Премини към съдържанието
Optium

Невъзможност за конвертиране на . . . файл !?

Препоръчан отговор

Наложи се да преместя и отворя файл в телефон андроид с важна за мен информация, 

създаден като < архивно копие >  преди повече от 10 години - phonebook.pbb !

За целта същия този файл ще трябва да го конвертирам в общодостъпния и съвременен формат - VCard file !

За мое най голямо учудване след направена  от мен проверка  в "Търсачката на подходящи конвертори на файлове"

се оказа че това начинание е . . . МИСИЯ НЕВЪЗМОЖНА :

V_trsene_na_podhodyashch_konvertor_za_fa 

Редактирано от Optium
корекция на текст ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Мисля че ПЪРВИЯ ВАРИАНТ е само спомагателен,

защото се отнася само за "първичната му обработка" :

Конвертиране на PBB файлове в CSV / Копиране на вашите SIM контакти в iPhone

Забелязах, че по-новият софтуер на iPhone има опция "Импортиране на контакти от SIM", което прави това остаряло. Аз ще го оставя за генерични PBB-> CSV преобразуване.
Сайтът за поддръжка на AT & T документира 3 начина за копиране на контактите от старата SIM карта в новия ви iPhone. Никой от тях не работеше за мен. Преработих вариант # 3 и го представих тук за други, които имат подобни проблеми.

Това документира как да изтеглите контактите и техните телефонни номера от вашата текуща AT & T SIM карта върху новия iPhone. Удобно, ако не можете да ги синхронизирате или нямате Outlook / Excel (тъй като предоставената помощна програма не работи с Outlook Express, както е рекламирано) или имате Mac. Ако имате Windows & Outlook, можете да изтеглите официалната програма от указанията на AT & T, които трябва да експортират правилно вашите контакти (макар че нямам Outlook или Excel да знаят със сигурност).

Вземете телефона си в най-близкия магазин на AT & T. Помолете ги да копират контактите на USB палец. Това ще струва $ 15 за шофиране, тъй като те няма да използват един, който им давате.
Качете файла на това устройство (ще бъде с името Backup_date_.PBB) тук. Ще получите файл .csv, който трябва да запишете на твърдия ви диск.
Избор на файл Качи
Импортирайте този .csv файл в Yahoo! Адресна книга като Yahoo CSV.
Конфигуриране на iTunes за синхронизиране с вашия Yahoo! Адресна книга.
Свършен!
Ако не сте доволни да качите списъка с контактите ми (контактите ви се изтриват от сървъра ми веднага след обработката) или се интересувате от това как работи, източникът е тук: pbbreader.c (въпреки че ако това не работи, Отпадам в албум, който просто изважда низове и се опитва да направи номерата да излязат нормално)

Ще проверя сега и ВТОРИЯ ВАРИАНТ. . .

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз си мосля, че така няма да свършиш изобщо работа...
- Пробва ли?
- Не
- И как очакваш да свършиш нщо?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

А аз си мосля, че така няма да свършиш изобщо работа...
- Пробва ли?
- Не
- И как очакваш да свършиш нщо?

CSV to vCard е безплатен конвертор на файлове за контакти,

той може да конвертира файлове за контакти във формат CSV в vCard файлове. Употребата е проста, кликнете върху бутона "Преглед", за да изберете файл за контакти (* .csv), програмата ще прочете всички полета и данни за контакти, тогава е необходимо да зададете свойство vCard за всяко поле CSV. След като сте задали всички полета, от които се нуждаете, кликнете върху бутона "Конвертирай", за да генерирате файл vCard, разширението на изходния файл е * .vcf или * .vcard, разширението на файла по подразбиране е * .vcf, така че можете да помислите за тази програма Като csv към vcf файлов конвертор.

Освен това, ако всички полета в CSV файла с контактите ви са на английски, програмата може автоматично да запълни правилните свойства на vCard, като First Name, Last Name, Job Title и др. Също така, за някои общи полета, програмата може автоматично да я преместите в съответните свойства на vCard (синоними), като Фамилно име до фамилно име, Заемане на длъжност, уеб страница към уебсайт и др.

Моля, обърнете внимание, че не всички полета за контакти се поддържат, понастоящем програмата поддържа най-важните полета. Освен това генерираният файл е във формат vCard версия 3.0 (RFC 2425)

ЗАБЕЛЕЖКА:

Този конвертор пък работи с CSV files, а не може директно да преработва PBB файлове !

Наистина нещата се усложняват ако наистина няма такава програма за директно конвертиране,

/а ще трябва да се мине през няколко трансформации на файла/ каквито са насоките в Интернет търсачката !

