Премини към съдържанието
kalansuv

Невижданият руски грабеж над България – кратък курс за начинаещи.

Препоръчан отговор

По полицейски данни през 1942 г. в страната върлуват общо 381 партизани.  Увеличават се десетократно няколко дни преди нахлуването на Червената армия.

http://kontraprop.com/2017/03/22/невижданият-руски-грабеж-над-българи/

Според доклад на Георги Димитров до Сталин от септември 1944 г. членовете на БКП са 7 000 човека. През октомври вече са 50 000.

Контра Пропаганда: Партизанското движение в България, за разлика от Гърция, е слабо и вреди предимно на мандри и планински овце. Терористичната дейност на СССР на територията на Отечеството във времената на Втората световна война не върви според желанията на другарите. Затова пък Георги Димитров и обкръжението му имат интерес да представят партизанското движение като героична, масова съпротива срещу „фашистите“. Затова Гошо Тарабата (прякора на Димитров) и неговото обкръжение си затварят очите за фалшивите партизани и самозвани борци срещу предишната власт. Чудесен пример е този самозван партизанин, сниман в Пловдив, чието облекло съвсем не подхожда на човек обикалял чукари и шубраци. Затова пък, гражданите на България, бяха натоварени с издръжката на тези „борци срещу фашизма“ – една привелигирована каста търтеи и паразити.

В същия период след нахлуването на Червената армия, в страната ни са убити без съд и присъда над 30 000 българи.

На 7 декември 1945 г. по заповед от Москва започва и Кървавия Божик – разправата с българите в Пиринска и Вардарска Македония, които не искат да се откажат от своя род и родина и да се пишат „македонци“.

В кампанията са избити 21 000 българи, а над 110 000 са насилствено репатрирани. Десетки хиляди са задържани, арестувани и хвърлени в лагери. Над милион българи са насилствено принудени да се откажат от националността си и българското си име. Следва и Народния съд, чиито жертви са над 2000.

Всички смъртни присъди са подписани от тогавашния министър на правосъдието Ради Найденов – дядо на днешния външен министър.

Всичко това – под дулата на 300 000 окупационен корпус на Червената армия, който остава в България до 1947 г. Издръжката му е по-голяма от бюджета на държавата ни.

Освен това руснаците изземат наличния държавен резерв от 25 милиона кг. тютюн, 5000 кг. розово масло (по-скъпо от златото), както и цялото количество лавандула от държавния резерв. Продават го на САЩ по пазарни цени в долари.

Разкостени и изнесени в Русия са над 100 завода като военна плячка. Сред тях са и трите ни самолетостроителни фабрики в Ловеч, Божурище и Казанлък.

Старите хора в Ловеч и днес имат приказка: „Дойдоха руснаците и от самолети слязохме на каруци.“

От 1947 г. България е задължена да доставя селскостопанската си продукция за СССР под себестойност. Задължени сме да изкупуваме остарели съветски технологии и въоръжение. Срещу долари. През 1959 г. страната ни окончателно фалира и в хазната ни не остава и цент за да плащаме на руснаците.

Взето е решение от ЦК на БКП на Кремъл да се предаде и целият ни златен резерв на БНБ. В траншове през следващите 4 години от 1960 до 1964 г. на руснаците са предадени 32 тона злато. Целият наличен златен резерв.

Следва втори фалит – през 1969 г., когато страната ни отново моли западни банки за долари, за да плаща на руснаците.

През този период България плаща за руския петрол по 25 долара за барел при международна цена от 18 долара за барел. През 80 -те години следва и третия фалит.

България финишира „дружбата“ през 1989 г. с 10 милиарда долара външен дълг. 600 милиона пенсии като тази на баба ми по онова време – 50 лева. Цената на бензина тогава бе 1 лв.
Финишираме като най-бедната държава в Европа, с най-ниски пенсии и заплати и най-голям демографски срив.

И днес България продължава да плаща най-скъпия руски газ и горива. Горницата е около 6 милиарда лева годишно. Над 30% от икономиката ни е в ръцете на руския олигархичен империализъм официално. Поне още толкова в ръцете на техни подставени лица, мекерета и 5000 офшорни фирми.

Руска собственост са стратегически предприятия като Нефтохима, Булгартабак, БТК, Виваком, Мтел, КТБ, хотелски, търговски и аптечни вериги (да не споменавам империята на ТИМ, Гергов и тем подобни подставени лица), както и половината ни Черноморие, окупирано от апартхотели, хотели и затворени комплекси на местни и руски олигарси.

От последния факт последиците са, че вече нямам от години близък, приятел, колега, който да избира родното Черноморие за почивка поради шума, мръсотията и презастрояването…

Да продължавам ли?! С Росатом?!

Или Южен поток, с който се опитаха българския народ да плати газопровод на Русия до Австрия?!

Или 1 милиард и двеста милиона за два безсмислени реактора?!

Или 4 милиарда, източени от КТБ. Пари, налети от държавните ни предприятия, с които руснаците финансираха обръчи от фирми на ДПС, паразитни политически проекти като „България без цензура“ и изкупуване на телевизии, сайтове, вестници и разпространителски вериги?!

Добре си помислете за кого да гласувате!!!

И се замислете защо т.нар. патриоти няма да споменат нито един от горните факти.

Да не говорим за безродните комуняги, които дължат властта си и милионите са на руските си господари.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Кумчо вълчооо написа:

Ко????

Нищо, просто някой наистина се напъва да вземе титлата ТРОЛ. Господина въобще не знае какво е било по времето на комунизма. И защо още го дъвчем този прословут комунизъм не мога да разбера. Да не говорим, че сегашните управляващи са наследници на комунистите. Ето вече 2 пъти се спира шоуто на Слави, защото се говори открито за измами и корупция. Г-н трола вместо да се замисли пише глупости.

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Кумчо вълчооо написа:

Ко????

Прочети го. Малко е дълго, но е добре написано. По- важното, е че написаното е истина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, kalansuv написа:

Прочети го. Малко е дълго, но е добре написано. По- важното, е че написаното е истина.

за кого е истина?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Нищо, просто някой наистина се напъва да вземе титлата ТРОЛ. Господина въобще не знае какво е било по времето на комунизма. И защо още го дъвчем този прословут комунизъм не мога да разбера. Да не говорим, че сегашните управляващи са наследници на комунистите. Ето вече 2 пъти се спира шоуто на Слави, защото се говори открито за измами и корупция. Г-н трола вместо да се замисли пише глупости.

И Шоуто на Слави, какво има общо с комунизма? Има. Да. Популизъм + Чалгализация =  Опростачване.

За другото няма работеща съдебна система.

преди 4 минути, glen написа:

за кого е истина?

За мене е истина. Друго си е чалга културата. Тези неща за нея са и противни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, kalansuv написа:

И Шоуто на Слави, какво има общо с комунизма? Има. Да. Популизъм + Чалгализация =  Опростачване.

За другото няма работеща съдебна система.

За мене е истина. Друго си е чалга културата. Тези неща за нея са и противни.

Ако се замислиш ще разбереш какво общо има шоуто на Слави. Колкото до Чалгаризацията тя не дойде при комунизма, а след него. Благодарение на този комунизъм, който ти така отричаш и пишеш наизуст имаш вода, ток, интернет защото всичко това е изграждано преди 89 година. Грешката на българина при разпадането на този строй е че не си запази икономическата структура и не я доразви. 

И понеже няма да ме разбереш, аз не съм привърженик на комунизма но ти и не искаш да го разбереш. Говориш и пишеш за разстрели, убийства и диктатура. А нима сега не е същото?

преди 28 минути, kalansuv написа:

Не, не е истина. Това е просто твоя измислена истина. Аз съм живял с този строй и много добре го познавам. А ти просто пишеш наизуст.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как пък не ти писна да тролиш? И другите що му се връзвате да отговаряте? Половионата ми живот е минал в онова време та знам кое какво..

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Природата е дала (за добро) на женското съсловие месечният цикъл, който трае 3-4-5 дни. Парадокса е, че и Теб не те е подминала а те е дарила с 365 дневен Мензис. Остава ти един ден на 4 години да си що годе - нормален човек. Не ми е интересно да ровя по дати за 29 февруари,защото може да се окаже, че ТЯ, ПРИРОДАТА, не е забравила да ти прикачи и този ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Ако се замислиш ще разбереш какво общо има шоуто на Слави. Колкото до Чалгаризацията тя не дойде при комунизма, а след него. Благодарение на този комунизъм, който ти така отричаш и пишеш наизуст имаш вода, ток, интернет защото всичко това е изграждано преди 89 година. Грешката на българина при разпадането на този строй е че не си запази икономическата структура и не я доразви. 

И понеже няма да ме разбереш, аз не съм привърженик на комунизма но ти и не искаш да го разбереш. Говориш и пишеш за разстрели, убийства и диктатура. А нима сега не е същото?

