Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Какво мислите за Антихриста?

Искам да знам мнението на всеки един по въпроса и статията...

Последно време, факти и събития за нещата които ще се случват около нас и с нас самите. Получих тази статия преди малко и реших, че всички ще искате да научите какво ще става с нас и какво ни предстои в най-близък план.

-ИЗБЯГВАЙТЕ ГО!!! РАЗБЕРЕТЕ ЗАЩО… MONDEX

-ЗАПОМНЕТЕ ИМЕТО НА ТАЗИ КОМПАНИЯ И ЗНАКА (пеперуда)!

-СЛУЧАЙНОСТ ЛИ Е ТОВА?

-ПРЕДСТОЯЩОТО БЕЗКАСОВО ОБЩЕСТВО

-Последният диктатор в историята-АНТИХРИСТ - Световният диктатор

-Нова парична система

-Числата, започващи с 666

-Заговорът се заплита

-Белгийският звяр

-Технологията за „имплантиране на биочипове” е вече налице!

-Белегът и религията Ню Ейдж Белегът на звяра

Според мен това е от изключително значение не пренебрегвайте статията, прочетете я цялата това ще ви отнеме не повече от 5 минути, а може и да е от изключителна полза за вас.

Най-искренно благодаря за вниманието и за коментарите, който очаквам от всеки един от вас. :lighter:

Последно време, статията ТУК

пп. Тъй като се получи някакво недоразумение...допълвам, че както във всяка информация и тук може да има доза нереалност...но при всяка информация е възможно да има и неверни данни...всеки има мозък, за да решава кое да приема или не....дори в масмедиите които всекидневно ни пълнят главата с мръсотии и ни промиват мозъка...

Темата е публикувана, за да информира и предупреди какво ни чака за напред, който има желание да я чете моля да заповяда...Никой не може да ми докажа, че мнението му е 100% истината за това моля за уважение друго не желая...

От самото начало съм била коректна към всеки...уважавала съм и уважавам всяко мнение от всеки потребител и съм била толерантна към всеки...КАЛДАТА стана моето място да споделя информация и мислех, че тук ми е мястото..но след тези лични нападки и неприлични постове не знам какво да мисля!!!...

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антихриста е отдавна тук. Той вече е роден. Момчето в момента е на около 16 години и живее във Франция. Това е предсказано от Нострадамус. И от нашата пророчица Ванга също. Той е тук вече. Роден е. С числото 666.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са глупости...Няма такова нещо като "Антихрист". Самата дума звучи много арогантно,тя предполага,че християнството е най-вярната и автентична религия,и оттам най-лошият човек е Антихрист.

Не,много ми е интересно...Дайте ми дефиниция за "Антихрист"! Моля ви! Какво е това? Яде ли се,пие ли се? Публикувано изображение

Олеле,четох и статията!!! По-голяма простотия не бях виждал... :)

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох статията до половината - се отказах да продължа : съвсем честно, първите ми асоциации са , че тя е дело на някой пазарен конкурент на Моторола, който този път е решил да играе по-масово и по-хард: чрез разпространението на такъв тип съобщения :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са глупости...Няма такова нещо като "Антихрист". Самата дума звучи много арогантно,тя предполага,че християнството е най-вярната и автентична религия,и оттам най-лошият човек е Антихрист.

Не,много ми е интересно...Дайте ми дефиниция за "Антихрист"! Моля ви! Какво е това? Яде ли се,пие ли се? Публикувано изображение

Малко от Библията чел ли си Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,чел съм.И какво,да взема да приемам за чиста монета всичко,написано вътре??? Искам просто някой да ми разясни какво е "Антихрист". Имам чувството,че тая дума я използвате,без много-много да разбирате какво всъщност имате предвид...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми обяснили какво точно значи думата антихрист,защото след това което прочетох малко се обърках :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека си припомним филма The Omen 666 (Поличбата 666) или по-скоро конкретната поема:

When the Jews return to Zion

And a comet rips the sky

And the Holy Roman Empire rises,

Then You and I must die.

From the eternal sea he rises,

Creating armies on either shore,

Turning man against his brother

'Til man exists no more.

За какви мотороли говорите, като ясно и точно е казано, че Анти-христът ще дойде от "вечното море", което във филма се тълкува като политиката.

