Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Поради това, че тая игра е доста противоречива( поне за мен), пускам тая тема. Първо заради графиката и второ заради геймплея. Купил съм си я много отдавна, но почти не съм играл. Гледам, в STEAM  е доста играна и се запитах защо. Причината е, че колкото пъти и да почвам играта, по някое време ме убиват и аз трябва да почвамбез абсолютно нищо, тоест без инвентар. Това е все едно някой шутър да почвам винаги отначало след като ме убият. Търсих настройки за сейф, но не намерих. каква е идеята изобщо тук, някой знае ли? Може би има начин да се запази инвентара? Но дори и да има, нямам време и търпение да го науча. Иначе изглежда интересно - ходиш, събираш клечки, камъчета и боровинки. Гледам, има начини за строене на селища и тем подобни, но опитах се да направя това, казва ми, че няма къде да сложа оградата си, хаха. Мъкнах я с мен, мъкнах я и накрая ме изядоха :P

Та дайте идея как да играя тая игра, та да не почвам всеки път гол по гащи. Чудя се, що ли са ми оставили гащите...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зарови си нещата в земята :D 

:P

После като умреш ходи обърни цялата игра :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, VipKokata написа:

Зарови си нещата в земята :D 

:P

После като умреш ходи обърни цялата игра :)

Е най ме кефи, че има опция да пръдна ( докато върша друга работа), хаха. Иначе не мога да намеря ръководство какво да правя. Няма подсказки, няма нищо. Или аз не мога да ги намеря. Има някакви ръководства на английски, но не им разбирам говоримо. Пък и не ми се занимава да гледам "картинки". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Кико написа:

Чудя се, що ли са ми оставили гащите...

Защото сигурно не е за 18+ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Айде де, никой ли не играе тая игра? Няма ли я пиратка?

преди 5 часа, ExaFlop написа:

Затвори скритото съдържание

Защото сигурно не е за 18+ :)

Или по-скоро за -65000000 годишни. 

Явно като ми остане време, ще седна да погледам някое клипче как се играе. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Кико написа:
    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Поради това, че тая игра е доста противоречива( поне за мен), пускам тая тема. Първо заради графиката и второ заради геймплея. Купил съм си я много отдавна, но почти не съм играл. Гледам, в STEAM  е доста играна и се запитах защо. Причината е, че колкото пъти и да почвам играта, по някое време ме убиват и аз трябва да почвамбез абсолютно нищо, тоест без инвентар. Това е все едно някой шутър да почвам винаги отначало след като ме убият. Търсих настройки за сейф, но не намерих. каква е идеята изобщо тук, някой знае ли? Може би има начин да се запази инвентара? Но дори и да има, нямам време и търпение да го науча. Иначе изглежда интересно - ходиш, събираш клечки, камъчета и боровинки. Гледам, има начини за строене на селища и тем подобни, но опитах се да направя това, казва ми, че няма къде да сложа оградата си, хаха. Мъкнах я с мен, мъкнах я и накрая ме изядоха :P

Та дайте идея как да играя тая игра, та да не почвам всеки път гол по гащи. Чудя се, що ли са ми оставили гащите...

Играта е в стил оцеляване ! И да като умреш губиш си нещата от инвентара , можеш разбира се да ги вземеш обратно ако стигнеш до трупа си и някой не ти го е обрал , динозаврите не те джобят но някой път може да ти изядат трупа и почваш отново.Играта се играе много защото е ориентирана за хора които играят по групи ! Това не е соло игра , няма да оцелееш дълго сам а и е доста трудно да се постигне кой знае какво сам.

Честно казано и аз си я купих преди 2 месеца , но си поисках парите обратно от Steam , не знам само аз ли бях с такъв късмет ама в който и сървър да бях логнал все имаше някой кретен който да ме убие , стари сървъри пълни с комплексирани 90+ нива играчи които си нямат работа и фармят новобранците за имплантите им , каза ми бил събирал трофеи... В друг сървър пък бяха застроили всичките стартови зони и не можеш да излезеш освен ако по някакво чудо не успееш да пребиеш 10 Т рекса...

Направо ако нямаш хора с които да я играеш само ще те ядоса , можеш да играеш сам но трябва много време за да се развиеш що го де А И много неща от играта просто няма да можеш да ги постигнеш има много корави босове които сам е невъзможно да убиеш или да опитомиш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Azhen написа:

Играта е в стил оцеляване ! И да като умреш губиш си нещата от инвентара , можеш разбира се да ги вземеш обратно ако стигнеш до трупа си и някой не ти го е обрал , динозаврите не те джобят но някой път може да ти изядат трупа и почваш отново.Играта се играе много защото е ориентирана за хора които играят по групи ! Това не е соло игра , няма да оцелееш дълго сам а и е доста трудно да се постигне кой знае какво сам.

