Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Повреден лаптоп след престой в хладилника.

Препоръчан отговор

Един приятел, понеже лаптопа му прегрява след едно изключване, за да го охлади го е сложил в найлонова торбичка и във хладилника или фризера... Не съм сигурен какво ми каза.

Та след 1 час го е извадил и го е включил и той не тръгва вече. :shock11: И сега се чуди дали ако каже на родителите си, че е от прегряването ще го спипат. По телефона звучеше доста стресиран.

Та има ли начин да го спипат ми кажете. Близък ми е, дори да е идиот.

ПП. Изобщо ще има ли някакви следи, които да показват замръзяването?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:shock11::no-no::huh: Направо се чудя докъде може да стигне простотията, но явно може да има и по-високи граници.

При рязка смяна на темепратурата както е казал Simtech може да се пукне дори самата платка да не говорим какъв кондезн се е получил.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много тъпо. Рязка температурна амплитуда поврежда спойки, може да се пукне и платката. Ти пробвал ли си да заливаш стъклена чаша, в която има вряла вода със студена вода? Пръска се на парчета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, GoreshtMoment написа:

Знам, че е тъпо. Но въпроса е дали ако се занесе на сервиз ще уловят проблема или няма да успеят?

Само в сервиза могат да видят колко е зле положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А Конденза защо? Нали го е сложил в найлонова торба... Значи да му се обадя и да го съсипя така ли?

А в сервиза могат ли да кажат защо се е пукнала платката или ще си гадаят?

Редактирано от GoreshtMoment (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, GoreshtMoment написа:

А Конденза защо? Нали го е сложил в найлонова торба... Значи да му се обадя и да го съсипя така ли?

А в сервиза могат ли да кажат защо се е пукнала платката или ще си гадаят?

И какво като е в торбичка?? Още по лесно става конденза. А това че  е направил огромна простотия ще му струва лаптопа. Да го занесе в сервиз пък там ще се види.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двамата си мислехме, че като е в торбичка ще спре влагата да влиза. Явно наистина и аз съм идиот. Дано не го хванат, че иначе ще го съдерат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато се усети че един лаптоп прегрява веднага да се занесе  в сервиза за профилактика да си почисти да се смени термопастата  Че така като се кара ще го убие лаптопа .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, GoreshtMoment написа:

И двамата си мислехме, че като е в торбичка ще спре влагата да влиза. Явно наистина и аз съм идиот. Дано не го хванат, че иначе ще го съдерат.

На мен ми е чудното как ви е дошла подобна мисъл въобще??? А за съдиране то си е съвсем нормално!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А каква температура е нормална за лаптоп, защото моят преинсталиран държи 94 градуса C почти постоянно... Може ли да се скапе нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледал как е при мен, но мисля че 94 градуса е много - особено ако лаптопа не е сериозно натоварен. Колко е стар, почистван ли е?

Колкото до влагата - предполагам че си е била във въздуха в торбичката/лаптопа - не сте го вакуумирали. Физиката казва, че топлият въздух може да поеме повече влага, от студения - обратно на това, което ни подсказва "здравият разум". :)

Редактирано от sten90 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак да изгори(буквално) - не. Проблем може да дойде от някоя спойка, термопаста/термолепенки... На какви места стои лаптопа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, GoreshtMoment написа:

Почти на 2 години е лаптопа и не е почистван. При тия температури може ли да изгори нещо?

94 градуса са критични за всеки компютър. Занеси лаптопа на сервиз да му се направи профилактика.

А какво може да стане - моде да му се отлепи чипа на видеокартата и да се простиш с лаптопа си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ако стои на около 98 1-2 часа наистина ли това може да стане? Добре, че се рестартира всеки път като стигне 100 иначе щеше да ми се........ сещате се

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, GoreshtMoment написа:

А ако стои на около 98 1-2 часа наистина ли това може да стане? Добре, че се рестартира всеки път като стигне 100 иначе щеше да ми се........ сещате се

Вече ти е ясно, че дълбоко замразяване няма да реши проблема. Стандартният отговор на Емо Костов е "Носи го на сервиз!" - в случая е точно на място. Охлаждането на лаптоп е по-трудно от това на настолен и уж дребен проблем може да има големи последствия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама, за да се нарушат спойките поне 150+ градуса по Целзий е нужно... Запоявалс съм и принципно на такива градуси минимум бачкам. Сигурни ли сте?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да си седи на бюрото (там не е стерилна среда без прах), задължително на една година трябва да се профилактира. Ако се разнася - на 6 месеца.
На вашите кажи, че както колата иска смяна на масло, антифриз, въздушен филтър, така и лаптопът иска обслужване на известен период от време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, GoreshtMoment написа:

Ама, за да се нарушат спойките поне 150+ градуса по Целзий е нужно... Запоявалс съм и принципно на такива градуси минимум бачкам.

То, защото си специалист в сферата, сте я докарали до там...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, GoreshtMoment написа:

В момента започвам да си мисля, че се шегуваш с хората в самата тема..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мене така ми звучи, но не се... Просто се изключва понякога и се замислих какво ли щеше да стане ако стигне 100+ градуса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване