Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да взимам DSLR. Ще се използва за снимане на видео. Нямам никакъв опит в областта :). Бюджета е 800 лв. Държа да е fullhd 60 fps и да мога да сложа външен микрофон. Wifi и flip screen би било добре ако има модел в  този бюджета. 

Дайте някакви насоки за модели. Благодаря ви предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е крайно недостатъчен за нов фотоапарат, който ще заснема видео по вашите критерии.

Nikon D3400 Black тяло + Обектив Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Kojack написа:

Здравейте, решил съм да взимам DSLR. Ще се използва за снимане на видео. Нямам никакъв опит в областта :). Бюджета е 800 лв. Държа да е fullhd 60 fps и да мога да сложа външен микрофон. Wifi и flip screen би било добре ако има модел в  този бюджета. 

Не съм специалист в тази област, но от общите ми познания си вадя извода, че е нелогично закупуването на фотоапарат тип DSLR за заснемане на видео. От този форум можете да получите помощ от capnemo, killchain и flare(за тези се сещам в момента потребители, които са активни). 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Kojack написа:

Това, което мога да предложа е G7 на Панасоник : https://www.amazon.de/Panasonic-DMC-G70-3-5-5-6-Megapixel-Display/dp/B011NLYKFA/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1497982744&sr=8-5&keywords=panasonic+g7

(нямам никакви връзки с предложения търговец)

Знам че минава цената, но с такива изисквания не е хич лесно да се намери нещо прилично. Не е DSLR а е безогледален (но това не го прави лоша камера). ОСвен това снима и 4к

преди 3 часа, oic написа:

Бюджета е крайно недостатъчен за нов фотоапарат, който ще заснема видео по вашите критерии.

Nikon D3400 Black тяло + Обектив Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR

Не мисля че тази камера има вход за външен микрофон

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, capnemo написа:

Това, което мога да предложа е G7 на Панасоник : https://www.amazon.de/Panasonic-DMC-G70-3-5-5-6-Megapixel-Display/dp/B011NLYKFA/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1497982744&sr=8-5&keywords=panasonic+g7

(нямам никакви връзки с предложения търговец)

Знам че минава цената, но с такива изисквания не е хич лесно да се намери нещо прилично. Не е DSLR а е безогледален (но това не го прави лоша камера). ОСвен това снима и 4к

Не мисля че тази камера има вход за външен микрофон

Няма за това дадох примера

Просто за този бюджет е невъзможно да се намери нова камера с изискванията на питащият.

Ако бяха 800 долара или евро е друго.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikon D5600 отговаря на тия изисквания, но е двойно по-скъп. Предимство спрямо по-старите модели при видеозаписа е, че качеството е по-добро при 1080p/60fps, а новия китов обектив е по-тих при фокусиране. Все пак, щом ще се снима видео, не е ли по-добре видеокамера? А и фотоапаратите обикновено имат ограничение в дължината на видеоклипа. Примерно при Nikon  D5600  той е 10 минути, независимо от големината на картата памет. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, bildera_ написа:

Nikon D5600 отговаря на тия изисквания, но е двойно по-скъп. Предимство спрямо по-старите модели при видеозаписа е, че качеството е по-добро при 1080p/60fps, а новия китов обектив е по-тих при фокусиране. Все пак, щом ще се снима видео, не е ли по-добре видеокамера? А и фотоапаратите обикновено имат ограничение в дължината на видеоклипа. Примерно при Nikon  D5600  той е 10 минути, независимо от големината на картата памет. 

Никона е 100 евро по-скъп от Панасоника, а Панасоника има 4к... И ограничението на по спецификация е 30 минути, панасоника няма ограничение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, capnemo написа:

Никона е 100 евро по-скъп от Панасоника, а Панасоника има 4к... И ограничението на по спецификация е 30 минути, панасоника няма ограничение

Е аз не съм тръгнал да си ги мерим, а само казах, кое отговаря на изискванията. Все пак едно от изискванията е DSLR, другото WiFi, третото flip screen. А ограничението за клип при високо качество и 60  fps  е 10 минути. При нормално качество ограничението е 20 минути, а при 1080p/30  фпс   с нормално качество е 30 минути. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Колебая се или по-точно не съм сигурен какво ми е необходимо - дали DSLR или видео камера.И има ли смисъл да е по висок бюджета ?Ще се снима видео в този стил .Държа да е с добро качество.Ориентирайте ме да кажем за 1300 лв.