Така че след няколко последователни действия успях да преобразувам файла във PHONEBOOK.CSV

Отворих го с програмата  ми  UNIVERRSAL VIEWER FREE и видях информацията /телефонните номера/ записани в него !

Сега питането ми към вас е:

Дали мога да вкарам този файл с телефоните номера директно от< компютъра в андроида > / който ми е

version №5 / и ще може ли да се отвори там като CSV file или трябва да свалям допълнително конвертора който си е програма, 

а не утилит и ще се намести в Program Files на компютъра ми !

И чак след това ще мога да го преработя във VCard file , така че става . . .дълга и широка !?

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го правя на андроид и като се логна в gmail вече става от всякакво устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен нещата не са толкова прости защото навремето освен моята регистрация в телефона си

имам акаунтите на още други двама мои близки. При опит да си сваля и прехвърля контактите от телефона си към

друг и използувам регистрацията си в Google /при автоматична синхронизация/ в крайна сметка ми излизат

около 600 телефонни номера /моите и на тези чийто акаунти съм добавил в телефона си./ !

Така че да ме извини вашия колега EXAFLOP, но поради тези причини ми се наложи да тръгна по-възможно

най-трудния начин , а именно със свалянето и отварянето на този vCard file.

Така че и други "закъсали като мен" може да разберат как става това сваляне на телефоните контакти:

След като минах през конвертора и успях да преобразувам csv.file във vcf.file /тук загубих доста време

защото го направих на Виртуалната ми машина, заради свалянето на този Сonvertor който се инсталира като програма

със съответната директория в Program Files/ След това готовия вече vcard file чрез Share Folder го прехвърлих върху 

десктопа на нормалния ми компютър и го прибрах в папка Документи. 

Отидох в пощата си GMAIL и от компютъра си написах и изпратих лично писмо на собствения си електронен адрес ,

и към него прикрепих като прикачен файл vCard контактите. След това взех телефона на който трябваше да

прехвърлям тази информация и отидох на КОНТАКТИ - ИМПОРТИРАНЕ - ТЪРСЕНЕ НА vCF file във вътрешна памет

/имам такава опция на телефона/ - устройството ме известява че този файл е открит и ме пита с какво ще го отворя  

- маркирам КОНТАКТИ и телефоните ми номера са вече в телефона ми !

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еех, днес съм си дал кристалната топка на технически преглед. Иначееее...
Изтрий ненужните профили от телефона и си готов.

https://www.technorms.com/26001/remove-user-accounts-from-google-play-gmail-android

ПП При теб винаги и всичко е по-различно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, ExaFlop написа:

Еех, днес съм си дал кристалната топка на технически преглед. Иначееее...
Изтрий ненужните профили от телефона и си готов.

https://www.technorms.com/26001/remove-user-accounts-from-google-play-gmail-android

ПП При теб винаги и всичко е по-различно...

Все пак ви благодаря за Конвертора който ми дадохте защото той ми свърши прекрасна работа,

макар че е инсталиран на Виртуалната ми машина , а тя вече позастаря и взе да се амортизира и дава фира !

Прави ми впечатление че от скоро започна да ми пуска предупреждение за ремонт, но не знам от къде да започна:

Problem_vv_virtualnata_mi_mashina.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами създай си нова, прясна, и този път използвай .vhd виртуален диск, а не .vdi(не че има нещо общо с проблема ти).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, hudyr написа:

Ами създай си нова, прясна, и този път използвай .vhd виртуален диск, а не .vdi(не че има нещо общо с проблема ти).

Създаването на нова си е голямо главоболие,

защото освен да вложиш труд в създаването и ще трябва също и да и намериш подходяща Оперативна система

с лиценз /за да може тя работи нормално, без да ти забива/, което си е голяма бъзикня !

А тази тук ще трябва да я "позакърпя" малко и ще започне да си работи перфектно, така както е работила до-сега !

Все пак мисля че ще се намери някой тук който разбира от тези неща и да ми "протълкува" съобщението /горе/

което съм получил от нея !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих, че за Вас всичко в тази сфера е голямо "УАУ".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Optium написа:

да ми "протълкува" съобщението /горе/

което съм получил от нея !

Ако беше показал и резултата от натискане на бутона Проверка...
Сега ще стрелям в тъъмното - най-вероятно някой iso файл, който е бил монтиран към програмата като виртуален C/DVD драйв, е изтрит и програмата си го търси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, ExaFlop написа:

Ако беше показал и резултата от натискане на бутона Проверка...
Сега ще стрелям в тъъмното - най-вероятно някой iso файл, който е бил монтиран към програмата като виртуален C/DVD драйв, е изтрит и програмата си го търси.