Честно казано и аз си я купих преди 2 месеца , но си поисках парите обратно от Steam , не знам само аз ли бях с такъв късмет ама в който и сървър да бях логнал все имаше някой кретен който да ме убие , стари сървъри пълни с комплексирани 90+ нива играчи които си нямат работа и фармят новобранците за имплантите им , каза ми бил събирал трофеи... В друг сървър пък бяха застроили всичките стартови зони и не можеш да излезеш освен ако по някакво чудо не успееш да пребиеш 10 Т рекса...

Направо ако нямаш хора с които да я играеш само ще те ядоса , можеш да играеш сам но трябва много време за да се развиеш що го де А И много неща от играта просто няма да можеш да ги постигнеш има много корави босове които сам е невъзможно да убиеш или да опитомиш. 

Значи не е за мен тая игра. Като ми спомнена за идиотите по сървърите, хептен ме отказа ;) Това автоматично означава, че и онлайна не става. Иначе да, ако се играе с познати, игричкта сигурно става. Поне ми каза как да си намеря инвнетара. А как се почва да се строи? Щото не мога да разбера. Какво трябва да имаш, за да направиш някакво убежище?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да можеш да строиш или крафтиш каквото и да било първо трябва да имаш ниво за да си отключиш схемите.Когато качваш нива можеш да си добавиш 1 точка към статовете и да научиш нови неща за крафтене , като дрехи , елементи на сгради ( стена , под , таван , врата ) други оръжия спален чувал седла и т.н. Когато умреш нивото ти се запазва стига да не си направиш друг персонаж до колкото знам не можеш да си загубиш тези схеми.Опит дава почти всичко в играта , да сечеш дървета , да обираш материали  , да ядеш плодове , най-много опит разбира се дава когато убиваш динозаври или други играчи.

Реално първата ти работа е да събереш материали и малко храна да можеш да оцелееш докато събираш материали и вдигаш ниво за да си направиш брадва , кирка и бухалка.След това първите дрехи и първия подслон като за начало, после вече мисля че сам ще се оправиш.

Не ми беше целта да те отказвам от играта , добра е но имах кофти опит с нея , сигурно просто не бях попаднал на добри сървъри.Между другото има и нещо като безплатна версия на играта но е малко по-различна , напълнов ПВП ориентирана като Арена за оцеляващи на една малка част от картата се бията до 60 човека , може в отбори по 2-ма или всеки за себе си , целта е да си посления оцелял -ARK : Survival of the Fittest се казва , всичко там е с много високи стойности , ниво се вдига адски бързо , по-много материали се събират , абе въобще е нормалната игра на стероиди.Ако знаеш какво са "Hunger Games" то това е точно това само че с динозаври.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 39 минути, Azhen написа:

За да можеш да строиш или крафтиш каквото и да било първо трябва да имаш ниво за да си отключиш схемите.Когато качваш нива можеш да си добавиш 1 точка към статовете и да научиш нови неща за крафтене , като дрехи , елементи на сгради ( стена , под , таван , врата ) други оръжия спален чувал седла и т.н. Когато умреш нивото ти се запазва стига да не си направиш друг персонаж до колкото знам не можеш да си загубиш тези схеми.Опит дава почти всичко в играта , да сечеш дървета , да обираш материали  , да ядеш плодове , най-много опит разбира се дава когато убиваш динозаври или други играчи.

Реално първата ти работа е да събереш материали и малко храна да можеш да оцелееш докато събираш материали и вдигаш ниво за да си направиш брадва , кирка и бухалка.След това първите дрехи и първия подслон като за начало, после вече мисля че сам ще се оправиш.

Не ми беше целта да те отказвам от играта , добра е но имах кофти опит с нея , сигурно просто не бях попаднал на добри сървъри.Между другото има и нещо като безплатна версия на играта но е малко по-различна , напълнов ПВП ориентирана като Арена за оцеляващи на една малка част от картата се бията до 60 човека , може в отбори по 2-ма или всеки за себе си , целта е да си посления оцелял -ARK : Survival of the Fittest се казва , всичко там е с много високи стойности , ниво се вдига адски бързо , по-много материали се събират , абе въобще е нормалната игра на стероиди.Ако знаеш какво са "Hunger Games" то това е точно това само че с динозаври.

