Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Отмина и тазгодишният Великден, а в неговата сянка остана еврейският празник "Пасха". Празник, с който един храбър народ възпроизвежда освобождението си от египетско робство, продължило 400 години ( нещо да ви напомня това?). Митичният Моисей  ги превежда през отдръпналите се води на Червено море към обетованата земя. Цялата история на този народ е борба за оцеляване. Пръснати по света, евреите са преследвани, заради това , че са кадърни и хора с качества, обстоятелство пораждащо много завист. Тази борба не спира и до днешни времена , особено изострена след основаването на държавата Израел. За да запозная по-младите форумци с героизма на тези хора, ще покажа публикация от "Българска армия" , в която доста подробно се описва един от многобройните такива случаи, на които аз съм съвременник.

Народ, който е в състояние да превърне пустинята в цветуща градина, е достоен за уважение.

Тогава се говореше, че долу , в пустинята, се чували песните на десантчиците от самолетите.

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

Israel's_Escape_from_Egypt.jpg

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"По време на Пасха символично се преповтарят моменти от последната вечер преди бягството:

В тази вечер главата на семейството чете за това как Всевишният заповядал на Мойсей да изведе еврейския народ от Египет. Фараонът не искал да пуска своите роби и на Египет били пратени наказания: водите на Нил се превърнали в кръв, улиците се изпълнили с пълчища от жаби, след това плъзнали кърлежи, нападнали диви зверове, започнал да измира добитъкът, градушка и скакалци сравнили със земята посевите, паднал тридневен мрак и накрая започнали да измират първенците в държавата."

https://bg.wikipedia.org/wiki/Пасха

Та кое точно в посоченото е героичното?

Иначе за операцията по освобождаването на израелските заложници, виж за нея може да се каже, че е една много добре организирана и проведена спец.операция.Има и филм за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, и какво точно направи еврейския народ, та фараона да го пусне?

Не богът Яхве, а народът!Какво геройство извърши?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак разтегнахме понятията в хилядолетия.Аз казвам, че не виждам нищо геройско в едно бягство.Нямам нищо против да си празнуват освобождението от робство, но да не изопачават истината и да изкарват бягството като геройство!Виж това, че са оцелели толкова време и са се запазили, като народ, бих го приел за геройство!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, valkiria1 написа:

Имаш ли представа ,колко от нещата случили се в пустинята оформят от племена един народ ?

На първо място обединяваща ги Религия ! Това е постижението ! Е , и това ли не е ясно ?  Но геройство ли е или нещо друго ? :)

В същност най-добре е първо да се даде определение на "що е това героизъм?" .

Щото на няколко пъти да се сринеш до нищото и да възкръснеш от пепелището като Феникс , ако това е героизъм - кой е народът с много по-древна история сторил това ? Въпросът е риторичен ! :)

....Ето това самоизтъкване най-много дразни в евреите !.....Иначе , Господ здраве да им дава !

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То проблема не е в теб, а в автора на темата, защото и той сигурно не може да ни обясни как ще свърже "Пасха" с героизъм.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а точно това търсех 

онея грозните шапчици защо  си ги слагат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, B3M2W0 написа:

..........

Роби да строят пирамиди - верно ли. Даже израелски учени вече изплюват камъчето, че това е просто една зле скалъпена история, която е далеч от фактите. Разбира се, нема лошо да се възхвалява героизма в най- различни митове и легенди, ала все пак са си просто митове, а не исторически събития. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През далечната 1967 г. е шестдневната война, в която Израел е нападнат вероломно от коалиция арабски държави. Стотици милиони,натъпкани със съветско оръжие срещу малкият, но храбър и силно мотивиран еврейски народ.И резултатът е -за два дни 1200 танка изгоряли в пустинята, пленени десетки хиляди арабски войници, пълна капитулация на агресора. На седмия ден два товарни самолета С130 изсипват над Кайро десетките хиляди чифтове обувки, свалени от пленниците. И всичко това с една шепа израелски войници, десетина самолета F-104 и мого храброст , ум и находчивост. Дано някой да не се зачуди отново къде е героизма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаааа ква темичка...Първо пирамидите са строени от египетски работници,и второ ако се е налагало еврейте да ги строят нямаше да ги има / пирамидите де/
Автора малко се е напънал ама е сбъркал - кадърни хора с много качества??? Я колега разясни малко за качествата на тоз народ?Нямат зидари,нямат строители,нямат комбайнери,не обработват земята си/лично/,физически труд не извършват...За каква кадърност говориш? Те са ювелири,барат само злато и диаманти,ръководят финансовите операции в цял свят/две фамилии/...
Това не е кадърност,а МЪРЗЕЛ,и ако за теб хора с качества означава - "потен вода не е пил" това значи, че всички цигани в България са качествени хора...

