Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден искам да си купувам ето тези колони https://www.olx.bg/ad/tonkoloni-ID6I0pZ.html#9b6f3a8ad8 и човека ,който ги продава ми каза ,че трябва усилвател 2 по 150 вата , намерих усилвател https://www.olx.bg/ad/usilvatelstapalo-smesitel-tesla-ID6LMbf.html .Човека ,който продава колоните каза ,че този усилвател не ставал бил много стар.Моля ако някой разбира да каже дали колоните и усилватела стават ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните са с по един говорител.Изниква въпроса,за какво ще ги използваш?За домално озвучаване не стават.Усилвателя,ако е в ред и отговаря съпротивлението за тези колони,защо да не става?Аз не бих взел нито едно от тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като са с 1 говорител не са ли хубави.Ще ги ползвам за озвучаване.Обясни малко повече защо според теб не стават ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Озвучаване на какво - стая или абитуриентско изпращане на село? Тези колони са за думба-лумба, не за в къщи! Усилвателят на пръв поглед е самоделка, неизвестни характеристики и т.н.Не давам съвети, само мнение....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Озвучаване на двор за рожден ден.Кажете ми колоните дали са добри и какъв усилвател ми трябва за тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ТАКОВА мероприятие стават и колоните, и усилвателя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, edokredo написа:

А този усилвател става ли http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=87300

Този е 5.1 за домашно кино.За външно озвучаване,ще е слаб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми пратиш усилвател втора ръка и да е по евтин ,защото за скъп усилвател нямам пари :D

И още един въпрос колоните са добри ,защото може тоя да ме излъже за тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, edokredo написа:

Може ли да ми пратиш усилвател втора ръка и да е по евтин ,защото за скъп усилвател нямам пари :D

И още един въпрос колоните са добри ,защото може тоя да ме излъже за тях ?

Кажи му да ти ги пусне с преглед и тест по офис на Еконт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай далеч от преебалника.

Второто е около130 на Конрад и е 2х40 истински + 2х5 (неизползваеми). За гюрултия първото стига да работи ми вдъхва повече доверие..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно да ги купувам ли с предвалителен тест в еконт или да не ги купувам посъветвайте ме моля !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

2x100 става само за говор и пищене. На първият по-силен бас ще видите колко му е хала - ще криви умопомрачително.

За сериозен бас и гюрултия - поне 2x400. Но тези колони които ги гледаш, държа бас, че изкарват само бас и пищене. Слушал съм много подобни. Средночестотния диапазон ще липсва и звукът ще бъде беден и беден на детайл и т.н. По-добре се насочи към JBL, EV

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са двулентови тонколони и ще има огромна дупка в средните. Слушал съм подобни тонколони и средните хич ги няма, а тези хорни вадят много лош звук с огромни изкривявания. Можеш да ги преправиш като изкормиш единият бас рефелктор и на негово място сложиш средночестотен говорител. Добре е СЧ -говорителя да се монтира от вътрешната страна на кутията (противно на практиката говорителите да се закрепват отвън) за да може да използва акустиката на лицевата плоскост, която да усили средните честоти, въпреки че ъгълът на насочване на високите честоти може да се намали, в зависимост от дебелината на плоскостта.

Но много по-евтино ще ти излезе ако си сглобиш собствени тонколони, по свои размери и мощност.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, peppone1 написа:

Това са двулентови тонколони и ще има огромна дупка в средните.

Можеш да ги преправиш като изкормиш единият бас рефелктор и на негово място сложиш средночестотен говорител. Добре е СЧ -говорителя да се монтира от вътрешната страна на кутията (противно на практиката говорителите да се закрепват отвън) за да може да използва акустиката на лицевата плоскост, която да усили средните честоти, въпреки че ъгълът на насочване на високите честоти може да се намали, в зависимост от дебелината на плоскостта.

Огромната дупка в средите е при твоите колони /знаеш за кои става въпрос/.

Тези колони не стават за преправяне по начина по който казваш.

От продавалника 90 % от офертите са издухани колони и осакатени усилватели, продавани от мошеници.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дупката при моите тонколони реших да я запълня с по-качествени пищялки, които с подходящ широкоспектърен филтър да възпроизведат добре и средите, защото българските ВКВ0433 са изработени некадърно, нямат никаква гънка на мембраната, с минимално трептене, а шпулата не е добре центрирана и при изкривяване на корпуса средните честоти се усилват. Ако бяха направени качествено, такава дупка в средите нямаше да има. На практика 3-лентови тонколони се правят само за да се удвои звукоизлъчващата площ сумирайки се от СЧ и ВЧ високоговорителите и по нищо няма да отстъпят ако се сложи само един голям СЧ-говорител, например овален, свързан с широкоспектърен филтър, хем и импедансното съгласуване ще е по-добро. А е голяма глупост да се разделят СЧ и ВЧ говорителите със специални СЧ и ВЧ-филтри от втори и трети ред, отрязвайки полезни високи честоти от СЧ-говорителя и съответно полезните средни честоти от пищялката. Това разделяне се налага единствено за електрическото им съгласуване, но както казах със загуба в желаните честоти и непълноценно използване на говорителите.

Защото пищялките и средите имат еднаква горна граница около 20KHz  и затова съвременните тонколони се правят масово двулентови, по нищо неостъпващи на 3 лентовите, като изключим тези с пиезо хорните в настоящата тема.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле,колко глупости си изръсил и в тая тема! 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах ама нищо:D.Ще си ги купя и ще ви кажа как са .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал си бол пари - дал си ги. Аз ти казах

на 23 Май 2017 г. в 21:25, Филипов написа:

Бягай далеч от преебалника.

Особено с;лед като не вдяваш и не знаеш какво да проверяваш

на 23 Май 2017 г. в 23:45, edokredo написа:

Нищо не разбрах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм ги купил да ги купувам ли или не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, edokredo написа:

Аз не съм ги купил да ги купувам ли или не ?

Как да ти каже човек,дали да ги купуваш,без да знае дали са в ред.Риска в крайна сметка си е твой,парите също.Точно затова и никой не желае да отговори на този въпрос.Та нали после,ако говорителите са тръгнали и бръждят или усилвателят има някакъв дефект,ще кажеш „Онези от Калдата ме забиха с тези скапани колони и усилвател“! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оплакнете окото:
https://t.co/OyAYi5dUyJ

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от georgi999
      здравейте приятели може ли някой да ми каже как мога да създам десктоп приложение с джава и каква програма да си изтегля на която да се пише, и каква да бъде темата на приложението ,благодаря предварително 

• от Yanko Churov
      Здравейте, имам следния проблем на, който не намирам решение. 
      Имам ретро аудио усилвател от 80те.Качеството на звука от грамофон и касетъчен дек е супер, но когато свържа телефона през входа за ДЕК, звукът е слаб и с незадоволително качество. От нета разбрах защо се получава така(изходния сигнал на телефона е почти два пъти по слаб от този на дек-а) , но не открих как да се справя с този проблем. Какво може да се направи(купи) по този въпрос? 
    • от Georgi Kirchev
      Здравейте , дадоха ми да правя курсова задача по Визуално програмиране , но не мога да я направя , а имам срок до четвъртък - 10.01.2019 
      програмираме със Visual Studio 2010/13 на MFC Standart , Single Document 
      Ще съм изключително благодарен , ако някой успее да ми помогне. 

Условието е следното: 
      Да се състави еднодокументно приложение с архитектура документ - изглед.
       - Добавете бутон който трябва да активира функцията , както и елемента Hello от менюто 
       - Добавете контекстно-ориентирано меню към програмата , което използва падащо меню Help като скрито

Във файл да се съхраняват и четат данни, които да се въвеждат чрез диалогова кутия , която се вика чрез 
       - ляв бутон на мишката.
       - опция от менюто .
       - клавишни ускорители.
       - бутон от инструменталната лента.
      В диалоговата кутия да има:
       - текстово поле за въвеждане на текст.
       - рамка със списък за шрифтове.
       - групова рамка.
       - бутон за приключване.

Предварително благодаря , ако някой се захване да ми окаже помощ. 

• от Xxeon056
      Здравейте, мнение за усилвател SOUNDWAVE A900 и характеристики в нета няма нищо освен мощност 2x35w. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.