Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си закупих нов компютър с горе споменатата видео карта. Въпросът ми е каква е максималната температура препоръчана от Palit, че нещо не можах да я намеря. Като играя Rise of Tomb Raider достига 74 градуса, но не знам дали това е нормална или висока температура. В IDLE режим е 30 градуса.

Изпратено от моят EVA-L19 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото, толкова. Ще става и по-зле лятото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с една перка   е нормално .  Сложи си 2  вентилатора   отпред и отзад на кутията  да има поток на въздуха.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AlkatrazBG написа:

Ако е с една перка   е нормално .  Сложи си 2  вентилатора   отпред и отзад на кутията  да има поток на въздуха.

Така е. От както си взех новата кутия (имам 1 140мм отзад, 2 140мм отпред и 2 140мм отгоре) забелязвам значителен спад на температурите - около 11 градуса на видеокартата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе махайте ги тия компютри пс3 му е майката или пс4 няма никакви изискания игрите ако ти е хакната теглиш , качваш и играеш за няколко месеца направо се преродих с пс3 трия си качвам си нямат игрите изискания на светлинни години е от компютрите. В днешно време освен за офис работа и за четене на новини за нищо друго не стават ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, adersa написа:

Абе махайте ги тия компютри пс3 му е майката или пс4 няма никакви изискания игрите ако ти е хакната теглиш , качваш и играеш за няколко месеца направо се преродих с пс3 трия си качвам си нямат игрите изискания на светлинни години е от компютрите. В днешно време освен за офис работа и за четене на новини за нищо друго не стават ...

Така:

1. За да играеш мултиплеър на PS4 трябва да плащаш годишен абонамент. (100 лева)

2. Графиките на компютър са по-хубави.

3. Компютрите са мултифункционални.

4. Можеш да ъпгрейдваш.

5. Можеш да си слагаш различни ОС.

6. Не ти банват компютъра ако играеш пиратски игри.

7. Можеш да си играеш всички игри в Steam библиотеката дори и да си купиш нов компютър.

8. Можеш да си цъкаш емулатори.

9. По-високи резолуции. (при PS4 Pro 4K е ъпскейлнато, не нативно)

10. PCMR

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, adersa написа:

Може би играеш игри с ниски изисквания на твоя PS3, но имай предвид, че дори и не толкова нови игри, не могат да държат стабилни дори 30 фпс. Вече при PS4  нещата са по-добре, но там както казаха по-горе, има сериозни орязвания на графиката при някои нови игри. От тая гледна точка ако орежеш по същия начин графиката на PC, ще ти излезе доста по-евтино. 

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sennheiser написа:

Може би играеш игри с ниски изисквания на твоя PS3, но имай предвид, че дори и не толкова нови игри, не могат да държат стабилни дори 30 фпс. Вече при PS4  нещата са по-добре, но там както казаха по-горе, има сериозни орязвания на графиката при някои нови игри. От тая гледна точка ако орежеш по същия начин графиката на PC, ще ти излезе доста по-евтино. 

Точно и заради по-горните неща няма да си взема конзола. Това да си плащаш за да играеш онлайн си е чист обир.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, niki292002 написа:

Точно и заради по-горните неща няма да си взема конзола. Това да си плащаш за да играеш онлайн си е чист обир.

Е то е прекалено, плащам 130 лв за GTA 5 като излезе и 100 лв на година, за да я играя онлайн, като че ли не съм изсипал една минимална заплата за игри само. Да не говорим, че за компютъра можеш да се възползваш от сайтове като G2A, HumbleBundle и прочие.... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

niki292002 всичките игри в конзолата ми са пиратски тегля ги от един сайт извън БГ .Всеки ден качват нови заглавия . Графиката е супер някой ден ще кача снимки да видите нищо общо няма с 22 инчов монитор пред 32 инчов лед тв :) нито забива , няма лагвания супер е :) най-голямата ми игра е 15 гб WWE 2k16 :) 

Да липсва ми онлайн на фифата да си правя драфт отбор но здраве да е и без онлайн пак си имам отбор на фифата . На NBA 2K17 също иска онлайн псн за да имаш отбор но дреме ми без отбор пак е по яко :) рядко я играя откакто съм я качил по 1/2 на седмица .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, vladols написа:

Въпросът ми е каква е максималната температура препоръчана от Palit, че нещо не можах да я намеря.

