Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

117 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      75
    • Парламентарна република
      42

Препоръчан отговор

Прокуратурата мълчи за 38 политици и магистрати скрили сметки и имоти в чужбина

Цитат
Ще бъдат ли оповестени онези 27 магистрати и 11 политици, които имат сметки и имоти в чужбина, но не са ги декларирали по надлежен ред изискван от КПКОНПИ и ИВСС? Това пита журналистът Сашо Диков в писмо, с което търси съдействие информацията да стане публична от президента Румен Радев и 10 политически партии и формации.

Припомняме, че оповестяването, че за 38 лица са установени такива нарушения лъсна след проверка дали Иван Гешев има банкови сметки в Швейцария и Монако.  Писмото на журналиста е изпратено още до ГЕРБ, БСП, ВМРО, НФСБ, Атака, ДПС, Воля, Има такъв народ, Изправи се БГ и Обединение "Демократична България".

Ето какво се казва в него:

На 23.10.2019 год. Прокуратурата на Република България, ръководена от г-н Сотир Цацаров, съобщи, че е получена справка от Държавна агенция „Национална сигурност“, съдържаща информация за:

- Магистрати, притежаващи банкови сметки и недвижими имоти в чужбина. От прокурори от ВКП е извършена допълнителна проверка на публикуваните от ИВСС декларации на посочените от ДАНС лица, за това дали тези обстоятелства са декларирани от магистратите по съответния ред пред ИВСС в изпълнение на изискванията на чл. 175а - чл. 175в от ЗСВ. Установено е, че общо 27 съдии, прокурори и следователи не са декларирали установените от ДАНС банкови сметки и имоти на магистратите в чужбина.

- 11 лица, заемащи висши публични длъжности в органи на законодателната и изпълнителната власт, притежават лично или чрез свързани или подставени лица, банкови сметки в чужбина, недвижими имоти и/или друго имущество на значителна стойност в чужбина, участие в търговски дружества в чужбина, включително в офшорни компании, и са извършили разходи и инвестиции в чужбина, които не са декларирани по надлежния ред.

Въпреки писмата, които съм изпращал до прокуратурата и лично до настоящия главен прокурор Иван Гешев с призив да бъдат разкрити имената на тези 38 личности, отговор няма.

Подкрепяте ли мнението ми, че разкриването на тези имена на ключови позиции в обществено-политическия живот и в съдебната система би допринесло за борбата с корупцията?

Подкрепяте ли желанието ми информацията да достигне до широката българска общественост и с какво бихте могли да съдействате?

С уважение, Сашо Диков, журналист

Пълният текст на съобщението от Прокуратурата може да видите ТУК.

Дори целият български народ да подкрепи мнението на Сашо Диков, не вярвам Гешев да посмее да разкрие имената на тези личности.

Мафията е превзела върха на пирамидата на властта в България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 43,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Без умствен капацитет

5339

• miro20

3549

• Мойра

3318

• FusE

2201

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Поздрав за всички тролчета, ако не го разбирате не се притеснявайте просто такова ви е нивото. Сънят на великия диктатор *** – Генерале, ние повече не контролираме ситуацията! – Какво се е

Слушам новини, гледам човекът-джип започна да обикаля селата, е няма как в градовете номерата му вече не минават. Но в селата, ама как звучи а "Събра се цело село хей! Как я мислите вие?" 100 възрастн

Обездвиженият ”престъпник” Росен Миленов: Защо на 22.09.2020 г. трябва да сме всички на площада?

Публикувани изображения

Няма по-лош вариант от връщането на БСП  на власт под каквато и да е форма - много са неразбиращите това празноглавци в България!  Един Румен Радев е същинска непредсказуема тиква - не ВИ ли е достатъчен ???  Или искате и Нинова?  Аз пък и двамата ги неща.  Заради кукловодите им Божков, Василев, Прокопиев и останалите червени мултимилионери. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

Като какъв да коментирам работата на прокуратурата? 

А колкото до свободата на словото я има и ясно личи по начина на писане в интернет, ясно се вижда че всеки може да изрази своите мисли или да  обиди, квалифицира или оприличи друг било депутат, министър, премиер или президент и това не му носи никакви последствия. За каква липса на свобода на словото пишем? 

