Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, реших се и аз най-накрая да пиша тук :)

Бюджетът с който разполагам е 2200 лв. (разбира се конфигурацията може да надвишава със 100-200 лв, стига да си струва). Имам закупена периферия, посоченият бюджет ще се използва изцяло за компютъра. Нямам възможност да използвам нищо от старата си конфигурация, защото е лаптоп. Компютърът ще се използва основно за игри, и по-точно за следните заглавия: Counter-Strike: Global Offensive, PAYDAY 2, Grand Theft Auto V, Overwatch, Rocket League, Insurgency и др. Нещо специфично, което искам е висок FPS в CS:GO, имам монитор BenQ XL2411Z, ще използвам DVI-D кабел за 144 Hz опресняване, т.е. компютърът задължително трябва да има DVI-D порт. Резолюцията на която ще играя е 1920x1080. До сега винаги съм бил с AMD, но предпочитания за марка нямам. Държа сайта от който поръчвам да предлага сглобяване, и реално конфигурацията да дойде готова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Taurus# написа:

Здравейте, реших се и аз най-накрая да пиша тук :)

Бюджетът с който разполагам е 2200 лв. (разбира се конфигурацията може да надвишава със 100-200 лв, стига да си струва). Имам закупена периферия, посоченият бюджет ще се използва изцяло за компютъра. Нямам възможност да използвам нищо от старата си конфигурация, защото е лаптоп. Компютърът ще се използва основно за игри, и по-точно за следните заглавия: Counter-Strike: Global Offensive, PAYDAY 2, Grand Theft Auto V, Overwatch, Rocket League, Insurgency и др. Нещо специфично, което искам е висок FPS в CS:GO, имам монитор BenQ XL2411Z, ще използвам DVI-D кабел за 144 Hz опресняване, т.е. компютърът задължително трябва да има DVI-D порт. Резолюцията на която ще играя е 1920x1080. До сега винаги съм бил с AMD, но предпочитания за марка нямам. Държа сайта от който поръчвам да предлага сглобяване, и реално конфигурацията да дойде готова.

Имаш ли намерение да overclock-ваш ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Skygear написа:

Имаш ли намерение да overclock-ваш ? 

Нямам такова намерение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

А музика и филми? Геймърски слушалки?

Периферията вече я имам. Да, компютърът ще се използва и за музика и филми.

Редактирано от Taurus# (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето един вариант !

П.С ето модулно захранване ако ти трябва + рам

Редактирано от Skygear (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При такъв бюджет си купувам едни Микролаб колонки за 150лв. и звукова карта за още толкова. И конфигурация за 1900лв. щи е достатъчна! Не ги знам твоите.

Ако ги разположиш около теб колонките е уникално като гледаш филм! Две трябва да могат да се закачат на стената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам Тази конфигурация, цената малко надвишава бюджета, но мисля че си заслужава.

Ако желаеш. можеш да премахнеш единият кит рам и на по-късен етап да си вземеш още един или

да се ползва боксовият охладител, който е включен към процесорът и отново на по-късен етап да се смени.

Ако пък 256-те гигабайта от ssd-то не са ти достатъчни, вземаш 1TB HDD и си готов, а цената ще падне още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен:

ASUS B150M-PLUS LGA1151 
    i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
    ADATA SSD SP600 256G /SATA 6GB 
    FD DEFINE S BLACK 

Обща стойност - 1 334.79 лв. с ДДС количка + Seasonic 520W (Захранване) + GTX 1060 G1 6GB (Видеокарта)

ОБЩО: 2105,79 лв. без доставка, сложи 20 лева за доставка (от Vario е безплатна), но няма как да дойде сглобен, затова вземи 10-15 лева и отиди до някой сервиз с частите и ще ти го сглобят.

П.С. За игри може да минеш и с i5-6600, но не се знае какво ще ти дойде наум в бъдеще, аз примерно като си взех лаптопа играех единствено LoL, за която е предостатъчен, но виж след 1 година започнах CS:GO и в момента едва върви с 40-60 FPS на 720p. Ta може да почнеш разни стриймове, видеообработки, фотошоп и т.н., та този i7 не е излишен, а пък се побира в бюджета без да режем много от останалите компоненти.

П.С. Ако имаш парите, смени захранването с това - Corsair RM550X 550W, така хем ще могат да ти сглобят компютъра от nikem (само видеокартата ще трябва сам да си я сложиш, но не е толкова трудно), хем получавам по-добро захранване.

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да са достатъчни 256 гигабайта. Инсталираш на ССД-то уиндоуса и го правиш цялото дял С: и бухаш и игрите там!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Трябва да са достатъчни 256 гигабайта. Инсталираш на ССД-то уиндоуса и го правиш цялото дял С: и бухаш и игрите там!

Pay Day 2  е около 30 GB без разните му DLC. При ъпдейт веднага се заемат едни 25 GB  временни файлове, дори ъпдейта да е много малък. Ако няма място, просто не може да се ъпдейтва и нон стоп си без място на SSD ( затова и я изтрих тая игра, макар че бе инсталирана на друг дял. STEAM обаче е на SSD  и там си прави временни файлове). GTA 5  е над 50 GB. Дотук станаха 100GB  необходими за две игри. Windows 10  след всичките си негови ъпдейти и опити за ъпдейти, както не заема място, така и натрупва файлове - повечето ненужни. И там още поне 50 GB  за сигурно и станаха 150 GB. 256 GB SSD  означава малко над 200 GB свободни и то ако не си преинсталирал на няколко пъти заради проблеми и не ти са се появили стари файлове от windows.old, които трябва да се занимаваш да изтриваш. Ако ги оставиш, ето ти още няколко GB. Същото положение и със старите версии на window  след ъпдейт. В един момент имаш две инсталирани игри и 30-40 GB  свободно място, което се чудиш какво да правиш - дали още една игра или да не се занимаваш с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    GB B150M-DS3H LGA1151 1 148.96 лв. 148.96 лв.
    i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 1 646.03 лв. 646.03 лв.
    DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 1 35.60 лв. 35.60 лв.
    8G DDR4 2133 ADATA 2 71.51 лв. 143.03 лв.
    XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 1 159.86 лв. 159.86 лв.
    FD DEFINE S BLACK 1 139.22 лв. 139.22 лв.
    Междинна стойност: 1 272.69 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 9.34 лв.
    Обща стойност: 1 263.35 лв. с ДДС

Това са компонентите които няма да променяме и ще обсъдим другите приоритети. Като в може да направим замяна с кутията от която да се спести 35лв.

преди 3 часа, Taurus# написа:

Бюджетът с който разполагам е 2200 лв. (разбира се конфигурацията може да надвишава със 100-200 лв, стига да си струва)

От тука следва че може да се добави MSI GeForce GTX 1070 Armor 8G OC V330-003R 952,00лв. което дали си струва има доста гледни точки.

Остава да се добави SSD , HDD или и двете като се гледа отпуснатия резерв за бюджета.

Вариант 1: Вземаш 1TB HDD 100лв. - и чакаш около месец може и малко повече(нямам идея кога ще са в БГ) през което време да събереш парици за ADATA пусна 3D NAND флаш SSD за гейминг от серията XPG  предполагам че цената му ще е около 200-220лв. за 256GB версия /но може и да не е такава цената/ Или събираш пари за SSD каквото и да е.

Вариант 2: Вземаш 1TB HDD 100лв и караш без каквото и да било SSD /аз не бих го направил но всичко е пари/

Вариант 3: Вземаш по-голямо SSD от сега и ще прецениш с времето дали ти трябва HDD за скалд.

Вариант 4: Не ти се дават пари за по-бърза видео карта и си вземаш от сега GTX1060 хубаво SSD + HDD и си имаш хубава машина.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За точка 4 има предложение на Skygear само вентилатора бих го заменил с по-евтин който е достатъчен за целта DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 разликата е 7db а разлика в парите 34лв по евтин. Пък да не говорим че на процесора няма да има толкова често натоварване което говори и за ниската температура. Вентилатора в същност вече е предложен от Can Oa но да си подчертая. Също и рамта ще е добре да е една плочка от 16гб. Но аз бих заложил на конфигурация с I7 & GTX 1070 и за целта бих се лишил от ssd на м.2 за начало. SSD-то всъщност ще бъде за OS и ще е достатъчно и 120гб-тово такова м.2. Също не съм ако се налага бих паднал малко по-надолу с кутията ако се наложи в името на бюджета ,съвсем спокойно на FD CORE 3300 ATX BLACK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, goodly написа:

Също и рамта ще е добре да е една плочка от 16гб. 

Обикновено, когато чета подобни постове, аха да се съглася с това онова и се изцопва нещо подобно. Би ли обяснил идеята за една плочка от 16 GB,  че аз не схванах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята е за в бъдеще ако му хрумне нещо в главата, да се занимава с нещо което да се интересува от рам памет, да бодне още една 16гб. А двуканалния режим при игри не мисля че има голяма файда освен ако е с вградено видео или работи с програми които изискват двуканален режим за малко по ефективна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, goodly написа:

Идеята е за в бъдеще ако му хрумне нещо в главата, да се занимава с нещо което да се интересува от рам памет, да бодне още една 16гб. А двуканалния режим при игри не мисля че има голяма файда освен ако е с вградено видео или работи с програми които изискват двуканален режим за малко по ефективна работа.

Дъното , което съм предложил е с 4 DIMM слота затова ако иска пак може да си сложи още рам ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сравних цените излиза същото и в двата магазина. Разликата е че в sky в конфигурацията влизат добра рам и хубав хард диск и е с малко по тих и по малък вентилатор за процесора.

Едит Към автора:

Следи за ADATA XPG SX8000 M.2, и като се покажи и имаш парите, взимаш 120 гигабайтовия за ОС. Ще ти се наложи повторна инсталация, но поне знаеш за какво.

Между другото Can Ua добра информация за новото ssd.

Изображение Артикул Модел Количество Ед.цена Сума
    FRACTAL DESIGN Core 3300 USB3.0, BLACK, w/o PSU FRACTAL DESIGN Core 3300 USB3.0, BLACK, w/o PSU ***

24597      Изтрий 122,13 лв. 122,13 лв.
    GIGABYTE B150M-HD3, B150, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, LGA1151 GIGABYTE B150M-HD3, B150, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, LGA1151 ***

31479      Изтрий 147,83 лв. 147,83 лв.
    INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake ***

27516      Изтрий 656,87 лв. 656,87 лв.
    ARCTIC Alpine 11 PLUS - PWM, s.775/1150/1155 ARCTIC Alpine 11 PLUS - PWM, s.775/1150/1155 ***

23250      Изтрий 25,74 лв. 25,74 лв.
    GIGABYTE 8192M GTX 1070, N1070G1 GAMING-8GD DDR5 PCI-E 3.0 GIGABYTE 8192M GTX 1070, N1070G1 GAMING-8GD DDR5 PCI-E 3.0 ***

31038      Изтрий 999,34 лв. 999,34 лв.
    DEEPCOOL Захранване 650W Gold, DQ650ST DEEPCOOL Захранване 650W Gold, DQ650ST ***

27960      Изтрий 153,57 лв. 153,57 лв.
    GEIL 16GB DDR4 2133 Pristine CL15 GEIL 16GB DDR4 2133 Pristine CL15 ***

31303      Изтрий 123,19 лв. 123,19 лв.
    SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 ***

31515      Изтрий 101,95 лв. 101,95 лв.
    Междинна сума: 1 942,19 лв.
    ДДС (20%): 388,44 лв.
    Крайна цена: 2 330,62 лв.
    Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложенията!

Най-удачен избор ми изглежда да взема конфигурацията предложена от goodly, хубаво е че са вместени i7-6700 и GTX 1070 в този бюджет. Единствено бих искал да попитам, дали тази система ще може да поддържа 144hz на 1920x1080? Също и дали Sky предлагат сглобяване, защото до сега не съм пазарувал от там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Реално и GTX1060 6GB би ти свършила работа тоест може да се вкара за основен 500GB SSD, аудиокарта, модулно захранване и добър охладител.  

От M.2. спокойно може да се лишиш тъй като излиза по-скъпо не само като SSD но и като дъно а ако ще взимаш единичен модул 16ГБ може и дъно с 2 слота (и двете излизат по-евтино).

ASUS XONAR D1, 7.1 Chanel Audio, PCI 
    SANDISK 512GB 2.5" SSD, X400, SATA III, 7mm  /SD8SB8U-512G-1122/ 
    INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake 
    GIGABYTE 6144M GTX 1060, N1060XTREME-6GD PCI-E 3.0 
    GEIL 16GB DDR4 2133 Pristine CL15 
    ASUS H110M-C, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, LGA1151 
    DEEPCOOL Кутия TESSERACT SW-RD, Window, USB 3.0, w/o PSU 
    FORTRON HYDRO X HGX550 Gold, 550W 

THERMALTAKE Frio Silent 14, Intel/AMD 

Крайна цена 2 307 лв.

пс. Естествено за игрите по-добрата видеокарта е за предпочитане.  Да Скай предлагат сглобяване - безплатно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към автора да допълня че забравих одеве. Трябва да знаеш че тази конфигурация се нуждае от ssd за по-бързо отваряне/стартиране на ОС и програми. Ако мислиш че до 1,2,3 месеца можеш да си го позволиш с бюджет от 200лв говоря на изуст в момента понеже предполагам че повече от 200лв няма да трябват за ссд. Тъка че до тук бюджета без ссд е 2330лв. Направи си сметката и сподели.

Реално да ще му върши работа и gtx 1060 за споменатите игри, но защо да не, след като има възможност за 1070 която е по-производителна? Какво губим с нея в случая? това че се лишаваме за първо време от ssd и ос ще зарежда за 50 секунди по бавно от колкото със ssd? Губим само светкавичната бързина при отваряне на програми игри и зареждане на ОС, и то само временно.

И никога когато купуваш нещо за което нямаш представа, не бързай да го купуваш ами хубаво го проучи и разпитай. В случая тук няма какво да се случи или обърка, а просто ще се начетеш на разни предложения в различни варианти. Дето се вика всеки с акъла си. Интересно ще ми е да видя предложението на Кюнко където още го няма в тази тема, и се надявам да пише.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, goodly написа:

Към автора да допълня че забравих одеве. Трябва да знаеш че тази конфигурация се нуждае от ssd за по-бързо отваряне/стартиране на ОС и програми. Ако мислиш че до 1,2,3 месеца можеш да си го позволиш с бюджет от 200лв говоря на изуст в момента понеже предполагам че повече от 200лв няма да трябват за ссд. Тъка че до тук бюджета без ссд е 2330лв. Направи си сметката и сподели.

Реално да ще му върши работа и gtx 1060 за споменатите игри, но защо да не, след като има възможност за 1070 която е по-производителна? Какво губим с нея в случая? това че се лишаваме за първо време от ssd и ос ще зарежда за 50 секунди по бавно от колкото със ssd? Губим само светкавичната бързина при отваряне на програми игри и зареждане на ОС, и то само временно.

И никога когато купуваш нещо за което нямаш представа, не бързай да го купуваш ами хубаво го проучи и разпитай. В случая тук няма какво да се случи или обърка, а просто ще се начетеш на разни предложения в различни варианти. Дето се вика всеки с акъла си. Интересно ще ми е да видя предложението на Кюнко където още го няма в тази тема, и се надявам да пише.

Няма да имам възможност за скорошен ъпдейт, за това ми трябва нещо стабилно за споменатия бюджет, на което да се играе няколко годинки. И най-важното, което ми трябва е DVI-D порт и 144Hz на 1920x1080

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблем щеше да е ако ти трябваше стария D-Sub с актуална видеокарта. Не се притеснявай актуалните карти имат и DVI и DP и HDMI.

Всъщност пише в спецификациите тоест ти трябва само един бърз поглед за да разбереш какво има.

пс. HDMI 2.0b поддържа 144Hz 1080p както и Display Port 1.4 тоест поне от към видеокартата варианта не е само Dual-link DVI-D.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами тогава твоята конфигурация я виждам в поста на Roujin Z, и тъй като бюджета възлиза 2307лв, бих вложил в по-добра кутия като FRACTAL DESIGN DEFINE S

Иначе порта го имат абсолютно всички дъна от ново поколение. Тъка че 144Hz ги имаш спокойно!

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.