Не знам дали си забелязал, но тук въпросът съвсем не беше "PC vs Console", та запази си конзолните съвети.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо и няма по принцип. Зависи и от стайната температура, а също и въздушния поток в кутията. Но като цяло до 78-80 градуса е без опасност за каквото и да било. Може да си инсталираш MSI Afterburner - https://www.msi.com/page/afterburner - и да пускаш вентилатора на макс, както и да следиш какво става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовавалите се. Иначе за контрол на вентилатора и следене на температурата ползвам програмата препоръчана от Palit: Thunder Master

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Струват ми се много високи тези градуси за нвидия! На 74 градуса до колко ти достига fan speed-a в проценти ?  За мониторинг можеш да ги засечеш като показания с GPU-Z или HWiNFO .

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pepy86 написа:

Струват ми се много високи тези градуси за нвидия! На 74 градуса до колко ти достига fan speed-a в проценти ?  За мониторинг можеш да ги засечеш като показания с GPU-Z или HWiNFO .

Видеокартата му е с 1 вентилатор, нормално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така да е , при зелените това не е малко според мен. Представям си на VRM-ите какво се случва пък там.  И по скоро ме притеснява ,че лятото ще стане още по зле от към градуси .  Нека сподели все пак до какви проценти достига fan speeda при тези градуси, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, pepy86 написа:

Струват ми се много високи тези градуси за Нвидиа!

Точно при тях тези градуси са абсолютно нормални.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че AMD обявиха 290X за нормално работеща карта при добре познатото ни близко до 100 число, не значи, че една nvidia карта се пържи при ~75* C. Както каза ники по-горе, ако става дума за варианта с една перка, такава температура е напълно нормална(имайки предвид и радиаторчето тип stock intel).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, hudyr написа:

Това, че AMD обявиха 290X за нормално работеща карта при добре познатото ни близко до 100 число, не значи, че една nvidia карта се пържи при ~75* C. Както каза ники по-горе, ако става дума за варианта с една перка, такава температура е напълно нормална(имайки предвид и радиаторчето тип stock intel).

Хайде спрете с локумите за 1, 2, 3 перки и подобни глупости. Иде реч за среден клас графичен чип натоварен до достигане на пълните си възможности. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилаторът е на 100% при тези градуси, но пък забелязах, че вентилаторът на кутията работи на 1800 RPM. Като се прибера ще влезна в BIOS да го настроя на максимума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички вентилатори са на 100% и температурата туко-що стигна 77 градуса. Доста притеснително изглежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, vladols написа:

Всички вентилатори са на 100% и температурата туко-що стигна 77 градуса. Доста притеснително изглежда.

В кое приложение стана тая работа ? Какво пусна, че да загрее толкова ?

Картата издържа до 92-94 градуса. Такива температури не е добре да вдига, но 78-80 е нормално.

Освен да си снимаш кутията и да ти кажат как да си разположиш вентилаторите и евентуално къде да добавиш един-два нови.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами единственото ти решение май е да намаляш текстурите и ефектите при гейминг, vsync-a  да е включен задължително и това е. Иначе за мен рискуваш лятото. Ако имаш възможност щракни една смимка на кутията си и разположението на вентилаторите по нея. Да не би и самата кутия да допринася за тези високи градуси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да отварям кутията, защото ще ми отпадне гаранцията. Иначе пробвах да намаля текстурите с едно ниво от very high на high и температурата се намали драстично максимум вдигна 67 градуса. Интересното е, че само при Rise of Tomb Raider вдига тези високи градуси, а при Mass Effect Andromeda при максимални настройки вдига 69 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш калпав радиатор с една перка върху него! С такава малка площ не очаквай <70* С в Tomb Raider! Отделно, от игра до игра може да има малка/огромна разлика.

Сега, вместо да се вайкаш излишно от незнание, ПОНЕ НИ КАЖИ КЪДЕ ПО КУТИЯТА ИМАШ ВЕНТИЛАТОРИ И НАКЪДЕ ДУХАТ - ВКАРВАТ ИЛИ ИЗКАРВАТ ВЪЗДУХ!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.