Премини към съдържанието
kalansuv

Катехезис на един Калдата потребител.

Препоръчан отговор

1. Изповядвам единний светъл капитализъм, поправител недъзите на обществото. Чакам събужданието на народите и бъдащий капиталистический строй на целия свят;

2. Човешката природа остава такава, каквато още Кант я описва - криво дърво, от което нищо право не може да излезе;

3. Вярвам в десните пътища за решаването на националните ни проблеми. Защото е казано в притчи Соломонови: "Десните пътища Господ наглежда, а левите са развалени";

4. Убеден съм, че всеки трябва да има велики мечти, за да прави велики дела и да постига велики цели. Който има малки мечти, пак може да върши велики дела - като се включи в осъществяването на великите мечти на другите, докато те спомогнат за реализирането на неговите малки мечти;

5. Знам, че няма такова нещо като социална справедливост. Търсенето й неизбежно води до това да обвиняваш в несправедливост и Слънчевата система. А оттам до поголовното мрънкане има една крачка;

6. Вярвам в Исус Христос, нашият Бог, но знам, че без настоятелни, увеличаващи се и промислени усилия нищо от твоите мечти няма да се сбъдне. Искай и ще ти се даде, преследвай мечтите си и ще получиш желаното;

7. Знам, че утре ще бъде по-добре от днес. За да се случи това са нужни личните ми усилия, които трябва да полагам в продължение на десетилетия. Правя го!;

8. Всеки светец си има минало и всеки грешник - бъдеще. Капитализмът дава шанс на всеки да се поправи и покаже най-доброто от себе си. Социалистическата утопия - обратното!;

9. Ако искаш бъдещето да е различно от миналото, не забравяй миналото. Не се връзвай на глупостите на ловците на души, че това никого не интересува. Ако беше така, тогава те защото толкова стриктно пазят да не би някой да се задълбае в миналото?;

10. Никога не отговаряй когато си ядосан, никога не обещавай, когато си щастлив, никога не решавай, когато си тъжен;

11. Когато работиш здраво, ти прощават и големите грешки. Когато не работиш и малките грешки стават големи;

12. Достоевски е прав, че хората стават социалисти от безчестие и сантименталност. Затова честта се пази още от детството. И никаква сантименталност;

13. Човешкото чувство за справедливост прави демокрацията възможна. Човешката склонност към несправедливост прави демокрацията необходима;

14. Добрата преценка произтича от опита, а опитът идва от лошата преценка;

15. Никога не пускай сърцето си да се разхожда само. Изпрати разума и волята да го придружават;

16. По въпросите на сигурността и отбраната аз съм ястреб. По стопанските и финансови въпроси аз съм ултралиберален. По административните и бюрократичните въпроси аз съм просто маниак;

17. Комунистът е човек, който иска от държавата да го направи капиталист;

18. Бог не може да промени миналото, но историците могат. Една от твоите мисии е да им попречиш в това;

19. Най-добре се смее този, който се смее последен. А последен се смее този, който стреля пръв. Затова - винаги нападай, не се отбранявай;

20. Политическите резултати са следствие от човешките действия, а не от човешките намерения;

21. Когато чуеш в България, че някой много настоятелно започне да говори за социална справедливост, знай, че някой, някъде, нещо краде;

22. България е истински рай, населен с хора, които никой не може да убеди, че не живеят в сърцето на ада;

23. Вълкът никога не напада стадото, а овцата. Не бъдете овце;

24. Привидната "строгост" на българските закони се смекчава допълнително от незадължителността да бъдат изпълнявани;

25. Във всяка ситуация от основно значение е системата за ранно предупреждение;

26. Не мога да Ви дам сигурна формула за успех, но мога да Ви дам сигурна формула за провал.И това е, ако се опитвате да се харесате на всички;

27. Човек без врагове е човек без качества;

28. Хората се препъваме в камъни, не в планини. Не допускай недоглеждане за привидно дребни неща;

29. Предпочитам да работя с "лоши" хора - предвидими са. Най-лошото качество на "добрите" е, че стават лоши в най-неподходящия момент. И никога не можеш да уловиш този момент;

30. Силният, но не смъртоносен удар означава смърт за този, който го нанася. Удряй рядко, но нека да е смъртоносно;

31. Винаги практикувай това, което проповядваш;

32. Русия е извечен враг на България и българите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
Цитат

Не мога да Ви дам сигурна формула за успех, но мога да Ви дам сигурна формула за провал

Евалата. Тамън от тва имахме нужда.   :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, язе написа:

Евалата. Тамън от тва имахме нужда.   :)

Цитирай цялото изречение докрай. Коментирай всичко от написаното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, kalansuv написа:

4. Убеден съм, че всеки трябва да има велики мечти, за да прави велики дела и да постига велики цели. Който има малки мечти, пак може да върши велики дела - като се включи в осъществяването на великите мечти на другите, докато те спомогнат за реализирането на неговите малки мечти --- ЕТО ТОВА Е НЕЩО, с което съм съгласен. Следвай го и ти и ще си оправиш живота. Другото няма значение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

4. Убеден съм, че всеки трябва да има велики мечти, за да прави велики дела и да постига велики цели. Който има малки мечти, пак може да върши велики дела - като се включи в осъществяването на великите мечти на другите, докато те спомогнат за реализирането на неговите малки мечти --- ЕТО ТОВА Е НЕЩО, с което съм съгласен. Следвай го и ти и ще си оправиш живота. Другото няма значение.

Да не си станал пророк, та знаеш, какви са ми мечтите и колко са големи. Преди няколко дни даваха разследване на НОВА телевизия за Плевенски прокурори и Плевенски бизнесмени. И това ако не е опростачване. Колко мъка има по- този свят. Предполагам видеото на предаването можеш да си го намериш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 24 минути, kalansuv написа:

Тъпотии не ми се коментират. И съм цитирал ЦЯЛОТО изречение докрай, неграмотнико...

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, kalansuv написа:

Да не си станал пророк, та знаеш, какви са ми мечтите и колко са големи. Преди няколко дни даваха разследване на НОВА телевизия за Плевенски прокурори и Плевенски бизнесмени. И това ако не е опростачване. Колко мъка има по- този свят. Предполагам видеото на предаването можеш да си го намериш сам.

Не, не съм! Просто изстрадах и си платих цената и разбрах какво значи да вярваш и да преследваш мечтите си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kalansuv написа:

1. Изповядвам единний светъл капитализъм

затворниците да се обслужвата на цената на 2 минимални заплати

човек да изкарва парите си и  да ги харчи за каквото си поиска

едно време пишеше унищожаването на пари е незаконно или нещо подобно не знам дали още го пише.

2. Човешката природа остава такава, каквато още Кант я описва - криво дърво, от което нищо право не може да излезе;

добре че  съм осъзнал че съм нещо повече от човек :D 

3. Вярвам в десните пътища за решаването на националните ни проблеми. Защото е казано в притчи Соломонови: "Десните пътища Господ наглежда, а левите са развалени";

ако се погледне от космоса българия се намира в ляво от русия( ссср) :D 

пъг бог бил гледал от небето...

4. Убеден съм, че всеки трябва да има велики мечти, за да прави велики дела и да постига велики цели. Който има малки мечти, пак може да върши велики дела - като се включи в осъществяването на великите мечти на другите, докато те спомогнат за реализирането на неговите малки мечти;

великите неща са в дребните детайли

5. Знам, че няма такова нещо като социална справедливост. Търсенето й неизбежно води до това да обвиняваш в несправедливост и Слънчевата система. А оттам до поголовното мрънкане има една крачка;

да си представим следна ситуация

капитализма се  развива и 1 човек става собственик на цялата земя и обявява наем 1 лев на ден заплата също 1 лев на ден  и 

нали демокрацията и капитализма вървят ръка за ръка  а пък уж робството било забранено .

6. Вярвам в Исус Христос, нашият Бог, но знам, че без настоятелни, увеличаващи се и промислени усилия нищо от твоите мечти няма да се сбъдне. Искай и ще ти се даде, преследвай мечтите си и ще получиш желаното;

това противоричи на точките преди това нали бог е нахранил всички с  хляб и риба ли беше и прави социалистически дейности всеки му по равно :D

този от който искаш за да ти даде трябва да е пресметнал че има сметка  за да ти даде 

ако не е сметнал правилно отива да живее под моста  и той заедно с теб като изпиеш и изакаш  взетото .