журналистите са преследвани от прокурори данс нап ти на това ли казваш свобода на словото да не смееш да напишеш или кажеш нещо защото срещу теб ще почне проверка 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ninov написа:

журналистите са преследвани от прокурори данс нап ти на това ли казваш свобода на словото да не смееш да напишеш или кажеш нещо защото срещу теб ще почне проверка 

и  какво като са преследвани от НАП, мен лично НАП да заповядат да ме разследват,. не ме интересува, не крия нищо

ще се притеснява този който крие нещо

преди 1 час, ninov написа:

бушона твърдеше че в България има свобода на словото и ми е интересно как ще коментира това https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/10/26/4131759_prokuraturata_izvika_na_razpit_jurnalist_ot_sega/?ref=home_NaiNovoto

а ти прочете ли това

Цитат

заради справка за охранител на Доган

ако подам сигнал срещу теб, и ти ще бъдеш извикан, това не значи че си виновен

преди 13 минути, Мойра написа:

Прокуратурата мълчи за 38 политици и магистрати скрили сметки и имоти в чужбина

Дори целият български народ да подкрепи мнението на Сашо Диков, не вярвам Гешев да посмее да разкрие имената на тези личности.

Мафията е превзела върха на пирамидата на властта в България.

а някой подал ли е сигнал, или си с какво да си запълва времето

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, attj написа:

Заради кукловодите им Божков, Василев, Прокопиев и останалите червени мултимилионери. 

Така ли ??? А мутрите Борисов и Гешев, а заедно с тях олигарсите Пеевски,Доган и Домусчиев по-добре ли е ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Лудият Учен написа:

Така ли ??? А мутрите Борисов и Гешев, а заедно с тях олигарсите Пеевски,Доган и Домусчиев по-добре ли е ???

как прецени че Гешев е мутра, а домусчиев олигарх

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://bnr.bg/post/101360546/budjet-2021-s-deficit-ot-39

Дефицит от 3,9 % от Брутния вътрешен продукт и възможност за теглене на нов дълг до 4,5 милиарда лева догодина.

650 лева ще е минималната работна заплата догодина и тя ще се запази през следващите три години. 

Въпреки това и през 2023 година хазната ще е на минус

:emoji_smiley-26:

Съжалявам бъдещето не е зелено или розово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Лудият Учен написа:

Тези плащат данъци, каквито е трудно като пари да си представиш. Някой от тях нещо сгафил ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГЕРБ отново закопа българския народ. 30 години дългове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

https://bnr.bg/post/101360546/budjet-2021-s-deficit-ot-39

Дефицит от 3,9 % от Брутния вътрешен продукт и възможност за теглене на нов дълг до 4,5 милиарда лева догодина.

650 лева ще е минималната работна заплата догодина и тя ще се запази през следващите три години. 

Въпреки това и през 2023 година хазната ще е на минус

Съжалявам бъдещето не е зелено или розово.

аз съм да се теглят по големи заеми, виж Гърция фалираха намалиха им доходите и пак са с по висок стандарт от нас, а и с големи заеми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Без умствен капацитет написа:

и  какво като са преследвани от НАП, мен лично НАП да заповядат да ме разследват,. не ме интересува, не крия нищо

ще се притеснява този който крие нещо

а ти прочете ли това

ако подам сигнал срещу теб, и ти ще бъдеш извикан, това не значи че си виновен

а някой подал ли е сигнал, или си с какво да си запълва времето

ти четеш ли какво пише и в двете статии или само заглавието четеш или чети статиите или не ги коментирай защото ставаш смешен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Без умствен капацитет написа:

аз съм да се теглят по големи заеми, виж Гърция фалираха намалиха им доходите и пак са с по висок стандарт от нас, а и с големи заеми

Прав си аз също така мисля. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

България е била на страната на Германия и през двете войни, и няма как да стане номера с Гърция. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, lsmurf написа:

Ами нека да не забравяме кой всъщност е Христо Иванов.

http://epicenter.bg/article/Zashto-Plevneliev-naznachi-Hristo-Ivanov-za-ministar-bez-nito-edin-den-trudv-stazh/87225/11/33

Дечко искаше аргументи - заповядай.

Благодаря за пожеланието желая ти от все сърце да ти се връща.

Не разбирам какво точно се опитваш да внушиш . Че в България не може да се намерят читави хора да направят истинска промяна и трябва да гласуваме за тези непрекъснато представящи се за нещо което всъщност не са личности и партии . Ами нали това правим вече повече от 30 години. На мен резултатът въобще не ми допада , на теб щом ти харесва продължавай да го правиш. Много ти е неудобно да спориш с някой който не заема страната нито на "управляващи" нито на "опозиция" забележи че ги слагам в кавички защото изобщо са много далече от тези понятия . Играта на която си свикнала е просто да наплюеш противника защото тези които искаш да лансираш просто нямат положителни качества които да изтъкнеш. Разбирам че искаш малко повече но едва ли най- достойният начин да изкараш това "малко повече" е с клетви по форумите.

