Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,
Не знам темата ми за тук ли е или не е. Ако не е за тук се извинявам!
Кутията ми е FRACTAL DESIGN Core 3000, отпред има филтър подобен на тънък дунапрен. Единственото близко което успях да намеря е

fan-f12.jpg

http://tpetrov.com/search.php?prod=Филтър+за+вентилатор+120
Някой знае ли от къде мога да си взема по-голямо парче от това? Защото 120 х 120 ми е малко. Трябва ми парче с размери: 280 х 150 мм
Защото моето парче от олкова чистене и пране, се прокъса :(.

Приемам и други предложения за филтър.
Загледах се по това:
arc_bottom_out.jpg

Благодаря предварително!

Редактирано от belqta666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на прахосмукачката има такъв - смених го с марля от аптеката на 2 ката

http://www.salvia.bg/product/марля-1м/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкарай тези филтри и остави въздуха да циркулира свободно. Да не говорим, че сега вече започват и големи жеги.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го оставя без филтри трябва да чистя всеки ден.
До нас се прави метрото и отделно една сграда се ремонтира и е прашоляк отвсякъде. Така с предния филтър през ден го чистя с прахосмукачката и веднъж в седмицата го пера.
Преди да се започне строежа за метрото този прах го събитах за два-три месеца, сега за няколко дни.

Благодаря за предложенията!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открадни на баба си чорапите и си готов

pantyhose.jpg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Любомир Ико написа:

Открадни на баба си чорапите и си готов

Четох за този вариант, но спирали много въздуха. Не съм тествал и не мога да кажа.
Ако не се намери друго решение ще пробвам на баба чорапите и марля :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, belqta666 написа:

Ако го оставя без филтри трябва да чистя всеки ден.
До нас се прави метрото и отделно една сграда се ремонтира и е прашоляк отвсякъде. Така с предния филтър през ден го чистя с прахосмукачката и веднъж в седмицата го пера.
Преди да се започне строежа за метрото този прах го събитах за два-три месеца, сега за няколко дни.

Благодаря за предложенията!

Всеки ден няма да го чистиш, но един път на 1 седмица е нормално. С един копресор просто продухваш прахта. Така с тези филтри просто убиваш машината. Прави какво си знаеш тя е твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За компресор за гуми ли говориш или за някакъв друг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, belqta666 написа:

За компресор за гуми ли говориш или за някакъв друг?

И компресор за гуми става. Прахосмукачка, която има опцията за издухване и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия компресори и прахосмукачки трябва много да се внимава с тях, първите хвърлят конденз, че и масло, ако нямат филтър за това, а вторите може да хвърлят статика, която да убие електрониката. Има спец. въздуходувки за електроника на съответната цена. ;)

Авторе, може да звъннеш в Декада да ги питаш дали имат нещо подходящо или да се разберете за някаква алтернатива, ако имат. 

Иначе - ползвай женски чорапи, ако търсиш нещо евтино, в противен случай навестяваш китайските сайтове и се молиш за коректен китаец и скорошна пратка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще звънна/пиша на Декада.
Относно китайците гледах в Али, но там намирам само метални/алуминиеви решетки и едни пластмасови, но те са за 120 и 140 мм вентилатори, не си намирам цяло парче.

Благодаря на всички за съветите!

Междо другото и един приятел си чисти компа с прахосмукачка (която има издухване). Моята е стар модел и няма такава опция :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чорап не ползвай, синтетика не, не напразно казах марля и бинта е подобно нещо

160819130428bint-marlen-medica.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра работа върши и филтър за абсорбатори Nitec във вид на тънка вата или като хартия. Отделно има по-тънка водоустойчива хартия Spontex.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, dynamo написа:

Тия компресори и прахосмукачки трябва много да се внимава с тях, първите хвърлят конденз, че и масло, ако нямат филтър за това, а вторите може да хвърлят статика, която да убие електрониката. Има спец. въздуходувки за електроника на съответната цена. ;)

Авторе, може да звъннеш в Декада да ги питаш дали имат нещо подходящо или да се разберете за някаква алтернатива, ако имат. 

Иначе - ползвай женски чорапи, ако търсиш нещо евтино, в противен случай навестяваш китайските сайтове и се молиш за коректен китаец и скорошна пратка. :)

Хайде пак глупости. Конпресор, който хвърля малко е свършено с него. Не знам прахосмукачка при дихане да рпави статично електричество. А ако пък постващия му се налага може да си вземе компресор за гуми, който се включва през запалката на колата и да си чисти машината с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Емил Костов написа:

Хайде пак глупости. Конпресор, който хвърля малко е свършено с него. Не знам прахосмукачка при дихане да рпави статично електричество. А ако пък постващия му се налага може да си вземе компресор за гуми, който се включва през запалката на колата и да си чисти машината с него.

Може ли без да квалифицираш, а само да говориш и то си личи кое какво е:

Конпресор, който хвърля малко е свършено с него.

Това означава, че все пак е възможно да "хвърли малко", което води до риск, без да има на него филтър за евентуален конденз или масло, конденз винаги може да "хвърли", не знам защо си мислиш, че законите на физиката не важат за компресор, след  като има повишаващ налягането метален съд.

Не знам прахосмукачка при дихане да рпави статично електричество.

Значи не си чистил с прахосмукачка просто, а говориш наизуст. Повечето евтини прахосмукачки правят така, въпрос на късмет е и на отчасти натренираност да не убиеш нещо, а не дали няма да стане. ;)

А ако пък постващия му се налага може да си вземе компресор за гуми, който се включва през запалката на колата и да си чисти машината с него.

Уточни за какъв вид компресор за гуми иде реч и дай линк, защото отново евтините не само, че нищо няма да свършат, но и ще си даде човека парите на вятъра.

