Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, направих си Фейсбук профил за първи път, до сега не съм имал. След един ден Фейсбук заподозря профила, временно го спря и поиска да се идентифицирам с код на телефона. Направих го. После поиска да му изпратя снимка на която ясно се вижда лицето ми. Направих и това. После поиска да изпратя снимка на ID - лична карта, пратих и това. След което блокираха профила за постоянно. Няма как да съм нарушил някакви правила, защото нищо не съм правил и нямам нито един пост. Писах на: platformcs@support.facebook.coм , но никой не отговори. Писах и през официалната форма за блокирани профили, като пак изпратих снимка на лична карта, но отново никой не отговори.

Опитах да направя друг профил през втория ми мейл, но всичко се повтори отначало. Моля за съвет, има ли решение на тоя абсурден проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само от FB могат да ти кажат поради каква причина си блокиран.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Христо 686-само да те попитам случайно да не си от Добрич ? защото забелязвам един все ми излиза на предложенията за приятели с нов профил .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм от Добрич, от София съм и няма как да излизам за приятел с нов профил, защото профила ми не работи, та съжалявам ама не съм аз :-)

Ако само FB могат да ми кажат защо е блокиран, има ли начин да се свържа с човек, а не робот, който да ми отговори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха ок просто става съвпадения с имената :) та значи без причина ФБ няма как да те блокира просто групичка хора са те докладвали и са ти закрили профила :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе хора, вие в ред ли сте?!? Как така някакъв тъп сайт, пълен само с клюки и реклами, ще има наглостта да ви иска документ за самоличност, за да се логнете в него?... И снимка, и телефонен номер, и т.н. И вие най-покорно си ги давате?!? 

Я му тегли една майна на Сураттефтера, и си живей живота. Ти можеш без него, но той без такива като теб - не.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато влезеш в профила си и от горе в лявата част където пише FACEBOOK го натисни и ще се логнеш в него. Или смени имейла (при мен така стана) и ще си влезеш отново в профила

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Audi Power написа:

Когато влезеш в профила си и от горе в лявата част където пише FACEBOOK го натисни и ще се логнеш в него. Или смени имейла (при мен така стана) и ще си влезеш отново в профила

Направих го това с втория ми мейл и се повтори всичко от начало. Сега са блокирани и двата.

преди 21 минути, adersa написа:

Аха ок просто става съвпадения с имената :) та значи без причина ФБ няма как да те блокира просто групичка хора са те докладвали и са ти закрили профила :) 

Каква е тази групичка хора и как точно моя профил? Говорим за чисто нов профил, без един пост? Кой ме познава и кой да ме докладва? Хората имат профили от 10 години и никой не ги докладва, а мен за един ден да ме докладват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, RudeBoy написа:

А бе хора, вие в ред ли сте?!? Как така някакъв тъп сайт, пълен само с клюки и реклами, ще има наглостта да ви иска документ за самоличност, за да се логнете в него?... И снимка, и телефонен номер, и т.н. И вие най-покорно си ги давате?!? 

Я му тегли една майна на Сураттефтера, и си живей живота. Ти можеш без него, но той без такива като теб - не.

Не виждам защо сте толкова изненадани или шокирани.Фейсбук е съвсем различен от целта с която е създаден.В момента е една глобална мрежа за следене и шпионаж на потребители от цял свят.Всеки ваш линк,действие,интерактивност или публикация се записва.Какво харесвате,предпочитания,интереси,политически възгледи,ако ги афиширате.Да не говорим,че ви заливат с хиляди реклами на продукти и услуги.Имаше период в който постоянно ме подканяха да си допълвам профила с лични данни и номер на актуален мобилен телефон.Това,което ме изумява, е че има хора,които без да се замислят вписват цялата поискана информация,при мен това няма как да се случи.

Христо,може да си пращал покани на потребители, които не познаваш лично и да са те докладвали заради това да е блокиран профила ти.

Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Христо 686 написа:

Ако Фейсбук иска да ме следи, защо да ме изтрива?

Защото не му харесва, че си на 43 :wink12: Facebook е сатанинско създание, не се занимавай с тях. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последните 2 3 години фб затегна коланите на защитата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих си сайт и ми трябва за социалните бутони. Искам страница да си направя във фейсбук, с линк към сайта. Но за да направя фирмена страница ми трябва личен профил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При така описани нещата се сещам за няколко причини поради, които е възможно да ти деактивират профила.

1. Публичното ти ИП е в някаква черна листа.

2. Доставчикът ти на Интернет не раздава публичен ИП адрес, а частен и няколко човека „излизате” с един адрес, което може да води до подобен проблем, ако някой друг е „газил лука” преди това

3. Мейл адресите, с които се регистрираш са включени в спам листи или са използвани от трети лица за злонамерени действия, фалшиви профили и т.н.

4. Компютъра, от който правиш регистрация е пълен с вируси и в момента, в който се логнеш във Фейсбук, след създаване на акауна без да подозираш разпращаш „кофти” съдържание, спам или подобно

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О чудо! Пуснаха го! :-)

Момчета, благодаря на всички за отговорите. Мисля че не беше в ИП-то проблема, защото жена ми влизаше от същия комп. Мейлите явно бяха в черен списък, неясно защо. Пуснаха ми профила, след поредното оплакване че акаунта е спрян по грешка, през официалната форма с изпращане на ID, ето тук: забранен фейсбук профил по грешка

Дано да не го спрат пак след два дни :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В днешно време и ГДБОБ може да спре профила .. Ако си мислиш , че имаш вируси посети тази тема и си пусни нова тема за проверка на вируси и почистване <

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешно е хора.  Даже малко и тъжно.

Хубаво, че от БигБрадър България  страницата ми ме изритаха, по какви причини и аз не знам, че опитах да си  направя профил нов. Сякаш не мога да си направя нов профил или да ползвам на някой от моето семейство или на моите приятели от профила им  и пак да вляза в страницата им или да пусна един коментар. Впрочем отдавна има и филтър във Вибокса.

Смешно е. Ето и няколко фрапатни неща. 

1. Искат да се легитимирам със снимка и после щяли да ми изтрият снимката. Изпратих снимка на моя племенник от някакъв имейл измислен, а от другия профил, където чрез телефонния ми номер успях да си направя нов профил. Изпратих им снимка на тикви, които аз съм снимал в магазина. Защото са тикви.  След седмица, днес най-накрая не ме допуснаха новите ми 2 профила в Фейсбук. Те не знаят, че аз имам още 2. Представете си колко са зле нещата?

2. Поисках да ми изтрият профила, но те ми дадоха срок, кога това можело да стане. на 28 09. 2017 година. Защо до тогава и аз не знам.

3. Никъде и по никакъв начин не ти дават възможност да видиш, къде ти е грешката. И изобщо има ли грешка или просто това е приумица и желание от страна на някакъв анонимен тъпак.

След малко ще пусна малко  снимков материал.

Spoiler

y2ot4fr5.png

Spoiler

fdrd5il7.jpg

Spoiler

2285552o.jpg

Spoiler

id6brt2i.jpg

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям Багабонда за фейсбук.

акпект да те успокоя - дори и да ти изтрият акаунта абсолютно цялата ти комуникация, снимки, лайквания и т.н каквото си правил вътре се пази на сървър и не се трие. Някъде бях чел статия относно това.

И не забравяйте най-важното "всяка една снимка, която качите в сайта става собственост на фейсбук", за това не можете да претендирате за авторски права върху тях.

Направо и аз се чудя как може да се дават такива дании.

И на мен за втори профил ми искаха снимка, щото си бях забравил паролата, телефонен номер. Не съм ги дал естествено. Ако искам ще си направя още 5(предполагам). Скоро не съм влизал в сайта и може да има и промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.