Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От преди няколко месеца, докато използвах услугите на сателитния оператор, а вече и IPTV, Булсатком, се сдобих с техния т. нар. "Fusion TV бокс", който представлява най-обикновен Android бокс с доста орязан хардуер и софтуер... Предполагам софтуера е написан на Android API и е до толкова ограничен, че се стартира само едно единствено приложение, предназначено за гледането на телевизия... Неговото управление може да бъде правено с мишка и дистанционното управление, като възможностите му се ограничават до гледане на канали, справочник и някои минали предавания, както и настройки на интернет връзката... От там нататък нищо на никъде... След като се отказах от техните услуги, за моя изключително голяма изнанеда, устройството остана моя собственост и не си го искат... Та реших да го използвам за лични нужди... Пробвах различни методи за флашване, инсталиране на друг ROM или поне нулиране, но всичките бяха неуспешни... Няма бутон за ресет в AV порта, както някои боксове MXQ, нито какъвто и да е друг бутон... Стигал съм най-много до "Safe mode", в който не се изпълнява никакво приложение... В интернет не открих информация за устройството, тъй като така и не разбрах нищо по отношение марка е модел... То предполагам си е правен по поръчка за фирмата, а отделно те си пишат и качват фърмуера... Въпросът ми е възможно ли е този бокс да се използва като пълноценно Android устройство, на база неговия хардуер, а ако да, как? Устройството е собственост на оператора по принцип, но в моя случай правя всичко на своя отговорност и съм напълно освободен от каквото и да е такава, поне според служителите в офисите, но като знам колко са информирани те, но в крайна сметка съм се решил... 

Spoiler

kFo6gQw.jpg

fe4wHtT.png

7657411L.jpg

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз с удоволствие ще го разчовъркам но нямам такъв под ръка, та щом върви някъв андроид там, нищо не пречи да се сложи друг такъв, ако можеш да го отвориш и снимаш с висока резолюция от двете страни платката да видим за какво иде реч :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е базов и силно "орязан"  хардуер, който може да извършва конкретни операции. Железарията се "подарява" защото оператора е наясно, че освен за конкретни нужди, то за друго не би могло да се ползва, а за да се ползва конкретно то трябва да ползви и конкретните параметри на оператора! Честно казано и не съм чул някой да е подкарал такова чудо!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лично аз много се изненадах, че оператора подарява устройството, тъй като като знам политиката им при такива случаи... Израз като "купих оборудването" е доста спорен при тях, като дори и да сте платили някаква такса за устройствата, те пак си остават собственост на оператора... Дори и клиента да не го ползва за нищо освен операторските услуги, то пак оператора е на загуба... Преди няколко години използвах техния оптичен интернет, като след известно време се отказах, поради едни или други причини... GPON конвертора ми го оставиха "монтажистите"... След няколко месеца се свързаха с мен да си го търсят, както и да ме уведомят, че нося отговорност за него и им го дължа... Не ми беше проблем да го върна, тъй като освен да се ползва за смяна на някой електронен елемент на друго устройство, за други цели не ставаше... Интересна ми беше политиката за ръководена на "компанията"... Оставят устройства по домовете на клиентите и се надяват след месеци и години някой да ги пази, за да им бъдат върнати...Може той да го ползва за друг клиент, както правят със сателитните си приемници... Хората чакат с месеци един омазан приемник да получат... Но това е друга тема... Боксът не е толкова орязан и съм почти сигурен, че хардуерно е способен да изпълнява Android OS и да се ползва като пълноценен Android бокс... До колкото успях да разбера, устройството е орязан Amlogic S805, но не изклчвам възможността да не съм разбрал правилно... Пробвах един метод за флашване , но програмата така и не успя да го засече... Нито във включено, нито в изключено състояние... То всъщност някакъв такъв метод очаквах и търсех... Все някак трябва да се флашва, тъй като когато едно устройство се върне от клиент, или има проблем с него и екип на оператора го смени, то се закарва за "рециклиране", където фърмуера му се преинсталира и номера заменя... Снимка малко трудно мога да дам, поради технически проблем при мен... Мога да предоставя всякаква информация за устройството, която би могла да се разбере от снимката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Blue Ray написа:

До колкото успях да разбера, устройството е орязан Amlogic S805, но не изклчвам възможността да не съм разбрал правилно

затова трябва да го отвориш и да го снимаш да го видим и ще се разбере.

