Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mikrotik

2 поредни - необичайно високи сметки за ТОК

Препоръчан отговор

Здравейте ! От ЧЕЗ ми изпратиха на и-мейла 2 поредни отчета с доста високи сметки за ток. Писах им на и-мейла от раздела за сигнали, жалби и т.н. и получих обратна връзка, че ще бъде извършена проверка. Минаха се няколко дни и действително беше изпратен екип да отвори таблото и да се направи съответната диагностика. След това техника, който извърши проверката ми каза, че няма нищо нередно и няма налични неизправности по устройството. Състави ми протокол, в който е описано всичко и ми даде копие от него. Какво може да се направи по въпроса, за да не плащам тези абсурдни сметки за ток, тъй като имам пълното основание да смятам, че тази консумация, която ми посочват в Pdf фактурата не съм я изхарчил. Трябва ли да се пусне още една жалба - отделно до някоя по-висша инстанция, ако има такава ?! Вие как мислите ?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е съответната консумация, колко хора сте във вас, ползвахте ли тъй наречените "духалки" през зимата ? (тези малките печки, дето топлят бързо, но същовременно ядат и много ток)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, mikrotik написа:

имам пълното основание да смятам, че тази консумация, която ми посочват в Pdf фактурата не съм я изхарчил. Трябва ли да се пусне още една жалба - отделно до някоя по-висша инстанция, ако има такава ?! Вие как мислите ?! 

А беше ли ти топличко през тези студени месеци? Бре не се научихте че за стоките и услугите се заплаща! Ел.енергията също е вид стока. Отоплението на ток  си е скъпо и това без значение дали използвате духалка, конвектор или маслен радиатор!

След, като вече е направена проверка и е съставен протокол, че няма нередност, то явно това е така и дори и да продължавате да се жалвате, то ефект никакъв няма да има. Та ако искате не плащайте. Първо ще ви спрат тока, а дължимата сума ще набъбне с лихвите. В един мил момент ще дойде частен съдебен изпълнител и ще си събере всичко но с таксите и разходите по изпълнителното дело! Така ,че най - добре е да си направите споразумение за разсрочване!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моите родители си мислеха, че има нещо нередно в сметките, от тогава в къщи (вътре) си имаме контролен електромер и всичко е точно каквото и "долу".

Та най-вероятно е така, техниците щяха да хванат почти сигурно ако някой се е вързал към теб, но това и ти можеш да го хванеш - буташ главният бушон надолу за 2-3 в "час пик" и отиваш да гледаш дали върти вън електромера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

И каква е съответната консумация, колко хора сте във вас, ползвахте ли тъй наречените "духалки" през зимата ? (тези малките печки, дето топлят бързо, но същовременно ядат и много ток)

Двама сме - аз и баба ми. Крушките са енерго-спестяващи, лаптопа също не харчи повече от една крушка, и то при пълно натоварване. Духалка имам, но не я използвам, тъй като се топлим на дърва.

преди 6 минути, icekiller написа:

И моите родители си мислеха, че има нещо нередно в сметките, от тогава в къщи (вътре) си имаме контролен електромер и всичко е точно каквото и "долу".

Та най-вероятно е така, техниците щяха да хванат почти сигурно ако някой се е вързал към теб, но това и ти можеш да го хванеш - буташ главният бушон надолу за 2-3 в "час пик" и отиваш да гледаш дали върти вън електромера.

Ще ми е малко трудно да погледма дали върти вън електромера, защото е вдигнат на повече от 5 м. височина на дирека.

преди 22 минути, Кумчо вълчооо написа:

А беше ли ти топличко през тези студени месеци? Бре не се научихте че за стоките и услугите се заплаща! Ел.енергията също е вид стока. Отоплението на ток  си е скъпо и това без значение дали използвате духалка, конвектор или маслен радиатор!

След, като вече е направена проверка и е съставен протокол, че няма нередност, то явно това е така и дори и да продължавате да се жалвате, то ефект никакъв няма да има. Та ако искате не плащайте. Първо ще ви спрат тока, а дължимата сума ще набъбне с лихвите. В един мил момент ще дойде частен съдебен изпълнител и ще си събере всичко но с таксите и разходите по изпълнителното дело! Така ,че най - добре е да си направите споразумение за разсрочване!

Не съм използвал нито едно от изброените по-горе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са мерки само в "махалите" предимно с жители от малцинствата - ако живееш в такава или до такава - всичко е възможно...

Можеш да помолиш техниците за тази проверка, но все пак ако споделиш какви са ти консуматорите и колко е консумираната енергия, ще можем да ти кажем дали Е или НЕ Е възможно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, icekiller написа:

" Това са мерки само в "махалите" предимно с жители от малцинствата"      Абсолютно вярно! Или също мерки взети след редовни опити за манипулиране на електромер, заобикаляне на измервателен уред и пр.

" все пак ако споделиш какви са ти консуматорите и колко е консумираната енергия, ще можем да ти кажем дали Е или НЕ Е възможно "   Така е!