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valkiria1 написа:

Да  .Имаш ли представа обаче ,че точно иудаизма задава функциите на еврейската  икономика ?

това е защото гледаме света в очите, а не в задните му части:wink12:

Тъкмо икономика едва ли ? Аз бих казал превърнали банковото дело в религия , напреки законите дадени от Бог - примерно "не кради" . Щото какво друго е банковото дело ?.....:)

Има различни начини за оцеляване . А те се определят от околната среда ! Ако начина не съответства , но се упорства , на това някои му казват "героизъм" . Обаче реално е отсъствие на Здрав Разум . Героизъм е друго нещо . За това поисках определение , а такова все още няма . :) Само да подскажа - героизмът изисква саможертва за другите......Нищо такова няма при евреите . НО!

Иначе повечето приемат , че евреите са народ с мисия дадена от Бог , но никой не знае каква точно е тази мисия . Може би само историята подсказва - където и да са , все тях да бият....Може би това е саможертва , т.е. героизъм - знам ли ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

.....

Е що не почна с ужасяващата шестдневна война, а с митове и легенди. Аз ако искам да представя в добра светлина народа си или дадено общество, в което живея,  ще започна от фактите, а не от измислиците и със сигурност не бих просил уважение. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мързела на еврейте е толкова голям че като нищо  са измислили някаква технология  камъните сами да се вдигат .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, B3M2W0 написа:

Отмина и тазгодишният Великден, а в неговата сянка остана еврейският празник "Пасха". Празник, с който един храбър народ възпроизвежда освобождението си от египетско робство, продължило 400 години ( нещо да ви напомня това?). Митичният Моисей  ги превежда през отдръпналите се води на Червено море към обетованата земя. Цялата история на този народ е борба за оцеляване. Пръснати по света, евреите са преследвани, заради това , че са кадърни и хора с качества, обстоятелство пораждащо много завист. Тази борба не спира и до днешни времена , особено изострена след основаването на държавата Израел. За да запозная по-младите форумци с героизма на тези хора, ще покажа публикация от "Българска армия" , в която доста подробно се описва един от многобройните такива случаи, на които аз съм съвременник.

Народ, който е в състояние да превърне пустинята в цветуща градина, е достоен за уважение.

Тогава се говореше, че долу , в пустинята, се чували песните на десантчиците от самолетите.

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

Israel's_Escape_from_Egypt.jpg

Щом не може да се ходи по вода (според Вал Кир Ия), как ще може да се пресече Червено море пешком?:D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

краката са им дълги

и главите кухи  не потъват :D 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пръчки пръчки ама най- якия ги взел всички и ги строшил и хана казал ех  Братане Братене  колко си як толкова си и тъп  развали историята :D 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, valkiria1 написа:

точно икономика. Честно казано обаче ти едва ли ще разбереш .

Историята на България май започваше с пръчките на един хан ,нали?

Аз пиша каквото разбирам . Примерно в ИТтемите само чета , питам тук-таме и се уча....колкото мога . Ти защо пишеш без да разбираш не ми е ясно...?.....

Писаната историята на България започва с календара , когато Господ още не е изобретил евреите....само козите по чукарите . То и Него още го е нямало ! Други богове е имало , че и с лопата да ги ринеш..... :)

Това с пръчките когато е било две държави сме имали , а Каин по него време е убил брат си....ако разбираш какво ти казвам , без желание да те обиждам .....Т.е. поне малко съобразявай.... ! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

През далечната 1967 г. е шестдневната война, в която Израел е нападнат вероломно от коалиция арабски държави.

Това не е вярно!Израел не е нападнат,струпани са войски по границата и арабите дрънкат с оръжие,но Израел нанасят първи превантивен удар.И няма как!Начело на армията е ген.Моше Даян-свиреп ястреб и герой на Израел.Арабите са пометени за 6 дни.

По друг начин стоят нещата 1973.Тогава са вероломно нападнати и  почти изправени до стената,но се окопитват и ги бият отново,както и с помоща и на д-р Кисинджър/също евреин/нещата се успокояват и Египет се кротва и прави завой от арабската коалиция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

През далечната 1967 г. е шестдневната война, в която Израел е нападнат вероломно от коалиция арабски държави. Стотици милиони,натъпкани със съветско оръжие срещу малкият, но храбър и силно мотивиран еврейски народ.И резултатът е -за два дни 1200 танка изгоряли в пустинята, пленени десетки хиляди арабски войници, пълна капитулация на агресора. На седмия ден два товарни самолета С130 изсипват над Кайро десетките хиляди чифтове обувки, свалени от пленниците. И всичко това с една шепа израелски войници, десетина самолета F-104 и мого храброст , ум и находчивост. Дано някой да не се зачуди отново къде е героизма.