преди 4 часа, Blue Ray написа:

Пробвах един метод за флашване , но програмата така и не успя да го засече... Нито във включено, нито в изключено състояние...

програмата ще го засече ако е в recovery режим и ако USB драйвърите са инсталнати коректно, от windows 7 нагоре възниква проблем с Driver Signature.

преди 5 часа, Blue Ray написа:

Снимка малко трудно мога да дам, поради технически проблем при мен...

страх те е да го отвориш ли :) викаш да не се счупи някоя пластмаса и да не би после да вземат пък да си го поискат и да те накарат да го плащаш :) 

http://www.cnx-software.com/2015/11/23/mini-mx-4k-android-media-player-unboxing-and-teardown/

туй като гледам от един цех са излези с фюжъна :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност го отворих отдавна и разгледах обстойно... На платката не пише нищо за марка и модел... Пластмасата като гледам не е толкова слаба... Всъщност те лично си разрешават да се ремонтира оборудването им, въпреки че никъде не са го описали или потвърдили и едва ли някога, някой ще потвърди... Особено сателитните им приемници... Помагате им като ги ремонтирате в домашни условия и не ги ангажирате, смяната им правят веднага, като ги знаят какви са и колко държат... Въпросът е, че нямам устройство, с което да направя хубава снимка, а може би и каквато и да е... Случи се едно нещо в последните месеци и за това... Та за това казвам, че мога да предоставя всякаква информация за бокса, която ми е достъпна, стига да се заяви каква е тя, но за съжабение снимка не мога... В следващите дни, може и да намеря нещо за снимане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ами виж къв е процесора 

разгледай примерна платка да се ориентираш, това е ODROID с Amilogic S805

ODROID-C1.png

Beelink MINI MX

Beelink MINI MX board

Редактирано от kovalski (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Що не потърсиш за сериен header, да се вържеш за него и да издъмпиш паметта? Хем ще видиш и каква точно е операционната му система, а и ще дадеш повече храна за размисъл какво може да му се сложи. Но за начало наистина е хубаво да дадеш снимки, за да видим с какво ще се играе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравеи те. Нов съм във форума, и ме интересува тази тема. Имам го апарата, и го ползвам в Испаниа. Интересно ми е дали може да се флашне. Просто заради спорта, мразя нещо заключено. Не че не мога да си купя един Octa core Android Box.  С каквото мога ще помогна. Качвам снимки.

IMG_20160916_093746.jpg

не мога да кача повече снимки. ограничение от 3мв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 16.09.2016 г. в 11:50, lanza2005 написа:

здравеи те. Нов съм във форума, и ме интересува тази тема. Имам го апарата, и го ползвам в Испаниа. Интересно ми е дали може да се флашне. Просто заради спорта, мразя нещо заключено. Не че не мога да си купя един Octa core Android Box.  С каквото мога ще помогна. Качвам снимки.

IMG_20160916_093746.jpg

не мога да кача повече снимки. ограничение от 3мв.

снимай с по висока резолюция и качи снимките в някой сайт за upload на снимки и дай линковете към тях тука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, crashover написа:

Това е процесора  Amilogic S805

ако ми кажеш и модела на флаш паметта

Amlogic_S805_Block_Diagram.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да пробваш този метод, обаче устройството трябва да е с изключено захранване.

1. Инсталираш Amlogic USB Burning Tool v2.0.7.2

2. Изтегляш Android KitKat 4.4.2

3. Стартираш програмата, от менюто сменяш на английски език

4. Свързваш пинове 29 и 30 на флаш чипа, може с тънка отверка между тях и задържаш

20161003_002632.thumb.jpg.528c7e375558e870bc4ea4671cee6f05.jpg

5. Свързваш се към устройството с USB кабел, за целта може да използваш USB Hub, след което наблюдаваш дали програмата ще засече устройството, ако всичко е успешно махаш отверката от пиновете.