Повечето неща ги напрвих - кирки, брадви, шапки, панталони, риза...обаче как се строи? Правя сламена ограда и ми казва, че не може да се постави никъде. просто няма място. Откъде трябва да почна? Открих и някакъв фундамент, някаква дървена ограда, врати...ама къде по дяволите да ги поставя? Трябва ли нещо да се прави преди това? Опитах се да запаля и огън...е с кво се пали тоя огън? Стоят си клечките там и аз ги обикалям. Опитах се с факела да го подпаля, а само почнах да го разрушавам и след това да ремонтирам.  За първи път срещам такава игра - без увод, без ръководство какво да се прави. Кофтито е, че докато науча какво трябва да се прави, ме изяждат 1000 пъти и почвам отново. Знаеш ли, имам 153 игри в STEAM  и определено нямам време да се занимавам само с една, та и да я повтарям десетки пъти.  Давам ти пример със Survarium. Влизам в играта, безплатна е поне на начално ниво и веднага почва обучение, дори още преди да си заредил начална страница. Няма игра, или поне шутър, дето да не ме въвеждат в нещата. Няма игра, дето да не мога да си пусна някакви подсказки, та да знам какво да правя. Тук виждам бутон "Z"  за облекчаване, опитвам се и ми казва, че не ми е времето. Айде де, те ще ми кажат кога ми е времето за сране. Когато искам, тогава ще ходя. А ако не става, просто ще се напъна няколко минути. Това в кръга на шегата. Обаче се чудя едно. Как игра с такива графични изисквания, има толкова играчи. Айде, DOTA  или LOL  имат, щото се играе с всякаква видеокарта. Тая игра и с клокната GTX970  се играе с 30-50  fps  на high. Да не говорим за epic. Честно казано, 30-50  fps  за мен не е игра, но просто от любопитство и защото съм дал пари за тая игра, играя. Или по-точно се мъча да играя.  

Пфу, накрая отивам пак на Nordshleife,  че там нещата са ясни. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да можеш да строиш каквото и да било първо ти трябва както каза основата и след това вече можеш да слагаш "огради" които са всъщност стените , огъня се пали лесно слагаш го и добавяш материал за горене били то трески дърва или фибри и след това от менюто го палиш.Всичко , контейнери работилници , огън опитомени динозаври имат това меню, задържаш копчето F или E не съм сигурен и ти излиза като го натиснеш прави едно а като го задържиш друго.Това с изхождането са го направили с цел да можеш да събираш собствените си изпражнения които можеш да ползваш за тор и да наторяваш градинки които си направиш. В тази игра можеш да имаш ферми има си напоителна система дори.Също така както и ти и динозаврите пускат екскременти.

До колкото обучението и всякакви туториали честно казано ми писна от това , предпочитам сам да си разбера какво и как да го правя а не да ми казва играта , не е естествено някак.Играе се от много хора защото не е от лесните и те кара да се сработваш с други хора , събират се племена развиват селище , има разни легендарни динозаври които както казах за да опитомиш или убиеш трябва да се положат известни усилия. В играта има доста ролеви елементи така да се каже , знам за белезници които може да се направят и ако ги сложиш да речем на някои друг играч той нищо не може да прави , могат да те приспят в тази игра и да те отвлекат докато играеш.Много възможности има !

А до колкото оптимизацията , то все още играта е в ранен достъп и не  е напълно оптимизирана , макар че в сравнение с каквото беше в началото сега е много много по-добре.Играта е с CryEngine 3 мисля и е нормално да е тежка.Графиката и хич да не е една от най-добрите.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 15.06.2016 г. в 10:37, Azhen написа:

За да можеш да строиш каквото и да било първо ти трябва както каза основата и след това вече можеш да слагаш "огради" които са всъщност стените , огъня се пали лесно слагаш го и добавяш материал за горене били то трески дърва или фибри и след това от менюто го палиш.Всичко , контейнери работилници , огън опитомени динозаври имат това меню, задържаш копчето F или E не съм сигурен и ти излиза като го натиснеш прави едно а като го задържиш друго.Това с изхождането са го направили с цел да можеш да събираш собствените си изпражнения които можеш да ползваш за тор и да наторяваш градинки които си направиш. В тази игра можеш да имаш ферми има си напоителна система дори.Също така както и ти и динозаврите пускат екскременти.

До колкото обучението и всякакви туториали честно казано ми писна от това , предпочитам сам да си разбера какво и как да го правя а не да ми казва играта , не е естествено някак.Играе се от много хора защото не е от лесните и те кара да се сработваш с други хора , събират се племена развиват селище , има разни легендарни динозаври които както казах за да опитомиш или убиеш трябва да се положат известни усилия. В играта има доста ролеви елементи така да се каже , знам за белезници които може да се направят и ако ги сложиш да речем на някои друг играч той нищо не може да прави , могат да те приспят в тази игра и да те отвлекат докато играеш.Много възможности има !

А до колкото оптимизацията , то все още играта е в ранен достъп и не  е напълно оптимизирана , макар че в сравнение с каквото беше в началото сега е много много по-добре.Играта е с CryEngine 3 мисля и е нормално да е тежка.Графиката и хич да не е една от най-добрите.

Мерси пич, почнах да се оправям лека полека. Обаче може ли да кажеш по-лесен начин да си набавям кожи? Засега си набавих една с 300 зора и за малко да предам Богу дух. И я кажи, как да си направя отметки. Направих си някаква колиба, натискам "P" да си запиша на картата, но ми иска координати. Откъде да ги взема? Как да разбера координатите на колибата ми?  Защото като ме убият, ще има да я търся тая колиба :)  И къде всъщност се намирам по картата? Показва ми карта, ама къде съм и аз не знам. Всичко ми изглежда еднакво. Играя офлайн, за да му свикна. Онлайн едва ли ще играя някога, мама знае ли човек. Аз свикна ли им на такива игри, ставам малък бог. Пример - Dying Light - игра за ожеляване по собствен начин. Все едно съм роден в тая игра. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Кико написа:

Мерси пич, почнах да се оправям лека полека. Обаче може ли да кажеш по-лесен начин да си набавям кожи? Засега си набавих една с 300 зора и за малко да предам Богу дух. И я кажи, как да си направя отметки. Направих си някаква колиба, натискам "P" да си запиша на картата, но ми иска координати. Откъде да ги взема? Как да разбера координатите на колибата ми?  Защото като ме убият, ще има да я търся тая колиба :)  И къде всъщност се намирам по картата? Показва ми карта, ама къде съм и аз не знам. Всичко ми изглежда еднакво. Играя офлайн, за да му свикна. Онлайн едва ли ще играя някога, мама знае ли човек. Аз свикна ли им на такива игри, ставам малък бог. Пример - Dying Light - игра за ожеляване по собствен начин. Все едно съм роден в тая игра. 

Хмм по-лесен начин , ами не мисля че има няколко начина за това , само бой бой и пак бой между другото има значение с какъв инструмент сечеш и режеш , например с кирка ако биеш по труп дава повече месо , ако е с брадва повече кожи , то си пише върху инструментите мисля , пробвай и ще разбереш.Координатите си можеш да видиш с натискането на един бутон но не помня кой точно беше виж в настройките на играта , този  бутон също така показваше мисля и температурата също.Картата ти показва толкова колкото си разкрил иначе за проба можеш да се пуснеш на всеко място долу горе да си прецениш колко е голяма картата и да очертаеш някакви граници да кажем.Да добре правиш мисля че първо играеш сам за да научиш основите , после ще ти е по-лесно да оцеляваш ако играеш онлайн играта е доста кръвожадна понякога :D

Dying Light съм я играл и аз не съм я минавал обаче нещо все ме прекъсва , 2 пътя я почвам и до там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Azhen написа:

Хмм по-лесен начин , ами не мисля че има няколко начина за това , само бой бой и пак бой между другото има значение с какъв инструмент сечеш и режеш , например с кирка ако биеш по труп дава повече месо , ако е с брадва повече кожи , то си пише върху инструментите мисля , пробвай и ще разбереш.Координатите си можеш да видиш с натискането на един бутон но не помня кой точно беше виж в настройките на играта , този  бутон също така показваше мисля и температурата също.Картата ти показва толкова колкото си разкрил иначе за проба можеш да се пуснеш на всеко място долу горе да си прецениш колко е голяма картата и да очертаеш някакви граници да кажем.Да добре правиш мисля че първо играеш сам за да научиш основите , после ще ти е по-лесно да оцеляваш ако играеш онлайн играта е доста кръвожадна понякога :D

Dying Light съм я играл и аз не съм я минавал обаче нещо все ме прекъсва , 2 пътя я почвам и до там.

Да, почнах да схващам за кожите и за това, как да си запазя инвентар. Ще видя сега другите работи за координатите. Зарибяваща игра...почти колкото Falout 4, но тук е по-спокойно, ако се въртиш на едно място. А ме е страх да ходя по други места, преди да съм си осигурил достатъчно ресурси в сандъците, че ако ме убият, да има кво да облека най-малкото ;)  Иначе тия големите гадове с високи нива не знам как ще се справям. Може би с пушка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Кико написа:

Да, почнах да схващам за кожите и за това, как да си запазя инвентар. Ще видя сега другите работи за координатите. Зарибяваща игра...почти колкото Falout 4, но тук е по-спокойно, ако се въртиш на едно място. А ме е страх да ходя по други места, преди да съм си осигурил достатъчно ресурси в сандъците, че ако ме убият, да има кво да облека най-малкото ;)  Иначе тия големите гадове с високи нива не знам как ще се справям. Може би с пушка?

Да по принцип около стартовите зони е по-безопасно колко по-навътре влизаш толкова по-опасно е има едни гигантски змии в едно блато или нещо подобно , една от северо-западните  точки където те пуска , като излезе от там и ще ги видиш ... ужасяват ме , тръпки ме побиват като се сетя за тях само.Като знам какви възможности има играта то със сигурност ще ти трябва по-мощна пуцалка , има и базуки и снайпери така че , но но колко време ще мине докато стигнеш за там вече незнам , аз лично сам не съм играл толкова че да ги науча схемите,Максималното ниво което бях като играх сам мисля че е 27 или нещо такова.