Какво мислите за Nikon D5500 ?Пак казвам че съм абсолютен новак.

Редактирано от Kojack (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Kojack написа:

Колебая се или по-точно не съм сигурен какво ми е необходимо - дали DSLR или видео камера.И има ли смисъл да е по висок бюджета ?Ще се снима видео в този стил .Държа да е с добро качество.Ориентирайте ме да кажем за 1300 лв.

Какво мислите за Nikon D5500 ?Пак казвам че съм абсолютен новак.

Доколкото съм чел ревюта на D5600, който си купих преди няколко месеца, специално при видеоклиповете има напредък с качеството спрямо D5500. А дали е така наистина и каква е разликата, не мога да кажа. Но това е фотоапарат ( говоря за D5600), който макар и с интересни възможности за запис, не е направен за това. По-скоро това е допълнителна функция и ако няма да се занимаваш със снимки, освен с видео, не виждам смисъл от DSLR. Това е нещо като... да искаш да се придвижиш до работа, но за тая цел да си купиш нов Мерцедес за 150 000 лева. Да, може да го ползваш и за това, но продуктът не е предназначен само за това, а за съвсем други работи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, bildera_ написа:

Доколкото съм чел ревюта на D5600, който си купих преди няколко месеца, специално при видеоклиповете има напредък с качеството спрямо D5500. А дали е така наистина и каква е разликата, не мога да кажа. Но това е фотоапарат ( говоря за D5600), който макар и с интересни възможности за запис, не е направен за това. По-скоро това е допълнителна функция и ако няма да се занимаваш със снимки, освен с видео, не виждам смисъл от DSLR. Това е нещо като... да искаш да се придвижиш до работа, но за тая цел да си купиш нов Мерцедес за 150 000 лева. Да, може да го ползваш и за това, но продуктът не е предназначен само за това, а за съвсем други работи. 

При положение че не държа на снимки. Да бих го използвал за някоя и друга снимка,какво е вашето предложение съвет? към какво да де насоча? акцента ще е видео. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Kojack написа:

При положение че не държа на снимки. Да бих го използвал за някоя и друга снимка,какво е вашето предложение съвет? към какво да де насоча? акцента ще е видео. 

Ами те дадоха мнения по-горе. Погледни и Панасоника на капитана. Иначе мен си ме кефи D5600. Аз също си го взех заради видеото, щото Никон като цяло са една крачка напред при записването на видеоклипове спрямо конкурентите от подобен клас. Обаче то постоянно излизат нови модели, които променят съотношението на силите. Ако намериш 1600 лева за D5600,  не мисля че ще сбъркаш. Доста пари, да. Но точно при новите модели DSLR  акцента е към дребни подобрения - видеоклипове, някои екстри като WiFi, BT, бършещи се и въртящи се екрани...абе все неща за удобство. Затова и много хора недоволстват, че няма напредък. И са прави донякъде. Обаче въртящия се екран е голямо предимство. Поне при една трета от клиповете ми, дето се налагаше да правя тия месеци, ползвах въртящия се екран над главата си и под мен. Примерно много публика или хора, та вдигам апарата и снимам. За последно бях на едно пистово състезание и хора пред мен, та се наложи с вдигнати ръце да снимам видео. 

Но лчино аз съвет не мога да ти дам, за да не те объркам. Опит много нямам с подобна техника. Тук има хора с доста опит, но не знам защо не пишат. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия кинти ще можеш да вземеш доста прилична камерка. Но при нея всичко е автоматично. Докато при ДСЛР-а имаш стократно по-голям контрол над цветове, фокуси и един куп други неща. Да ама при него за да не шава картината трябва хубав статив, а ако правиш раздвижени сцени няма да се види нищо. Ще изглеждат доста гадно кадрите. Друг вариант е и един стъди кам да си вземеш, ма са много пари братко.

