Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 15 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

ама ако хване една китара вместо да се кълчоти..........

Ами като не й се оттдава ще е като буфосинхронада...в началото се беше пуснал слух, че не е истинска жена и й викахме -леля  ми Гошо :lol6:не виждам вече адамовата ябълка ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

И естествено отново поздрав на метъла ...  

Честит празник и от мен:  

Публикувани изображения

преди 11 минути, The*fiery написа:

Ами като не й се оттдава ще е като буфосинхронада...в началото се беше пуснал слух, че не е истинска жена и й викахме -леля  ми Гошо :lol6:не виждам вече адамовата ябълка ...

След това изпълнение имаше доста слухове,че ще запишат заедно песен, а Джеймс в едно интервю беше казал,че ако трябва жена да е вокалистка на Металика това трябва да е Лейди Гага.......ама слухове много   :)

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, AGD написа:

Спешъл поздрав за Зайо!!!  Кажи коя е по добра....

Много лесен въпрос- Таря естествено! Харесвам Дороти, но никога не съм я смятал за нещо извънземно.  :) А Таря... тя не е просто добра певица- тя е... докосната. :)

За съжаление, с "осъвършенстването си" пеенето и стана все по- незавладяващо, но гледам че в последните си неща се опитва да се върне към онова, първичното, което само тя притежава. КОето в първите албуми на Найтуиш, буквално те удря в мозъка за да си кажеш "възможно ли е"... Щото тя и Флор пее опера, ма е ебаси майтапа... Да не говоря за Симонката. :D

Но хард филингс бро... пийс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Зайо написа:

Много лесен въпрос- Таря естествено!

Е че как ! С уважение за AGD естествено и мнението му.

Тази има оперен глас и е уникален, а пък на Дороти е хард рок глас. Работите различни, Дороти може пее хеви метъл и хард рок, но не нещо уникално като Таря, хем метъл, ама такъв дето не се чува навсякъде.

Ето нещо мелодично да имате днеска :17::

Няма качество на звука тука, ама каквото има - такова. Знаете къде да търсите при желание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, The*fiery написа:

Истинска жена си е от-до и при това с хубаво тяло и много добър глас. По принцип не харесвам разни "кукли", които се правят на Мадона - не си падам и по самата Мадона, де - но Стефани Джерманота си е пичка, та дрънка!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-после нещо по ново и от мене!през 2015 г. това дуо разби фестивала в Рединг!!

Майк Кър за пореден път ни показа на какво е способна една бас китара с достатъчно количество ефекти,

темата напредва и ако дублирам някой,които вече е писал се извинявам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включвам се в по-горния спор кой е по ,най най - Тариа или Доро! Според мен спорът е излишен . Тариа е нещо уникално - едно мецо сопрано да пее брутален метъл или по-лижерен метъл ,просто е  невъзможно и за това УНИКАЛНО! Все пак "Walking..." е нейна запазена марка , ВЕЛИКО изпълнение!

Докато Доро е така да се каже"друга бира". Тя за мен е най-добрата метъл изпълнителка , а нейния кавър на" Nothing else..." е най -доброто изпълнение на тази прекрасна песен, Предала е по-неповторим начин тревожността вградена в песента!

То и Тариа  я  изпълнява ,но е много далече от истината:shock11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Yvan Sergeev написа:

Не мога да повярвам! Песен, която не е от 2017 г. .... Нещо не е както трябва...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, всички вие дето подкрепяте Таря, я кажете къде е по-добре. С Найтуиш едно време, или сама соло както си е сега. Щото тя винаги си е готина, но за мене несъмнено 96-2005 с Найтуиш са и най-добрите години. А годинките минават и таланта й малко....абе трябваше си остане с тях.

Някой по запознат може ли да напише 2 реда защо напусна тя Найтуиш ? Защото мене ме радват, но чак фен не съм им да следя. Пък и те смениха още една вокалистка вече. Та сега са с трета. Анет от 2007 до 2013 и сега Флор от тогава насам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Julius Decimus написа:

Добре, всички вие дето подкрепяте Таря, я кажете къде е по-добре. С Найтуиш едно време, или сама соло както си е сега. Щото тя винаги си е готина, но за мене несъмнено 96-2005 с Найтуиш са и най-добрите години. А годинките минават и таланта й малко....абе трябваше си остане с тях.

Някой по запознат може ли да напише 2 реда защо напусна тя Найтуиш ? Защото мене ме радват, но чак фен не съм им да следя. Пък и те смениха още една вокалистка вече. Та сега са с трета. Анет от 2007 до 2013 и сега Флор от тогава насам.

С Найтуиш, разбира се! Просто вече няма кой да пише такава велика музика за нея, както го правеше Туомас. Самата тя го знае много добре това, но нещата са такива, каквито са. А за оставането с тях, тя нямаше думата. Просто след финалния концерт, завършващ турнето Once, групата излиза с открито писмо, че прекъсва работата си с Таря. Но за това си е виновна изцяло тя и нейното поведение спрямо колегите си. Закъснявала за репетиции, държала се като някаква супер звезда, пътувала отделно от тях по турнетата и т.н. звездомански изпълнения.