Успех.

Между другото опитоми си поне 1 динозавър от тези като костенурки ! Страшно корави са , лично моят си спомням преби Т-рекс , направо не повярвах :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Azhen написа:

Да по принцип около стартовите зони е по-безопасно колко по-навътре влизаш толкова по-опасно е има едни гигантски змии в едно блато или нещо подобно , една от северо-западните  точки където те пуска , като излезе от там и ще ги видиш ... ужасяват ме , тръпки ме побиват като се сетя за тях само.Като знам какви възможности има играта то със сигурност ще ти трябва по-мощна пуцалка , има и базуки и снайпери така че , но но колко време ще мине докато стигнеш за там вече незнам , аз лично сам не съм играл толкова че да ги науча схемите,Максималното ниво което бях като играх сам мисля че е 27 или нещо такова.

Успех.

Между другото опитоми си поне 1 динозавър от тези като костенурки ! Страшно корави са , лично моят си спомням преби Т-рекс , направо не повярвах :D

Да и това исках да попитам. Как се опитомяват динозаври? И какво се прави това разваленото месо, може ли да се хвърля като примамка и ако може как?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Кико написа:

Да и това исках да попитам. Как се опитомяват динозаври? И какво се прави това разваленото месо, може ли да се хвърля като примамка и ако може как?

Динозаври се опитомяват като ги пребиеш БЕЗ оръжие или ги приспиш със упойваща стреличка ( схема за напреднали ) след като си приспал даден динозавър трябва да разбереш каква храна яде и да го храниш като я сложиш в него също така ти трябва и много Narco Berries с които да държиш динозавъра приспан докат мине времето за опитомяване , наблюдаваш  един стат - Torpor колкото по-висок е когато го опитомяваш толкова по-добре , като започне да намалява много даваш още от гореспоменатите ягодки за да се "надруса" още малко и така докато стане твой , запаси се с доста Наркотични ягодки и месо или други ягодки когато ще опитомяваш , отнема доста време , зависи от динозавъра и от нивото му мисля.С Разваленото месо може да се прави наркотик да приспиваш динозаври и хора евентуално.Съшо така скорпионите го предпочитат пред нормалното месо.

Не съм много сигурен но мисля че можеш да пребиваш динозаврите с бухалката за да може да ги опитомиш , май всяко не хладно оръжие става , щом не реже ,  сече или пробива.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Играта е с UE4 доколкото знам и затова още не е оптимирана и няма ДХ12. Но пък е тежичка от това ,което съм гледал. Даже сега като ви слушам и се чудя дали да не си я купя, ма май ще ям бой,че напоследък само ги купувам а нямам време да ги играя. И Warhammer-a и Stelaris ми стоят така само а са страхотни игри и двете.

@Кико, като каза Fallout 4. Нали обичаше да ти е трудно, пусни си новото ниво на трудност да си оплюеш брадата. Това е оцеляване! И майтапа настрана ,понеже няколко пъти казваш за Far Cry, че много бързо си постигнал всичко. Аз във Fallout 4 отивам мисля към 50 левъл и имам 91 часа игра а скиловете не съм ги и преполовил. Да не говорим че с историята съм доникъде, но аз обичам да обикалям просто ей така. Таман съм стигнал Института даже ако не се лъжа и имам към 30 куеста отворени още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, Tommygun написа:

Играта е с UE4 доколкото знам и затова още не е оптимирана и няма ДХ12. Но пък е тежичка от това ,което съм гледал. Даже сега като ви слушам и се чудя дали да не си я купя, ма май ще ям бой,че напоследък само ги купувам а нямам време да ги играя. И Warhammer-a и Stelaris ми стоят така само а са страхотни игри и двете.

@Кико, като каза Fallout 4. Нали обичаше да ти е трудно, пусни си новото ниво на трудност да си оплюеш брадата. Това е оцеляване! И майтапа настрана ,понеже няколко пъти казваш за Far Cry, че много бързо си постигнал всичко. Аз във Fallout 4 отивам мисля към 50 левъл и имам 91 часа игра а скиловете не съм ги и преполовил. Да не говорим че с историята съм доникъде, но аз обичам да обикалям просто ей така. Таман съм стигнал Института даже ако не се лъжа и имам към 30 куеста отворени още.