6. В програмата избираш Android firmware файла s85_106k4_0912.img и даваш Start.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, kovalski написа:

Може да пробваш този метод, обаче устройството трябва да е с изключено захранване.

1. Инсталираш Amlogic USB Burning Tool v2.0.7.2

2. Изтегляш Android KitKat 4.4.2

3. Стартираш програмата, от менюто сменяш на английски език

4. Свързваш пинове 29 и 30 на флаш чипа, може с тънка отверка между тях и задържаш

20161003_002632.thumb.jpg.528c7e375558e870bc4ea4671cee6f05.jpg

5. Свързваш се към устройството с USB кабел, за целта може да използваш USB Hub, след което наблюдаваш дали програмата ще засече устройството, ако всичко е успешно махаш отверката от пиновете.

6. В програмата избираш Android firmware файла s85_106k4_0912.img и даваш Start.

Колега преброих крачетата и съвпадат точно както си ги маркирал ! 
    Нещо не правя явно като хората аз!
    Така
    Пуснах приложението направих го на английски ! 
    Задържам крачетата и вкарвам USB-то, Ледът светва  не го откривам в девайс мениджъра и програмата и тя не го открива.
    Сложих HDMI да видя какво става и приемника просто си стартира въпреки ,че още държа крачетата допряни?
    Какво друго да опитам ? 
    Благодаря

Редактирано от crashover (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, crashover написа:

Колега преброих крачетата и съвпадат точно както си ги маркирал ! 
    Нещо не правя явно като хората аз!
    Така
    Пуснах приложението направих го на английски ! 
    Задържам крачетата и вкарвам USB-то, Ледът светва  не го откривам в девайс мениджъра и програмата и тя не го открива.
    Сложих HDMI да видя какво става и приемника просто си стартира въпреки ,че още държа крачетата допряни?
    Какво друго да опитам ? 
    Благодаря

Пробвай с 8 и 9, задържаш пиновете и включваш USB кабела и гледаш в програмата на съответния USB порт трябва да изпише Connect success, държиш ги няколко секунди допряни, за да влезе процесора в програмен режим, това играе функцията на Reset бутона, който го няма в тоя бокс.

20161003_002605.thumb.jpg.b130e290f04ae6cfcc8d897043441ac4.jpg

Недей да включваш захранването на устройството или да включваш HDMI, когато пипаш по платката, само USB кабела включваш в него. Виж дали са се инсталирали драйвърите от програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 37 минути, crashover написа:

Пробвах и с 8 и 9 не се получава!

тествай с 7 и 8

направи снимки с висока резолюция на цялата платка от двете страни , качи ги някъде и дай линковете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Veselin Velikov написа:

Много хубава тема.Довечера ще пробвам и аз,вече е разглобен,но нямам време сега.

може да направиш capture на комуникацията на устройството с някой sniffer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, Veselin Velikov написа:

И при мен същата работа дъното светва и до там. програмата не го вижда.

с какъв Windows си?

по време на инсталирането на програмата стартира ли се wizard за инсталиране на драйвърите?

Setup-6.jpg

Setup-7.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С Win 7 x64 и не ми инсталира драйвери.Програмата е архив само я разархивирах.

Редактирано от Veselin Velikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 58 минути, Veselin Velikov написа:

С Win 7 x64 и не ми инсталира драйвери.Програмата е архив само я разархивирах.

В папка Amlogic USB Burning Tool v2.0.7.2\USB_Burning_Tool2\WorldCup_Device и стартираш InstallDriver.

Можеш да пробваш с тази версия Amlogic USB_Burning_Tool_v2.0.6.2_build2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Angel Stoyanov
        Здравейте форумци,
        наскоро си закупих WiFi Onvif Camera https://www.aliexpress.com/store/product/White-Wanscam-HW0043-720P-1-0MP-P2P-CMOS-Sensor-WiFi-Outdoor-Wireless-IP-Bullet-Camera-Support/1977023_32794604031.html 
        Всичко работи перфектно. Следвах инструкциите и инсталирах camhi. Настроих камерата през локалната мрежа и докато съм вързан към локалната мрежа нямам проблем. Когато опитам да я достъпя през мобилната мрежа 4g, не мога да се свържа. Мислех че е от настройките на рутера и че трябва да позволя port forwarding, но рутера ми е заключен от доставчика а и жена ми на Huawei Nova няма този проблем при отдалечен достъп през мобилната мрежа. Проблема е с моя телефон специално - Samsung Galaxy J7 2016. Някой има ли идея защо се получава това при мен и евентуално някакво решение, защото от производителя казват че при тях работи (и при жена ми също). Само при мен го има.

