Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

rgh1510061066e.jpg

Редактирано от C20XE l457 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото Аз съм наясно нищо не може да му стане, но не съм сигурен, моят съвет е да си купиш дискове и да си запишеш най-важното на тях и все пак да си запазиш твърдият диск, както и SSD-то, че SSD-тата вървят по 140-160 лева в момента, а и са доста добри и оптимизирани. Купи си един твърд диск втора употреба за 15-20 лева, сложи го на компютъра и така го продай.

Все пак изчакай да видиш и другите мнения, може да Ти давам и грешни съвети, но като цяло всичко е в твои ръце!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е да съхраняваш информацията на няколко места. Твърди дискове, флашки и най-разпространения начин е облаци(напр. OneDrive, GoogleDrive).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запази си твърдия диск, и си купи една от онези външни кутии за да си го ползваш като външен. А и също съм на мнение да си правиш повечко копия на различни места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам, ясно ще си драсна няколко диска със снимките и харда няма да го махам да си ми седи. Малко съм си и параноик за един стар хард няма да взема повече от 20-25 лв сигурно а пък някои да го възтановява после да ми рови по файловете.. На дискове явно ще е най-добре ако не го надера би трявбало да му няма нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, C20XE l457 написа:

На дискове явно ще е най-добре

Никак не е добра идеята - домашно печените дискове след време стават нечетими. По-добре на твърд диск и дублирани в някой облак.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей C20XE l457,

Съгласен съм с мнението, че данните трябва да са записани на повече от едно място. Диска който си снимал е на доста години и не се знае колко живот има още в него. Ако си играл и игри на него, той се е изплатил. Купи си два преносими твърди диска на USB 3.0. Примерно нещо такова: Линк Прехвърли информацията от сегашния диск на новите външни дискове. С времето ще добавяш информация в тях. Можеш да се постараеш да дублираш важната информация и на двата диска. Тъй като тези дискове ще работят само когато архивираш на тях информация, износването им ще е нищожно.

Вероятността да се скапят и двата едновременно според мен е изключително малка.  SSD и флашки за тази цел според мен не се ползват. Стана модерно да се записва информацията в облак. Ако държиш тази информация да си остане твоя не я качай в облак. Аз досега не съм видял облачна услуга която да гарантира съхранението на информацията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, добра идея. Иначе за тези Cloud услугите и аз не съм оптимист... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, C20XE l457 написа:

Мерси, добра идея. Иначе за тези Cloud услугите и аз не съм оптимист... 

Най-лесния вариант. На втори хард диск си записваш същата информация. При мен даже е на три различни хард диска. Никога не ме е страх!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, C20XE l457 написа:

Иначе за тези Cloud услугите и аз не съм оптимист... 

Какво те притеснява?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дискове също не е лош вариант, аз пък не съм съгласен, че дисковете стават нечетими - имам колекция от над 400 DVD диска, които съм записвал през годините, първите са ми от 2005 година и всичко се чете без грешка. Все пак не разчитай само на това, ако можеш си дръж инфото на поне 2 места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм записал на ДВД видеата и разни снимки. Най-важните неща са на дублирани два твърди диска, но единият се напълни щото е по-малък и ще трябва да купувам друг по-голям.
А четох че имало някакви по скъп ДВД дискове на които можело да се пази сигурно информация.
Някой ползва ли такиви и знаете ли нещо повече за тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Stoyannnov написа:

Какво те притеснява?

От една страна, че щом са в някакъв съръвр или както се води малко или много не само аз имам достъп до информацията и знам ли дали някои ден прсото няма да спрат услугата/сайта.. помня в дата.бг имах качавани файлове разни пачове, инсталатори, модове които сам си бях правил и сглобявал много време и труд и само там ги имах след смяната на компютъра давах линкове за теглене, един ден нещо имали проблем с store1,2,3 нещо си и край няма ги. Ще си взема накакъв външен хард сигурно, ще драсна няколко диска да имам резервен план и така ще го бъде явно. 

Мерси за отговорите, предполагам темата е интересна и за другите които имат същата дилема или пък имат опит кое работи/неработи и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.11.2017 г. в 15:14, C20XE l457 написа:

Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

rgh1510061066e.jpg

чисто математически да се развалят всичките двд-та шанса e много малък. а в течение на времето магнитната повърхност на дисковете се скапва - не са като преди 10-15 години... освен това вируси не заразяват записани двд-та. плюс на двд за разлика от cd-тата освен повечето място е че записаната повърхност е на слой по средата на диска - не е като cd-тата да се отлепи покритието, отделно че ако инфото е на диск / флашка и не те работят на 1 комп, няма да работят и на друг, освен ако проблема не е в компютъра... а при dvd - винаги може да се пробва на друго оптично... недостатък там е времето за запис и вероятността да попаднеш на некачествени дискове... аз лично бих ги записал на dvd-ta. двуслойни не  си записвай - пълни боклуци са и са по скъпи от 2 нормални двд-та, а  се записват и четат по бавно от 2 диска един след друг...

друг вариант е cloud ама и там няма гаранция за информацията, както стана с data.bg...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На физическите твърди дискове е хубаво да им се прави опресняване/ презаписване на инфото периодично за по-сигурно има дори специални програми за това. Иначе имам стари дискове на 7-8 години с някой и друг лош сектор но си работят перфектно и още си ги ползвам.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сегашните оферти е EMAG за външни хардове, кой би си заслужавал най-много... ? Link

Редактирано от C20XE l457 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Valentin Monov
      Здравейте , купих си нов фотоапарат nikon colop и ми прави проблеми. Като направя снимка на някакъв обект, ръбовете на обекта са назъбени когато се гледа отдалечено снимката във Photoshop. Някой може ли да ми помогне. Благодаря предварително!

• от slavcho hadjiyata
      Разделих твърдия си диск на няколко дяла(партиции или партишъни). На sda1 съм монтирал Linux Mint 19 Tara. Желая да ползвам sda6 за съхраняване на данни, като инструкции, фотоси, различни iso и пр. Как да стане? Моля помогнете!
      Прилагам снимка за илюстрация.
      Благодаря!

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте!
      Днес коригирах един текст, набран на Microsoft Word и записан на флашка. Аз работя с  ОС Linux Mint 18.3 "Sylvia". Поставих флашката на моята машина EliteBook 6930p. Тя отвори файла и коригирах 6 страници текст,  като от време на време записвах корекциите директно на флашката, докато в един момент  останаха само две букви в началото на нова страница. Рових много и във флашката и в компютъра, но не можах да открия нищо повече от коригирания текст, а във флашката си е непокътнат оригинала, на който бях коригирал 6 страници.
      Знае ли някой дали е възможно Минта да е съхранил някъде на харда тази информация и ако да, как да я намеря.
    • от Freem@n
      Здравейте, не намерих такава тема и реших че си заслужава да пусна подобна.

Търся си достатъчно читав, здрав и не на последно място - висок статив за моите камери. Искам да е поне 2 метра !
      Ето, намерих една обява, но тези стативи са не за камери/фотоапарати, а за други цели... даже звънях на човека, каза ми че ми трябвала някаква приставка за целта, но той няма такава. Също така, останали са му били само от тези по 3 метра които са, но те май са по около метър дълги в сгънато положение...
      Намирам разни например 170 см или по повече, но са прекалено скъпи... тази обява по горе е в границите на до 50 лева.
      Някой ако знае нещо по въпроса - например има такава приставка или още по-добре - висок статив за продан, нека сподели, все пак може и на лична дискусия.
      П.С: Също така бих искал към статива да има и глава.
      Благодаря !
    • от аm-аm
      Какво и при какви условия може да снимаме законно, кога е нужно разрешение и с какви цели - това са въпросите, които ми се иска да изясним.
      Сещам се за 4 закона, от които трябва да се ръководим - Конституцията на РБългария, Закона за авторското право и сродните му права, Закона за защита на лични данни и Общия регламент за защита на лични данни.
      Ти си, @RudeBoy
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.