ти казах, отделни жанрове музика и тогава решавай.Защото купени веднаж, едва ли ще имаш възможност да ги върнеш, щото не ти харесва начина им на "свирене"Не си посочил което е много важно, какви източници на сигнал ще ползваш. Хората ти го загатнаха на два път. Не е необходимо да се пишат празни приказки, а това, което е свързано с техническата част на изделията.Накрая! В този случай не бързай с покупката. Щом си решил да купуваш по висококачествена техника, то е редно да имаш възможността да я "прислушваш" за да не се разочароваш накрая , а и ние да не сме ти виновни.Аз съм купувал от моряци от твоя град тонколони и съм идвал само да ги чуя за 20 минути и съм се връщал отново във Търново.А след такава покупка от твоя страна, това значи, че тя( покупката) няма да е последна, а ще последват и други компоненти, което за теб значи че трябва правилно да действаш в тази посока. Що се касае да се вдига "гирултия" с техниката - тогава постъпвай както намериш за добре. Този въпрос не бих го коментирал а и пари на вятъра не бих хвърлил за "чалгии." Успех от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Buhal55 написа:

Не коментирам производител а конкретен модел! И да нисък клас са и да много съм наясно с качествения звук.

Aз също!Виж сам конкретния модел в класацията за 2016 година,с рейтинг 9.5 и на второ място в света:10 Best Floor Standing Speakers-2016 И без повече спам,срещу този модел!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

А!  Ние  си помислихме ,че си ценител на висококачествената апаратура и хубавата музика! Не му стигала мощноста и баса! Май ще се окаже ,че си от тия дето будят цял квартал в малките часове  в опит да "блеснат" с нещо!

Трещенето не означава качествена музика и от тук, като за твоята цел става абсолютно всичко дето "реве"! Няма каво да пробираш!

Напълно съм съгласен с теб, Стефане ... но това изобщо не е конструктивно ... или греша ?

Главно съм се носочил към Вегите, но ги няма в БГ, 1 месец доставка за да ги чуя никой няма да ми направи ... колкото и да ми се иска.

преди 21 часа, Pa7he71c написа:

Напоследък се запалих да си купя малко по-качествено озвучаване за вкъщи.

Нарочно болднах "малко", някак си предполагах, че темата ще отиде в съвсем различна насока.

Благодаря пак на всички отзовали се, и ако може модератор да локне темата да не се стига до излишно напрежение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Pa7he71c написа:

Напълно съм съгласен с теб, Стефане ... но това изобщо не е конструктивно ... или греша ?

Главно съм се носочил към Вегите, но ги няма в БГ, 1 месец доставка за да ги чуя никой няма да ми направи ... колкото и да ми се иска.

Нарочно болднах "малко", някак си предполагах, че темата ще отиде в съвсем различна насока.

Благодаря пак на всички отзовали се, и ако може модератор да локне темата да не се стига до излишно напрежение :)

Напротив! Няма никакво напрежение и не се безпокой. Начинанието ти е много добро, макар и на някои да не се харесва, но те не са взели отношение по въпроса.С каквото можем ще помагаме. По добре  с приятели се вършат нещата , а и форумът е за това.Да знаеш, че в България можеш да си намериш много добри колони и няма да са на тази цена, която струват в...Англия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз само искам да попитам нещо. Има ли смисъл да се наливат много пари в 2 колони и усилвател качествен отделно. Не ли е по-добре 2+1? В смисъл двете колони са си колони, могат и по поръчка да ти ги направят с малки пищялки, средни и бас. Но ако питаш лично мен вземи си добра качествена бас каса и двете колони ще ти дойдат по-евтино или на същата цена примерно, но ще са много по-качествени, а по късно вече наливай в усилвател. Поне известно време ще се разработят нормално колоните преди да дадеш ма MAX и да се чудиш дали ще се счупи прозорец или ще се скъса тонколона. Лично мое мнение, не съм професионалист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, サムライオートバイ написа:

аз само искам да попитам нещо. Има ли смисъл да се наливат много пари в 2 колони и усилвател качествен отделно. Не ли е по-добре 2+1? В смисъл двете колони са си колони, могат и по поръчка да ти ги направят с малки пищялки, средни и бас. Но ако питаш лично мен вземи си добра качествена бас каса и двете колони ще ти дойдат по-евтино или на същата цена примерно, но ще са много по-качествени, а по късно вече наливай в усилвател. Поне известно време ще се разработят нормално колоните преди да дадеш ма MAX и да се чудиш дали ще се счупи прозорец или ще се скъса тонколона. Лично мое мнение, не съм професионалист.

