Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден искам да си купувам ето тези колони https://www.olx.bg/ad/tonkoloni-ID6I0pZ.html#9b6f3a8ad8 и човека ,който ги продава ми каза ,че трябва усилвател 2 по 150 вата , намерих усилвател https://www.olx.bg/ad/usilvatelstapalo-smesitel-tesla-ID6LMbf.html .Човека ,който продава колоните каза ,че този усилвател не ставал бил много стар.Моля ако някой разбира да каже дали колоните и усилватела стават ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните са с по един говорител.Изниква въпроса,за какво ще ги използваш?За домално озвучаване не стават.Усилвателя,ако е в ред и отговаря съпротивлението за тези колони,защо да не става?Аз не бих взел нито едно от тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като са с 1 говорител не са ли хубави.Ще ги ползвам за озвучаване.Обясни малко повече защо според теб не стават ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Озвучаване на какво - стая или абитуриентско изпращане на село? Тези колони са за думба-лумба, не за в къщи! Усилвателят на пръв поглед е самоделка, неизвестни характеристики и т.н.Не давам съвети, само мнение....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Озвучаване на двор за рожден ден.Кажете ми колоните дали са добри и какъв усилвател ми трябва за тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ТАКОВА мероприятие стават и колоните, и усилвателя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, edokredo написа:

А този усилвател става ли http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=87300

Този е 5.1 за домашно кино.За външно озвучаване,ще е слаб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми пратиш усилвател втора ръка и да е по евтин ,защото за скъп усилвател нямам пари :D

И още един въпрос колоните са добри ,защото може тоя да ме излъже за тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, edokredo написа:

Може ли да ми пратиш усилвател втора ръка и да е по евтин ,защото за скъп усилвател нямам пари :D

И още един въпрос колоните са добри ,защото може тоя да ме излъже за тях ?

Кажи му да ти ги пусне с преглед и тест по офис на Еконт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай далеч от преебалника.

Второто е около130 на Конрад и е 2х40 истински + 2х5 (неизползваеми). За гюрултия първото стига да работи ми вдъхва повече доверие..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно да ги купувам ли с предвалителен тест в еконт или да не ги купувам посъветвайте ме моля !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2x100 става само за говор и пищене. На първият по-силен бас ще видите колко му е хала - ще криви умопомрачително.

За сериозен бас и гюрултия - поне 2x400. Но тези колони които ги гледаш, държа бас, че изкарват само бас и пищене. Слушал съм много подобни. Средночестотния диапазон ще липсва и звукът ще бъде беден и беден на детайл и т.н. По-добре се насочи към JBL, EV

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са двулентови тонколони и ще има огромна дупка в средните. Слушал съм подобни тонколони и средните хич ги няма, а тези хорни вадят много лош звук с огромни изкривявания. Можеш да ги преправиш като изкормиш единият бас рефелктор и на негово място сложиш средночестотен говорител. Добре е СЧ -говорителя да се монтира от вътрешната страна на кутията (противно на практиката говорителите да се закрепват отвън) за да може да използва акустиката на лицевата плоскост, която да усили средните честоти, въпреки че ъгълът на насочване на високите честоти може да се намали, в зависимост от дебелината на плоскостта.

Но много по-евтино ще ти излезе ако си сглобиш собствени тонколони, по свои размери и мощност.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, peppone1 написа:

Това са двулентови тонколони и ще има огромна дупка в средните.

Можеш да ги преправиш като изкормиш единият бас рефелктор и на негово място сложиш средночестотен говорител. Добре е СЧ -говорителя да се монтира от вътрешната страна на кутията (противно на практиката говорителите да се закрепват отвън) за да може да използва акустиката на лицевата плоскост, която да усили средните честоти, въпреки че ъгълът на насочване на високите честоти може да се намали, в зависимост от дебелината на плоскостта.

Огромната дупка в средите е при твоите колони /знаеш за кои става въпрос/.

Тези колони не стават за преправяне по начина по който казваш.

От продавалника 90 % от офертите са издухани колони и осакатени усилватели, продавани от мошеници.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дупката при моите тонколони реших да я запълня с по-качествени пищялки, които с подходящ широкоспектърен филтър да възпроизведат добре и средите, защото българските ВКВ0433 са изработени некадърно, нямат никаква гънка на мембраната, с минимално трептене, а шпулата не е добре центрирана и при изкривяване на корпуса средните честоти се усилват. Ако бяха направени качествено, такава дупка в средите нямаше да има. На практика 3-лентови тонколони се правят само за да се удвои звукоизлъчващата площ сумирайки се от СЧ и ВЧ високоговорителите и по нищо няма да отстъпят ако се сложи само един голям СЧ-говорител, например овален, свързан с широкоспектърен филтър, хем и импедансното съгласуване ще е по-добро. А е голяма глупост да се разделят СЧ и ВЧ говорителите със специални СЧ и ВЧ-филтри от втори и трети ред, отрязвайки полезни високи честоти от СЧ-говорителя и съответно полезните средни честоти от пищялката. Това разделяне се налага единствено за електрическото им съгласуване, но както казах със загуба в желаните честоти и непълноценно използване на говорителите.

Защото пищялките и средите имат еднаква горна граница около 20KHz  и затова съвременните тонколони се правят масово двулентови, по нищо неостъпващи на 3 лентовите, като изключим тези с пиезо хорните в настоящата тема.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал си бол пари - дал си ги. Аз ти казах

на 23 Май 2017 г. в 21:25, Филипов написа:

Бягай далеч от преебалника.

Особено с;лед като не вдяваш и не знаеш какво да проверяваш

на 23 Май 2017 г. в 23:45, edokredo написа:

Нищо не разбрах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, edokredo написа:

Аз не съм ги купил да ги купувам ли или не ?

Как да ти каже човек,дали да ги купуваш,без да знае дали са в ред.Риска в крайна сметка си е твой,парите също.Точно затова и никой не желае да отговори на този въпрос.Та нали после,ако говорителите са тръгнали и бръждят или усилвателят има някакъв дефект,ще кажеш „Онези от Калдата ме забиха с тези скапани колони и усилвател“! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оплакнете окото:
https://t.co/OyAYi5dUyJ

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.