Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

rgh1510061066e.jpg

Редактирано от C20XE l457 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото Аз съм наясно нищо не може да му стане, но не съм сигурен, моят съвет е да си купиш дискове и да си запишеш най-важното на тях и все пак да си запазиш твърдият диск, както и SSD-то, че SSD-тата вървят по 140-160 лева в момента, а и са доста добри и оптимизирани. Купи си един твърд диск втора употреба за 15-20 лева, сложи го на компютъра и така го продай.

Все пак изчакай да видиш и другите мнения, може да Ти давам и грешни съвети, но като цяло всичко е в твои ръце!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е да съхраняваш информацията на няколко места. Твърди дискове, флашки и най-разпространения начин е облаци(напр. OneDrive, GoogleDrive).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запази си твърдия диск, и си купи една от онези външни кутии за да си го ползваш като външен. А и също съм на мнение да си правиш повечко копия на различни места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам, ясно ще си драсна няколко диска със снимките и харда няма да го махам да си ми седи. Малко съм си и параноик за един стар хард няма да взема повече от 20-25 лв сигурно а пък някои да го възтановява после да ми рови по файловете.. На дискове явно ще е най-добре ако не го надера би трявбало да му няма нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, C20XE l457 написа:

На дискове явно ще е най-добре

Никак не е добра идеята - домашно печените дискове след време стават нечетими. По-добре на твърд диск и дублирани в някой облак.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей C20XE l457,

Съгласен съм с мнението, че данните трябва да са записани на повече от едно място. Диска който си снимал е на доста години и не се знае колко живот има още в него. Ако си играл и игри на него, той се е изплатил. Купи си два преносими твърди диска на USB 3.0. Примерно нещо такова: Линк Прехвърли информацията от сегашния диск на новите външни дискове. С времето ще добавяш информация в тях. Можеш да се постараеш да дублираш важната информация и на двата диска. Тъй като тези дискове ще работят само когато архивираш на тях информация, износването им ще е нищожно.

Вероятността да се скапят и двата едновременно според мен е изключително малка.  SSD и флашки за тази цел според мен не се ползват. Стана модерно да се записва информацията в облак. Ако държиш тази информация да си остане твоя не я качай в облак. Аз досега не съм видял облачна услуга която да гарантира съхранението на информацията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, добра идея. Иначе за тези Cloud услугите и аз не съм оптимист... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, C20XE l457 написа:

Мерси, добра идея. Иначе за тези Cloud услугите и аз не съм оптимист... 

Най-лесния вариант. На втори хард диск си записваш същата информация. При мен даже е на три различни хард диска. Никога не ме е страх!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, C20XE l457 написа:

Иначе за тези Cloud услугите и аз не съм оптимист... 

Какво те притеснява?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дискове също не е лош вариант, аз пък не съм съгласен, че дисковете стават нечетими - имам колекция от над 400 DVD диска, които съм записвал през годините, първите са ми от 2005 година и всичко се чете без грешка. Все пак не разчитай само на това, ако можеш си дръж инфото на поне 2 места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм записал на ДВД видеата и разни снимки. Най-важните неща са на дублирани два твърди диска, но единият се напълни щото е по-малък и ще трябва да купувам друг по-голям.
А четох че имало някакви по скъп ДВД дискове на които можело да се пази сигурно информация.
Някой ползва ли такиви и знаете ли нещо повече за тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Stoyannnov написа:

Какво те притеснява?

От една страна, че щом са в някакъв съръвр или както се води малко или много не само аз имам достъп до информацията и знам ли дали някои ден прсото няма да спрат услугата/сайта.. помня в дата.бг имах качавани файлове разни пачове, инсталатори, модове които сам си бях правил и сглобявал много време и труд и само там ги имах след смяната на компютъра давах линкове за теглене, един ден нещо имали проблем с store1,2,3 нещо си и край няма ги. Ще си взема накакъв външен хард сигурно, ще драсна няколко диска да имам резервен план и така ще го бъде явно. 

Мерси за отговорите, предполагам темата е интересна и за другите които имат същата дилема или пък имат опит кое работи/неработи и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.11.2017 г. в 15:14, C20XE l457 написа:

Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

rgh1510061066e.jpg

чисто математически да се развалят всичките двд-та шанса e много малък. а в течение на времето магнитната повърхност на дисковете се скапва - не са като преди 10-15 години... освен това вируси не заразяват записани двд-та. плюс на двд за разлика от cd-тата освен повечето място е че записаната повърхност е на слой по средата на диска - не е като cd-тата да се отлепи покритието, отделно че ако инфото е на диск / флашка и не те работят на 1 комп, няма да работят и на друг, освен ако проблема не е в компютъра... а при dvd - винаги може да се пробва на друго оптично... недостатък там е времето за запис и вероятността да попаднеш на некачествени дискове... аз лично бих ги записал на dvd-ta. двуслойни не  си записвай - пълни боклуци са и са по скъпи от 2 нормални двд-та, а  се записват и четат по бавно от 2 диска един след друг...

друг вариант е cloud ама и там няма гаранция за информацията, както стана с data.bg...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На физическите твърди дискове е хубаво да им се прави опресняване/ презаписване на инфото периодично за по-сигурно има дори специални програми за това. Иначе имам стари дискове на 7-8 години с някой и друг лош сектор но си работят перфектно и още си ги ползвам.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сегашните оферти е EMAG за външни хардове, кой би си заслужавал най-много... ? Link

Редактирано от C20XE l457 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте!
      Днес коригирах един текст, набран на Microsoft Word и записан на флашка. Аз работя с  ОС Linux Mint 18.3 "Sylvia". Поставих флашката на моята машина EliteBook 6930p. Тя отвори файла и коригирах 6 страници текст,  като от време на време записвах корекциите директно на флашката, докато в един момент  останаха само две букви в началото на нова страница. Рових много и във флашката и в компютъра, но не можах да открия нищо повече от коригирания текст, а във флашката си е непокътнат оригинала, на който бях коригирал 6 страници.
      Знае ли някой дали е възможно Минта да е съхранил някъде на харда тази информация и ако да, как да я намеря.
    • от Freem@n
      Здравейте, не намерих такава тема и реших че си заслужава да пусна подобна.

Търся си достатъчно читав, здрав и не на последно място - висок статив за моите камери. Искам да е поне 2 метра !
      Ето, намерих една обява, но тези стативи са не за камери/фотоапарати, а за други цели... даже звънях на човека, каза ми че ми трябвала някаква приставка за целта, но той няма такава. Също така, останали са му били само от тези по 3 метра които са, но те май са по около метър дълги в сгънато положение...
      Намирам разни например 170 см или по повече, но са прекалено скъпи... тази обява по горе е в границите на до 50 лева.
      Някой ако знае нещо по въпроса - например има такава приставка или още по-добре - висок статив за продан, нека сподели, все пак може и на лична дискусия.
      П.С: Също така бих искал към статива да има и глава.
      Благодаря !
    • от аm-аm
      Какво и при какви условия може да снимаме законно, кога е нужно разрешение и с какви цели - това са въпросите, които ми се иска да изясним.
      Сещам се за 4 закона, от които трябва да се ръководим - Конституцията на РБългария, Закона за авторското право и сродните му права, Закона за защита на лични данни и Общия регламент за защита на лични данни.
      Ти си, @RudeBoy
    • от capnemo
      Създавам тази тема за публикуване абстрактна фотография (само авторови снимки, т.е. такива, за които Вие притежавате авторските права)

_M2A2942 by Romeo Ninov, on Flickr

_M2A6649-Edit by Romeo Ninov, on Flickr
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.