Ами играта не е оптимизирана изобщо. Ще ти дам един пример, макар че по-добре е да се направи видеоклип. Стоя на едно място, 50-55 fps. Завртам се бързичко, по-средата кадрите падат до 30-35-40  fps. Като спра д се въртя, пак 50 fps. Ако по средата на въртенето спра, където кадрите са 35, пак стават 50-55.  Пуснал съм всякакъв мониторинг - нито видеопаметта мърда, нито РАМ, нито тая на хард диска. Процесора не си променя натоварването, видеото си стои на 99% нон стоп. Пускам на LOW memory 4GB (има такава опция при стартиране), единствено заетата видеопамет пада от 3 на 2 GB  и кадрите същите, същия дроп. А ако е UE4  енджина, преди време качих две клипчета с тоя енджин - под DX11 и DX12. Но там DX12  се използва за много по-добра картина, та не виждам тук в тая игра как ще се ползва. И спадът в кадри е малък. 

Иначе тая играможе би е интересна, но горе писах защо не е. Има и страшно много бъгове. Примерно вече втори път ми се случва. Играя часове, набирам инвентар, строя постройки и идва някакъв алигатор колкото къща. Разпердушинва ме, аз бягам и го гледам отдалече - разруши постройката и сандъците с инвентар. Успях след това да спася малко инвентар, но времето си загубих. Затова викам, ще строя от дърво, нали по-яко. Викам, ще направя и едни заграждения с шипове, та да предпазя къщата. Курец. И алигатор и какви ли не динозаври минават през шиповете и все едно нищо. Накрая ме изяде докато главата му бе в шиповете, дето все едно са пердета, ама иначе сумати ресурси отнемат. Трябва да ти направя клипчета, да видиш за какви големи бъгове иде реч. Крокодила направо през стените си провира главата и хапе :) Абе все едно няма преграда. Еба ми мамата и викам, ще се пусна в друга част на острова, та наново. и там същата работа. Трудиш се трудиш се и накрая нещо летящо ми разказва играта. Накрая alt+f4  и айде на Nordshleife.  Какво да кажа. 16 ниво стигнах, но толкова много бъгове, че чак не ми се играе.  И информацията малко какво да правя. Затова и питам тук. Ето, взех някаква рецепта за наркотик, направих си там гаванката да забъркам, но до там. Как се прави, какво се ползва...никъде не пише. А те тия неща скъпи - играеш часове, придобиваш умението и накрая нищо. А пък държиш ли в себе си инвентар, като те убият няма нищо или поне трудно пак да си го върнеш. И най-лошото е, че играеш часове, строиш и накрая минава някакъв алигатор и те кара да почваш играта напълно от нулата. Ами то при тая игра удряш, удряш и пак удряш, а гадините не умират. най-много някоя патка или костенурка да утрепиш, както и някоя риба във водоемите. Изобщо...имах мерак да играя и играх вече 40 часа, обаче съм почти на нулата все още. А трудността дори е минимална. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте момчета, имам един коментар и един въпрос относно играта.

@Tommygun, предполагам ако си я купиш, в никакъв случай няма да е много по-зле от Fallout 4.Но както при всяка игра и тук трябва първо да и хванеш чалъма. Да ти кажа честно, тая игра много повече ме увлича по време на самата игра, отколкото fallout 4. При Fallout 4 в един момент вече не гледаш инвентара си, защото просто нямаш физическата възможност, а и капацитета на мозъка си, който да помогне за отсяване на ненужната информация. При ARK: Survival  нещата са направени така, че никога да не се трупаш с инвентар, който да ти пречи. Това за SP, Който играя сега. При MP  ще е доста по-сложно заради разни вандали и мародери.  Наистина игричката е завладяваща, а днес имаше дори голям ъпдейт от над 1 GB ( забравих точното число), където като че ли има някаква оптимизация на графиката, доколкото разбирам от обясненията. Но аз все пак си настроих графиакта по мой вкус, като предпочетох максималните графични опции, съчетани с намаляване на резолюцията или както се казва научному...еба ли му майката. 1920х1080, ама все едно си на 1600х1200 или по-малко.  Там вадя 50-60  fps  с изключение на сутринта, когато кадрите падат до 30-40, но само за 2-3 минути докато изгрее Слънцето.  Замислих се как да си подкарам играта с ВС на 50 херца и не знам, дали има такава опция. Ако има, добре - една адаптивна ВС и всичко е добре през по-голямата част от играта. Ако не, здраве да е, ще чакаме нещо от рода на GTX1080. Шибания форум ми изтри първите редове и не дава да натисна enter,  за да оставя празно място. Идеи? И сега въпроса без празно място. @Azhen, как да налея вода в котела, за да си приготвя собствени рецепти? И защо тия рецепти са доста по-слаби, отколкото ако консумирам продуктите поотделно? Каква е идеята, да се пазят по-дълго ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Започнах да пиша в темата за картите но по-добре тук.

Игричката не е лоша, особенно графиката. Трудна е и и ска време за прогрес. Обаче има някои крайно недомислени неща в нея. Примерно мястото където те пуска като умреш. Онази вечер 40 минути не можах да стигна до трупа си и си загубих абсолютно целия инвентар. Все пак съм само лв 7-8 и нямам още сандъци и крепости, само една сламена колиба.

