Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.. днес си закупих лаптоп Dell Latitude e6420 и го поръчах с SSD 128Gb, обаче не съм разбрал, че на мястото на HDD-то ще сложат SSD-то и ще имам само 128Gb. Та въпроса ми е дали има вариант да инсталирам игри или програми на външен HDD, тъй като в лаптопа няма място за друг харддиск. Ще съм ви благодарен да ми предложите някаква алтернатива на разумна цена разбира се. Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Borrislav Lazarov написа:

...

Притежавам лаптоп Dell  подобно на твоя модел, разполагащ с един полезен порт. Той е комбиниран между USB 2.0 и eSATA. Последното се тълкува като външен sata-порт. Купуваш подобен кабел за 3.5 зелени и ползваш HDD-то. Красивото е, че ще ти изгрее в BIOS и можеш да го манипулираш като вътрешен диск.

3a_zIJXEeqJigRlsVeyZ1I1N9a0qMKt_FjGyktu0

Да, за да заработи е нужно още външно захранване от 5V, да речем зарядно от смартфон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде по-точно е този порт? Имам един от дясната страна и не знам какъв е. Ето снимка 

5c14701583abac2d99cc590098af6650.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този е eSATA. Но това е малко по-неудобната идея. Ако в момента имаш оптично устройство, което не ползваш(не боравиш с дискове), можеш да си купиш едно caddy и чрез него да монтираш харда на мястото на записвачката.

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=CASE&p=caddy

Дебелината на caddy-то отговаря на дебелината на записвачката ти. Хващаш една линийка, вадиш записвачката и я мериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Borrislav Lazarov написа:

Та въпроса ми е дали има вариант да инсталирам игри или програми на външен HDD, тъй като в лаптопа няма място за друг харддиск.

Горе са ти писали, че е по-добре при желание да се сложи на мястото на записващото устройство.

Иначе игри може да му слагаш на външен диск, да. Не му пречи и се играе, зарежда малко по-бавно. Само гледаш да не го оставяш да се нагрее (външния диск), например върху одеяло или нещо такова.

Програмите за работа, браузера и прочие препоръчвам да си ти стоят на SSD-то или HDD-то което ще сложиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече съм съгласен на варианта с caddy, така или иначе я ми потрябвала записвачката я не. Може ли да ми препоръчате HDD попринцип мисля, че 500GB ще ми бъдат достатъчни, ако може да се вмъкнем в 100лв + caddy-to. Какво мислите за тези - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=69753http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=42721 ще се събере ли в caddy-то и в лаптопа ?

Редактирано от Borrislav Lazarov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай дисковете да са 2.5", а не 3.5" като тези, дето гледаш. И не забравяй да си измериш записвачката.

Като цяло, 500GB е набутвация. За броени левчета отгоре взимаш двойно по-голям диск. С caddy-то отива малко над 100 лева. Неизбежно е.

http://nikem-bg.net/cart/57800p1r54987p1rf.html

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гледай дисковете да са 2.5", а не 3.5" като тези, дето гледаш. И не забравяй да си измериш записвачката.

Преди малко я измерих - 12,7

e826e311c92b4f731c6db50646b44775.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи можеш директно да поръчаш диска и кадито от линка.

ДЕБЕЛИНАТА, А НЕ ШИРИНАТА!

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, hudyr написа:

Значи можеш директно да поръчаш диска и кадито от линка.

В понеделник го поръчвам. Нали само се слагат едно в друго и после в лаптопа, няма нищо за настройка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, hudyr написа:

Спри и измери това, кеото ти показвам. Мерят се милиметри, а не сантиметри.

22290168_782872325230158_1967606960_n.jp

1см. е дебелината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест 9.5mm. 

http://nikem-bg.net/cart/57800p1r54988p1rf.html

Ето как: 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@hudyr Благодаря ти! Утре ще го поръчам, надявам се в понеделник да дойде и като го сложа ще пиша дали е станало. Мерси отново!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, монтирах caddy-то както трябва, пуснах лаптопа след това имаше някакви ъпдейти и след ъпдейтите като се включи влязох в My Computer и има само SSD-то ? Трябва ли нещо да се настройва след като се постави? Спешно!!

5ceb9f09113769d425dd24a99372c4c5.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами вземи го форматирай, този диск, сложи му буква и т.н. В BIOS се вижда коректно
Може ли малко по-подробно да обясниш? Мерси

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го. Обаче като включвам лаптопа и продължава да ми излиза екрана от първата снимка. Как да го махна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти ли си инсталира Windows-a? Какъв Windows ползваш? Като натиснеш ctrl+I, какво става?
Не съм аз.. довечера ще кача снимки

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.