Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

И двата са истински. Просто екипа се раздели на две. Поради какви причини вече е без значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единият е почти огледално копие на другия и обратно,но имат голяма разлика откъм съдержание.В единият има неща,които ги няма в другия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Уолтър Уайт написа:

Кой е истинския сайт на замунда- *** или ***? 

В .Net остана уеб програмиста. 

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Net е "откраднатия", но е определено по-добър и посещаван от "истинския" Zelka.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

zelka-та е стария преди кражбата.Net-a с турските сапунки и рекламите е ментето..

Редактирано от Azhen (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво значение има "Кой е истинския сайт"? Има доста алтернативни торенти ,като https://thepiratebay.org/ , в който може да се намери почти всичко. От българските ползвам само Zamunda net ,но не може да се сравни с The Pirate Bay. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Във Zelka няма сийдъри :) 

Всъщност има. Но в НЕТ са повече, факт.

До питащия: Няма никакъв проблем да ползвате и двата сайта. ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

И двата са истински. Просто екипа се раздели на две. Поради какви причини вече е без значение.

Причината да се разделят е,че един от администраторите открадна сайта ! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, TheLegendBG написа:

Причината да се разделят е,че един от администраторите открадна сайта ! 

Това е без значение. Първоначално казаха, че са го откраднали, а после се оказа, че половината екип е отишъл в новия сайт. В по-следващата статия пусната в сайта се каза, за разногласия в екипа и различни гледни точки. Така или иначе ползвам и двата сайта и съм доволен от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Soviet Soldier написа:

А какво значение има "Кой е истинския сайт"? Има доста алтернативни торенти ,като https://thepiratebay.org/ , в който може да се намери почти всичко. От българските ползвам само Zamunda net ,но не може да се сравни с The Pirate Bay. 

Пробвай pутр@кер.орг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам extratorrents откакто прецакаха залива и Kickass също и русторка.Доволен съм от всичките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам това:torrentsearcher.herokuapp

Това намира всичко:пирати,руско,Арена, без маймундите.

Редактирано от Only Fools and Horses (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zamunda net е по-комерсионален (банва препратки към “чужди“ сайтове) , zelka-та е по либерален .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, kinagli написа:

Zamunda net е по-комерсионален (банва препратки към “чужди“ сайтове) , zelka-та е по либерален .

В крайна сметка затова екипа се е разделил. Точно затова са били разноглясията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвайте, "магнитите" с търсачката "бтдб.ин"

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко история ,относно Замунда...

Цитат

*** генерира многохиляден трафик, с което е и предпочитан за рекламодателите. Кражбата му е започнала преди месеци  - копирани са файлове, бекъпи и общо взето всичко от сайта на нови, отделни сървърни машини.  Всичко това е направено от един от системните  администратори на сайта с никнейм break.

Той започнал работа като доброволец преди години и постепенно се издигнал в йерархията. В това време успял да си осигури "вратички", през които да неутрализира останалите администратори.

На 11 април 2013 г. той прехвърлил домейна *** на офшорна компания. В началото никой не е предполагал, че крадецът е вътрешен човек, смятало се, че става въпрос за хакерска намеса. 

Мартин Павлов, бивш собственик на ***, коментира , че подобна постъпка не може да се направи от само един човек. "Това действие струва поне 15-20 хил. лева, само за да се наемат сървъри и да се прехвърли информацията.  Цялата тази операция е спонсорирана от някого."

Три дни по-късно новият-стар "собственик" на сайта изтрил и блокирал достъпа до всички неудобни за него хора.

Обикновеният потребител разбра, че нещо става със сайта, когато ъплоудът спря, а сайтът почна да зарежда бавно.

След кражбата на всички файлове, новият "собственик" е изтрил всички бекъпи, които сайтът притежава, за да започне на чисто и да използва новите файлове в сървърите, които той управлява вече сам. Старият екип на *** обаче е разполагал със свой собствен бекъп на файловете. След блокирането и изтриването на акаунтите на стария екип, те са създали изцяло нов домейн - Zamunda.SE.

Явно този ход не е бил очакван от новия собственик. Днес в пощите на потребителите, а и на заглавната страница на сайта, е публикувано съобщението:

"Приятели, група хакери са свалили бекъп на сайта и е възможно да вдигнат няколко сайта с подобен дизайн и информация от предишните дни.

