Премини към съдържанието
kalansuv

Да си кажем истината в очите. Защо толкова беди ни се случиха.

Препоръчан отговор

Моля коментирайте по- долният текст.

За "братушките": "На 7 септември 1944 г. в България нахлува Червената армия. Само за няколко месеца са убити и хвърлени в затвора 2000 български свещеници. Убити са и над 30 000 българи. Без съд и присъда. Още 2000 от т.нар. Народен съд. Десетки хиляди са хвърлени в концлагери. На 7 януари 1945 г. започва и Кървавата коледа. В Пиринска и Вардарска Македония са убити 21 000 българи, които държат на българското си име и националност и отказват да се пишат македонци по настояване на Москва. Десетки хиляди са хвърлени в затвори и концлагери, а над 100 000 са депортирани.
Това е само за 4 месеца след нахлуването на Червената армия и прегазването на България от руския ботуш.
Руски окупационен корпус остава в България за 3 години. Общата му численост е 300 000. Издръжката на корпуса е по-голяма от бюджета на държавата. Отделно руснаците изземат държавния резерв от 25 милиона кг. тютюн и го продават на САЩ по международни цени. Изземат и държавния резерв от розово масло. 5000 кг. По-скъпо от злато. Изземат и държавния резерв от лавадулово масло.
Разкостени и изнесени в Русия са 100 завода.
Да уточня - до 1944 г. България има 3 самолетостроителни завода. ДАР в Божурище, ЛАЗ в Ловеч и "Капрони български" в Казанлък - частен. Разкостени и закарани в Русия. Старите хора в Ловеч имат един лаф - дойдоха руснаците и от самолети слезнахме на каруци.
Впрочем, машините и съоръженията, конфискувани от заводите като военна плячка, ще ни бъдат продадени след 20 години експлоатация и амортизация и то срещу долари.
През същия период - от 1960 до 1964 г. за Русия е изнесен и целия златен резерв на България - 32 тона злато.
Изнесен е, защото в хазната ни не е останал и цент.
Продадено е от руснаците на Лондонската борса.
През същия период България плаща за руския петрол по 25 долара за барел, при международна цена от 18 долара.
Факти, документирани надлежно в Държавен архив, впрочем също опоскан от руснаците след 1944 г.
Иначе ни братосват. Нищо, че плащаме за руския газ с 30% по-скъпо от Турция и с 40% по-скъпо от Германия.
Така е по братски, нали?!"

Много стегнат преразказ на българо-съветската дружба, "която е като слънцето и въздуха за всяко живо същество по думите на пияницата Г.Димитров): "...Преди да бъдем вероломно окупирани от СССР, бяхме обединили всички български земи, много преди да заработят заводи, като Фолксваген, СААБ, "Волво" "Порше", ние българите имахме 4 самолетостостроителни фабрики в Божурище, Пловдив, Казанлък и Ловеч, деляхме 7мо- 9то място по икономическо развитие в Европа, оставяйки зад себе си Швеция, Норвегия, Дания, Испания, Португалия, а Гърция и Турция само си мечтаеха да достигнат някога нашето ниво! След натрапения ни съветско-азиатски социализъм България фалира 5 пъти - 1951, 1962, 1977, 1990, 1996, а принудителната девалвация на лева през 1951, 1962 и 1997 обезцени националното ни богатство над 1 500 000 пъти! Ето, това ни струваше "вечната и нерушима дружба" с вероломна, ретроградна и колонизаторска Русия, окупирала ни и в двете световни войни и откраднала на два пъти държавния ни златен резерв, подарила нашето Беломорие на тогавашните гръцки комунисти и нашата Македония на югославските комунисти!!!!!!"

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, kalansuv написа:

България плаща за руския петрол по 25 долара за барел,

лелеееее.....ние сме били по добре и от ислямска държава!ако не лъжеш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да съм чел темата, нека позная... Комунистите са виновни !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Текста е сравнително кратък. Каква е причината да не искате да го прочетете?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка седмица пускаш 5-6 теми. И всичките са на тема, колко са гадни комунситите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дойче Веле:
През есента на 1944 г. българите в Пиринския край и Вардарска Македония са подложени на нечувани репресии и гонения. Целта: да бъдат приобщени към признатата от Москва „македонска нация“. Датиращите още от 20-те години на миналия век решения на Коминтерна и неговата Балканска комунистическа федерация за създаване на „македонска“, „тракийска“ и „добруджанска“ нации са част от социалното инженерство на Кремъл. То цели да реставрира влиянието на бившата империя върху изгубените територии и сфери на влияние в Източна и Югоизточна Европа зад маската на решаването на националните въпроси.

Пълният материал тук: http://www.dw.com/bg/една-от-най-срамните-страници-в-българската-история/a-39101888

Снимка на Контра Пропаганда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек престани с тези руснаци, че ставаш смешен. Надявам се поне че си платен трол, защото иначе бих ти препоръчал да отидеш на доктор. Не си живял по времето на комунизма и идея си нямаш какъв строй е бил. А колкото до бедите ние сами си ги правим. Мозъка ти ще се размърда ли да помисли или ти просто си си вградил функцията Copy/Paste и постваш наизуст. И се моли Русия да не ни дръпне кранчето, че няма да имаш дори свещи да си купиш, да не говорим за ток и вода.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, kalansuv написа:

ти прочете ли го?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, kalansuv написа:

My bullshits alarm. Вече го писах някъде - твоите теми и със заглавието се изчерпват. Но тук е малко подвеждащо, не видях авторът и се излъгах да цъкна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Човек престани с тези руснаци, че ставаш смешен. Надявам се поне че си платен трол, защото иначе бих ти препоръчал да отидеш на доктор. Не си живял по времето на комунизма и идея си нямаш какъв строй е бил. А колкото до бедите ние сами си ги правим. Мозъка ти ще се размърда ли да помисли или ти просто си си вградил функцията Copy/Paste и постваш наизуст. И се моли Русия да не ни дръпне кранчето, че няма да имаш дори свещи да си купиш, да не говорим за ток и вода.

Ми модераторите за чиф дрездей сте? Това неговото е откровен спам нищо повече...и в темата за Ислямска държава дращи извън темата...ма що ли питам ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, kalansuv написа:

Причината е, че пишеш глупости и постваш глупости. Това време,каквото и да е било е минало и не може да обвиняваш се оправдаваш в момента, че българина го мързи да се хване в ръце и да си оправи държавата.

преди 6 минути, nikssi написа:

Ми модераторите за чиф дрездей сте? Това неговото е откровен спам нищо повече...и в темата за Ислямска държава дращи извън темата...ма що ли питам ....

Постващия не е нарушил правилата реално погледнато. Няма причина да му спра постовете,.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил Костов написа:

Постващия не е нарушил правилата реално погледнато. Няма причина да му спра постовете,.

Я виж в темата за Ислямска държава и що не и в тая за Сорос и Европа. Нарушение ли е да не пишеш по темата? Събудете се най-сетне.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, nikssi написа:

Я виж в темата за Ислямска държава и що не и в тая за Сорос и Европа. Нарушение ли е да не пишеш по темата? Събудете се най-сетне.

Аз мога да модерирам само хардуерния раздел. Ако не си съгласен с нещо просто докладвай. В раздела за политика никога не съм влизал и няма да вляза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е ,че преди да станем съюзници на руснаците са ни грабили немците. Или иначе казано кой от къде ни хване ,все ни го начуква яко и дълбоко. Е след десети ноември се отървахме от русофилите ,и каво стана ? Сега ни го начукват западно европейските колонизатори точно както преди войната. За 1335 години история над 800 от тях сме били роби. И сега сме такива...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, nikssi написа:

знаеш там как лесно и неусетно се изкривяват темите, едно мнение може да го копнеш в 10 теми за политика и все няма да сгрешиш

политиката е мътна работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, kalansuv написа:

Спокойно бе човек. Поеми си дъх..Кошмари ли сънуваш ;)

FT: Капитализмът може да рухне, точно както комунизма

Петилетките са голямата лъжа на Съветския съюз, но капитализмът също е голяма лъжа

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Това време,каквото и да е било е минало и не може да обвиняваш се оправдаваш в момента, че българина го мързи да се хване в ръце и да си оправи държавата.

Съгласен съм че миналото не може да се върне но от него трябва да си направим съответните изводи , а именно -необходимо е да се отдръпнем достатъчно от Руската прегръдка така че да не ни се налага както казваш в горния си пост

преди 10 часа, Емил Костов написа:

И се моли Русия да не ни дръпне кранчето, че няма да имаш дори свещи да си купиш, да не говорим за ток и вода.