Друго направо малоумно е картата. Просто напълно ненужна след като нищо не се вижда на нея. Правиш маркировка сам и какво,знаеш къде ти е къщата. А като умреш не ти показва трупа нито можеш да маркираш тогава, поне да знаеш накъде тичаш.

Може би трябва да се пусна в официален сървър с хора,но засега пробвам само сингълплейър. Дано там да е различно.

Иначе при мен върви на high с 2-3 опции на медиум с около 40-50 кадъра. Но има моментни дропове,където направо замръзва картината за 1-2 секунди,показва 1 кадър и скача пак на 50.Не много често примерно по 2 пъти на час ,но се случва. Има и треперещи текстури и изкачащи обекти,но тов може да е заради настройките на дистанцията.

Вчера обаче малко се тунинговах от настройките преди играта и определено така не е толкова отчайващо. Поне не умирам като ме настъпи някой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картата е направена така за да прилича максимално на карта която например ти би нарисувал ако да речем попаднеш на такъв остров.Трябва да можеш да се ориентираш в играта по околната среда а не по картата.В сървър с други хора , пробвай , ама може да останеш много разочарован !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, Tommygun написа:

Започнах да пиша в темата за картите но по-добре тук.

Игричката не е лоша, особенно графиката. Трудна е и и ска време за прогрес. Обаче има някои крайно недомислени неща в нея. Примерно мястото където те пуска като умреш. Онази вечер 40 минути не можах да стигна до трупа си и си загубих абсолютно целия инвентар. Все пак съм само лв 7-8 и нямам още сандъци и крепости, само една сламена колиба.

Друго направо малоумно е картата. Просто напълно ненужна след като нищо не се вижда на нея. Правиш маркировка сам и какво,знаеш къде ти е къщата. А като умреш не ти показва трупа нито можеш да маркираш тогава, поне да знаеш накъде тичаш.

Може би трябва да се пусна в официален сървър с хора,но засега пробвам само сингълплейър. Дано там да е различно.

Иначе при мен върви на high с 2-3 опции на медиум с около 40-50 кадъра. Но има моментни дропове,където направо замръзва картината за 1-2 секунди,показва 1 кадър и скача пак на 50.Не много често примерно по 2 пъти на час ,но се случва. Има и треперещи текстури и изкачащи обекти,но тов може да е заради настройките на дистанцията.

Вчера обаче малко се тунинговах от настройките преди играта и определено така не е толкова отчайващо. Поне не умирам като ме настъпи някой.

Относно това, къде да се възродиш...има няколко начина. Първа, ако примерно знаеш къде играеш, да кажем югоизточна част на ала бала, че се га не се сещам точно, то избираш да се възродиш там. Втория начин, е да достигнеш до спален чувал, който да направиш и да се възродиш в него само един път. Примерно правиш го до колибата и като те утрепи, се възраждаш там. Третия начин е да си направиш кревати за възраждане и пътуване между кревати :) Нещо като при Far Cry  и други игри, само че ако решиш да пътуваш, губиш всичкия инвентар който носиш. Не съм пробвал все още. Ако имаш обаче кревати и спални чували, то те ти се появяват на картата и като опции за възраждане, след като умреш.  Ако си направиш достатъчно сандъци, запазиш инвентар и изобщо развиеш няколко места в една област, ще ти е по-лесно. Примерно появи се крокодил, няма смисъл да се биеш с него. Види ли ти колибатая или къщата, не спира докато не разруши всичко. Не се и крий там, щото пак докато не разруши не си тръгва. Затова по-добре бягай и създай на ново селище. След време тоя крокодил може да го няма вече на старото място и да се върнеш пак там. Аз си хванах една част от острова, изучих я до край и стигнах ниво 32 засега и то при SP. Когато си оп0итомиш костенурки, може да ги ползваш за бой с крокодила примерно. Аз така утрепах един. Костенурката го хапе, аз отзад по опашката му отвличам вниманието, докато не го убихме заедно. Може да си опитомиш и ония птици Додо, те най-лесно и бързо се опитомяват. Също може да ги караш да се бият, ама са рехави. Има и едни листозаври, дето постоянно серат. Отлични са за събиране на продукт за тор :) Опитомиш ли го, също може да го ползваш за каквото искаш. Костенурката и другите животни могат да се оседлават и така да ги яздиш. Много по-лесно е събиране на продукти по тоя начин, макар че като си направиш градина, тогава нещата потръгват. Опитомяването става най-вече с онова растение наркобери или както го пишат при теб, защото аз съм на руски. Но от това растение може да си правиш наркотик, който също действа при опитомяване и мисля е равен на 30 или 40 единици, докато наркоберито на 8. Една костенурка може да се опитомява и 2-3 часа, в зависимост от нивото и. Колкото по-голямо, толкова по-бавно. Животните и те като теб може да се ъпгрейдват - сила, издръжливост, товароносимост и така нататък. По-високия левел животно, е и по-добър  в тия отношения, но няма зависимост и няма как да разбереш в какво е най-добро животното преди да си го опитомил. изобщо, както каза колегата, играта има много опции, аз лично съм се съсредоточил върху една малка част, за д аим изуча чалъмите. . Доколкото обаче видях, имаше някаква опция да ти се показва положението върху картата, но аз така и не намерих как да я включа. А и не съм търсил много. По принцип ако знаеш, че играеш да кажем на югоизточния остров ала бала, следиш релефа там и сравняваш с тоя на картата. Така се ориентираш лесно. Нататък в играта имаш компаси и какво ли не, но в началото си неандерталец и събираш камъчки и трева. Ако искаш нещо конкретно да ти обясним, питай, че така мога да пиша до утре и пак да не обясня това, което съм научил до сега.  Ти писа, че играта е трудна, аз снощи писах в друга тема, че за мен е разтоварваща и не толкова изнервяща. Просто спокойна. До там съм я докарал при 32 ниво. Ако имаш много животни, те могат да защитават и колибата ти ;) Дори може да се направи така, че да атакуват всичко, което се появи до тях. Това е нож с две остриета, защото някои динозаври бягат във водата, а там има пирани. Костенурките си отиват за нула време, изядени от пираня. Има и звукови сигнали, които трябва да научиш, за да контролираш лесно животните от разстояние, а не всеки път да се приближаваш до тях и да изкарваш опциите им. Аз загубх вече 3 костенурки и ме е яд малко, щото едната бе със седли, левел 42, а седлото иска 170 кожи :) Познай кога ще ги събера при положение, че трябва да се грижа за какво ли не. То колкото повече притежаваш и си сам, толкова повече грижи имаш. Сега събирам за второ седло на друга костенурка и почти ги събрах, ама играта се конкурира с Race Room,  та малко заебах нещата. 