Вие не се опитвайте да се влияете от "непремерени изказвания",

защото във форума е пълно с кибици които са тук за да си запълват свободното време което имат

и нямат истински налични нужди с които да оправдаят присъствието си !

Като можещ и знаещ човек ще ви обясня факта че съм използувал горе комбинация от две снимки,

точно с тази цел:

1./ Първата /по-малката/ представлява - Предупреждението !

2./ Втората /по-голямата/, се появява следствие на натискане бутона - ПРОВЕРКА !

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Optium написа:

1./ Първата /по-малката/ представлява - Предупреждението !

2./ Втората /по-голямата/, се появява следствие на натискане бутона - ПРОВЕРКА !

преди 2 часа, Optium написа:

Все пак ви благодаря за Конвертора който ми дадохте защото той ми свърши прекрасна работа,

макар че е инсталиран на Виртуалната ми машина , а тя вече позастаря и взе да се амортизира и дава фира !

Прави ми впечатление че от скоро започна да ми пуска предупреждение за ремонт, но не знам от къде да започна:

Problem_vv_virtualnata_mi_mashina.jpg

Не виждам втора снимка. Дрогата е вредно нещо, да знаеш.

преди 39 минути, Optium написа:

защото във форума е пълно с кибици които са тук за да си запълват свободното време което имат

и нямат истински налични нужди с които да оправдаят присъствието си !

Чудесен автопортрет.

До сега да беше си издърпал един чист windows 7(същото издание, като този на виртуалката), да го беше инсталирал, да му беше пуснал един simplix, .NET 4.7, visual c++, да си беше вкарал "лиценза" и нямаше да кибичиш тук в свободното си време без истинска налична нужда да присъстваш. Понакога си мисля, че просто тролиш, но пък не малко прочетох и го отписвам този вариант.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е на години, влезте му в положението. Много неща са му сложни и затова прави сложни маневри.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Eclipse2G написа:

Човека е на години,

Абе,  "младежите" сме доста из форума, ама извинявай, не пишем меко казано дивотии. И докато се обясни проблемът става вчера. Аз, като си имам брашно и искам питка, го давам на...тъщата или на хлебар...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

Абе,  "младежите" сме доста из форума, ама извинявай, не пишем меко казано дивотии. И докато се обясни проблемът става вчера. Аз, като си имам брашно и искам питка, го давам на...тъщата или на хлебар...

Явно с местната мафия на KALDATA не мога да изляза на глава, бъдете . . . живи и здрави !

Добре е че има и други форуми в Интернет и мога да си преместя темата на друго място,

където има повече професионалисти !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във виртуалната машина откачи закачените виртуални дискове - HDD; C/DVD. и после ги закачи отново. Гледам, че не си показал и проблема със C/DVD устройството, коетоо също е отбелязано с !
ПП И от к'во не си доволен, моля? Че изписваш по един ферман, който не казва нищо или почти нищо по проблема? И ние трябва да отгатваме за естеството му?
Между другото един път не каза "Благодаря"! Е, как да уважавам такъв тип животно?
И понее си ноу учен, шти нампомнъ приказкътъ за дърваръ и мечкътъ..

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Optium написа:

Явно с местната мафия на KALDATA не мога да изляза на глава, бъдете . . . живи и здрави !

Добре е че има и други форуми в Интернет и мога да си преместя темата на друго място,

А ти нито един път не послуша никой от съветите ни. И си правиш нещата на своя глава. И накрая се сърдиш на нас и на това че никой не иска да ти помогне

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Optium написа:

А бе кой нормален грамотен човек пише "бъдете . . . живи и здрави" , "конвертиране на . . . файл" ?!?  722724.gif

Успех с "професионалистите" в БГмама, може пък те да успеят да се справят с теб :D 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-н Сидов, на толкова години и изминат житейски път, не се сетихте за едно "благодаря"....явно не са ви учили на уважение. А сега по темата -  изглежда, че нямате нужните познания за работа с Windows и съответните програми. Тук се оплитате като "пате в калчища", после се сърдите и мрънкате на другите. В дата.бг отдавна ви отсвириха... тука нещо се бавят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В дата.бг се опитва да пуска разни теми но освен тролене друго не получава...Но при милфките в бгмилф може и да му излезе късмета :DАз се чудя до кога тука модераторите ще търпят простотията на Сидов...Много пъти съм забелязвал, че отправя разни епитети към потребителите във форума.

Редактирано от Year Zero (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.08.2017 г. в 19:32, Optium написа:

Аз лично на този потребител, никога повече не бих помогнал!

Освен,че е много бос, е и изключително неблагодарен тип.:angry:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.