Не се и съмнявам, че ще бъде следващият диктатор, но само времето ще покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами гледай "Краят на дните" с бате Арни Шварценегер,там лошият Антихрист се развихря... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми обяснили какво точно значи думата антихрист,защото след това което прочетох малко се обърках :eek:

Антихрист - Враг на Христос, който според християнското учение, ще се появи при Второто пришествие.

Антихристос.

Обяснение в "Кратък философски речник". Т.е. - това е антихристът от философска гледна точка. от религиозна гледна точка - може би някой друг ще успее да обясни по-добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антихристът принципно е образ в християнската есхатология. Той е противникът на Христа и въплъщение на злото, който ще се яви преди второто пришествие на Иисус, за да води борба с Христа и ангелите Му. В самата Библия думата има двоен смисъл. Антихрист се назовава всеки, който проповядва ереси, който отрича Иисус Христос, не го припознава като Богочовек и не признава личността му въобще като действителна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антихрист се назовава всеки, който проповядва ереси, който отрича Иисус Христос, не го припознава като Богочовек и не признава личността му въобще като действителна.

Ами то значи има милиарди антихристи на земята в момента...Всички не-християни са антихристи. Така поне излиза от това определение...Самата идея за Антихриста е необикновено голяма глупост,широко използвана от киноиндустрията,и втълпена на простоватите хорица,да се плашат... :eek:
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох статията до половината - се отказах да продължа : съвсем честно, първите ми асоциации са , че тя е дело на някой пазарен конкурент на Моторола, който този път е решил да играе по-масово и по-хард: чрез разпространението на такъв тип съобщения :eek:

Числото 666 е числото на Антихриста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Числото 666 е числото на Антихриста.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Вярно? Ама това сигурно ли е? В смисъл - щом е написано някъде,значи е 100 % истина... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то значи има милиарди антихристи на земята в момента...Всички не-християни са антихристи. Така поне излиза от това определение...Самата идея за Антихриста е необикновено голяма глупост,широко използвана от киноиндустрията,и втълпена на простоватите хорица,да се плашат... :clap:

Всъщност не. Антихриста е пълно отрицание на Христа и учението, което той проповядва. Антихриста е лъжеобраз и всъщност е въплъщение на моралната деградация и упадък. Това е основното за него - той е лъжлив образ, лъже-Христос. Това изискване се отправя към всяка употреба на думата. Всеки който говори от името на Христа, но с лъжливи помисли е антихрист. Всеки отричащ Христовите ценности е антихрист. С това еквилибристиката ти рухва и милиардите ти бързо се стопяват. :) Теологичното понятие за антихриста е тясно обвързано с есхатологията и няма общо с политическата употреба на думата, която ти така непохватно експлоатираш. Публикувано изображение
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки отричащ Христовите ценности е антихрист. С това еквилибристиката ти рухва и милиардите ти бързо се стопяват. :clap: Теологичното понятие за антихриста е тясно обвързано с есхатологията и няма общо с политическата употреба на думата, която ти така непохватно експлоатираш. Публикувано изображение

Кефиш ме! Публикувано изображение Ами нали всички не-християни отричат христовите ценности...И хайде,пак ме обвини,че нещо съм експлоатирал...Добре,щом това ти доставя удоволствие... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,чел съм.И какво,да взема да приемам за чиста монета всичко,написано вътре???

Искам просто някой да ми разясни какво е "Антихрист". Имам чувството,че тая дума я използвате,без много-много да разбирате какво всъщност имате предвид...

антихрист

гр.

1. Враг на Христос, който според християнското учение, ще се появи при Второто пришествие.

Източник: antichristos

на земята ще дойде Антихрист. В Свещеното Писание думата антихрист има двояко значение: в общ смисъл антихрист е всеки, който отрича, че Иисус е Христос" (1 Иоан 2:22) и "не изповядва, че в плът е дошъл Иисус Христос" (1 Иоан 4:3); в собствен смисъл антихрист е определено лице, което ще се яви преди свършека на света (2 Сол. 2:1-12)

Източник: Pravoslavieto.com

Антихриста-"човекът на греха": "Никой да не ви измами по никой начин; защото това няма да бъде, докато първо не дойде отстъплението и не се яви човекът на греха, синът на погибелта…" /ІІ Солунци 2:3/.