Аз да Ви отговоря на този въпрос, макар и да не е лично към мен. Има , разбира се и тя е далеч по добра от това, което Вие му предлагате. Между другото е видно, че питащият добре се е насочил за системата. Остава само да поразгледа още, да набележи и други модели и да сподели за нови коментари.Аз изрично му писах за повече от две колони, но мнението му е такова, че няма да прави разширение на системата си към 5,1 сараунд. Което и за мен е излишно, при положение, че ще се слуша  предимно музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ровейки се из интернет, приятно изненадан останах, че цените в БГ са осезаемо по-ниски.

Вероятно, ще взема Вегите, ако не ми харесат винаги мога да ги продам :) 

Ще го помисля още малко, но усилвателя просто няма с какво друго да го сменя в този ценови диапазон, точно поради мрежовите екстри, както казах той ще е главният свирещ, къде от NAS, къде от Deezer, а и от време на време от телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

......И без повече спам,срещу този модел!

Предполагам , че тук няма заповедна форма изречението. Заповедните форми не ми допадат А що се отнася до цитираната колона и модел защо пропускате да кажете, че е на второ място в КЛАСА си! Няма начин 500 доларова колона да мери "мегдан" с големите. Както вече казах нисък клас.

преди 13 минути, Pa7he71c написа:

Вероятно, ще взема Вегите, ако не ми харесат винаги мога да ги продам :) 

Ще го помисля още малко, но усилвателя просто няма с какво друго да го сменя в този ценови диапазон, точно поради мрежовите екстри, както казах той ще е главният свирещ, къде от NAS, къде от Deezer, а и от време на време от телефон.

Като стигнеш до момента с продажбите те чака ново огорчение.Ще откриеш, че тази стока трудно се продава. Ако толкова държиш на тях защо не провериш при официалния вносител в България. Сигурен съм, че ще ти ги доставят.

Няма как усилвателя да ти е "главен свирещ". Той обикновено е "посредник" между плеъра и колоните. А щом говориш за "мрежови екстри оставам с впечатлението, че ще вадиш звук от компютри, лаптопи, флашки и други подобни. Ако това е така то забрави за темата изобщо. Няма смисъл да наливаш тези пари и да си пускаш мп3. Няма да чуеш качество а и няма да различиш качествения звук от посредствения.

преди 22 часа, Pa7he71c написа:

Здравейте.

Напоследък се запалих да си купя малко по-качествено озвучаване за вкъщи.

Признавам, че думата "малко" я проспах. Но щом е малко всичко това, за което говориш е компромис, който не си струва тези пари. Това обезсмисля и по-голямата част от отговорите ми. Аз не оправдавам решението ти да похарчиш 2500 за компромис.........но ти си знаеш. Решението си е изцяло твое.

Желая ти успех.

Редактирано от Buhal55 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Buhal55 написа:

Няма как усилвателя да ти е "главен свирещ". Той обикновено е "посредник" между плеъра и колоните. А щом говориш за "мрежови екстри оставам с впечатлението, че ще вадиш звук от компютри, лаптопи, флашки и други подобни. Ако това е така то забрави за темата изобщо. Няма смисъл да наливаш тези пари и да си пускаш мп3. Няма да чуеш качество а и няма да различиш качествения звук от посредствения.

Признавам, че думата "малко" я проспах. Но щом е малко всичко това, за което говориш е компромис, който не си струва тези пари. Това обезсмисля и по-голямата част от отговорите ми. Аз не оправдавам решението ти да похарчиш 2500 за компромис.........но ти си знаеш. Решението си е изцяло твое.

Желая ти успех.

Има, усилвателя и е и плейър ... това е цялата идея :)

Относно звука главно ще идва от Deezer(онлайн библиотека с музика) и FLAC музика която ми е на NAS устройството.

Все пак ми е интересно, от къде трябва да изкарам звук за да е качествен ?

Редактирано от Pa7he71c (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Pa7he71c написа:

Все пак ми е интересно, от къде трябва да изкарам звук за да е качествен ?

Това е разговор за часове напред и не му е тука мястото.Можеш да изкараш звук от грамофонно шаси с  винил /грамофонна плоча/, от ролкови и касетъчни декове от СиДита от ДиВиДита и т.н. Качеството на звук съм подредил в низходящ ред.И нека спрем до тук защото след малко ще стане "революция" от  мнения.

преди 6 минути, Pa7he71c написа:

Има, усилвателя и е и плейър ... това е цялата идея :)

Няма как усилвател да е плеър. В тази верига всеки компонент си има конкретно място и е поставен с определена задача. Както казах това е обидно скъп компромис.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да се заяждам, но за втори път обяснявате за ресивъра. дори без да знаете какво може.

dada.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Buhal55 написа:

Няма начин 500 доларова колона да мери "мегдан" с големите. Както вече казах нисък клас.

Ставаш вече смешен с твоя нисък клас.Вместо да разубеждаваш питащия за избора му,защо не му предложиш нещо по добро,ама от тези дето ги наричаш „Големите“ колони?Да видим дали ще са с по-добри характеристики и най-вече цената да е близка до бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.