Относно вървежа...аз я направих да върви с 30 fps  при изгрев, когато е най-тежко положението, до 50-60-70  fps през останалата част от деня. Всичко е на epic, но съм намалил една опция, сега ще ти снимам коя:

2016-07-05_163257.jpg

Картината е по-размазана, но пък си имаш всичко на макс. Макар че реално това е ползване на по-ниска резолюция. Все пак предпочетох да си виждам всички ефекти, макар и по-размазано. Нали все пак играя играта за кеф, а не да гледам кадри ;) Виждаш ли и аз идвам на твоя. 

И между другото, видя ли ония светлинни стълбове с падащи сонди в тях? Отиваш до някоя от тях и вземаш инвентара. Така може да има спални чували, кревати и какво ли не, дори да не си отворил тия умения. Обаче има и друго. Различните светлини изискват и различен твой левел, та не от всички ще може да вземеш инвентара. Ще те излъжа сега кой цвят кой левел иска, но заления мисля искаше 25, белия май бе доста по-малко. Трябва просто да пробваш. И нещо друго, ако не си забелязал. В настройките имаш възможност да настроиш времето, за което минава един час от нощта и деня. Аз съм си направил деня 1 истинска секунда да се равнява на десетина от играта, а нощта буквално да минава за 2-3 минути . Така играта ми е главно през деня, а нощщта докато отида до тоалетна и е минала ;) Деня го направих доста дълъг, щото стандартно е доста къс.,

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз така направих и се направих да нося повече на бой и да бия малко повече,че иначе който ме погледне и съм долу. И забелязах че не левъла е от значение а размера на гадината. Тея малките дето плюят бих на 7 левъл едно 37 и то преди да пипам настройките докато беше трудно. После аз 9 левъл дойде един по голям 2 и ме пръсна.

И първото сериозно зацепване - паднах между камъните и няма измъкване. Нито мога да ям нито да пия нито се лекувам или ми пада яденето и водата да си умра така и да се дигна на друго място. Ето и решението - мразя чийтове ,но трябваше аде почна отначало иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Левъла е от значение при опитомяване. Колкото по-голям левъл, толкова животното може да иска по-продължително да го храниш. Има и предимство, че може повече време да е в безсъзнание, но пък ти трябва и повече наркотик. След като се опитоми, животното си има някакви умения, а ти може да ги развиваш. И на мен не са ми ясни много работи, но това, което ми е ясно е, че костенурките са много яки при бой. А за камъните...не съм попадал в такава ситуация, макар че преди малко попаднах между някакви скали, костенурката също увисна във въздуха, но аз просто извадих брадвата и разпердушиних скалата ;)  Пробва ли с брадва?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това беше на скалите над плажа дето ме могат да се чупят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.