Не се притеснявайте за паролите, те са криптирани и няма кой да ги види в чист вид.

Поради тази причина е затруднено влизането в сайта близките 2 дни. Работим по отстраняване на проблемите и се извиняваме за причиненото неудобство."

Потърсихме коментар от екипа на сайта, като изпратихме въпроси чрез формата, дадена в zamunda. Отговорът, който получихме от представител на "отделилия" се собственик на сайта, гласи: "Вътрешни хора искат да клонират сайта и вече направиха 3-4 клонинга. Адресите на клонингите са с различен адрес от *** и няма да продължат дълго. Не се логвайте/регистрирайте в такива".

Ето какво казва и mamata, един от най-старите потребители и администратори на сайта за кражбата на торент тракера - "...И така, накратко, разполагайки с тотален достъп до всички ресурси, присвоява домейна (новия админ), копира сайта на други машини, отрязва достъпа на неудобните хора и изтърква всички бекъпи, за да елиминира всяка възможност за възстановяване и да се превърне в едноличен собственик на ***. Сега, за да видите нещата през друга призма, що за човек се оказа, старият ми приятел, ще ви споделя няколко факта: макар да напусна фирма еди коя си, за да гради своя бизнес, той взимаше заплата от Zamunda, защото заниманието в тракера му взимало от времето за личен бизнес. Последната заплата си взе ден преди да се осъществи кражбата и пет дни преди да напусне страната и да отиде в Сърбия"....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, NIKISHARK написа:

Малко история ,относно Замунда...

Това е едната гледна точка. Другата е , че е имало различие и неразбирателство както съм написал по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Това е едната гледна точка. Другата е , че е имало различие и неразбирателство както съм написал по-горе.

Според теб различията и неразбирателствата с кражба на домейн ли се решават!?И аз не съм съгласен със всичко в Kaldata-трябва ли да открадна сайта за да е на моята!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NIKISHARK написа:

Според теб различията и неразбирателствата с кражба на домейн ли се решават!?И аз не съм съгласен със всичко в Kaldata-трябва ли да открадна сайта за да е на моята!?

Не е било точно кражба. Не ми се рови, за да видя всичките стаии и мнения по въпроса. После е върната отново информацията и двата сайта вече съществуват отделно. И никъде не твърдя, че проблем се решава с кражба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква информация не е върната-новия сайт ползва за възстановяване бекъп от 12 април 2013..който новия е пропуснал да заличи....Затова и акаунтите бяха едни и същи ...Аз съм пряк свидетел, как акаунтите на 99% от ъплоудърите бяха деактивирани....и се стигна до набиране(от новия собственик) на "всичко що мърда" за такива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е било заради парите , единствената истина е че както казаха Замунда се превърна в нещо с огромен трафик което носи приходи но има алчни хора които искаха да притежават всичко.Много ме дразни когато дискутирам тази тема с някого и ми каже на мен какво ми дреме от къде тегля в единия сайт го има в другия не вбесява ме че дори човек който знае какво е станало предпочита да игрнорира факта и да си продължи да ползва .net като че нищо не е станало.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко теми за едно и също? Една от тях https://www.kaldata.com/forums/topic/221889-какво-стана-с-замундата/ Моля някой с права да ги обедини.

на 2.05.2017 г. в 15:13, stoyanivanov написа:

Всъщност има. Но в НЕТ са повече, факт.

Магнитно свалящите не се отчитат от анонсерите на тракерите. Колко пише като бройка, няма значение, ако в клиента е разрешено DHT/PEX сваляте от всички, дори и от пиъри в други тракери, в които има същото съдържание, при условие че хешът съвпада.

на 3.05.2017 г. в 3:49, Azhen написа:

огромен трафик

Той е между пиърите, съдържанието се обменя между тях. В тракера има единствено описание и отчет по passkey на анонсерите. (веднъж на 30 - 60 минути).

Само рекламните банери носят приходи, има ги в почти всеки сайт, дори и в този.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.05.2017 г. в 13:44, Уолтър Уайт написа:

Кой е истинския сайт на замунда

Подробностите ги има в другата тема, например страници 31-33 и следващи https://www.kaldata.com/forums/topic/106967-нов-проблем-със-zamunda/?page=31

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.