Премини към съдържанието
Калин Карабойчев

Путин: Славянската писменост дойде в Русия от македонската земя

Препоръчан отговор

Гост
публикувано (редактирано)

Те руснаците си се гаврят с нас не от днес. И напълно заслужено по мое мнение. Няма вариант, в който ти да мяташ фекалии по някого и той да стои, и да ти се радва. А Русия и Путин не са кои да е и бих казал, че е здравословно да се борави по- внимателно с тях. В случая е- каквото повикало, такова се обадило. Ние разправяме, че руснаците не са ни никакви освободители, те пък разправят, че ние никаква азбука не сме им давали. Нормални неща г-н Карабойчев. Нормални неща... Тъпото е, че и в тази ситуация, ние пак сме в ролята на Иванушка глупака. Но пък можем да кажем: "Видяхте ли сега- Путин е виновен!"   И да си продължим сладкия сън, до следващия виновен.  :)

п.п. Забравих да предложа, да накажем Путин и Русия с мъмрене и с предупреждение за Строго мъмрене, ако продължават така.

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, kalansuv написа:

мурзилката Миро

:lol6:

преди 10 минути, язе написа:

Няма вариант, в който ти да мяташ фекалии по някого и той да стои, и да ти се радва. А Русия и Путин не са кои да е и бих казал, че е здравословно да се борави по- внимателно с тях. В случая е- каквото повикало, такова се обадило.

Значи казваш да си трайкаме и да не опонираме  на историчесвките лъжи и пропаганда  /което наричаш мятане на фекалии/  , само и само за да не дразним "големия " чичко Путлер ?

Както казах по назад... едва ли има по света нация която толкова да се плюе сама себе си и да работи за чужди интереси .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

Какво се хилиш, Бе? Ти си им основен другар в плещенето на глупости. Грешка. Не на глупости, а на Пропаганда и Контрапропаганда. Без тебе мурзилките ще спрът да пишат глупости, защото няма да имат с кой да кореспондират и с кой да комуникират. Раздела ще стане едностранчив и гнусен. Миро е солта на Мурзилките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 25 минути, miro20 написа:

Значи казваш да си трайкаме и да не опонираме  на историчесвките лъжи и пропаганда  /което наричаш мятане на фекалии/  , само и само за да не дразним "големия " чичко Путлер ?

Както казах по назад... едва ли има по света нация която толкова да се плюе сама себе си и да работи за чужди интереси .

Казах да не мятаме фекалии бе майна, не съм казвал да си траем. Много добре знаеш за фекалиите... като за начало, можем да наричаме "големия лош вълк" с името му. Щото ако аз бях Путин и някой ме нарече Путлер, това щяха да са последните му думи.;)

А... и смятам за полезно, да спрем да се правим на ощипани моми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехх русофобията в България е страшно нещо! Путин е казал "македонската ЗЕМЯ" ,а не държава. На него му е кристално ясно ,че съвременните македонци са си чисти българи. И Охрид и Солун се намират на "Македонска земя" ,не бъркайте понятието със съвременната македонска държава.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kalansuv написа:

Панимаеш Мурзилка.

Умолявам г-н Карабойчев да блокира достъпа на Руски IP адреси до Калдата форум.

Чудесно, дaно те чуе и го стори дa е ясно нa кой кум кой свaт!

Дaли обaче е нaпрaвил и своите изводи кой с кaкви цели ползвa неговото и не сaмо възмущение? И дaли тролчетaтa дрaскaщи се усещaт кaк им пaднa мaскaтa? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Калин Карабойчев написа:

"Днес в Русия е тържествен ден - Денят на славянската писменост, а писмеността е дошла при нас от македонската земя"

Добре е да се погледнат думите в целия контекст. Но определено Путин не е излъгал, а и би трябвало да е наясно с произхода на македонския етнос. Предполагам, че е решил малко да поласкае македонците и да ни предизвика към ревност.

Като цяло изказването му е доста умерено и дипломатично. Нито е казал от "македонците" или от "македонския народ", а от земята. Ще цитирам Добри Божилов:

Цитат

Путин пак ни се подигра. Много тънко го направи, без да лъже. Каза, че кирилицата идва от „македонската земя“. Това е точно така. Създадена е в Охрид. Тънко пропусна да отбележи, че по това време Охрид е бил в рамките на България, а Охридската школа е създадена по заповед на българския княз Борис.

И като говорим за русофилите, по повод на изказването на руския президент, "кремълският агент" Пламен Пасков даже е изпратил изобличително писмо до Путин (как смее!):
http://bultimes.com/otkrytoe-pismo-prezidentu-rossijskoj-federatsii-vladimiru-vladimirovichu-putinu/

преди 3 часа, ncl написа:

Интересно, как пък някой не пусна тема за изказването на Теди Москов...

А сеенето на раздори става точно с такива теми.

Македония за нас е незараснала рана. Един такъв случай се използва от някои хем да бръкне в раната, хем да омаскари Путин и да опита да развали доброто мнение за него у повечето българи.

Иначе може да коментираме и танца с мечове на Тръмп с финансиращите и снабдяващи с оръжие ИДИЛ саудитци. Които Тръмп предизборно изобличаваше... а сега ги прегръща, в пристъп на типично западно лицемерие.

преди 3 часа, nikssi написа:

Но азбуката ни е подъл гръцки план да ни отделят от католическа Европа. ова заяви театралният и телевизионен режисьор Теди Москов пред Bulgaria ON AIR. "Приписваме се заслугата, че ние сме дали тази азбука на руснаците, а всъщност сме я взели от гърците. Те са пуснали двама шпиони гърци, които да създадат азбука и тя да ни отдели от растящото влияние на Папата", обясни той.

Да си дойдем на думата. Хилядолетната вражда между католици и православни. Жалко, че Москов е на страната на Папата. Но при всички положение, и на католици, и на православни, по-добре да не си им на пътя. Ние от Византийците много добро не сме видели, както и от католиците, които си пратиха рицарите да плячкосват земите ни по време на кръстоносните им походи.

Като имаме предвид, че вагонът със злато на Ленин е бил под флага на Ватикана и чрез комунистическата революция най-накрая бива гътната православната Руска Империя (и смазана Руската Православна Църква), нещата почват да си идват по местата, лагерите да се оформят прилично... почваме да си припомняме историята.

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за дейността и действията на Миро. Какво всъшност каза Руският президент. Изводи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ExaFlop написа:

Македония как се казваше по едно време? БИВША Югославска Република Македония.

Тя и сега се казва така. Официалното й име е Бивша Югославска Република Македония, и като кажеш на някой македонец, че е БЮРоМ-ец се обиждат. И единствената причина да се нарича БЮРМ е Гърция. Ако зависеше от нашите управници и името щеше да е Македония, и земя можехме да им дадем.

преди 5 часа, nikssi написа:

Но азбуката ни е подъл гръцки план да ни отделят от католическа Европа. ова заяви театралният и телевизионен режисьор Теди Москов пред Bulgaria ON AIR. "Приписваме се заслугата, че ние сме дали тази азбука на руснаците, а всъщност сме я взели от гърците. Те са пуснали двама шпиони гърци, които да създадат азбука и тя да ни отдели от растящото влияние на Папата", обясни той.

През 9-ти век няма католици и католическа Европа.

Редактирано от A.com (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, kalansuv написа:

Мурзилка успокой се

Мурзилка не читатель, мурзилка писатель

преди 6 часа, kalansuv написа:

то няма с кой да си комуникирате и кореспондирате

И като си го сложил тоз пингвин, си мислиш, че ние програмирането не го разбираме. 

Руско ИП и Руско ИП, не е едно и също. Ако блокират руските ИП, българските ИП ще бъдат руски ИП и български ИП.

Кралят на Нагите, не случайно е дал сутрите на Нагарджуна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, nikssi написа:

И дaли тролчетaтa дрaскaщи се усещaт кaк им пaднa мaскaтa? 

Тук си абсолютно прав. КАкто казах по назад, гледам сеира как всички спорят с автора на темата и как вадят "от 9 кладенеца вода" да оправдаят гафа на Путлер.

Как хем "сме мятали фекалии" , как сме "си го получили" как да си трайкаме, как е " здравослвоно да се борави внимателно с тях "  /покорна главица сабя не я сече/

Как той казал едно ама се разбира друго защото дефакто и деюре то там е македонска ЗЕМЯ , не бил казал "държава" , искал да поласкае македонците.. трябвало да се гледа в целия аспект.......бла бла бла /това мижитуркане 'деюре-дефакто' ми напомни позицията на Радев за Крим/

...и бла бла бла... :lol6:

Наистина темата разрови нечии тролски фекалии, и колкото повече спорят някои, освен да се размиришат повече, друго не постигат .

Божиар Димитров също е изненадан, дори си мисли че става въпрос за "фалшиви новини". Уви не.

„Истината е следната - по времето на Кирил и Методий Македония от 200 години е била част от България. Така че - каква Македония, какви пет лева. Няма такова нещо! Това, което знаем като официална руска позиция – руският патриарх преди три години заяви, че азбука, писменост и християнство Русия е получила от България. Руският министър на културата Владимир Мединский заяви също при откриване на изложба на Червения площад, че Русия дължи много на България, включително за писменост и християнство. Руската академия на науките издаде наскоро „История на славянските литератури”. Там няма македонски раздел. Путин, естествено, знае какво да говори и какво не, може би става въпрос за преиначаване на думите му. Обадиха ми се възмутени хора, видях се с тях и на паметника на българската писменост в Одрин тази сутрин. Вероятно някой се опитва да направи измислен, международен сканадал с фалшиви новини!”

https://www.blitz.bg/obshtestvo/bozhidar-dimitrov-ekskluzivno-pred-blits-pomislikh-che-novinata-za-putin-i-azbukata-e-falshiva-kakva-makedoniya-kakvi-5-leva_news515628.html

ps

И още едно силно мнение на бившия ни посланник в РФ :

Spoiler

Путин, на 24 май, казал по време на приема на президента на Република Македония Георги Иванов, че „славянската писменост“ е дошла от македонските земи и Русия е благодарна за това. Когато господарят на Кремъл говори за история, това е политика. Конкретната теза е новост, но контекстът и не е никак нов – датира още преди Освобождението, от преди граф Игнатиев. Русия се интересува само от имперските си интереси, от противопоставянето на едни на други народи на Балканите, за да се съревновават за нейното внимание и благоволение. И така да ги манипулира.

Така е било и когато насърчиха крал Милан за да ни нападне в гръб, така е било и при Коминтерна с македонската нация, когато стана ясно, че за българските комунисти националната им идентичност не е първостепенна. Така е и днес. Крим е легитимно руски, Путин е най-големия световен лидер.

Не се заблуждавайте, Москва се интересува от Македония и македонистите като текуща конюнктура. Не Скопие определя кога и с кой да се срещне Путин. Решението на Кремъл да приеме Георги Иванов се свързва с остра текуща нужда, с необходимостта

да окуражи неговото противопоставяне на ЕС и НАТО

Македонският президент и Груевски са последната и надежда да спре привличането на страните от Западните Балкани към ЕС и НАТО, което означава загуба на контрол от Кремъл.

Македонизмът, като местен национализъм, точно както и сръбския национализъм е последното убежище на Путин.

След провала им с позорно провалилия се опит за преврат в Черна гора и последващото влизане на страната в НАТО, Москва е решена на всичко, за да спре интеграцията на Македония и Сърбия към евро-атлантическото семейство.

Като посланик в Русия зная в подробности събитията и ритуалите около 24 март, който там се празнува като църковно-държавен празник. Нито Руската православна църква, нито Кремъл са си позволявали подобна груба политика. Цитираният Международен фонд винаги е награждавал български политици или патриарси. Българското посолство заедно с руската православна църква са отдавали почит на пред паметника на светите равноапостолни братя Методий и Кирил (такава е последователността там).

Както казах по-горе – когато Путин говори за историята по този начин, това е актуална политика, която стъпва върху руските имперски традиции.

Ричард Пайпс казваше, че

Русия е най-големия си враг

Посветих значителна част от живота си не за да критикувам самоцелно Кремъл, а за да използвам знанията си и опита в служба на Родината и разкриването на неизменните черти на руската имперска политика, която Путин олицетворява. Тя неизменно има за цел да накърни интересите на моята страна, не защото е специфично нацелена срещу нас, а защото природата на този режим не допуска уважение и равноправно третиране на интересите на българския народ. Затова бях и включен в забранителния списък на ЕС за влизане в Русия.

Това, което направи Путин, би трябвало да предизвика буря от недоволство и официални реакции на най-високо равнище. Няма да ги видите. Българските русофили ще затръбят тревога, че не сме направили достатъчно и сме изневерили на Центъра. А проруските ни политици буквално са сковани от страх и чувство за малоценност пред волята на големия брат и вероятно ще спретнат някакъв хибрид между мека критика и твърда подкрепа на специални отношения с Кремъл, подплатени с някакво хъбче, с някаква ядрена централа…

Ако същите властници допускат основните ни улици в София и всички големи градове да бъдат наречени на руски генерали и дипломати, много от които са насърчавали анти-български политики, ако най-високите ни паметници са посветени на руската и съветска армии и царе, а не българската армия, на нашите царе и генерали, как да очаквате, че тези същите „снишени“ по дефолт политици ще опазят достойнството на светите братя и наследството им. Не е въпросът да спорим с Георги Иванов и македонистите – дали Климент Охридски и техен или наш. Историята се е изказала по въпроса.

Източникът на нашите проблеми е Кремъл и президента Путин

Сега той си го връща на България заради ролята и в последните събития в Скопие и изобщо в Западните Балкани.  Именно от Западните Балкани Русия смята да удари ЕС и НАТО, а ние пречим.

И този път предполагам, че енергията на местните ни „патриоти“, както и на симпатизиращите на Москва български политици ще стигне само до там да критикуват фигуранта в пиесата, разиграна в Кремъл – Георги Иванов и Скопие.

Няма как да не благодаря на президента Путин за толкова откровена проява на антибългарска политика. Спести ми много усилия.

Не си губете времето да се ядосвате. Използвайте енергията за да съградите новото самочувствие на българската нация, за да укрепите съзнанието, че сме важни и че именно благодарение на членството си в ЕС и НАТО можем да си позволим да сме различни от Кремъл.

Крайно време е да дадем ново начало на просветения български патриотизъм, който не включва раболепие и русофилство в безкритичния им вид, а осъзнат евро-антлантизъм, който ни дава простор за реализация на националните ни идеи.

В отношенията си с Русия не сме сами и обречени. Политиците, които до този момент не са проявили гръбнак и характер, трудно ще наваксат пропуснатото. Те не са моите политици.

И тези думи не са за тях.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Путлераста само разлайва кучетата ......................От как стана ясно ,че крепостните му селяни цоцат шампоан за вана и той се сдуха завалийката :) .Марионетката му Льо Пен се провали на изборите във Франция ,същото ще е и на есен в Германия ..............а Путлер все още се мисли за Император Александър Втори .Мине се не мине 1-2 месеца и пусне некоя мозъчна пръдня .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мирко, ето за такива фекалии говорех.  :)   Аз знам, че не може да се харесаш на всички и е глупаво да се опитваш. Но... когато и родната ти майка не те харесва, нещо не е както трябва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само путиноугодни мнения ли не са "фекалии" ??? :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, miro20 написа:

Само путиноугодни мнения ли не са "фекалии" ??? :lol6:

Само ругатните ли са начин да изкажеш "различното"си мнение? И аз не говоря за теб, така се пише и в официални медии.Тука... пиши квот си искаш- надали ще го прочете някой освен Денков. А България май Турция и Русия ш'си я делнат, пък вие се мислете за много велики с лаенето си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да съм на пробългарска позиция не мисля че е "лаене".

Ама давай, можеш още да се излагаш :) Прекрасно демонстрираш как мирогледа ти минава изцяло  през една чужда "призма" , до толкова че приемаш дори лично всеки неудобен намек за "божеството " ти Путлер. :)

Както казах по назад за такива като теб... няма такава държава по света която с такова усърдие да плюе сама себе си .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Айде минахме на лични нападки. :)   Ми добре... щом така за "такива като мен", да те светна и аз- за такива като теб, всяка майка ще е мащеха. Не я търсете, губите си времето.;)

Между другото, очаквам много забавна реакция от "държавата" България, в която 24 май също се празнува като ден на славянската ( а не българската) писменост, при все че "историците" и твърдят, че такова нещо като славяни няма.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, язе написа:

да те светна и аз- за такива като теб, всяка майка ще е мащеха.

Напротив. Аз съм винаги на про-български позиции.Просто констатирам за пореден път как такива като теб загърбват всичко, гърчат се с какви ли не простотии, само и само да защитят една чужда и антибългарска позиция .

И как мирогледа им минава през точно тази чужда призма, а не от българския интерес и род.

И не виждам никакви лични нападки. Констатирам и обобщавам изцяло и единствено от това което пишеш /-те/ по темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Toва, какво си и какво си мислиш, че си, са много различни неща братчед. Питай Наполеон от Дупница.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма няма да ми хвалите държава ,която е била управлявана от Сифилистика Улянов,Изверга Сталин и Психаря Путлер .

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рашъните да си дялат танковете и да оставят мисленето за хора, на които им се отдава. Колкото и да се натискат, не са фактор. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Кумчо вълчооо написа:

Путин не се интересува от България! Ние за него сме едно голямо нищо! Ние сме държава заплаха, държава с която не може да има търговски  споразумения, държава без ресурси, затъваща и без бъдеще! Путин разбра с кого трябва да се съюзи - Ердоган! Бетонен съюз със жестоко влиание, което почти никой не смее да оспори! Малко мрън, малко дрън и до тук!

Чакай малко каква заплаха сме ние за Русия ? И как така нямаме ресурси ? Толкова много злато има тук но се краде от Американци , Канадци Французи и т.н. Защото нашите политици ни разпродадоха на този който им плати по-вече.Путин няма да се съюз с Ердоган ! Путин знае какво прави и е на принципа - Дръж приятелите близо а враговете още по-близо.Политическата игра на Путин е много по-сложна отколкото изглежда той е човек на КГБ а те не са безименна организация.

И грешиш много за това че Путин не се интересува от България , България е на супер стратегическо място , моста на Балканите с огромен потенциал за търговия но уви управляващите ни си гледат г**а а не бъдещето на България и народното благо.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудим га Путлер ще реши ,че в Аляска има подтиснати чукча и ще я анексира подобие на Крим ?Не им разрешават да пият лошите хамериканци :) .

Слава на КПСС и СеСеСеРе

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес на свежа глава препрочитайки осъзнах колко грозна тема е отворена! Чисто тенденциозна с квалифициране и набеждаване на група потребители и това с единствена цел предполагам да се разрази конфликт! Защо - не проумявам?  Впрочем нито една уважаваща себе си медия не видях и дума да споменава за подобна история, а жълтите не ги следя. Ако темата бе отворана без квалификации, то щеше може би по друг начин да се развие, пък после всеки да коментира според вижданията си! И не ви ли прави впечатление, че на всяка дата обявена за наш национален презник се пръкват подобни и то всяка година. Сега по темата и спирам за да не съм част от този грозен маскарад! 

преди 38 минути, Azhen написа:

И грешиш много за това че Путин не се интересува от България , България е на супер стратегическо място , моста на Балканите с огромен потенциал за търговия но уви управляващите ни си гледат г**а а не бъдещето на България и народното благо.

Ние сме беззъбо куче пред фалит с 2 самолета и 3 хеликоптера, като нашия  нов "партньори" НАТО  дори не сметна да инвестира за да ни сложи под защитния чадър в региона! Толкова сме важни за амеуиканците. Второ Русия е силната на деня , а не ние. Не са решили да ни спрат газта и ние за седмица ще изпаднем в абсолютен финансов колапс и дефакто ще фалираме като държава! Това най - малкото! Москва пък никога не е претендирала за наши територии и винаги се е опитвала да се държи приятелски! Не дрънка оръжие по границата ни! И за какво влиание говорите! В региона Москва влиае! Съюзи се с могъщ и още по властен съюзник - Турция! Ако искаше нещо от нас то колко просто би било само да окрили южната ни съседка и сме готови, а турция изобщо не се бои нито от САЩ, нито от НАТО, нито от ЕС т.е точно обратното е.

За да не се стига до такива теми ,то трябва да си знаем и ценим историята и когато някой се опита да я преиначи, да му обясним, че бърка! Ние сами си преиначихме историята без да я знаем, пък сега ни криво!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Кумчо вълчооо написа:

Не са решили да ни спрат газта и ние за седмица ще изпаднем в абсолютен финансов колапс и дефакто ще фалираме като държава! Това най - малкото!

Ха ! да си додем на думата. путлерисите обаче и по нея тема спорите колко хубаво е да имаме тотален газпромовски монопол, и спорят с мен който отдавна говоря за алтернативи и диверсификация.

преди 31 минути, Кумчо вълчооо написа:

Москва пък никога не е претендирала за наши територии и винаги се е опитвала да се държи приятелски!

Не е ли ? https://www.24chasa.bg/novini/article/5770383

преди 32 минути, Кумчо вълчооо написа:

Впрочем нито една уважаваща себе си медия не видях и дума да споменава за подобна история

По Нова ТВ доста внимание обърнаха тази сутрин, виж на сайта предаването като го качат :)

преди 34 минути, Кумчо вълчооо написа:

то трябва да си знаем и ценим историята и когато някой се опита да я преиначи, да му обясним, че бърка!

Именно. Точно затова трябва да се обясни и на Путлер че бърка.

Дори вашата г-жа Лъжа тази сутрин също изказа предпазлива позиция и призова Путлер да се поправи. А щом и БСП говори в този тон, това съвсем  ви обърква. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.