Не, не е истина. Това е просто твоя измислена истина. Аз съм живял с този строй и много добре го познавам. А ти просто пишеш наизуст.

Чалгализацията започна с Хисарския Поп- Дай си сърцето на който искаш, а чашата с отрова .... през Камъните падат до Сръбската телевизия от антените по- покривите на блоковете на София.

Вярно е. Хората имат апартаменти с вода, парно, вътрешна тоалетна, но нямат доходи да си покриват сметките и затова имигрират в чужбина.

Като беше толкова хубава тази инфраструктура и този строй, защо се срутиха. Сиренцето е безплатно само в капана на мишката, но и него някой го е платил.

Аз не съм писал тази и други статий за да твърдиш, че това е моя измислена истина. Статийте ми са от надежден и проверен източник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, kalansuv написа:

Чалгализацията започна с Хисарския Поп- Дай си сърцето на който искаш, а чашата с отрова .... през Камъните падат до Сръбската телевизия от антените по- покривите на блоковете на София.

Вярно е. Хората имат апартаменти с вода, парно, вътрешна тоалетна, но нямат доходи да си покриват сметките и затова имигрират в чужбина.

Като беше толкова хубава тази инфраструктура и този строй, защо се срутиха. Сиренцето е безплатно само в капана на мишката, но и него някой го е платил.

Аз не съм писал тази и други статий за да твърдиш, че това е моя измислена истина. Статийте ми са от надежден и проверен източник.

А кога са измислени и изпяти тези песни. Свери часовника. Хората нямат пари да си покрият сметките, защото държавата няма грам икономика и това го направи демокрацията, а не комунизма. Инфраструктурата беше хубава. По документи давани от запада България е сред 35-те най развити страни в света и трета космическа сила. Проблема беше, че след 89 година българина САМ разруши всичко.

А това, което все пак не бе разрушено ти го използваш в момента. Ако го нямаше и него щеше да годиш с копието и с препаска, защото нямаше да имаш и дрехи на гърба си.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, * СТЕФАН * написа:

Природата е дала (за добро) на женското съсловие месечният цикъл, който трае 3-4-5 дни. Парадокса е, че и Теб не те е подминала а те е дарила с 365 дневен Мензис. Остава ти един ден на 4 години да си що годе - нормален човек. Не ми е интересно да ровя по дати за 29 февруари,защото може да се окаже, че ТЯ, ПРИРОДАТА, не е забравила да ти прикачи и този ден!

Моля те. Публикувай си радио любителската си картичка с твоя снимка. Без твоята снимка от тази картичка не мога да заспя. Прати ми една да си я закача в спалнята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, kalansuv написа:

Статийте ми са от надежден и проверен източник.

БУАААА. . .  .

Да го кажа културно, защото си запознат с руския - бред сивой кобылы.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма пари, няма пари, беден съм. Комунистите ме ограбиха и сега рева. Зли комунисти, разрушиха българия. Пари няма, пари няма, беден съм. Дай пари, ПроЕксперт. Ти много ги разбираш, евала братле, Пари дай, че ми тряяят. Ай мола ти се, дай ми 100  хиляди лева и шта помня с добро, ша фъргам сълфетки за твойту здрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, kalansuv написа:

Моля те. Публикувай си радио любителската си картичка с твоя снимка. Без твоята снимка от тази картичка не мога да заспя. Прати ми една да си я закача в спалнята.

Радиолюбителска картичка ( със или без снимка на нея) се изпраща на кореспондент - радиолюбител, за потвърждение на двустранна радиолюбителска връзка, а не на такива  откачалки, като теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

А кога са измислени и изпяти тези песни. Свери часовника. Хората нямат пари да си покрият сметките, защото държавата няма грам икономика и това го направи демокрацията, а не комунизма. Инфраструктурата беше хубава. По документи давани от запада България е сред 35-те най развити страни в света и трета космическа сила. Проблема беше, че след 89 година българина САМ разруши всичко.

А това, което все пак не бе разрушено ти го използваш в момента. Ако го нямаше и него щеше да годиш с копието и с препаска, защото нямаше да имаш и дрехи на гърба си.

Хисарският поп започна 1981 год. Камъните падат-1987 год. Ти по- времето на комунизма освен хляб и кисело мляко от празните магазини, какво можеше да си купиш. Развита икономика. 20 години за апартамент. Жителство. 15 години за Волга или жигула. Ти вярваш ли си? Сериозно ли говориш? Забравих Кореком - най- развитата икономика в света.