Не са пожелания, това е реалността. А твоите внушения какви са ? Да си стоим вкъщи и да си чакаме читавите хора да се появят и да правят истинска промяна ? Къде са ти читавите хора, защо не гласуваш за тях, ами си стоиш вкъщи на избори ? Междувременно Тиквата да си е премиер естествено. За някой, който не е на страната на управляващи, много странно все скачаш в тази тема, да обясняваш колко са тъпи другите, че искат да го свалят. 

Можеш да ми спестиш линкове към Свински медии. Половината статия за на Христо Иванов майка му, абе спести си го наистина. Чувал съм ги всичките глупости от партийните тролове. Абе, малко се повтарям, ама за някой, който не подкрепя управляващите, звучиш досущ, като типичния партиен трол. Странно, а ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FusE написа:

Прав си аз също така мисля. 

Ето тук минава номера или сценарии като този на Гърция.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Антанта

Тук не 

https://bg.wikipedia.org/wiki/Централни_сили

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

България е била на страната на Германия и няма как да стане номера с Гърция.

що да нестане, ЕС казва дълга ни да е под 50% от БВП, но страните с големи дългове имат висок стандарт на живот

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, N1K17Y написа:

Да си стоим вкъщи и да си чакаме читавите хора да се появят и да правят истинска промяна ? 

Може и това, но по добре да заявиш какви са ти желанията за развитие на тези които управляват сега вместо да чакаш читави които сами ще се сетят какво искаш може би, едва ли не. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

що да нестане, ЕС казва дълга ни да е под 50% от БВП, но страните с големи дългове имат висок стандарт на живот

Защото България е загубила две световни войни. Победителите взимат всичко и си правят, каквото искат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Защото България е загубила две световни войни. Победителите взимат всичко и си правят, каквото искат.

да но след 3-4 години премаме Еврото, лихвата на заемите ще ни падне още - що пък да не теглим заеми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Без умствен капацитет написа:

да но след 3-4 години премаме Еврото, лихвата на заемите ще ни падне още - що пък да не теглим заеми

Кой ти каза, че ще приемате Еврото. Още сте на скамейката и чакате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

Кой ти каза, че ще приемате Еврото. Още сте на скамейката и чакате.

толкова много години бяхме в валутен борд и издържахме, сега е нещо подобно - а наистина ако запазим тази височина на задлъжнялост, както се прогнозира - не виждам защо да не влезем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Без умствен капацитет написа:

толкова много години бяхме в валутен борд и издържахме, сега е нещо подобно - а наистина ако запазим тази височина на задлъжнялост, както се прогнозира - не виждам защо да не влезем

Дефицитът къде го забрави, аз след като прочетох новината България ще има дефицит 4 години и така няма да има стабилни цени. Сиреч не отговаря на критериите.

https://www.economic.bg/bg/a/view/maastrihtskite-kriterii-pogled-prez-godinite-107008 

1) Инфлaция, измepeнa чpeз Xapмoнизиpaния индeĸc нa пoтpeбитeлcĸитe цeни –нe пoвeчe oт 1,5 пpoцeнтни пyнĸтa нaд ocpeднeнaтa cтoйнocт мeждy тpитe cтpaни члeнĸи c нaй-ниcĸa инфлaция;

2) Бюджeтeн дeфицит, измepeн ĸaтo пpoцeнт oт БBΠ - нe пoвeчe oт 3%. Πpaвилoтo пoзвoлявa дeфицит, ĸoйтo нaдxвъpля пpaгa, caмo пpи изĸлючитeлни ycлoвия;

3) Дъpжaвeн дълг, измepeн ĸaтo пpoцeнт oт БBΠ - нe пoвeчe oт 60%. B cлyчaй нa низxoдящ иĸoнoмичecĸи тpeнд, пpaвилoтo пoзвoлявa дълг нaд 60%, cтигa дa ce oчaĸвa в близĸo бъдeщe тoй дa пaднe пoд лимитa;

https://www.economic.bg/bg/a/view/maastrihtskite-kriterii-pogled-prez-godinite-107008

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, attj написа:

Тези плащат данъци, каквито е трудно като пари да си представиш. Някой от тях нещо сгафил ли е?

Плащат ама друг път! Плащат единствено такса "спокойствие".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Дечко написа:

Плащат ама друг път! Плащат единствено такса "спокойствие".

Приличаш на Нинова и Радев, като нищо не доказваш и все за нищо не си виновен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, FusE написа:

Може и това, но по добре да заявиш какви са ти желанията за развитие на тези които управляват сега вместо да чакаш читави които сами ще се сетят какво искаш може би, едва ли не. 

По-добре за кого ? За партийно зависимите, които ще ги удари по джоба ли ? Ами не съм от вас. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване