Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 12 минути, bildera_ написа:

Те вече не се и обозначават. Отмени го съда. И там ще е проблема. 

Ми мислете му :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Silvering написа:

Ми мислете му :)

Мисленето ми е втора природа.  Имам няколко правила.

-винаги в дясно;

- никога бързо, ако съм сам;

- винаги гледай стоповете на тоя пред теб;

- припомняй си де са стояли ченгетата преди години;

- имай предвид, че и да си бърз колкото предния, теб също ще заснемат, затова дистанция и пак гледай стоповете;

- и да има съмнение за липсваща камера, винаги намалявай;

- на непознати места гледай знаци и карай със скоростта на околните. Ако ти се струва бърза, не карай с тяхната скорост.

Спазват ли се тия простички правила, риска от фиш по пощата е минимален

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, bildera_ написа:

-винаги в дясно;

- имай предвид, че и да си бърз колкото предния, теб също ще заснемат, затова дистанция и пак гледай стоповете;

- на непознати места гледай знаци и карай със скоростта на околните. Ако ти се струва бърза, не карай с тяхната скорост.

Тва бате звучи като адски ангажиращо. Аз съм почти едноклетъчен, не знам дали ше се справя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, bildera_ написа:

-винаги в дясно;

То ще ми изпуши главния мозък ако мисля за всичко това на път.

Тука карам както си искам поне за сега.
Има радари на някой по бързи пътища ама са на дълги прави и аз докато видя от далеч спряла кола в дясно или ляво намалям. После пак газ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Silvering написа:

Тва бате звучи като адски ангажиращо. Аз съм почти едноклетъчен, не знам дали ше се справя.

99% не се справят, да. Затова и сме учили навремето. Професионализъм, братче.

преди 8 минути, BMW Маниак написа:

То ще ми изпуши главния мозък ако мисля за всичко това на път.

Тука карам както си искам поне за сега.
Има радари на някой по бързи пътища ама са на дълги прави и аз докато видя от далеч спряла кола в дясно или ляво намалям. После пак газ.

Давай я просто. Газ на Шипка, газ на SIM рейсърите  и газ зимата, та да врътне малко и задницата. 

Е да, за теб газ и на пистата. Ама да те питам, все ли бързаш до пистата? Не ти ли писва? ето, мен ми писнаха пистите днес и 3 часа отговарям ли отговарям тук. 

ПП: ебал съм ти форума, бегам към пистта, че времна има да гоня тая седмица :P

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, bildera_ написа:

Ама да те питам, все ли бързаш до пистата?

Не питай. Ад е до пистата. С 80км/ч че от както направих едни куфари под платформата и след 80км почва да танцува . Тоест не мога да карам повече от тази скорост. Преди кога ги нямаше тези куфари и до 140км. съм карал с кола на платформата и съм нямал проблем. Направо ми идва да ги махна ама нямам къде да си държа джантите с резервните гуми за тренировки.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, BMW Маниак написа:

Не питай. Ад е до пистата. С 80км/ч че от както направих едни куфари под платформата и след 80км почва да танцува . Тоест не мога да карам повече от тази скорост. Преди кога ги нямаше тези куфари и до 140км. съм карал с кола на платформата и съм нямал проблем. Направо ми идва да ги махна ама нямам къде да си държа джантите с резервните гуми за тренировки.

Добре де, мисли си как ще караш на пистата. Какво ти пука как караш до пистата? Примерно аз на работа си мисля, как ще карам на пистата като се прибера. Помага. 

ПП: Пистата е заета, та затова и ти отговорих, да не се чудиш. Днес явно ще я пропусна. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, bildera_ написа:

Добре де, мисли си как ще караш на пистата.

240 км дистанция до столицата. В двете посоки 500км с 80км замина ти деня по пътищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, BMW Маниак написа:

240 км дистанция до столицата. В двете посоки 500км с 80км замина ти деня по пътищата.

Ми тръгвай по-рано. Кво, мислиш, че като постоянно си на газ-спирачка ще стигнеш по-бързо? Мислех те за по-разумен. Най-бързото каране - тръгваш 10 минути по-рано, караш с разрешената скорост за да не настигаш преждевременно тоя и оня, а и за да настигат по-рядко и теб. Пък който те настигне, негов си проблем. Забелязал съм, че в България най-бързо се кара по първокласни пътища, ако се кара с разрешената скорост. Така се настигат минимално количество тирове, дето са и главна причина за забавянето. А и да се забавиш 10 минути за 240 километра едва ли е проблем. преди две седмици се пуснах на Шипка и си засичах времето. Ама събота бе, да го еа. 2-3 минути карам и хоп, колона. Спирах два пъти да изчаквам празно трасе и пак газ. И след третото спиране ги настигнах, ама бе малко до върха. И какво? Газ-спирачка? Ами засякох, че максимумът бе 30 секунди празно трасе. За 2-3 минути съм настигнал тоя, дето е минал преди мен. После пак трябва да спирам или да карам зад него. Добре, има и идиоти с баничарки, дето им давам път да ме изпреварят, мислейки, че са хванали дявола за уя. И кво, 5 коли колона. Добре. Бърза им се, ама са некадърници в карането. Така не се бърза. Бърза се бавно и с мисъл. Примерно преценяваш скоростта, когато като настигнеш колоната, ще ти се допиее кафе или ще ти се допикае. Ползваш момента и пак ги настигаш. Вече си стигнал :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, BMW Маниак написа:

Колко е икономията нинджинере че ми е много любопитно ? При условие че тази кола гори 7-8л/100км дизел ?
В какви галимации трябва да влезеш и за каква икономия говорим?

Аз казвам, че може. Не казвам, че бих си сложил. 8+литра дизел при тукашните цени може да отиде към 20лв/100км. Не е малко.
Аз карам бензинова на газ. Минавам за 10-11лв/100км.

преди 3 часа, BMW Маниак написа:

Тука карам както си искам поне за сега.Има радари на някой по бързи пътища ама са на дълги прави и аз докато видя от далеч спряла кола в дясно или ляво намалям. После пак газ.

Като се размажеш и те събират с лопатка, ще се сетиш защо не си прав, но ще е късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...