Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

SSD-тата са по-бързи и безшумни.

Чудех се защо никой не исползва само SSD и си мислех, че е заради цената защото са доста по-скъпи от стандартните HDD-та а то било защото след загуба или разваляне на SSD-то не можеш да възтановиш информацията със програма която възтановява и сканира дяловете, това вярно ли е? 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Mr.n0b0dy написа:

Чудех се защо никой не исползва само SSD и си мислех, че е заради цената защото са доста по-скъпи от стандартните HDD-та а то било защото след загуба или разваляне на SSD-то не можеш да възтановиш информацията със програма която възтановява и сканира дяловете, това вярно ли е? 

По-скоро заради това че SSD имат ограничен брой цикли на запис. Например файла с виртуалната памет, кеша на броузер, временна директория не са от най-подходящите неща, които да бъдат записвани на SSD

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти малко информация

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами значи отивам си на стандартното, системата на 100гб SSD и за съхранение HDD. И мерси за информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Mr.n0b0dy написа:

Ами значи отивам си на стандартното, системата на 100гб SSD и за съхранение HDD. И мерси за информацията.

Аз съм така и се родих. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ползвам само SSD :P  На компа се цъка из сайтовете и се гледат филми :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, atridi написа:

Аз ползвам само SSD :P  На компа се цъка из сайтовете и се гледат филми :) 

Да и така става, но е хубаво да има и хард диск ако искаш нещо да си съхраниш. SSD не стават за такава работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Емил Костов написа:

Да и така става, но е хубаво да има и хард диск ако искаш нещо да си съхраниш. SSD не стават за такава работа.

Имам 5 тб на друга машина :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 20.09.2016 г. в 10:31, Mr.n0b0dy написа:

Точно заради цената е, и заради липсата на големи обеми такива дискове. Макар че, вече има модели по 1-2 ТБ, едва ли си навит да дадеш 2-3 хиляди лева за няколко такива., за да докараш капацитет от примерно 4-5 ТБ, които ще ти излязат 300-400 лв. с механични дискове.

А относно загубата на информация - за това се правят бекъпи. С нито един диск нямаш гаранция, и механичния ако се скапе, я извадиш нещо от него, я не. Ако ти е толкова ценна информацията - бекъпи.

Аз примерно за последните 5 години съм ползвал 3 ССД-та на 3 различни компютъра и 7-8 механични диска. От тях два се скапаха (добре, че бяха в гаранция). От ССД-та засега нямам оплаквания.

на 20.09.2016 г. в 10:53, capnemo написа:

По-скоро заради това че SSD имат ограничен брой цикли на запис. Например файла с виртуалната памет, кеша на броузер, временна директория не са от най-подходящите неща, които да бъдат записвани на SSD

Диска ще си изкара гаранцията, ще остарее морално и ще го смениш, много преди да му изтекат циклите на запис. Освен ако не го ползваш за торенти.

Редактирано от Петко К (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Петко К написа:

....

Диска ще си изкара гаранцията, ще остарее морално и ще го смениш, много преди да му изтекат циклите на запис. Освен ако не го ползваш за торенти.

Зависи от начина на използване. И не само торентите са приложение, което прави много операции писане по диска

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, това е най-големият недостатък на SSD, че при повреда, цялата информация отива на кино. Освен това всяка една програма записва данните си в системния дял, които данни не можем след всяка работа да ги прехвърляме в хранилището. А на лаптопите как да сложим 2 диска, един SSD за системата и HDD за хранилището, освен в Кадито на CD-Rom, но пък на кой му трябва лаптоп с два диска и без DVD устройство? Или лаптоп без DVD устройство както ще бъде занапред и само с един харддиск?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да и аз се чудя.. Толкова ли ще ми е от ползва тази бързина.. луди пари за intel ssd 500мб/сек не знам, струва ли си. Най-накрая си вземам seagate 1TB за 150лв и така.

Sent from my Xperia Z1 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, Mr.n0b0dy написа:

Толкова ли ще ми е от ползва тази бързина.. луди пари за intel ssd 500мб/сек не знам, струва ли си. 

Струва си. Голям кеф е :) 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи системата на ssd пък игрите и програмите на механичен? Или само на ssd я караш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Операционната система и инсталирания софтуер - на SSD-то. Някои portable програми, и всичко останало (снимки, музика, видео, документи, инсталационни файлове, драйвери) - на 1TB Seagate .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това зависи от парите които си готов да отделиш. Принципно ОС + програмите ти заемат към 20ГБ тоест за системен всичко става.

Реално съвременните SSD са по-сигурни от всяко HDD всичко друго са спекулации.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами значи външен за бекъпи и на ssd всичко друго.. система, програми и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако го погледнем от друга гледна точка.. при сървърите се исползват високо скоростни HDD-та защото там се записват много данни (ценни). Пък ако си цъкаш игри и програми ssd би трябвало да върши работа и да е достатъчно. Защо никой не е единодушен за ssd-тата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Mr.n0b0dy написа:

Ами значи външен за бекъпи и на ssd всичко друго.. система, програми и т.н

Именно. Като гаранция има голям избор на такива с 5 год. тоест за самото устройство не се притеснявай с по-голяма гаранция е от HDD.

Ако говорим за данни то няма нищо напълно сигурно за това се прави резервно копие ако имаш нещо чак толкова важно.

Никой не може да ме убеди че човек които има наистина важна информация не и прави копие и видиш ли

разчита на скъпо струваща операция която ще му спаси вероятно част от данните на HDD-то...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не зная до колко е вярно но Господина ни по информационни каза, че ssd-то го водят с кратък живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи колко често презаписваш данни и триеш от там, защото HDD-то се дефрагментира а ssd-то просто физически не позволява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Kristian Denkov написа:

Не зная до колко е вярно но Господина ни по информационни каза, че ssd-то го водят с кратък живот.

Това е Информация от зората на SSD дисковете. От тогава технологиите се промениха, a с тях и устойчивостта на SSDдисковете.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хибрид?
    500GB SSHD + 8GB SSD 

Цитат

This means it's a normal 500GB spinning disk drive that also has 8GB of solid state memory. What the disk does is monitor the most used files and copies them over to the solid state memory so that they are accessed faster. Obviously, this would include your OS and other frequently used programs

Редактирано от Васко ᅠᅠᅠᅠ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами все едно си имаш отделни ssd и hdd във пц-то само, че тук информацията се предава по-бързо от ssd-to към hdd-то в хибрида.Ама ако нещо се развали тогава си двойно прецакан защото нито едното нито другото няма да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от akirichev
        Здравейте, 
        Искам да си взема кутия за външен диск, която да поддържа RAID 1. Свързването с компютъра за предпочитане е чрез USB 3.0. От написаното до тук ми трябва кутия, която вероятно трябва да се със собствено захранване, активно охлаждане и поне две гнезда за HDD. Ще се използва за съхранение на файлове с големина от 25мб - 1.5гб (снимки)
        При търсене попаднах на продуктите на Orico, но честно казано за този производител не знам нищо, а и предлаганите кутии, които са във фокуса ми са 3, а пък освен външния вид не намирам разлика.
        http://www.orico.cc/goods.php?id=6532 
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4820
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4961

Благодаря предварително на отзовалите се.
      • от ivoet
        Здравейте!
        Понеже 500гб вече за нищо не стигат, съм решил да взема нещо по-голямо.
        С бюджет 200лв засега съм се спрял на 2 модела - Toshiba P300 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130EZSTA и Seagate BarraCuda 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST3000DM008. 
        Освен за игри, на него ще се складират и стотиците гигабайти raw файлове от фотоапарата, поради което се надявам да е сравнително надежден. Операционната система е на SSD. 
        Ако има други предложения в границата до 200 лв ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!
      • от Hold em
        Здравейте ! Значи имам 2 хард диска от които единият е със лоши сектори , но при преинсталация на компютъра съм разпределил така дяловете , че е малко хаус . Проблемът е , че на  този с лошите  сектори имам информация , която ми трябва и искам да я преместя на този , който е без лоши сектори , но не знам как да видя кой , кой е ? Смисъл има ли някакъв начин или програма , чрез който/която да видя как се казва хард диска , каква информация имам на него и кой дял от всичките  е сложен на диска . Понеже ще го сменям . Ще  съм много благодарен ако ми помогнете  
      • от Ivan Ivanov_347067
        Здравейте
        На скоро получих доставка на 10 броя хард дискове които са били сваляни от IPTV / DVR и windows не ги отчита 
        отчитат се само когато се прави инсталация на windows не дава се създаде дял а хардовете не кликат или прескачат и подобни бачкат си нормално платките не греят на местя ... всичко си е нормално но информация от тая не може да се приеме и вкара 
        някаква идея какво може да се направи ? 
      • от FOTOTO
        Здравейте
        След като диска ми се оказа проблемен същия е сменен за нов старата информация е прехвърлена
        но след като реших отново да го закача на компа /същият е dynamic/ реших да го пусна и трябваше да го конвертирам от динамичен да стане видим за системата
        с операцията  Import foreign disk само че не,  с едно  мое недоглеждане вместо Import foreign disk съм натиснал  Convert  MBR disk
        и сега не е видим и не може да се чете иска формат може ли да не се форматира и да е видим за системата и файловете отново да ги имам
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.