Самия концерт може да го вите тук, раздробен парче по парче:

Между другото - според мен, това е най-добрия официален концерт на Найтуиш, излязъл на носител.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Agentpat™ написа:

С Найтуиш, разбира се!

Така е! Тариа действително е боготворена във Финландия, нещо като нашата Лили:ohmy:! И това  направи  да  се държи така. Освен това  тя е раздвоена между операта и метъла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Julius Decimus написа:

Най- доброто от Таря категорично е с Найтуиш. Тука две мнения няма. След изгонването си (щото тя си беше банната от групата) тя отиде в Грмания да работи и се обгради с доста качествени музиканти, между които и големия пич Майк Терана (барабанист и шоумен работил с много групи), но сякаш нямаше вече кой да напише подходящата музика за нея. Желанието да се различава от Найтуиш на всяка цена, не беше добра идея според мен. Ноооо напоследък, като че ли напипват ваксата. Самата Таря е страхотен музикант- тя освен пеенето (учила е всякакво пеене, включително и църковно), свири професионално на няколко инструмента и също пише музика. Очевидно обаче, не е някакъв гениален композитор... какъвто е Туомас Холопайнен- мозъка и душата на Найтуиш.

Защо се разделиха? Ааааа... официалната версия е, че Таря е станала прекалено меркантилна, обхваната от звездомания и така нататък. Искала и по- комерсиална музика... бля,бля. Реално обаче, Найтуиш се комерсиализираха след Таря, атя беше тази,която го подкара по- некомерсиално. За мен тази версия издиша отвсякъде.

Втората версия на предположения вече,споделяна от много хора е... любовна история разбира се. Таря и Туомас. Колко е вярно не мога да гадая, но нито един от двамата не потеърди... ама пък и не отрече такова нещо. Тук подкрепящ клюките се явява и факта, че Таря беше изгонена след като се омъжи... за друг.

Третата версия... е моята. :)  Простата логика. Изчерпване на възможностите. Още в "Century child"се забеляза едно зацикляне в Найтуиш. Метъла ставаше все по- малко и все повече боза. Хубава боза, ама боза.   В "Once"  работата си беше направо клише след клише и... трябваше задължително да се търси промяна, иначе заминаваха в девета глуха.

Това е според мен. Търсене на успеха.  Даже бих отишъл и по- далеч... Найтуиш почна да се "разваля", с появата на Марко Хиетала и изгонването на Сами Ванска. Дори пеенето на Таря се промени тогава- тя почна да скимти,да пиука, да мяука... но не и да пее опера. Мелодиите станаха по- лесно смилаеми,вече с мнооого мъжки вокали и определено насочени към по- широка аудитория и... Найтуиш от явление, се превърна просто в една от множеството добри групи. Месомелачката за талант, наречена "успех"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Зайо написа:

Това е според мен.

Добре батка, жив и здрав и мерси за отговора.

Ами другата след Таря, Анет, с тая какво стана, или отиде да си гледа децата тя ? И ти коя мислиш е по-добре с групата, Анет или сегашната Флор ?

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Зайо написа:

Таря беше изгонена след като се омъжи... за друг.

Таря е омъжена за Марсело Кабули от 2003 и за него е омъжена и до днес. Той е бил и известно време менаджер на групата.

Напротив - от както дойде Марко Хиетала, музиката на групата определено се обогати и се предаде малко по-мъжкарско звучене на саунда им. Изобщо той като запее и...

Ето едно изпълнение на което и самите Пинк Флойд биха завидели:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амиии, въпрос на вкус бих казал. :)  Аз по- горе затова и написах "според мен", не твърдя че това е светата истина. Просто аз го виждам така.За мен Найтуиш загубиха уникалността си с идването на Марко. Признавам си без бой- не го харесвам. :)   Найтуиш беше създадена от приятели и съученици, и това я правеше уникална. Подобренията, понякога прецакват работата. Или както казва един класик: "Престараването ебава мамата на старанието."  :D     Eто и един добър пример:

И после "подобрената" версия...

По мое мнение, първата е с около 10 класи над втората... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъмнено първата е по-добра! Винаги съм се чудил, защо е трябвало да правят римейк на този клип. Съдържанието на видеото изобщо не подхожда на текста.  Музикално също първата версия е по-добра. Това е нещо подобно на оня баннат клип на Систърс - с извинение за сравнението, защото онова си беше наистина брутална идиотия.

Но това съвсем не значи, че Марко е виновен за тези музикални експерименти на Туомас. Всъщност...ние звучим като някакви закостенели хардкор-фенове, които просто не разбират музикалните му фантазии. :tongue2:

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване