Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер от 2 3 дни имам проблем с WI FI връзката на моя рутер .Значи сигнала е на 6 и от време на време връзката се разпада на лаптопа и на смартфоните а отделно на настолния по кабел си върви нета .Рутера ли заминава да взимам ли нов ?

TPLINK WR740N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за смяна на канала - провери някой съсед да не е пуснал машина на тоя канал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с смяна на канала нямаше ефект след 10 мин пак падаше връзката.Пробвах с фабричните настройки пак нищо .Мене ме съмнява някой да не ми заглушава сигнала странното е че към 1 се оправи проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега си поиграх с настройките на mac filtering сложих всички мак адреси на устройствата в нас горе долу се оправи връзката но ще видим довечера .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали е изключена опцията WDS и ако не е я изключи. Възможно е някой да се опитва да ти пробие безжичната връзка и да успява... Прегледай си логовете на рутера след като забие от компютъра с жичната връзка и тогава рестартирай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го видя това . Но като сложих мак филтеринг ще има ли ефект ? четох  в нета какво защитава . Гледах логовете и видях снощи доста странни неща , които за първи път виждам в тях .

И мене това ме съмнява колкото и защити да съм сложил някой все пак успява да пробие в WI FI връзката ми . Даже съм сложил отметка да не се вижда името на мрежата и по някакъв начин пак успява снощи към 00 :15 имаше страшен лаг и към 1:14 се оправи проблема . Странното е че го засичам към 22:35 да идва проблема .

Сега нямам достъп до рутера но довечера ще пусна снимка на логовете от снощи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MAC адрес филтрацията затруднява проникващия, но не е панацея да те пази напълно.

Добре е да използваш и по-нов фърмуер, ако не си ъпгрейдвал оригиналния дошъл с рутер - точно този модел е доста разпространен и доста се опитват да ползват и дупките му по сигурността.

Все пак може и аз да не съм прав за хакването, но нищо не пречи да затегнеш нещата с конрола кой влиза в рутер-а и как.

Както са казали преди мене по-горе, може да се е появил нов източник на безжична връзка на твоя канал в близост до тебе и понеже е по-нов и с по-големи мощности - просто да ти пречи на твоята безжична свързаност. Това се проверява лесно след спиране за момент на твоя рутер и сканиране за други мрежи в региона с лаптоп и гледане на кой канал са и с каква сила е сигнала.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като забие, виж какво има закачено на рутъра. Примерно с wnetwatch.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак дали има някакво заглушяване да речем не с рутер а с някакво друго устройство от тия с антените да заглушава моя сигнал .   Разпада се след 10 мин и се оправя за 2 . Като пусна онлайн игра като билярд например пак се разпада . Но преди не беше така . Както казах снощи в логовете видях странни неща , които за първи път виждам .

Аз като забие си гледам Wireless Statitic, DHCP Static и няма непознати устройства .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нямаш някой специален съсед, който да си пази ефира?
Аз откакто се качих на 5GHz се родих - сам съм в обхвата...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абее има тука един в нашият вход дето се прави на хакер преди 4 години пуснах жалба срещу него в доставчика да дойдат да видят техниките му , че пак ми правеше проблеми с връзката . Той ме флоодеше извиках ги и отпред дето е суитча им сложиха някаква защита . От тогава до преди 1 2 дена нямах проблема . Явно пак е започнал с номерцата и този път по WI FI .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай си обхвата и виж какви точки и на кои честоти изгряват. Въпреки, че ако някой ползва генератор на шум - това ще погазва целия радиочестотен обхват. Т.е. и мобилните телефони/смартфоните ще имат проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека още да падне цената им на гигабитовите рутери и ще си взема такъв . Все още съм в мистерия от 22 35 до 00 30 имаше гаден лаг и към 01:10 връзката се оправи .

Първо ще пробвам това с мак филтеринг дали ще прави проблеми . После ще видим . Явно не е от рутера а от външен фактор проблема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, adersa написа:

снощи в логовете видях странни неща , които за първи път виждам .

като забие си гледам Wireless Statitic, DHCP Static и няма непознати устройства .

Последно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Последно?

Какво последно :D както казах ще видим с мак филтеринга дали ще прави проблеми . Тази сутрин на телефона пак имаше лек лаг а на компа летеше . Като сложих мак филтеринга и на телефона литна .

Ще видим до 1:30 как ще държи и ще пиша за резултати . Ако пак прави лаг в обичайното време веднага ще пиша .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

снощи в логовете видях странни неща , които за първи път виждам .

в какво се изразява страммостта?

И хем странно, хем няма непознати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не махнеш отметката на VPS  ,от настройките на рутера, вече има начин да се разбиват паролите!Става бързо чрез стандартен фабричен пин код,който си има всеки различен модел рутер.Ако си оставил паролата за влизане в настройките на рутера си по-подразбиране(фабричната),също си лесен за крадене на Интернет. Даже има вече програми за смартфони,които използват тези пропуски и се свързват след 5 минутно сканиране, без проблем. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си firmware на рутера, защото правят проблеми с безжичната мрежа след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Димитър 59 написа:

Ако не махнеш отметката на VPS  ,от настройките на рутера, вече има начин да се разбиват паролите!Става бързо чрез стандартен фабричен пин код,който си има всеки различен модел рутер.Ако си оставил паролата за влизане в настройките на рутера си по-подразбиране(фабричната),също си лесен за крадене на Интернет. Даже има вече програми за смартфони,които използват тези пропуски и се свързват след 5 минутно сканиране, без проблем. 

VPS Това което се намира в QSS ?

преди 18 минути, Емил Костов написа:

Смени си firmware на рутера, защото правят проблеми с безжичната мрежа след време.

Преди 3 години взех рутера от един квартален сервиз пробвах още първият ден да го сменя но не става дава грешка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава сменяй рутера. Тези модели си имат проблем със стария firmware и той е точно с безжичната свързаност. Има нов, който оправя това. Ако не може да го инсталираш просто го махаш и си вземаш друг.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не VPS, а WPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Емил Костов написа:

Тогава сменяй рутера. Тези модели си имат проблем със стария firmware и той е точно с безжичната свързаност. Има нов, който оправя това. Ако не може да го инсталираш просто го махаш и си вземаш друг.

А има ли някаква програма с която да кача новият firmware

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, adersa написа:

Това не мога да ти кажа. На няколко модела съм го качвал, през техния софтуер за управление. Firmware се зарежда, рутера се рестартира и готово. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, adersa написа:

С коя хардуерна версия е рутърът? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.