Премини към съдържанието
GoreshtMoment

Повреден лаптоп след престой в хладилника.

Препоръчан отговор

Един приятел, понеже лаптопа му прегрява след едно изключване, за да го охлади го е сложил в найлонова торбичка и във хладилника или фризера... Не съм сигурен какво ми каза.

Та след 1 час го е извадил и го е включил и той не тръгва вече. :shock11: И сега се чуди дали ако каже на родителите си, че е от прегряването ще го спипат. По телефона звучеше доста стресиран.

Та има ли начин да го спипат ми кажете. Близък ми е, дори да е идиот.

ПП. Изобщо ще има ли някакви следи, които да показват замръзяването?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:shock11::no-no::huh: Направо се чудя докъде може да стигне простотията, но явно може да има и по-високи граници.

При рязка смяна на темепратурата както е казал Simtech може да се пукне дори самата платка да не говорим какъв кондезн се е получил.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много тъпо. Рязка температурна амплитуда поврежда спойки, може да се пукне и платката. Ти пробвал ли си да заливаш стъклена чаша, в която има вряла вода със студена вода? Пръска се на парчета.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, GoreshtMoment написа:

Знам, че е тъпо. Но въпроса е дали ако се занесе на сервиз ще уловят проблема или няма да успеят?

Само в сервиза могат да видят колко е зле положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Конденза защо? Нали го е сложил в найлонова торба... Значи да му се обадя и да го съсипя така ли?

А в сервиза могат ли да кажат защо се е пукнала платката или ще си гадаят?

Редактирано от GoreshtMoment (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, GoreshtMoment написа:

А Конденза защо? Нали го е сложил в найлонова торба... Значи да му се обадя и да го съсипя така ли?

А в сервиза могат ли да кажат защо се е пукнала платката или ще си гадаят?

И какво като е в торбичка?? Още по лесно става конденза. А това че  е направил огромна простотия ще му струва лаптопа. Да го занесе в сервиз пък там ще се види.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двамата си мислехме, че като е в торбичка ще спре влагата да влиза. Явно наистина и аз съм идиот. Дано не го хванат, че иначе ще го съдерат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се усети че един лаптоп прегрява веднага да се занесе  в сервиза за профилактика да си почисти да се смени термопастата  Че така като се кара ще го убие лаптопа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, GoreshtMoment написа:

И двамата си мислехме, че като е в торбичка ще спре влагата да влиза. Явно наистина и аз съм идиот. Дано не го хванат, че иначе ще го съдерат.

На мен ми е чудното как ви е дошла подобна мисъл въобще??? А за съдиране то си е съвсем нормално!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква температура е нормална за лаптоп, защото моят преинсталиран държи 94 градуса C почти постоянно... Може ли да се скапе нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледал как е при мен, но мисля че 94 градуса е много - особено ако лаптопа не е сериозно натоварен. Колко е стар, почистван ли е?

Колкото до влагата - предполагам че си е била във въздуха в торбичката/лаптопа - не сте го вакуумирали. Физиката казва, че топлият въздух може да поеме повече влага, от студения - обратно на това, което ни подсказва "здравият разум". :)

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак да изгори(буквално) - не. Проблем може да дойде от някоя спойка, термопаста/термолепенки... На какви места стои лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, GoreshtMoment написа:

Почти на 2 години е лаптопа и не е почистван. При тия температури може ли да изгори нещо?

94 градуса са критични за всеки компютър. Занеси лаптопа на сервиз да му се направи профилактика.

А какво може да стане - моде да му се отлепи чипа на видеокартата и да се простиш с лаптопа си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако стои на около 98 1-2 часа наистина ли това може да стане? Добре, че се рестартира всеки път като стигне 100 иначе щеше да ми се........ сещате се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, GoreshtMoment написа:

А ако стои на около 98 1-2 часа наистина ли това може да стане? Добре, че се рестартира всеки път като стигне 100 иначе щеше да ми се........ сещате се

Вече ти е ясно, че дълбоко замразяване няма да реши проблема. Стандартният отговор на Емо Костов е "Носи го на сервиз!" - в случая е точно на място. Охлаждането на лаптоп е по-трудно от това на настолен и уж дребен проблем може да има големи последствия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама, за да се нарушат спойките поне 150+ градуса по Целзий е нужно... Запоявалс съм и принципно на такива градуси минимум бачкам. Сигурни ли сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да си седи на бюрото (там не е стерилна среда без прах), задължително на една година трябва да се профилактира. Ако се разнася - на 6 месеца.
На вашите кажи, че както колата иска смяна на масло, антифриз, въздушен филтър, така и лаптопът иска обслужване на известен период от време.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, GoreshtMoment написа:

Ама, за да се нарушат спойките поне 150+ градуса по Целзий е нужно... Запоявалс съм и принципно на такива градуси минимум бачкам.

То, защото си специалист в сферата, сте я докарали до там...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, GoreshtMoment написа:

В момента започвам да си мисля, че се шегуваш с хората в самата тема..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мене така ми звучи, но не се... Просто се изключва понякога и се замислих какво ли щеше да стане ако стигне 100+ градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.