Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.

Подариха ми една стара машина с дъно EP-AF570 Pro/G Socet AM2. Как мога да разбера какъв е максимално добрият процесор, който може да му се сложи ? В момента е с AMD Athlon 64 3200+ 2.00 Ghz.

Много, ама много моля да не се обсъждат годините на дъното.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

google .com

Мдаа, много оригинално !

Бъди сигурен, че щом искам помощ, значи или не съм намерил, или не съм се ориентирал в намереното.

Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Stoyannnov написа:

Обаче не знам дали BIOS ще го разпознае.

В който случай най-смисленото решение е да се смени платформата с по-актуална. Естествено, с някой спестен лев. Ясно ми е, че ей така не става. Ако липсват финанси или има друга причина - по-добре е да не се пипа нищо, вместо да се дават пари на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята е да се изцеди максималното от това дъно, за да се получи един тестов компютър. Днес е с Win 7, утре е с някакъв Linux ... Само за това ще се ползва. В момента е с 2 х 1 ГБ памет. На двата свободни слота ще му бодна още или 2 х 1 или 2 х 2 ГБ памет. И ако сложа по-добър процесор - ето, че задачата е изпълнена ;) . Апропо: паметта я дават DDR2 SDRAM /PC2-4300, PC2-5300,PC2-6400/. Ако някой иска да се отърве от някоя плочка, която не му върши работа - да пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

колкото е по бърз толкова по бързо ще изгори. търси му най бавния не най-бързия.

преди 3 минути, 2249 написа:

Идеята е да се изцеди максималното от това дъно, за да се получи един тестов компютър. Днес е с Win 7, утре е с някакъв Linux ... Само за това ще се ползва. В момента е с 2 х 1 ГБ памет. На двата свободни слота ще му бодна още или 2 х 1 или 2 х 2 ГБ памет. И ако сложа по-добър процесор - ето, че задачата е изпълнена ;) . Апропо: паметта я дават DDR2 SDRAM /PC2-4300, PC2-5300,PC2-6400/. Ако някой иска да се отърве от някоя плочка, която не му върши работа - да пише.

ще го изгориш още на първия ден.препоръчвам ти win xp  и както сa го дали нищо да не слагаш допълнително.и колкото кара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, Yvan Sergeev написа:

ще го изгориш още на първия ден

Дъното или процесора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, 2249 написа:

Дъното или процесора ?

Не те съветвам да се вслушваш в щуротиите му. Ще се подведеш.

Ако някой успее да ти намери CPU support списъка на твоето дъно(понеже аз не мога), ориентирай се по него какви процесори да търсиш според версията на биоса, която изискват. Бързината на процесора няма нищо общо с продължителността на живота му, или пък на който и да е друг компонент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.