Извод: По твоята логика и силен, сешоар за ... коса с дифузьор ще направи чуреса, а тия с въздуходувката от Ма@ита са "ментарджии", че ни я пробутват тая "глупост" а? :) Жокер - обърни внимание на "антистатично" в описанието. ;) 

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ти прави заключения. Нито говоря за сешоар нито нищо. Чистил съм с прахосмукачка и доста добре се справя. Компресор също имам, който е за гуми и се включва в запалката. Техниката си я почиствам и нямам никакви проблеми. 

Всеки сам си преценява какво да прави с компютъра си. Постващия като иска да слага филтри, найлони и прочие. Резултата после ще е ясен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм направил заключенията аз, а други специалисти, дори се опасявам, че просто повтарям правилата, а не давам нищо ново като информация. :(

И да, всеки сам и на собствен риск да се оправя, но не пречи да пробваме да се предпазим един-друг от грешки. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.07.2017 г. в 18:11, dynamo написа:

Не съм направил заключенията аз, а други специалисти, дори се опасявам, че просто повтарям правилата, а не давам нищо ново като информация. :(

И да, всеки сам и на собствен риск да се оправя, но не пречи да пробваме да се предпазим един-друг от грешки. :)

Разбира се. Затова е и форума. Всеки да изкаже мнение или опит. Не е задължително да си специалист. Не съм имал досега проблеми с продухване на компютър. Даже навремето ги почоствах с уста и четка за бръснене, само че когато започнах да работя в първата зала се оказа, че това не е толкоз лесно. При отварянето на комоютъра не се виждаше хардуера. Една прахосмукачка свърши перфектна работа. За 3 дена аз и колегата почистихме 27 машини, смазахме или сменихме вентилаторите ( където се налагаше) и всичко си зарабори перфектно.

Не знам постващия къде държи компютъра, но за 2 дена да се напълни с прах не ми се вярва. Ако пък положението наистина е такова постващия рискува да хване астма.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Не съм имал досега проблеми с продухване на компютър. Даже навремето ги почоствах с уста и четка за бръснене, само че когато започнах да работя в първата зала се оказа, че това не е толкоз лесно. При отварянето на комоютъра не се виждаше хардуера. Една прахосмукачка свърши перфектна работа. За 3 дена аз и колегата почистихме 27 машини, смазахме или сменихме вентилаторите ( където се налагаше) и всичко си зарабори перфектно.

Ааа, класиката си е бояджийска четка 80мм и яко духане с уста и кихане и кашляне като зареждане на "уреда". :emoji_smiley-01: Вероятно сте ползвали по-дълги пластмасови накрайници на прахосмукачката и това ви е спасило. Ние чистехме с руски Тайфун, ако не можем да довлечем маркучи от компресора в залата. :curious-minion-2:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, dynamo написа:

Ааа, класиката си е бояджийска четка 80мм и яко духане с уста и кихане и кашляне като зареждане на "уреда". :emoji_smiley-01: Вероятно сте ползвали по-дълги пластмасови накрайници на прахосмукачката и това ви е спасило. Ние чистехме с руски Тайфун, ако не можем да довлечем маркучи от компресора в залата. :curious-minion-2:

Тя си има специален накрайник за издухване. Не помня каква беше прахосмукачката, но беше професионална. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Тя си има специален накрайник за издухване. Не помня каква беше прахосмукачката, но беше професионална. 

И Тайфунчето е профи отвсякъде, смуче, духа, не е истина какво чудовище е, който я има, направо е в джаза с нея. :licklips:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, dynamo написа:

И Тайфунчето е профи отвсякъде, смуче, духа, не е истина какво чудовище е, който я има, направо е в джаза с нея. :licklips:

Варианти има много. постващия може да потърси и компресор втора употреба. Има ги за 80-100 лева. Целта е  като се наложи да може да си продуха машината. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прахосмикачка да хвърля ток:lol6: незнаех че въздуха е проводник

откакто имам компютър като го чистя, първото което правя с прахосмукачка и да изсмуча по едрата прах

за да се махне остатъчния ток, при разкачване от тока се задържа старт бутона за да разреди кондензаторите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 03/07/2017 в 19:44, Емил Костов написа:

Всеки ден няма да го чистиш, но един път на 1 седмица е нормално. С един копресор просто продухваш прахта. Така с тези филтри просто убиваш машината. 

А като се трупа прах (която може и да е електропроводима) по компонентите, не я ли убива по-бързо? Не виждам с какво пречат филтрите. 

И аз лично не намирам за нормално да си чистиш ВСЯКА седмица компютъра. Аз апартамента си не чистя толкова често :D  Веднъж на месец-два, ако си манияк може. Или ако го отваряш често. Иначе, 1-2 пъти годишно е ок.

Компютрите в офиса не са чистени повече от 5 години и още няма умрели.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петко К написа:

А като се трупа прах (която може и да е електропроводима) по компонентите, не я ли убива по-бързо? Не виждам с какво пречат филтрите. 

И аз лично не намирам за нормално да си чистиш ВСЯКА седмица компютъра. Аз апартамента си не чистя толкова често :D  Веднъж на месец-два, ако си манияк може. Или ако го отваряш често. Иначе, 1-2 пъти годишно е ок.

Компютрите в офиса не са чистени повече от 5 години и още няма умрели.  

Ти недей гледа компютрите в офиса. Това го прави май всеки БГ администратор. Мързи го да си гледа техниката. Нали шефа ще купи друга. Естествено, че прахта е убиец за един компютър, затова той трябва да се почиства. А тези смотани филтри не стига, че ще ограничат потока в системата, ами ще вдигат и температурата, защото в един момент ще се "напият" с финна прах и компютъра ще се "свари" в буквалния смисъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.