Хаха... Невежеството е велика сила! Израел, нападнат вероломно... ще ме умориш. :lol6:  Нали знаеш, кой и защо наказва евреите да нямат държава, и да живеят пръснати по света?! Сега можеш да поразсъждаваш, кой и защо им направи такава отново. И над чий народ се упражнява геноцид, за да може тя да съществува...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, valkiria1 написа:

........

Ако мислиш, че само на мен ми прави впечатление, колко са подробни и изчерпателни коментарите, когато са насочени към нечие унижение, и как контрастират с бедните и зле оформени постове, когато целта е да изразят креативността, и позитивите на евреите - се заблуждаваш много наивно. Просто е - не ти се отдава. Поради някаква причина обучението ти е акцентирало в/ у сравнението и съревнованието, което е добра услуга, когато човек попадне в положение да се защитава - но да се разчита на надмощието, за изява на човечността и интелигентността, неизбежно ще се създаде конфликт. 

Какво си мислиш, че може да се постигне по този начин - задавала ли си си този въпрос - до къде може да се стигне, ако се следва този път? Фактически м/у евреи и българи няма търкания - обаче ти настоятелно виждаш врагове. В цял свят евреите били преследвани, а щом е цял свят, значи това включва и България, нали. Какво нещо са предразсъдъците - да бягаш от никой и да се сражаваш срещу нищото. Ок, няма нужда да вярваш, че при едни други стечения на евентуални военни действия, при които да се стигне до евреи бежанци на нашата граница, то те ще бъдат приети по съвсем различен начин от българите, спрямо например джихадистките бежанци - ала в лекомислието си не си ли способна поне да си дадеш сметка, че това все пак може и да е истина, и единственото нещо, което би могло да се постигне чрез демонстрираното в редица теми нападателно отношение, е тази истина да бъде погубена.  

п.п. прочее темата "героизъм" е доста неподходяща - а особено пък пред българи е крайно неподходяща. В много отношения българина ще признае качествата на други народи - ала баш пък за героизма ...... да похванеш такава тема с българи си е направо опит за конфронтация. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 7 юни 1981 г 14 самолета ( 8 F-16 и  6 F-15) излитат от базата Етцион в Синайската пустиня и се отправят към Ирак. Там лудият диктатор Садам Хюсеин , в градчето Ел Дувайда ( с помощта на най-хищната капиталистическа държава-Франция) е построил атомен реактор "Тамуз 1". Предназначението на реактора официално е за "научни цели", но кой-знае защо големината му е три пъти по-голяма от тази на подобни. Целта е била видима -добиване на обогатен уран 235 и правене на ядрена бомба. Пред Израел стои дилемата-или разрушаване на реактора, или гибел. Въпросът е бил, че разрушаването трябва да стане преди запалването на реактора( за да се избегне радиоактивно заразяване на околността). Ужасна дилема-какво да се прави. Но когато в пристанище Фао на иракския бряг акустира кораб, натоварен с " жълт кейк" , продукт, с който се обвива корпуса на реактора и се получава обогатен уран в достатъчно количество, вече няма място за колебание.

Ескадрилата лети по сложно трасе за избягване на радарите на съседни държави. 50 минути след излитането осемте F-16 атакуват, прикривани от останалите самолети, и с ужасяваща точност пускат 8 еднотонни бомби над реактора. Той е напълно разрушен, а  Израел и светът са избавени от една непредвидима опасност. 

Качествата на цели поколения са повлияни силно от условията, в които живеят. Когато всичко е спокойно и най-големият героизъм е да пресечеш на червено, се изопачават представите за много неща. За това, поне да се отдаде почит на храбрите хора, оставили на заден план всичко лично, и отдадени на национална кауза. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Ескадрилата лети по сложно трасе за избягване на радарите на съседни държави. 50 минути след излитането осемте F-16 атакуват, прикривани от останалите самолети, и с ужасяваща точност пускат 8 еднотонни бомби над реактора. Той е напълно разрушен, а  Израел и светът са избавени от една непредвидима опасност. 

Много е вероятно ужасяващата точност да се дължи на един французин и едно куфарче, което е "казвало" на самолетите къде точно да си насочат бомбите.

А, че Франция е една от най-хищните капиталистически държави спор няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Шаломе, ти ходила ли си в казармата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/20/2017 в 13:12, B3M2W0 написа:

...