в капитализмът правилно  са казали че трябва да си акула

но има изверги които обичат акулско месо .

8. Всеки светец си има минало и всеки грешник - бъдеще. Капитализмът дава шанс на всеки да се поправи и покаже най-доброто от себе си. Социалистическата утопия - обратното!;

това е най-невярното твърдение

действителността е че след затвора те отбягват

но пък  е вярното е че можеш да покажеш най- доброто от себе си като не се поправяш а просто продължиш 

10. Никога не отговаряй когато си ядосан, никога не обещавай, когато си щастлив, никога не решавай, когато си тъжен;

та кога е правилния момент ?

11. Когато работиш здраво, ти прощават и големите грешки. Когато не работиш и малките грешки стават големи;

или просто  те пращат в затвора да си платиш за големите грешки :D

12. Достоевски е прав, че хората стават социалисти от безчестие и сантименталност. Затова честта се пази още от детството. И никаква сантименталност;

щом   ще цитираме 

Цитат

Соци­ализмът съвсем не идва да смени капитализма. Напротив, той стои на една и съща почва с капитализма, той е плът от плът­та и кръв от кръвта на капитализма. Социализмът идва да смени християнството, той иска да го замени.

Цитат

Вътрешната основа на социализма е неверието в Бога, в безсмъртието и в свободата на човешкия дух.

Цитат

Социалистическата дър­жава не е светска, а вероизповядваща държава, подобна на ка­толическата държава, в нея има господстващо вероизповедание и пълни права притежават само онези, които принадлежат към това господстващо вероизповедание.

преди 3 часа, kalansuv написа:

16. По въпросите на сигурността и отбраната аз съм ястреб. По стопанските и финансови въпроси аз съм ултралиберален. По административните и бюрократичните въпроси аз съм просто маниак;

затова капитализма е обречен на провал

с ултралибералност  по стопанските и финансови въпроси никакав ястреб не може да си в сигурността и отбраната всеки ще те цака как си иска . за бюрокрацията и не ми се коментира .

17. Комунистът е човек, който иска от държавата да го направи капиталист;

тва тея фалшивите комунисти българските пребоядисаните бивши партийни секретари  настоящи първи капиталисти

18. Бог не може да промени миналото, но историците могат. Една от твоите мисии е да им попречиш в това;

кога тва преди или след   или по време  на капитализма  ?

19. Най-добре се смее този, който се смее последен. А последен се смее този, който стреля пръв. Затова - винаги нападай, не се отбранявай;

това е заблуда за всеки който си има понятие от  изкуство на войната

вярно че най-добрата  защита е нападението

но никокога не нападай когато си в ниското а противника е във високото

и доста има да се казва по въпроса но трябва да ми се плати капиталист съм 

информацията струва пари .

23. Вълкът никога не напада стадото, а овцата. Не бъдете овце;

за това има змийски леговища  и бълхи

природата не търпи празно :D 

32. Русия е извечен враг на България и българите.

и не само русия иначе щяха и те да говорят  на български от обич и данъците в общата касичка ....

за осъществане на мечтите трябва да се плати цената  .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали е вярно?  Дали е така?

Снимка на Война и мир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Деба... чудех се кво е тва "катехезис" и... чак днес се сетих, че Денков е неграмотен и вероятно думата е грешна. И да- ставало въпрос за "катехИзис". ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2017 г. в 1:41, язе написа:

Деба... чудех се кво е тва "катехезис" и... чак днес се сетих, че Денков е неграмотен и вероятно думата е грешна. И да- ставало въпрос за "катехИзис". ;)

в такъв случай на корекция, не трябва ли да е в друг раздел тази тема?

А че вероятно не се повтаря с някоя от лето господне 2006 е почти сигурно

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/10/2017 в 22:10, kalansuv написа:

Това дали е вярно?  Дали е така?

Снимка на Война и мир.

вярно е но най- вече Путин е виновен   че са неуспешни :D 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.05.2017 г. в 22:41, kalansuv написа:

У нашия град десният път води към гробищата, а левият – към болницата:) Значи ти си за гробищата; ма може да се коригираш – още не е късно:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От вестник "Всемирна трибуна", Декември 1926 год., бр. 1.

Image may contain: text

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.