Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,

извинявам се предварително на модераторите , ако не е трябвало да правя нова тема - не намерих раздел подходящ за мен. (peace)

Накратко конфигурация : 

Ново дъно ASROCK 960GC-GS FX

Processor AMD Athlon 7750 Dual-Core 2.70Ghz

Видеокарта NVidia 9600GT 

Нов Хард Диск - Seagate 1TB 

Нов Windows 7 , успешно инсталирани всички драйвери , (НО) забелязвам това (Screenshot123). И при Disable на вграденото видео и при активиран с проблема , резултатът е един и същ , но като си разкача външната видеокарта , всичко е ок в Device Manager.

Проблемът е , че през Youtube клип нямам никакъв проблем при възпроизвеждане на 1080p FullScreen , но пускам игра , която съм пускал и преди и е вървяла нормално и тя е с под 10 fps.Опитах други 2-3 игри , отново е същото.

Температурите на картата и процесора са ОК.

Настройките през BIOS са за PCI-E слота.

Премахнах картата, резултатите са малко по-добри , но предполагам , че такива са възможностите на вградената карта (15-20FPS).

Моля за помощ , благодаря за вниманието :)

CPU 2.jpg

123.jpg

Videocard.jpg

Videocard 1.png

CPU 1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това винаги го повтарям драйверите от сайта на дъното без VGA драйвер.

http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS FX/?cat=Download&os=Win764

Или АМД All in one което аз не харесвам.

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/106380/en-us

Последния драйвър за твоята карта. Да не си сложил най-новия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За дъното съм ги сложил от сайта , но съм сложил и VGA , но той си засича , че има друга карта и ми казва , че няма да функционират заради другата карта.

А на Nvidia съм с тези, които си линкнал.

П.С. Опитах без никакви инсталирани драйвери на новия WIndows , резултатът беше същия.

Редактирано от Ralchev Beats (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е положението в nVidia контрол панела? Качи снимки и от там.

На какви игри ти вади нисък FPS ?

Най вероятно в момента си с вграденото видео. Пробва ли да деинсталираш VGA драйвъра за дъното от дивайс мениджъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си мисля , че карам на вграденото дъно , опитах изцяло без драйвери ( преди съм бил така на вградени от уин7 и е функционирало нормално ). Сега ще опитам да деинсталирам драйвера , само да сглобя картата и да я сложа.

Dota 2 , World Of Warcraft TLK/MoP , нямам друго на какво да тествам , но тези игри играя от години и всичко е ОК с тях.

Когато пусна игра , по GPU-Z видеокартата се натоварва до под 200 МБ , тя е 512 , не използва дори 50 %.. Не знам не виждам логика.

Деинсталирах VGA , същото е положението.

За Nvidia Панела , какво точно да покажа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/106404/en-uk e  това е драйвера ако е 32  бита win 7

directx 10  не сюпортва а  9c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ralchev Beats написа:

За Nvidia Панела , какво точно да покажа?

Десен бутон на десктопа и трябва да видиш nVidia контрол панела. От там би следвало да имаш пълен контрол върху настройките на видео картата, но това след като качиш драйвърите за видеото.

Пробвай и десен бутон на десктопа Разделителна способност на екрана -> Разширени настройки и ти излиза прозорец с видео адаптера.

Редактирано от Ivanov IP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми беше , коя секция от NVIDIA панела те интересува , защото там не виждам нищо полезно , което да промени такъв проблем.

преди 3 часа, Yvan Sergeev написа:

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/106404/en-uk e  това е драйвера ако е 32  бита win 7

directx 10  не сюпортва а  9c

Прав си , смених го .. 

Открих още един проблем , но не разбирам как се оправя.Картата загрява , вдига 40-45 градуса на desktop , отворих я до основи , изчистих я , смених и пастата и пак същата работа.Нещо е повредена явно , но нямам достатъчно познания да я вкарам в ред.Обмислих вече , че имам нужда от  нова конфигурация и няма как да я спася. Благодаря за помощта на всички !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

максималната пише че е 105 

моята е подобна и е 54 в момента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Ralchev Beats написа:

Въпросът ми беше , коя секция от NVIDIA панела те интересува , защото там не виждам нищо полезно , което да промени такъв проблем.

Прав си , смених го .. 

Открих още един проблем , но не разбирам как се оправя.Картата загрява , вдига 40-45 градуса на desktop , отворих я до основи , изчистих я , смених и пастата и пак същата работа.Нещо е повредена явно , но нямам достатъчно познания да я вкарам в ред.Обмислих вече , че имам нужда от  нова конфигурация и няма как да я спася. Благодаря за помощта на всички !

Така и не ми отговори на въпроса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

40-45 градуса е нормална температура без натоварване :) .Нали не очакваш да е 10-20.Коя карта да се използва се задава от Биос :)  ,драйвера трябва да е предпоследния излязъл щото най-новите са бета версии със някои бъгове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок , ако приемем , че температурата 40-45 е ок , защо FPS-а ми е 8-10 на игра , която я препокривам 2 пъти ( към hudyr - Да , разбира се  - не би ли трябвало тя да не тръгва , ако не съм я свързал с power connector-а ? )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коя игра колко резолюция колко рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dota 2 , WoW TLK и NFS Underground 2 съм пробвал и се отказах до там всичко на minimal. 4GB RAM , 1366х768. Като съм я изкарал , даже работи по-добре на вградената :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/3/2016 в 14:45, Иво Димов написа:

драйвера трябва да е предпоследния излязъл щото най-новите са бета версии със някои бъгове

Бисере последния излязъл  не е ли най новия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ralchev Beats написа:

Dota 2 , WoW TLK и NFS Underground 2 съм пробвал и се отказах до там всичко на minimal. 4GB RAM , 1366х768. Като съм я изкарал , даже работи по-добре на вградената :D

по скоро имаш паразити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв е windows   и колко бита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Yvan Sergeev написа:

какъв е windows   и колко бита

7 , 64 бит-а .. Винаги е бил такъв. Първото нещо беше това , опитах с 3 уин-а , не е от това. Утре ще отида с картата там където я купих , да я огледат на техните тестове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/106380/en-us  това се води верния

нещо по настройките  то контрол  панела на  нвидия трябва да се провери резолюцията не е подходяща 1024x768

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми принципно това ми е макса на монитора , аз с тая карта на стария монитор имах 1920х1080 , но този новия не е full HD. С Този драйвер съм да.

Display Support

Multi Monitor
Yes
Maximum Digital Resolution
2560x1600
Two Dual Link DVI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако пробваш game  compatibility win xp  какво ще стане ?

значи аз съм с малко с по слаба карта и като дам резолюцията на  1024x768  играя всичко което покрива обаче ако увелича и може да намали  fpsto  и да  зацикли яко и да  стане не играема определена игра.

иначе съм с монитор   който покрива   1920х1080 и на hd 1080p  лагва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Yvan Sergeev написа:

ако пробваш game  compatibility win xp  какво ще стане ?

Аз сега се зачетох друго , но не ми е ясно как е работила досега.Старото ми дъно беше 1 към 1 с този модел. Захранването ми е 350-ка , а в сайта на нвидиа пише Minimum System Power Requirement (W) 400 W , какво се случва при по ниско захранване ? Преди конфигурацията , работеше идеално със същото захранване , възможно ли е изведнъж да не му "стига тока" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Koobenot
      Имам технически проблем с TV STAR T910 USB PVR, когато постая USB Flash в устройството, флашката загрява и в рамките на няколко седмици спири да работи. Изваждайки я цялата пари. Опитах се да свържа флашката към устройството посредством USB 2.0 A Male - A Female кабел (като този), с цел да не загрява, но през кабела не я разпознава. Идеи как мога да отстраня проблема? Възможно ли е да не се подават 5V на конектора за Flash памет, защото свързвайки същата флашка посредством кабела към PC, си работи нормално?
    • от bumblebee
      От 2 дена се боря с това нешо и не мога да го направя - пробвах какво ли не. 
      Прецъквам като луд измежду 4 езика и не мога да ги махна. Помощ?
      Не мога да добавя снимките тук, затова ги пускам на линк - сами виждате, че са 4 езика, но не ми дава да махна другите, които не ми трябват.
      https://imgur.com/cHE31bG
      https://imgur.com/MPUtZYd
      https://imgur.com/a/nmgMF
    • от borislav tsonev
      Здравейте,Беше ми подарен IPHONE 8, но проблема е, че е заключен.Телефона е закупуван от UK и е заклучен към T Mobile.Моля някои да ме насочи с каква програма да го разкодирам или по какъв начин може да се разкодира?
    • от Tosashi8
      Здравейте , имам проблем със стартиране на уиндоуса на лаптоп леново , изписва
      Check cable connection! 
      PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.
      No bootable device — insert boot disk and press any key

• от Meтodi Meтodiev
      Здравейте колеги,
      Безкрайно тъжен, ядосан и депресиран съм в последните месеци, и то заради представянето на видеокартите ми на лаптопа. Той е на 2 години и половина. Марката е Lenovo Idaepad y510p. GPU -Nvidia 755m x2. 
      Проблемите са ежедневни, не мога да играя игрите си като хората. Постоянно крашва и пише, че rending device-a спира и се възстановява, видеокартите стигат едни луди температури. Въобще не е възможно да се случи реална работа с тях. А преди година и нещо не беше така. Беше носен понеже беше в гаранция на сервиз и беше отбелязано, че има проблем с видеото, но не е бил пипан изобщо. Мога ли да подам жалба в сервиза при такъв случай? Или въобще посъветвайте ме какво да направя...
      едит 1: в най-лошия случай, кажете колко ще струва ремонтът за смяна на видеокартата ( и дали е възможен с друг вид видеокарта)?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.