преди 12 минути, Емил Костов написа:

Дънди, дънди дундаки.

Черно коте с мустаки.

Кога бе жив Цар Борис

ядехме мляко с ориз.

Кога дойде ОФ-то

оголе ни дупето.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хисарският поп започна 1981 год. Камъните падат-1987 год. Ти по- времето на комунизма освен хляб и кисело мляко от празните магазини, какво можеше да си купиш. Развита икономика. 20 години за апартамент. Жителство. 15 години за Волга или жигула. Ти вярваш ли си? Сериозно ли говориш?

Акъл си имам, пари ми дай! Пари ми дай! Пари ми дай! Пари дай бе! Ако не, ти си същият като комунистите. Ти верно ли си бил фен на Че гевара?
Актуална снимка на теб, Проексперт. А волгата беше нова. А сега караш скрап. Дай пари и не ги мисли сложните работи, ни ги умейш!
220px-CheHigh.jpg

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, kalansuv написа:

Хисарският поп започна 1981 год. Камъните падат-1987 год. Ти по- времето на комунизма освен хляб и кисело мляко от празните магазини, какво можеше да си купиш. Развита икономика. 20 години за апартамент. Жителство. 15 години за Волга или жигула. Ти вярваш ли си? Сериозно ли говориш?

Дънди, дънди дундаки.

Черно коте с мустаки.

Кога бе жив Цар Борис

ядехме мляко с ориз.

Кога дойде ОФ-то

оголе ни дупето.

Няма какво да ми кажеш и пишеш глупости. Но може да провериш ако ти се занимава. ВИК мрежата, пътната мрежа, ЕЛ мрежата, Блоковете и къщите в които все още живеят българите са строени по времето на комунизма. Основната инфраструктура е още от там. Използваш ТЕЦ и АЕЦ построени преди 89 година. И ако не вярваш ела в Плевен да ти покажа. 

Ако искаш да докажеш, че си трол давай смело. То целта е да се пише. А дали се говори истината и дали нещата са обективни вече на никой не му дреме.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, simtech написа:

Няма пари, няма пари, беден съм. Комунистите ме ограбиха и сега рева. Зли комунисти, разрушиха българия. Пари няма, пари няма, беден съм. Дай пари, ПроЕксперт. Ти много ги разбираш, евала братле, Пари дай, че ми тряяят. Ай мола ти се, дай ми 100  хиляди лева и шта помня с добро, ша фъргам сълфетки за твойту здрави!

Това не са мой думи. Нищо такова не съм казвал. Нищо общо нямам с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Развита икономика. 20 години за апартамент. Жителство. 15 години за Волга или жигула. Ти вярваш ли си? Сериозно ли говориш?

а сега за колко години може да га постигнеш с тролска заплата левче на ред ?  или не ти стигат за хапка и пийка ?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

Акъл си имам, пари ми дай! Пари ми дай! Пари ми дай! Пари дай бе! Ако не, ти си същият като комунистите. Ти верно ли си бил фен на Че гевара?
Актуална снимка на теб, Проексперт
220px-CheHigh.jpg

Добромир Игнатов. Познаваме се с теб от много години. Няма да си разваляме Калимерата. Ще дойда във В. Търново и ще ти подаря една риза, защото ми стана кръсник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не му обръщайте внимание на момчето. То си призна в "Linux"  секцията, че е болно. Денков! Тука не ти се подигравам нито аз, ни никой, а ти съчувстваме, но лечение  с темите постнати от теб - няма как да получиш. Тебе надо к врачом, дорогой!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е тезата в тази тема - колко и какво ограбили руснаците ли ...... ок, ала ако аршина ще е пари, суровини и капитали, то Русия колкото е наляла в България, вероятно толкова не сме имали за цялата си история.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Няма какво да ми кажеш и пишеш глупости. Но може да провериш ако ти се занимава. ВИК мрежата, пътната мрежа, ЕЛ мрежата, Блоковете и къщите в които все още живеят българите са строени по времето на комунизма. Основната инфраструктура е още от там. Използваш ТЕЦ и АЕЦ построени преди 89 година. И ако не вярваш ела в Плевен да ти покажа. 

Ако искаш да докажеш, че си трол давай смело. То целта е да се пише. А дали се говори истината и дали нещата са обективни вече на никой не му дреме.

Колко е живота на една панелка? Като протече покрива на панелката или къщата или водопровода нали трябват пари за ремонт.

В Плевен съм бил на Плевенската панорама. Истината за развитото соц общество включва ли Кореком или да си мълча?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.