Премини към съдържанието
nikata233

Автомобил единствено на газ ( фабична уредба ) без бензинов резервоар

Препоръчан отговор

Та разглеждах автомобили и ми хареса хъундаи соната , който се продава от либер ауто . Отидох специално в софия и говорих с  човек от дадената фирма , който ми обясни че ги внасят от Корея , но интересното е  , че идват без сервизна книжка , което доста ме притесни тъй като колата е в гаранция . Друго нещо което ме притесни е , че е единствено на газ  с фабрична газова уредба , без наличието на бензинов резервоар . Двигателя работеше обаче страхотно и изобщо не можеше да се чуе , но все пак понеже не съм употребявал автомобил на газ и не разбирам много , исках да ви попитам за мнения  , а и ако някой има опит с дадената фирма , ако може да ми даде малко повече информация .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Няма как колата да е без бензинов резеровар. Никъде не продават коли на газ, просто ние тук правим подобни "процедури".

2. След като колата няма сервизна книжка не се занимавай повече с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми фирмата либер ауто продават точно такива автомобили и ми беше доста странно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, nikata233 написа:

Еми фирмата либер ауто продават точно такива автомобили и ми беше доста странно

За да може колата да работи на газ, първоначално пали и работи на бензин, за да може да загрее двигателя и от там изпарителя  и чак тогава се прехвърля на газ. Иначе изпарителя ще замръзне и колата ще спре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

За да може колата да работи на газ, първоначално пали и работи на бензин, за да може да загрее двигателя и от там изпарителя  и чак тогава се прехвърля на газ. Иначе изпарителя ще замръзне и колата ще спре.

тази уредба доколкото разбрах е фабрична с течно впръскване   с попма  и няма изпарител  като уредбата е 5-то поколение Lpi  и  впръскването наподобяване на бензиновото вприскване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пето поколение АГУ: Отличителна особеност на пето поколение газови уредби е, че газът се подава в цилиндрите на двигателя в течно състояние. (При всички системи досега, газът се подава в двигателя от собственото си налягане, в газообразно състояние). За се осъществи подаването на газ в течна фаза, със стабилно налягане, в резервоара се поставя помпа. Газовите електромагнитни инжектори подават газ в течно състояние. В тези системи е възможно подаването на течен газ през бензиновите инжектори. Газовият блок за управление използва бензиновите горивни карти, заложени в компютъра на автомобила, и прави необходимите поправки за адаптация към газ. Това е една прогресивна система, но има някои сериозни недостатъци: помпата често се разваля, системата е много чувствителна към качеството на газа, много скъпа поддръжка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото по - сложно, то толкова по - ненадеждно и скъпо и при това без особен смисъл! Когато се пръкна газовия инжекцион, то на него се гледаше като на чудо, но оказа се, че нито е по, надежден от класическата газова уредба, нито по - икономичен, но за това пък по- скъп и проблемен! Та, това АГУ 5-то поколение кога ще се избие като инвестиция от икономията от използване на газ!?

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, Hyundai Y20 и KIA K5, са само и единствено на газ (само купето се различава) - правят ги само за пазара в Ю.Корея, много пъти съм се замислял за този автомобил - все още се опасявам от това кой ще се грижа за тази газ-инсталация тук, (мисля, че и Дунев спорт ги внасят).
Повечето такива коли са били таксита с един Бог знае колко навъртяни км, да не говорим че в Ali baba, се продават за около 4-5-6 000$ бройката, тук стъпват на 20 000лв/бр, разбира се има и по-нови години и по-скъпи в алито примерно по 8-9-10 000$ тези тук вече стъпват по около 30 000лв, разбирам че има разходи за технотест, ДДС, Мито, контейнер, всеки сам решава за себе си защо и как. Виждал съм 2-3 пъти из София да се търкалят такива коли, но никога не съм имал възможността да попитам собствениците как е в действителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е само и единствено за там вероятно е само за техните положителни температури, но не и за нашенски студ. Не си прави експерименти, помисли и за нашите алхимици, които продават какво ли не за горива.

Ако все пак си упорит, поразпитай колко "бакшиша" карат такива коли и какво ще ти кажат. Ако има начин да спестят дори и половин стотинка, те ще го направят.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Филипов, такава кола - такси още не съм виждал, може би защото повечето предпочитат чисто нови коли за 30000лв, а не такива 2-3 употреба.
Все пак е добре да се опита да намери някой собственик на такъв екземпляр и да го помоли за 5-10 мин. да го черпи една бира и разпита кво-що.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Газовите системи с течна газ са измислени много отдавна и са напълно автономни.Тоест, колата може да работи само на газ, при всякакви температури. За България са неприложими заради високата си цена, скъпата поддръжка и изключително боклучавия пропан- бутан,който се продава у нас. Иначе по света си се карат такива коли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш нещо такова:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11480242508489225&slink=320kr2

Бутилките за метана са на мястото на резервоара, а самият резервоар е 10 литра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста се надявах някой  употребявал този автомобил да даде мнието си , тъй като съм от благоевгад и мисля , че тук няма никой с такав автомобил .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да бъдеш спокоен за тези автомобили перфектни са комшията ми си купи такъв не се чува как работи.Аз също работя на такъв мотокар който е единствено на газ.

Редактирано от liudmil zaprianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.