Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми кажете плюсове и минуси на ауди а8 4.2 тди 326 к.с с какво да внимавам преди покупката на автомобила и кои са му слабите места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бубини и клапани. И задължителен преглед на веригата. А що точно печката, кво му е на бензиновия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ostavime написа:

Може би заради икономията. 

Е какъв е проблемът с газовата? 

Моето мнение е, че като се взема такава стара дизелова кола, вероятно с автоматик, трябва да се приготвят още толкова пари за обслужвания и ремонти. Но човека си знае и пита какви проблеми може да очаква. Аз чета за по-новите модели за проблеми с електрониката и нищо друго. За по-старите всеизвестен е проблемът с мултитроника, ако е такава скоростната кутия. Цената на ангренажна верига също е всеизвестна, дори при по-ниския клас Ауди. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз карам и такава А8, но следващия модел. Карал съм и точно такава каквато иска да си купи. Някъде из темите съм качвал снимки. Ето го разхода при нормално каране на по-новата, сегашната. 

Така че... бензин и газ са глупости за мен. Или само бензин, или дизел. 

http://prikachi.com/images.php?images/205/9166205F.jpg

Иначе гърмя въздушното окачване. Това е трудно да се предвиди. Други сериозни проблеми няма. Нито на старата, нито на новата. 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Година от 2003-2009 мисля че се води този модел на който съм се спрял 

преди 3 часа, Silvering написа:

Бубини и клапани. И задължителен преглед на веригата. А що точно печката, кво му е на бензиновия?

Ами просто съм се спрял на дизел нищо против бензина но лично мой избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Preslav Vladimirov написа:

Година от 2003-2009 мисля че се води този модел на който съм се спрял 

Ами просто съм се спрял на дизел нищо против бензина но лично мой избор.

ясно, така е модерно явно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Тоя голям двигател( 4.2 тди)  е перфектен за метан или обикновена газ 

Баси смешката ! Дизел на метан или газ !!!
Как смяташ да го пригодиш ? Кое гориво от двете ще е детонационно устойчиво на минимум 30 атм. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, BMW Маниак написа:

Как смяташ да го пригодиш ? Кое гориво от двете ще е детонационно устойчиво на минимум 30 атм. ?

Ти па намери на какво да обърнеш внимание. Докато дизел на метан имахме в България още от края на 80-те (икаруси на "газодизел" в София), то дизел с бобини още не съм срещал. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, BMW Маниак написа:

http://www.bluetronic.info/bg/servizi/lpgecu_opisanie/dizel-gaz-metan/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колата е хубава. Вземи си такава, щом си решил и не го мисли толкова. Все пак е само кола, ламарина. Няма да я караш вечно. Остави ги тука разбирачите (някои от тях), които подигравателно ти подхвърлят разни реплики. Те такива коли са виждали само на картинка и да минават покрай тях на улицата. Я питай ги какво карат и само гледай цирка. :))) 

Щом ти се кара 4.2 TDI взимай такова. Перфектно е. Икономично е, надеждно и пъргаво, когато се налага. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Това е баси филма. Само идиот може да си развали перфектния дизел и да му сложи пропан или метан по тази хамалогия от линка. Отделно че икономия няма да види но проблеми Да.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, BMW Маниак написа:

35 е компресията на старите атмосферни дизели. Новите е малко по-ниска.И степента на сгъстяване е по-ниска.
И аз имам приятел, който ги прави дизелите на газ. Но работят на смес между дизел и газ. Не само на газ.
Давало икономия.
Аз лично дизел не бих си взел, още по-малко да му слагам газ.
Щом не може да работи само на газ, няма смисъл голям.
Бензиновите коли се газифицират на 100%

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

.И степента на сгъстяване е по-ниска.

Какво общо има с цялата работа степента на сгъстяване ве нинджинере ? Ти може да имаш и степен на сгъстяване 100 и в ГМТ да имаш 5 atm налягане.

преди 1 час, simtech написа:

Давало икономия.

Колко е икономията нинджинере че ми е много любопитно ? При условие че тази кола гори 7-8л/100км дизел ?
В какви галимации трябва да влезеш и за каква икономия говорим?
Да развалим перфектно настроен двигател на дизел за да гоним икономия от 3лева на 100 км. Това само Андрешко като теб може да го направи.
Печалба има разбира се по веригата ама тя е за този който слага газовата уредба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 не гори. По-скоро почва от 9 извънградско и то в най-добрия случай. За градско да не говорим, хубу, че поевтиня нафтата. Лично предпочитам бензина, че вече 10-12 годишни дизели трудно се намират читави, въпреки, че са корави мотори. Но бензиновия 4.2 (ne e FSI) просто е дуракоустойчив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Silvering написа:

7 не гори. По-скоро почва от 9 извънградско и то в най-добрия случай.

Моята в момента ми гори 11-11,5 л./100км.
Но предната преди да и сложа чип тунинга гореше 9.1-9.3 разбира се нормално каране и винаги на климатик. При мен в градски услови колите са по икономични. По няма вариант да ги гоня. Но говорим за кола 2.3т 4/4.
Ако е за показно аз не виждам проблем да измина с това ауди 4.2тди 100km при разход 7 литра нафта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, BMW Маниак написа:

Моята в момента ми гори 11-11,5 л./100км.
Но предната преди да и сложа чип тунинга гореше 9.1-9.3 разбира се нормално каране и винаги на климатик. При мен в градски услови колите са по икономични. По няма вариант да ги гоня. Но говорим за кола 2.3т 4/4.
Ако е за показно аз не виждам проблем да измина с това ауди 4.2тди 100km при разход 7 литра нафта.

Говорим за нормално каране, не да се туткаме по пътищата. Иначе съм го смъквал тоя мотор и аз до 7, ама файда от него, като Варна Шумен ще го правя час и кусур?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Silvering написа:

Говорим за нормално каране, не да се туткаме по пътищата. Иначе съм го смъквал тоя мотор и аз до 7, ама файда от него, като Варна Шумен ще го правя час и кусур?

Е то нормалното каране е точно да се туткаш по пътищата. Аз не мога да разбера, що трябва вечно на газта. Перфектно е и с 80 при положение, че си тръгнал 20 минути по-рано. А товеа винаги е възможно, ако знаеш, че ще караш с 80.  И кво му е толкова на Шумен-Варна? една магистрала. Пускаш темпомата на 100 и просто се наслаждаваш на почивката. Що трябва да се мъчиш с 200 и да ти настръхва косъма, 100 псувни да отправиш на ония, дето се пречкат в лявата лента и да се чудиш, що трябва тир да изпреварва два тира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, bildera_ написа:

Е то нормалното каране е точно да се туткаш по пътищата. Аз не мога да разбера, що трябва вечно на газта. Перфектно е и с 80 при положение, че си тръгнал 20 минути по-рано. А товеа винаги е възможно, ако знаеш, че ще караш с 80. 

Е добре, айде, аз не съм такъв шофьор. Винаги съм закъснял всъщност. За тва и винаги съм на педала. Ама пак си спазвам ограниченията (освен когато много бързам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Silvering написа:

Е добре, айде, аз не съм такъв шофьор. Винаги съм закъснял всъщност. За тва и винаги съм на педала. Ама пак си спазвам ограниченията (освен когато много бързам).

Е не те обвинявам. Просто ти казвам, че и аз все закъснявам, но си направих експеримент миналата и тая седмица. Просто тръгвах 5-10 минути по-рано за работа. Кеф да си пуснеш темпомата колкото е ограничението и да стигнеш дори по-рано от предвиденото. А и имам време да се наслаждавам на изгрева, на музиката, на красотите около пътя...хаха. 

И не забравяй, че радарите работят с мерната единица лева на час и книжка за месеци. Между другото, сега е в сила акция в целия ЕС за скорстт и ГО. Мисли му. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, bildera_ написа:

И не забравяй, че радарите работят с мерната единица лева на час и книжка за месеци. Между другото, сега е в сила акция в целия ЕС за скорстт и ГО. Мисли му. 

Не ме касаят тия неща. Тука радарите не са на почит. Има си камери, обозначени са 200-300 метра предварително. Кат наще катаджии, гладни с радари у ръките нема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Silvering написа:

Не ме касаят тия неща. Тука радарите не са на почит. Има си камери, обозначени са 200-300 метра предварително. Кат наще катаджии, гладни с радари у ръките нема.

Те вече не се и обозначават. Отмени го съда. И там ще е проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.