А при камерата си има оптични стабилизатори...

Де да знам... аз бих взел и двете. Ма повече клоня към ДСЛР, щото има и входове за микрофон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не всички DSLR  имат входове за микрофон. И точно там е проблема при тоя бюджет. Освен това с един DSLR  имаш ограничени възможности при снимане на видеоклип, както и ограничени възможности за фокусиране например. Колкото и да е, бавят се нещата, а ако не си настроил правилно, даже изглежда гадно. Ето например как се мени фокуса, докато се опитвах да правя видеоклип, пореди стюардите да ме изгонят:

Забележи как се мени фокуса и дразни. Не бях избрал правилните настройки. Това е с проследяване на обекта, но се оказа безполезно.  Освен това е включена и оптична стабилизация, но много не се забелязва.  Е не съм специалист, може би трявба да попитам брата, дето е оператор в една телевизия, как точно стават нещата. Но едно е професионална камера, друго DSLR.

И да, качеството изглежда много добро, особено ако го гледаш на телевизор. В това спор няма. Но човек трявба да се занимава повече с тия неща, не като мен, дето му скимнало клип да прави ;) Ако е по-тиха сцената се чува леко и сервомотора на обектива, затова определено трябва външен микрофон. Но пък си е някак секси тоя сервомотор да се чува. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точният въпрос, който трябва да си зададе автора, какво видео ще заснема с него, или по точно за какво му трябва. Филми ли ще прави, движещи се обекти ли щя снима, за влогове ли ще се ползва и т.н.

И тогава избора ще стане по лесен.

Panasonic Lumix DMC-G7 Black kit е чудесен избор, пък и снима в 4К, което не е хич за пренебрегване.

Видеото като се downscale нa 1080p, ще изглежда в пъти по добре от колкото снимано с DSLR (нисък клас) и китовият обектив на 1080p.

sample video: Let's Travel • BEAUTIFUL EUROPE IN 4K (Ultra HD) • Panasonic G7

За заснемане на видео, автора може да погледне и:

The 6 Best Filmmaking Cameras Under $1,000

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно ще се спра на Panasonic G7,но ми е интресно дали няма DSLR вариант за към 1300 лв. плюс минус някой лев ако ми хареса нещо.

Просто явно като абсолютен аматьор не съм запознат с цените на пазара.

Идеята за закупуване на апарата е да се снима видео на открито в стил видеото което постнах.

Благодаря Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Kojack написа:

Най вероятно ще се спра на Panasonic G7,но ми е интресно дали няма DSLR вариант за към 1300 лв. плюс минус някой лев ако ми хареса нещо.

Просто явно като абсолютен аматьор не съм запознат с цените на пазара.

Идеята за закупуване на апарата е да се снима видео на открито в стил видеото което постнах.

Благодаря Ви.

Искайки DSLR можете ли да дефинирате разликите между такъв вид камера и безогледална? И преценете кое е важно за вас от разликите между двата типа. Специално микрофонния вход е нещо, което го има на по-високия клас, както и запис на скорост >30 кадъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм използвал безогледален, но основната разлика е следната:

При Mirrorless-a, няма дефакто реален визьор а електронен тип.

Предимството е като се заснемат снимки, че не трябва всеки път да преместващ погледа от визьора към дисплея на фотоапарата.

Снимката може да се вижда във самият визьор, което си е предимство до някъде на фотографа. Но щом ще се заснема основно видео е без значение.

DSLR vs. Mirrorless Cameras As Fast As Possible

DSLR или безогледален фотоапарат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, oic написа:

Предимството е като се заснемат снимки, че не трябва всеки път да преместващ погледа от визьора към дисплея на фотоапарата.

Снимката може да се вижда във самият визьор, което си е предимство до някъде на фотографа.

14375429131776998.jpg

А ако безогледалният апарат няма визьор?... :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, RudeBoy написа:

14375429131776998.jpg

А ако безогледалният апарат няма визьор?... :)

Има го и този момент наистина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.