Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой е най добрия Windows?

PopoFF
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 38 минути, attj написа:

Според мен Уин 10 е най-добър.

И Win 11 не е за изхвърляне. Особено що се отнася до разширените възможности за ремонт и възстановяване.
Ето още няколко предимства (за всекиго по нещо):
https://www.kensington.com/news/docking-connectivity-blog/key-benefits-of-windows-11-the-well-deserved-hype/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако перифразирам генерал Шеридън: „Добрият Windows е мъртвият Windows  (деинсталиран)!“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от windows 11 не съм доволен. Мъчих го месец и нещо, но има много бъгове и е доста по-бавен от windows 10. Върнах си пак десятката от имиджа, който бях направил преди обновяването. След няколко месеца, ако го пооправят, може пак да го тествам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, jhoro написа:

Ако перифразирам генерал Шеридън: „Добрият Windows е мъртвият Windows  (деинсталиран)!“

"Сутрин няма нищо по-хубаво от аромата на прясно инсталиран Windows"
мисля че беше лаф Рудибой, ама много мъ кефи иронията
ама истината е че:
заедно с драйвъри, персонализация, настройки и с ъпдейти до дупка, става за 10 минути и започвам да спамя във форума...тъй де с предварително направен install.wim  на системата  вмъкнат в исото на мястото на оригиналния Install.wim
аве, флашката е готова за всекви удари по системата 
и нещица от вида:

Цитат

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:E:\sources\install.wim

са си напълно актуални с новия install.wim

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

тъй де с предварително направен install.wim

Тва са си знания къ са прифаща wim от инсталация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Тва са си знания къ са прифаща wim от инсталация.

идеи краднати от тебе
дрътуту сигън не мое да спи ако не крадне нещо през деня

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Raze написа:

и е доста по-бавен от windows 10

Може да не е по-бърз, но не е и "доста по-бавен". Ако не ползваш виртуалки, има доста добре оптимизирани за игри предимно исота /Phoenix LiteOS 11 Home Gamer (22000.376)/

Spoiler
  • Removed features include - Cortana, Edge, Internet Explorer, One Drive, Defender, Windows Mail, Backup and Restore, Maps, Mixed Reality, Optional Features, Some Fonts
  • Disabled Features include - Error Reporting, Feature and Security Updates, UAC, Ads, Telemetry, Paging File, Hibernation, Power Throttling, Automatic Maintenance and Download Blocking
  • Additions include enhanced Desktop Beauty with Transparent Task bar and Additional Themes, Additional Context Menu Options, Basic Game Suite, and Basic Tools in Start Menu to Give you back control of your Windows Desktop.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бавното се състоеше главно при windows explorer, докато стартира и сменям папки, там чаках 1-2 секунди и беше много дразнещо. Първоначалното стартиране беше също по-бавно, а бъговете се състояха например в това, че bluetooth адаптера ми не работеше, когато изключех монитора и го включа след това ми местеше прозорците на втория монитор и други недомислици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 7 ultimate го харесвам като визуалност, Windows 10 бърз е няма спор, но има неща които не ми харесват.

Windows 11 има доста неща които не ми харесват но за разлика от 10 по ми харесва като цяло 11.

Windows 8.1 e моят избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, дръндю написа:

идеи краднати от тебе
дрътуту сигън не мое да спи ако не крадне нещо през деня

Шаамар ... мангес?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Шта съда за крашба

много широки ръкави си имаш ве и ръсиш помощ из форума
пъ ас вървя след теб и кът пчеличка ги събирам
мое да ми ми викаш труженик на форума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, дръндю написа:

много широки ръкави си имаш ве и ръсиш помощ из форума
пъ ас вървя след теб и кът пчеличка ги събирам
мое да ми ми викаш труженик на форума

За „Пчеличката Мая“ знам, ама за „Пчеличката дръндю - сефте чух!

ДГ "Детски рай" | Пчеличката Мая

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Никой Windows не е добър, тъй като Windows е продукт на алчност и поквара, идващи от капиталистическа корпорация, използваща шпионски софтуери и телеметрия да извлича лична информация, която да се използва в таргетно рекламирани и дезинформация. Най-добрите операционни системи са тези базирани на kernel-а Linux. Линукс не е ОС, но пак може да се използва като такава. Линукс е лек и бърз софтуер, който няма bloatware за разлика от Windows.

И все пак, ако трябва да кажа кой е най-добрия Windows, определено бих се спрял на Windows 7 или XP. Windows 7 е последната ОС на капиталистите от Майкрософт, която има лесен и удобен интерфейс, няма bloatware и е опростена и няма излишни глупости, които не ти трябват, но въпреки това капиталиста ти е отнел правото да ги премахнеш/деинсталираш. Примерно, аз искам да деинсталирам дадени програми в Windows 10, но не мога, защото няма опция за деинсталиране. Не се прави така! Като предлагаш продукт, за който потребителя плаща изкуствено надути цени, е желателно и да дадеш пълна свобода на потребителя да решава как да използва продукта. Да не говорим и за принудителните актуализации...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...