Не бива да изпадаме в такава зависимост от никоя държава да не говорим за Русия която обича да налага своята воля с политически и икономически средства. Така че от Русия трябва да сме като от огъня на достатъчно близо за да му ползваме топлината и достатъчно далеч за да не изгорим. В този форум обаче виждам че е пълно с нестинари които си умират от удоволствие да се пъхат вътре в огъня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между преди и сега е че преди някои ти тегли куршума, а сега ти доброволно си мислиш дали да си теглиш куршума.  Ей така по демократически. Но пък дали прикрита диктатура или  открита. Май е открита е по-добрият вариант

След многобройните опити с населението.... България се превърна в зона 51

https://bg.wikipedia.org/wiki/МК-УЛТРА

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Емил Костов написа:

Причината е, че пишеш глупости и постваш глупости.

Наистина ли написа думата "глупости", Емо? На фона на:

Цитат

Убити са и над 30 000 българи. Без съд и присъда. Още 2000 от т.нар. Народен съд. Десетки хиляди са хвърлени в концлагери. На 7 януари 1945 г. започва и Кървавата коледа. В Пиринска и Вардарска Македония са убити 21 000 българи, които държат на българското си име и националност и отказват да се пишат македонци по настояване на Москва. Десетки хиляди са хвърлени в затвори и концлагери, а над 100 000 са депортирани.

Ако пусна тема за баташкото клане и за това ли ще напишеш "глупости"? rly?

преди 11 часа, Емил Костов написа:

Човек престани с тези руснаци, че ставаш смешен. 

Това не са били руснаци. Това са безродници. А руснаците са страдали още повече от техните зверства. И все още страдат.

Цитат

И се моли Русия да не ни дръпне кранчето, че няма да имаш дори свещи да си купиш, да не говорим за ток и вода.

OMG....

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Мальчик Бананан написа:

Президентът, на 30 процента от  населението имащи право на глас на Република България , Румен Радев бе издигнат от БКП. 

Управлението на Република България се управлява и се задвижа от БКП.

Муравей Радев е един прекрасен пример за политиката на България.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мальчик Бананан написа:

Наистина ли написа думата "глупости", Емо? На фона на:

Ако пусна тема за баташкото клане и за това ли ще напишеш "глупости"? rly?

Това не са били руснаци. Това са безродници. А руснаците са страдали още повече от техните зверства. И все още страдат.

OMG....

Да, то щото в момента по селата и градовете не се избиват българи., Ако погледнеш статистиката ще изтръпнеш.

преди 3 часа, lsmurf написа:

Съгласен съм че миналото не може да се върне но от него трябва да си направим съответните изводи , а именно -необходимо е да се отдръпнем достатъчно от Руската прегръдка така че да не ни се налага както казваш в горния си пост

Не бива да изпадаме в такава зависимост от никоя държава да не говорим за Русия която обича да налага своята воля с политически и икономически средства. Така че от Русия трябва да сме като от огъня на достатъчно близо за да му ползваме топлината и достатъчно далеч за да не изгорим. В този форум обаче виждам че е пълно с нестинари които си умират от удоволствие да се пъхат вътре в огъня.

Не можеш да се отдръпнеш от Русия, защото тя ти дава гориво. Трябва да поддържаш икономически взаимоотношения. И как така Русия пречи на нас, а на Европа не?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Не можеш да се отдръпнеш от Русия, защото тя ти дава гориво. Трябва да поддържаш икономически взаимоотношения. И как така Русия пречи на нас, а на Европа не?

Не си ме разбрал . Казах да се отдръпнем малко не да скъсаме .Говоря за диверсификация на енергийните доставки. Русия няма да ни пречи а дори напротив ще е важен търговски партньор ако не сме 100 процента енерго зависими от нея а както останалата част от Европа на която е нормално да не пречи защото не са толкова много зависими от нейните енергийни ресурси. Казах никоя държава ама  като видите Русия и спирате да мислите май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Емил Костов написа:

Да, то щото в момента по селата и градовете не се избиват българи., Ако погледнеш статистиката ще изтръпнеш.

Става дума за масови убийства. Става дума за концлагери. За държавен (!) терор. Какви села? И сега държавата извършва престъпления срещу личността, но не става дума за нарочни събития, продиктувани от Кремъл, а за клептокрация и  бандитизъм.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Мальчик Бананан написа:

Става дума за масови убийства. Става дума за концлагери. За държавен (!) терор. Какви села? И сега държавата извършва престъпления срещу личността, но не става дума за нарочни събития, продиктувани от Кремъл, а за клептокрация и  бандитизъм.

Че то сега е същото. В момента живееш в един голям и легален концлагер. Или може би сега няма терор или пък няма престъпление срещу личността???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.