Не знам дали тук е правилното място за темата, извинете ме ако съм объркал.
        поздрави...
      • от xXx*Triple*xXx
        Имам въпрос свързан с телефона или по точно батерията Когато включа да се зарежда на няколко пъти забелязвам пише : Зареждане при АС 
        Въпрос ? Някой има ли на идея какво е това АС ? Търсих из разни форуми но нищо не намерих за това АС Батерията е оригиналната телефона е купен чисто нов не е сменяна !!! Не е подута не е прегрявяла никога от както го имам близо 2 години При нормална работа (като не си играя толкова много с телефона батерията изкарва по 2 дни) Някой ако знае какво е това - Зареждане при АС нека да пише телефона е Lenovo C2 Vibe K10a40
      • от MisterDimchev
        Ако и вие сте като мен и мразите до безкрайност гадните емоджита на Google - blobs (роботчетата) може да ги промените с тези в Андроид О - подобни на тези които са в iOS! 

Сваляте hwt фаила от тук: ЛИНК!
        iOS 11.1 от тук: ЛИНК!
        Местите го с файловия мениджър от папка Downloads в папка HWThemes. 

После влизате си в апликацията за промяна на темите, отивате на Me (Моите) теми и му давате Apply! 

И това е. Сега вече може да спрете да се чудите, какво са ви пратили приятелите ви... 

П.С: Работи само когато ползвате телефона на Английски език (Системно).

П.С 2: После може да си промените иконите на такива каквито искате. Влизате пак в Приложението Themes - Ме - долу има едно Customize и може да променяте отделни части - Тапет, икони и т.н. :

Приятно ползване! 

• от MisterDimchev
        Spotify

За Андроид - ЛИНК

Open Source! (Отворен Код достъпен за всички!) ЛИНК - Тема В XDA! 

Няма нито един червен флаг при проверка във Вирус Тотал! Напълно безопасно, може би единственото такова! 

Няма реклами, можете да слушате която си песен искате, може да превъртате. Само Офлайн не работи. 
        Трябва да разрешите инсталирани от непознати източници! 
        Settings - Security - Install from unknown sources. 
        Сваляте приложението от GitHub (Линк - 1) на телефона си, отивате в папка Download с файлов мениджър (Или направо натискате на нотификацията която ще покаже, че файла е свален. Натискате на него.
        Инсталирате приложението и слушате!

Приятно Слушане! 

П.С: Трябва да се логнете с имейл, с Фейсбук не става. Ако акаунта ви е направен през Фейсбук, може да се обърнете към Съпорна на Спотифай и те ще ви го преместят в такъв с имейл (вашия). Аз така направих! Преместеха ми листите, приятелите и всичко което беше във Фейсбук акаунта ми. Отне около 5 минути. Аз го направих през Twitter, но може по пощата да им пишете или във Фейсбук да си пробвате късмета. 

• от Лина Георгиева
        Здравейте!  
        Колебая се между два модела лаптопи със следните характеристики:
        1. 
        Процесор Intel i5
        RAM 4GB
        ROM 64 GB SDD 
        Тактова честота: 2,00 GHz
        Батерия : 3-4 часа
        4 ядрен 
        Видеокарта: Intel HD Graphics

2. 
        Процесор Intel Pentium 
        RAM 8GB
        ROM 120 GB SDD
        Тактова честота : 2,16 GHz (едното ядро) 
        2,66GHz (общо за всички ядра) 
        Батерия: 1-2 часа
        Видеокарта: Intel HDD Graphics 
        Кой е по-бърз и по-надежден?  Капацитета на батерията на втория ме притеснява.  (Абстрахираме се от фактора цена,  тъй като разликата между цената на двата е малка.)

Спешно ви моля за съвет! 
        Благодаря предварително! 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.