Като бивш техник в ЕРП, то мога да кажа, че подобни жалби са 90% неоснователни, а при проверките не се откриват манипулации. Там пък където има такива ,то те лесно се хващат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще се опитам горе-долу да споделя за консумацията: както казах с печка на дърва сме - кафе, чай и т.н. - всичко се топли на нея, готви се на нея включително, бойлера ми е на дърва - самоделка - нарочно така е изработен , крушките са енергоспестяващи и ги включвам само вечер, когато се стъмни, хладилника зимата не го използвам - когато имам някаква храна я слагам в един шкаф - в другата стая, имам едно котлонче, но то е само за извънредни ситуации - когато печката на дърва откаже или не може бързо да загрее, което се случва изключително рядно, имахме пералня, но още миналото лято се развали и оттогава пера всичко на ръка и остана лаптопа, който е не повече от 65 вата (според показателите на корпуса на захранващия го адаптер) - при максимален товар, а аз не го товаря чак толкова много, това е . Сигурен съм, че някъде по веригата нещо не е наред, но как да разбера от къде идва проблема, помогни моля те !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, Кумчо вълчооо написа:

Като бивш техник в ЕРП, то мога да кажа, че подобни жалби са 90% неоснователни, а при проверките не се откриват манипулации. Там пък където има такива ,то те лесно се хващат!

всъщност не е лесно
случвало се е, електромера да е свързан към друг, а сметката се води на мен
те такова разминаване се получи, когато сменяха електромерите, с такива, с дистанционно отчитане, тъй като във входовете на блока се влиза само с чипове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много станахте мрънкачите. Ето още една тема - чети за да не се повтарям. https://www.kaldata.com/forums/topic/259350-как-да-открия-своя-инкасатор-за-района-отчитащ-стойностите-на-електромерите-към-cez-софия/

Виж си електромера и го сравни с написаното във фактурата. И за какви пари мрънкаш? Давай цифри колко е сега и колко е било миналата година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко е необичайната сметка за ток ако не е тайна???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, дръндю написа:

всъщност не е лесно

Лесно е, лесно! Друг е въпроса ако някой от техниците е корумпиран и е клъвнал някой лев за да сътвори щуротийка! Обикновенно такъв се уволнява на секундата ако го хванат!

" И колко е необичайната сметка за ток ако не е тайна?"     Да, сподели ако обичаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, Кумчо вълчооо написа:

Лесно е, лесно! Друг е въпроса ако някой от техниците е корумпиран и е клъвнал някой лев за да сътвори щуротийка! Обикновенно такъв се уволнява на секундата ако го хванат!

е, за мен беше лесно, защото имам достъп до дисплея на електромера и подадох жалба, но при него как ще станат нещата не знам, тъй като електромера му е вдигнат на височина 5 метра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е лесно да прекъснеш тока, който стига до електромера  и да стане директно прикачването.  Питайте в махалите как става? Няма да кажа :)  Нещо май бе с Нулата.... Не знам

То хубаво плащаш за електроенергия, но какъв е смисъл от такса електромер, такса зелена енергия, ддс, такса за кражби по трасето, такса за достъп. 

Аз израходвам 100 киловат за час и редно е да си платя. Няма лошо, но какви са тия простотии другите.

Това е все едно да отида на заведения да си поръчам нещо за 40 лв, те да ми искат  допълнително, за носенето на поръчката, за масата,на която седя,  за консумативите, за персонала, за кражби по заведението, бакшиш, помощ за наема, .................... - такси.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже са повече от 5 метра - тези новите стълбове стърчат доста нагоре. Понеже системата тук ми дава грешка, че не може да ми обработи файловете и да опитам съответно по-късно ще въведа ръчно стойностите от фактурите в pdf формат, с които разполагам. Това са датите на данъчното събитие от файловете - преписах ги 1:1. ЧЕЗ предварително били предупредили потребителите си, че ще има по-високи сметки тази година. Аз разбирам да са малко по-високи, но това, което ми искат в момента е направо нечовешки абсурдно ! Вие как мислите ?

21.01.2016г. = 11,15 лв.
24.01.2017г. = 66,53 лв.

22.02.2016г. = 4,55лв.
22.02.2017г. = 87,42лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, acnekt написа:

Това е все едно да отиде на заведения да си поръчам нещо за 40 лв, те да ми искат за носенето на поръчката, за масата,на която седя,  за консумативите, за персонала, за кражби по заведението- такси.

а ти какво си мислиш, че не ги плащаш ли?!
това, че в кръчмата, ти дават само крайната цена без подробности....това ли те успокоява?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, дръндю написа:

а ти какво си мислиш, че не ги плащаш ли?!
това, че в кръчмата, ти дават само крайната цена без подробности....това ли те успокоява?

Въпросът е след като ЧЕЗ има контрол на електромера, няма ли контрол и да си пуска каквито цени си иска?