Чиче, ти пренаписа Латрун. Reader's Digest е публикувала книгата "Енциклопедия на гъбите". Купи си я. Имаш нужда. И не са били 400 години, а 200. И не е било робство, а гости на параон-а. За геометричните сгради - също не са тяхно дело, ама нейсе щом си ги преписват. И не е Червено, а  Папуресто/Камъш, Моузес не е митичен. Той не е евреин и не получава табо на Обещаната земя. Народът днес - чиста мъгла. Не ги обединява ДНК. Етиопци, мароканци, йеменци, хазари и локални камилари.  Смесени бракове няма, женят се на етническа основа. Изразен прикрит расизъм между отделните етноси, като губещи са локомотива на този народ - хазарите.  Лепило на тази разнородност се явява конфликтите с камиларите, останалото е кухи приказки.
5.8млн според преброяването, докато 15млн кибичат в Западна Европа и Северна Америка, Аааааа, защо бе джанъм?

2000 танка е числото от такива на Сирия, Египет и Ирак взети заедно. В Израел няма пустиня, а полупустиня. Синай е камъняк. Унищожени са 800, като 300 в това число са пленени в пълна изправност, Това доказва, че не машините са определящи, а сивото вещество в тях и пак доказва, че камиларите са тарамбуки, Най-голямото танково сражение в света е операция Цитадел. Големи се водят още битката за Балатон, битката за Арден и достойно място се отрежда на битката за Голан. 1200 камиларски танка срещу 170 израелски.  Леко да се светнеш, пусни си филмчето.

Сирийците стартират с Т-55 и вкарват Т-62. Т-62 е уникален танк. Двоен жироскоп, гладкоцевно 115мм оръдие с полуавтомат. Може да изстрелва ядрени снаряди до 10килотона и да удържи такъв удар на 800м от епицентъра на взрива. 14.5км далекобойност и 3км прав изстрел. Скорост на подкалибрен снаряд 1600м/с. Този танк става повод за граниен конфликт между СССР и Китай на остров Даманский. И де факто камиларите тръгват като барани. Юруш на маслините,  Количество и качество в полза на камиларите. а в резултат насрани гащи.

Мадам Меир изрича крилата фраза по време на съдбоносния сбор - "Израел не е ядрена държава, но ако се наложи ще употреби ядрено оръжие". На тази среща ястребите са настоявали, да метнат бомбичката, за да кротнат камиларите откъм Кайро. Стигнали са до Ашдод. Аналогично на фрицовете на 18км от Москва.

Песах не е Пасха. Пасха е руското Великден. Песах е еврейски празник, празнуващ избавлението от фараона. Песах означава песах. Това че е корен на инфинитива лифсоах и на глагола посеах, не следва да се прави буквален превод.

На крепостта полагат клетва само командосите от черешка и морски котки 13. Останалите родове войски им организрат автобусни ексурзии. В последно време имиджа им силно падна. Далеч под блядовете и отстъпи място на британските. Наблюдения. За чужденици са организирани два сбора. В единия на руски, а в другия на английски. Мотивите са показ на приобщеност към джудаизма, възмъжаване и амбиции за кариерен ръст в израелски държавни организации. Армията няма нищо общо с спомените от БНА. С две думи курорт, включително безплатни контрацептиви. Причина много солдатки да губят финес на формите, не заради режим на хранене, а заради бонбонки на хормонална основа. Набюдения.

Свидетелите на йехова е секта забранена в Русия, но в Израел не е. Свидетелите на йехова следват сляпо казаното от Исус. Те никога няма да вземат оръжие в ръка. Джудаизмът учи зъб за зъб, око за око. Аааа, а Исус проповядва любов. И следва разпятието и ето, че уважаемия господин ел шадай окончателно прекратява контракта с евреите. Баста от вас. То не бе златен телец, то не бе Содом, а за капак разпънахте пратеника от Тибет. Някой да е видял за последните 2000 години говорящ пламтящ храст? Никой. И затова според свидетелите идва инквизицията, гърбенето в Полша от Наполеон,  после в Блядия кой там Николай подред беше и за капак австрийския художник с неговите санаториуми. 'Що така бе Миме? 'Щото мистър ел шадай повече не ви зарежда батериите, а помните ли времето кога армията на персите само за една нощ се гътна. Друго си е джедайски меч и не е е същото без него. Без съпорт отгоре не става.  И да, просто интерпретации на думи от  свидетел на мистъра. Нищо лично.

подпис
Наблюдател и топ потребител на 25 октомври 2014

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камиларите никога не са ставали за войници, ако ще с летящи чинии да ги въоражат, просто не стават. Ето последния пример в Сирия - редовната армия на една арабска държава не може да се справи с банда терористи събрани от кол и въже.

Обаче могат да яздят камили и да се дупят в джамията (интересна молитва имат, не може да се отрече) :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.