Благодаря за корекцията уместна е. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"всеки, който отрича, че Иисус е Христос" Ами думата "Христос" е гръцката дума за "месия", и навремето е била напълно непозната,измислена е доста след Исус... Всъщност,дори и "Исус" идва от гръцкия език. Точното му име е Йешуа, или нещо подобно беше май...

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кефиш ме! Публикувано изображение Ами нали всички не-християни отричат христовите ценности...И хайде,пак ме обвини,че нещо съм експлоатирал...Добре,щом това ти доставя удоволствие... Публикувано изображение

Добре ти го каза.

Тук говорим преди всичко от гледна точка на теологията.

За такива морални ценности и тем подобни има други теми.

Говорим за човека звяр.

А неговото число е 666 и всичко се сбъдва.

Точно както е писано в Библията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ти го каза.

Тук говорим преди всичко от гледна точка на теологията.

За такива морални ценности и тем подобни има други теми.

Говорим за човека звяр.

А неговото число е 666 и всичко се сбъдва.

Точно както е писано в Библията.

Какво се сбъдва? Я ми припомни,че отдавна не съм препрочитал Библията...Човека звяр - как звучи само... Публикувано изображение Като от евтин холивудски хорър. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно повечето други религиозни системи не проповядват нищо фундаментално различно от Христос - мир, любов към ближния, смирение... И ти ме кефиш. Добре че има хора като теб иначе много други щяха да са без работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Вярно? Ама това сигурно ли е? В смисъл - щом е написано някъде,значи е 100 % истина... Публикувано изображение

То по твоите съждения и умозаключения не мога да съм сигурна, че и ти си истински независимо дали те виждам или не, истинския Ти е всъщност Характера ти ;)

Моля те да не задаваш такива въпроси, като дали нещо е 100 % истина или не, ами сам стигни до заключение, кое е истина и кое лъжа... ;)

Никой не кара другия да приема нещо или да не го приема помолих само да дадеш прекрасното си мнение по въпроса, а не га се лигавим с глупости не му е тук мястото за лигавене, моля те разбери. :wors:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно повечето други религиозни системи не проповядват нищо фундаментално различно от Христос - мир, любов към ближния, смирение... И ти ме кефиш. Добре че има хора като теб иначе много други щяха да са без работа.

Хубаво е,че се кефим взаимно... :wors: Това за работата нещо май не успя да се изразиш много ясно,но както и да е...Сега сериозно - мир,любов,смирение - да,това го проповядват всички религии,но пътищата в тях са различни. И защо пък да са точно "Христови ценности" ? Има много по-стари религии от християнството,където се проповядват тези неща...Това са общорелигиозни ценности. Това не харесвам в тази теория за антихриста - звучи прекалено арогантно,поставя християнството над всичко друго.

Никой не кара другия да приема нещо или да не го приема помолих само да дадеш прекрасното си мнение по въпроса, а не га се лигавим с глупости не му е тук мястото за лигавене, моля те разбери. ;)

Забравете.Отказвам се. Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох го към половината (пойне идеята схванах) утре като го имам на хартия ще го довърша... Изглежда ДОСТА интересно, но, мисля, че не всичко може да се зима за чиста монета (що се отнася до всички тия бар-кодове, свръх-компютри и т.н.) Не знам, доста съм объркан, нз кво да мисля... някак ми звучи Публикувано изображение Но пък, от друга страна, ако всичко това, което е писано като факти е проверена и вярна информация, съм склонен да приеама предстоящият КРАЙ на обществото ни...

(бтв с Антихриста сме набори... ;))

Редактирано от ViR2aL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега сериозно - мир,любов,смирение - да,това го проповядват всички религии,но пътищата в тях са различни. И защо пък да са точно "Христови ценности" ? Има много по-стари религии от християнството,където се проповядват тези неща...Това са общорелигиозни ценности. Това не харесвам в тази теория за антихриста - звучи прекалено арогантно,поставя християнството над всичко друго.

Тук не става дума за пътища. Става дума за бинарните опозиции добро-зло. "Анти" означава отрицание, не аналогия или подобие.

Христови ценности защото понятието антихрист е християнско. От християнска гледна точка други култури може да са засвидетелствали същите ценности по-рано, но първоизточника им е един и това е традицията, завещана ни от Яхве. А тъй като Христос е негова еманация то те са припознати като християнски. Иисус според християните е този, който ги е утвърдил в чистия им вид. Ето защо християнски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.