Това, което ям и пия това да плащам. Все пак има надценка, не е реалната цена. Има си и за тях от надценката, а и са си платили веднъж ДДС и то 19 процента.  В хотела кой плаща за чаршафите и за хавлията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, mikrotik написа:

Даже са повече от 5 метра - тези новите стълбове стърчат доста нагоре. Понеже системата тук ми дава грешка, че не може да ми обработи файловете и да опитам съответно по-късно ще въведа ръчно стойностите от фактурите в pdf формат, с които разполагам. Това са датите на данъчното събитие от файловете - преписах ги 1:1. ЧЕЗ предварително били предупредили потребителите си, че ще има по-високи сметки тази година. Аз разбирам да са малко по-високи, но това, което ми искат в момента е направо нечовешки абсурдно ! Вие как мислите ?

21.01.2016г. = 11,15 лв.
24.01.2017г. = 66,53 лв.

22.02.2016г. = 4,55лв.
22.02.2017г. = 87,42лв. 

Що ме съмнява, че ако не ти, то баба ти е включвала духалката.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, mikrotik написа:

21.01.2016г. = 11,15 лв.
24.01.2017г. = 66,53 лв.

22.02.2016г. = 4,55лв.
22.02.2017г. = 87,42лв. 

Ууууу! Това не е нормално, но при условие, че не ни спестяваш нещо! 

Сега:

- Отиваш в най - близкия клон на ЕРП и подаваш нова молба за проверка на електромер! Никакви телефони и електронни пощи! Услугата все пак се заплаща! 

Още нещо! Предполагам живееш в къща. Имаш ли течове от покрив, омокряне на фасади и стени? Стара и калпаво изработена инсталация + влага от течове и ето ти утечка, която се отчита и от електромера!

Другия вариант е наистина да ни спестяваш нещо. Такава голяма разлика  - дори % грешка на самия електромер не може да направи!?!?!:ohmy:  4.55лв ток пък преез февруари е доста съмнително и навежда на размисъл към нещо друго!:ohmy:

Не схващам какво се случва, но внимавай защото дявола не можеш да таковаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Що ме съмнява, че ако не ти то баба ти е включвала духалката.

Или мил съсед се включил като LAN Party

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Или мил съсед се включил като LAN Party

Мил съсед няма как да се включи. Това лесно се вижда, а и постващия може да следи тези неща. Ако обаче е включвана обикновена духалка, която гори 2 киловата на час сметката е точна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Що ме съмнява, че ако не ти то баба ти е включвала духалката.

Малко ще й бъде трудно да включи духалката - тя е инвалид и е на легло, неподвижна е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, mikrotik написа:

Малко ще й бъде трудно да включи духалката - тя е инвалид и е на легло, неподвижна е.

Това е само предположение. Казвам, че ако работи уред по няколко часа на ден, който гори по 2 киловата на час, сметката ти е точна.  Предполагам си се регистрирал в сайта на ЧЕЗ. Там имат и електронна фактура, която е доста подробна. 

Направи си и следния тест. Изключи всичко, което хаби електричество и наблюдавай електромера. Ако върти викаш ЧЕЗ да го прегледат отново както и да прегледат инсталацията и таблото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Това е само предположение. Казвам, че ако работи уред по няколко часа на ден, който гори по 2 киловата на час, сметката ти е точна.  Предполагам си се регистрирал в сайта на ЧЕЗ. Там имат и електронна фактура, която е доста подробна. 

Направи си и следния тест. Изключи всичко, което хаби електричество и наблюдавай електромера. Ако върти викаш ЧЕЗ да го прегледат отново както и да прегледат инсталацията и таблото.

2 КW на час по 30 дена по 12 часа на ден да духа по 0,01745 цена на тока без ддс  прави към 13 лева без ддс или аз нешо бъркам сложи му и 20 процента ддс

става към 15 лв грубо. Сложи и крушки и компа да е 2 кв на час още 2 пъти по 15лв  или  това е 3 пъти по 15лв и е към 45 лв ток. Най-много 50 лв, не е 80 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Кумчо вълчооо написа:

Ууууу! Това не енормално, но при условие, че не ни спестяваш нещо! 

Сега:

- Отиваш в най - близкия клон на ЕРП и подаваш нова молба за проверка на електромер! Никакви телефони и електронни пощи! Услугата все пак се заплаща! 

Още нещо! Предполагам живееш в къща. Имаш ли течове от покрив, омокряне на фасади и стени? Стара и калпаво изработена инсталация + влага от течове и ето ти утечка, която се отчита и от електромера! Другия вариант е наистина да ни спестяваш нещо. Такава голяма разлика !?!?!

Да, в къща сме. Има течове от покрив, омокряне на фасади и стени. За изработената инсталация не мога нищо да кажа, тъй като нямам познания по елетротехника и всичко свързано с нея. Само да кажа, че тези течове от покрив, омокряне на фасади и стени си ги имаме открай време - и миналата и по-миналата година и т.н. Не Ви спестявам нищо. Имам и един телевизор Sony Trinitron, който е 75 вата, но и него съм го оставил изключен, тъй като си гледам ТВ на лаптопа - и то само отвреме навреме, ако дават нещо интересно. Новините не ги следя много и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...