Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Търся да закупя процесор рам, дъно и захранване, ще използвам стария диск за сега след време ще добавя SSD.

Ще се ползва за програмиране, Photoshop, и игри от време на време (като ще бъде добавена видео карта след време).

Бюджета е около 700/800лв. По принцип предпочитам интел. 

Дали за процесор I5-7600 е удачен вариант.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интел в момента е по-лошият вариант. Единственият плюс е че има вградена графика в случай че нямаш стара видеокарта.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ryzen 5 1600 ли е оптималния вариант? Бихте ли ми предложили и дъно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранването е лош избор бих добавил и SSD-то но вече не се правят толкова малки и предполагам е от старата ти машина? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 9/15/2017 в 23:52, Roujin Z написа:

Интел в момента е по-лошият вариант. Единственият плюс е че има вградена графика в случай че нямаш стара видеокарта.

Core i5 7600 е с около 15% по-бърз от Ryzen 5 1600...
    И предполагам..по-хладен...

Редактирано от Питоня (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре де, щом искаш да се прецакаш с тая i5-ца (която след 2-3 седмици ще е на нивото на i3-ките) - няма да те спираме. 

П.П. Цената на новия i3-8350К, който е 4 ядрен ще е около 180 паунда, което е под 450 лв., т.е., цената, която ще платиш за 7600. И ще е отключен. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Питоня написа:

Core i5 7600 е с около 15% по-бърз от Ryzen 5 1600...
    И предполагам..по-хладен...

Да ти препоръчам някой добър психиатър? :>

Да кажеш че i5 е по-бърз с 15% при положение че отстъпва с над 100% при многопоточност си е форма на лудост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, Росен Р. Александров написа:

Да ти препоръчам някой добър психиатър? :>Да кажеш че i5 е по-бърз с 15% при положение че отстъпва с над 100% при многопоточност си е форма на лудост.

Ъхъ, то защото приложенията са научени да ползват 12 нишки. Ама като изключим многонишковото използване, AMD-то отново е по-бавно.
    AMD са добри в правенето на печки. Да си печеш банички отгоре. Не да правят процесори.

Редактирано от Питоня (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В случая Интел са печките. А с тия "новите" избиха рибата в това отношение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма смисъл от спорове. Дадени са предложенията и остава автора да избере какво да вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Жалко че господин инженера само дето има хубав подпис а явно не го е чел или разбрал...

Това встрани от пълната глупост ,която написа естествено ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, ncl написа:

Няма смисъл от спорове. Дадени са предложенията и остава автора да избере какво да вземе.

Къде ги видя тези предложения, освен твоето на някакво умряло дъно?! Автора търси ''Търся да закупя процесор рам, дъно и захранване''. От друга страна, Наруто не чете както обикновено...'' бих добавил и SSD-то но вече не се правят толкова малки и предполагам е от старата ти машина'', а в изложението пише ''ще използвам стария диск за сега след време ще добавя SSD''. Като изключим множеството правописни грешки всичко е ясно и не разбирам каква е причината да се мъчите! А спорове трябва да има. Инак аз лично бих закрил този раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Tommygun написа:

Това встрани от пълната глупост ,която написа естествено

Не е глупост. В бенчмарковете Core i води в повечето графи. Единствено е по-бавен там където се изисква многоядрена многонишкова производителност. Там ht-то на Ryzen 1600 дава по-добри резултати.
    Като цялостно представяне обаче Ryzen-a не ме впечатлява особено. Като TDP са еднакви...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

i5 7600 върви стандартно на 3,5 гхц на 4-те , ако е само на едно ядро до 4,1. Райзън 1600 не е никакъв проблем да се пусне на 3,8 на всички ядра дори и с обикновенно дъно и стоковия охладител.А и без овърклок ако се натоварят само 4 нишки пак е на 3,6 Дори и Интел да има 10% повече IPC(съмнително като извадим паметта от уравнението), при разликата в честотата и 3 пъти повече нишки, просто няма никакъв шанс в каквото и да е. В програми така или иначе няма шанс а наскоро бях пускал едно клипче какво става, когато са натоварени 4-те ядра в игра с теоретично по-високите кадри. Просто е нелепо сравнение заключен 4 ядрен Интел с отключен 12 нишков АМД. Още повече с еднакво ТDP и при еднаква цена...

Феновете на Интел ще трябва да почакат още един месец за да имат евентуално пак причина да се радват. Или да си припомнят за преди една година и Булдозер. Само че нещата се обръщат понякога и в момента те са печките без никакво бъдеще и въздух наникъде на неадекватни цени. Неслучайно най-продаваният им процесор и единствения ,който вижда въздух в класациите на големите магазини и интернет платформи е само 7700К. Другите в момента стават само за това, за което ставаше Булдозера доскоро...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Tommygun написа:

Другите в момента стават само за това, за което ставаше Булдозера доскоро...

и за програми дето са компилирани за интел. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, bobivg написа:

и за програми дето са компилирани за интел. :)

Мхм. .. Ти какво направи с твоя revit?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 18.09.2017 г. в 9:32, Tommygun написа:

Мхм. .. Ти какво направи с твоя revit?

Ревита не съм го пипал, жуля яко на аутогада, който незнайно защо се държи странно на моменти. Не е проблем бачкам си, но понякога когато го стартирам даден процес на аутокад натоварва едно ядро на мах, процесора стри на 4GHz и не се намалява независимо от това дали правя нещо или не което не ми пречи да работя, но ме дразни. Затова рестартирам програмата докато почне да се държи адекватно.  Порових малко в нета да видя дали някой се оплаква от такова странно поведение, но засега безуспешно. Като намеря малко повечко време ще преинсталирам с надеждата да се оправят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 17.09.2017 г. в 10:48, Roujin Z написа:

Захранването е лош избор бих добавил и SSD-то но вече не се правят толкова малки и предполагам е от старата ти машина? 

Този вариант по-адекватен ли е? Търся евтино SSD понеже излязох извън бюджета, а стария диск се оказа прекалено стар :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.